Jump to content

Mastodon


Kent

Recommended Posts

Q: "Curl Of The Burl" is your big single. It's a kick-ass tune, but a lot of people are wondering, "What the hell is this song about?" and I don't know what a curl of the burl is — so could you explain that for us?

 

Sanders: The burl is the knot that's found in various trees — it's almost like a cancer of trees. Within that burl are unique swirls or curls. A lot of people will cut those down and sell them to wood-makers, wood sculptors, and furniture makers because it's got a unique design to it. And this is a true story which happens in the Pacific Northwest — a lot of people go out in the woods with chainsaws, they find these burls, they cut them down, they load their pickup trucks with these burls, take them in to town sell them to various wood-makers, take the money from that, purchase more meth, go back in the woods and continue that circle of insanity. So it's based on a true story. People will steal your cars, steal copper…and people will go out there in the woods and steal burls.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar album na prvo slusanje se izdvojile Stargasm i All the Heavy lifting...

Eh da citajuci prethodne strane, ponekada se stvarno zapitam zasto jebeno analizirate sve u detalje, uzivajte u muzici...

Zato sto analiziranjem mozes da naucis sta ti se svidja a sta ne i tako naci sopstveno zadovoljstvo ljudi koji se zale na master su uglavnom ljudi koji slusaju muziku na normalnim zvucnima,ljudsko uvo ne cuje sve frekvencije na istim jacinama tako da moderni pop mastering ubija dinamiku zarad glasnoce,i onda kad ovakav bend gde su poenta jake dinamicke promene(do faze ultra jezhenja prosecnog slushaoca)uradi nesto ovako..... ne znam osecas se tupavo i nesto ti fali i to moras da ispraznis u nadi da ce neki ljudi koji se nikad nisu jezhili na pesmu mastadona da kupe normalne zvucnike :P

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

'ajde ne lupate, više od pola ljudi neće primetiti ovakav master, nema to veze sa kvalitetom zvučnika na kojima se sluša. Meni isto malo smeta ovakav master, ali to ti je prokletstvo kada obraćaš pažnju na to umesto da uživaš u albumu (aka ako si muzičar, hipster ili kritičar).

 

Što se tiče Loudness Wara, najbolji primer je poslednji Alice in Chains album, dovoljno je pogledati waveform jedne pesme i sve je jasno... Baš sad tražim vinyl rip koji nije toliko "nabudžen".

Edited by trenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je u tome sto nesto ne cujes sto je neko tu svirao al ajde nema veze

Pa jbg, stim sam se u metalu odavno pomirio, pogotovo u ekstremnijim bendovima, pa jos ako ubacuju simfonije i kojekakva cuda onda je stvarno nemoguce cuti sve.

Sto se tice konkretno Mastodona bas ovakav zvuk mi odgovara jer donekle mogu da cujem mnogo vise nego na recimo Crack The Skye, koji je nekako imao muljav zvuk, ne kazem da je to lose, samo mi se ovo vise svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pridruzujem se praise-ovanju albuma i don't give a fuck-ovanju toga kako ko pegla zvuk...tj. ako zvuci dobro, dobro je. A ovo mi zvuci dobro. Da mi je bolje od ultimativnog CTSa ili bilo kog prethodnog mi malo jos rano za proglasavanje, ali da mi vec ide u top izdanja godine, to nije problem nikako.

 

Bolje: Tongue, Curlburl, Octopus-Dry Bone Valley deo, tj. sve te pesme, bas mi nekako dobar flow ima ta sredina...i mastobesna Spectrelight :rockdevil:

 

Creature Lives mi kao sama pesma nyah, ali u kontekstu albuma odlicno stima.

 

Just close your eyes and pretend that everything's fine :rockdevil:

 

PS. I da, k'o mi nadje vezu izmedju naslova Octopusa i lyricsa...pa, bicu mu zahvalan :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Refren ide:

 

Take the hand

Guide the way

Far away

Find the truth

Always | Always

 

Podvučeni deo nasuprot činjenice da oktopus ima osam pipaka (ruku) i da zato verovatno ne može lako da izvede na pravi put. To mi odmah pada na pamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@STARSHOOTER_SUPREME: Znas kako ja jesam prosecni slusalac koji voli dobru muziku, nemam frku da to priznam iako sam se proslo je doduse dosta godina bavila istom, poenta price je koliko ljudi zapravo uzivaju u muzici, a koliko su zapravo spremni da je masakriraju vodeci diskusiju radi diskusije. Tu se treba podvuci crta po meni, jbga ovde sam to istakla ali cesto vidjam taj trend i na drugim temama. Uzivaj to je samo moje misljenje, volim muziku i uzivam u istoj, a za ciscenje i ribanje zvukova i don't give a fuck, ako je muzika dobra. :pivopije:

 

Octopus... pa o osobi koja ne zna sta hoce u zivotu, da li da ostane u pecini na sigurnom ili da presece veze i spozna sta je lose i dobro (there goes the snake with hand cut off). Otprilike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...