Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

dakle da rezimiramo, što se tiče uvodne pesme:

 

- atmosferična je

 

- jednostavna je

 

- nepretenciozna je

 

- ne uklapa se u ostatak albuma

 

- to je prva pesma od novog klavijaturiste Joakima, dakle, nemojmo biti prestrogi

 

je l' to ok?

 

prelazimo sad na Đavoljov voćnjak ;)

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto shvatate Hertiage kao uvod? Shvatite ko pesmu sa albuma koja je eto prva.

 

Aranzmani su takvi zato sto im je cilj bio da udju u studio, dzemuju i da od toga ispadne sirova energija i ideja, hreli su da album, od pocetka bude odsviran, a ne isproduciran, totalni old skul :D

 

Ima sigurno logoa i naziva albuma na omotu, al taj sken sto smo mi videli je verovatno buklet za digipak i na bukletu onda nema logo-a, sto mnogi bendovi danas isto rade.

 

A i ovaj intervju je, po meni, sve objasnio.

 

http://www.youtube.com/watch?v=JiNanq8T7Lg

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ladno coveku lupate minuse za ovaj antologijski post (mada nije on smislio, ali nema veze). Na stranu sto je naravno preterano (ako niste primetili, svaki hitler klip je u tom fazonu, lezi sceni) i sto ne mora da znaci da se slazemo, klip je jebeno smesan.

 

Enivej.. sto se albuma tice.. i dalje sam, posle silnog slusanja solidno razocaran, mada.. po ocekivanju sto se duze album slusa vise legne. Ali postoji i granica tome.. ovo iz klipa najbolje objasnjava - side projekat bi bio bolji nego da je ovo opeth.. ali, jbg, s obzirom da je mika 99% opeth zvuka inace, kapiram da sta god njemu padne napamet i jeste opeth.

 

Uglavnom.. devil's orchard, famine i folklore odskacu, iako je famine mozda i najizdrkavackija pesma na albumu i opeth omaz jethro tull-u a pritom nema growla iako bi sjajno legao ipak je jebo-kevachka pesma. Ostalo je prosek uglavnom uz poneki mega jebacki rif koji je opet nesrecno uklopljen (nepenthe je pun doticnih), uglavnom kao i nekoliko reciklirano-zvucecih akorada kao onaj iz isolation years. Lines in my hand i Heritage stvari koje nisu vredne Opetha. Slither POGOTOVO zvuci kao da mikael pokusava da radi nesto sto jednostavno nije on, niti Opeth, da bi u drugom delu nakalemio klasican post-przenje opeth razlaganje deo da bi ljudi valjda skapirali da nisu mejdeni svirali. Takodje.. Mikael mora da nauci nove reci/fraze pored "entertwined" "demon" "pouring rain", posto mi se cini da ih svaki drugi album ima makar jedanput.

 

Sve u svemu, da sad sebi upadnem u usta i dobijem minuse od oba tabora - za opeth standarde jako prosek album, ali cini mi se da cu ga vise gotiviti od Watersheda zato sto je originalniji i ima neke kidackije rifove (mada uglavnom lose uklopljene), iako WS ima vise dobrih pesama gledano kao celina. Nadam se da ce se sa sledecim albumom vratiti kvalitetu jednog Ghost Reveries-a makar a da pritom ne odu skroz u ovaj prog 70's fazon. Koliko god originalnost cenim, da je ovaj album bio kvalitetna kopija starog opetha (sto ni WS nije) bio bi bolji.. ali jbg, kapiram mikinu potrebu da ovo izbaci iz sebe, samo se nadam da ovo nece biti opeth od sada nadalje, ili, ako bude, da ce mnogo vise brinuti o uklapanju rifova u smislene celine.

Edited by Salvation
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je Ghost Reveries vrhunac njihovog ekseprimentisanja i da je od tad sve krenulo nizbrdo.

 

Voleo bi da cujem kako bi Opeth zvucao kad bi se Peter vratio u bend.

 

A sto se tice growla u sledecim albumima mislim da ce to sve manje i manje da praktikuje jer ga stizu godine i ne moze to da radi doveka. A i primetili ste razliku growla sa Roundhouse i sa Royal Albert Hall.

Edited by Captain Spaulding

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto se tice growla u sledecim albumima mislim da ce to sve manje i manje da praktikuje jer ga stizu godine i ne moze to da radi doveka.

da ali to što ne može (ne želi) više da growluje kao nekad nije razlog da sama mjuza ne bude žestoka. naravno samo sa clean vokalima onda :)

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ osiris

 

da naravno, da ne bude zabune, meni se album stvarno sviđa takav kakav je (ok, nije mi ba[ skroz savršen ali nebitno) ali ono sam rekao jer vidim da ima sve više likova po netu koji su odjednom krenuli da pljuju po bendu kako su se prodali, smekšali, kako bi bilo najbolje da prestanu da sviraju itd. (kao RIP Opeth i slične fore), a to me prilično živcira

 

ako je mjuza dobra onda je dobra, bila žestoka ili "meka" :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ osiris

 

da naravno, da ne bude zabune, meni se album stvarno sviđa takav kakav je (ok, nije mi ba[ skroz savršen ali nebitno) ali ono sam rekao jer vidim da ima sve više likova po netu koji su odjednom krenuli da pljuju po bendu kako su se prodali, smekšali, kako bi bilo najbolje da prestanu da sviraju itd. (kao RIP Opeth i slične fore), a to me prilično živcira

 

ako je mjuza dobra onda je dobra, bila žestoka ili "meka" :pivopije:

 

Svako muziku dozivljava na svoj nacin u zavisnosti od njgovog muzickog background-a, i suludo je slusati sta drugi pricaju o nekom albumu, slusaj i ako ti se dopadne dopadne ako ne to je to, ne mora se nesto voleti i slusati po default-u. Pogotovu sto je efekat mase kod metalca isti kao i kod fensera, jednom neki baja kaze da je dobro, veci deo ljudi ce vikati to isto i obrnuto.

Jbga sto se mene tice ja sam se dosta muzike naslusala do sada ali recimo sve vise gravitiram prog rock-u i jazz-u u poslednjih par godina, i samim tim za mene je ovaj album milina slusati i rado cu ga nabaviti u vinilu prvom prilikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...