Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

kakva nagrada :)

A raniji albumi Opetha su pitki i slusaju se uz jutarnju kafu...

Nemojte sad prosipati neke umotvorine, na ovoj temi su uglavnom stari fanovi Opetha i ljubitelji proga. Znaju svi kako se slusaju albumi i da cesto ne ulaze na prvu drugu i trecu loptu.

Sad kao mi smo slusali album 10 puta i super je a vi sto ste slusali 2-3 puta niste se dovoljno potrudili za nagradu :)

 

Opeth se dosta promeni ovim albumom i normalno je da se nekome vise svidjaju stariji albumi, ja postujem svaciji ukus.

Nisam mislio na Opeth konkretno, nego slusanje muzike uopste, svi daju neke zajebane sudove posle jednog preslusavanja zato sto je sve tako dostupno stalno i ljudi postaju razmazeni i olako odbacuju muziku. Al jbg, nisam kompetentan da govorim bilo sta jer mi je Watershed najkvaliteniji Opeth ikada.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam stvarno ocekivao da ce da bude mnogo ludje sta su sve pricali. u sustini nema mnogo stilskih promena, nego je samo taj proggy opeth fazon ceo album bez ostalih delova. malo smanjio gejn na gitari, napravio vintage zvuk malo, ali u sustini, nema nista ovde sto opeth nije donekle vec odsvirao.

 

ja nisam jedan od onih gej si ako ne growlujes likova, ali koliko god da mikael ima lep glas, jednolican je uzasno, i to se bas mnogo primecuje bez growla ovde. dzabe sarolike pesme ako stalno isto peva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam stvarno ocekivao da ce da bude mnogo ludje sta su sve pricali. u sustini nema mnogo stilskih promena, nego je samo taj proggy opeth fazon ceo album bez ostalih delova. malo smanjio gejn na gitari, napravio vintage zvuk malo, ali u sustini, nema nista ovde sto opeth nije donekle vec odsvirao.

Posle pompeznih najava, očekuje se zajebancija kao klavijaturni deo na "The Lotus Eater", a ne da zajebu aranžmane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam već uradio, sledeći korak je da postanem bog.

 

I think Opeth fans are open-minded, they appreciate us looking for new things, new sounds, new themes. I think this album is more metal, much heavier than a lot of so called real death metal albums. You do not create heaviness only by playing a metal riff. It is created by the vibe, the emotion, the sincerity of music

 

E moj Mikaele kad bi znao kakvi su u stvari tvoji fanovi... :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam taj problem s bendovima sto, kad se uhvatim za neki i preslusam kompletnu diskografiju do tog dana, obicno imam prevelika ocekivanja za ono sto sledi.

Vreme je filter.

Tako sam Opeth krenuo da slusam po izlasku BWP, sve do tada mi je bila susta genijalnost, onda su mi Deliverance i Damnation inicijalno bili 'nja', pa sam ih zavoleo podjednako kao prethodne, zatim GR, takodje nja, ali zavoleh i njega. Watershed malko veci smor, ali i to je dobar album. No, na osnovu vrtenja novog se bojim da ce simpatije izostati :/ A Opeth mi je verovatno i dalje naj bend na svetu, pa mi zbog toga bude jos veci bedak. Ali ajde, videcemo/vrtecemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene samo poprilično nervira što se 'podrazumijeva' da je neko close minded ako mu je ovaj album sranje.

 

I da, kad god neko uporedi ovo sa Damnationom zbog nedostatka growla, jedno dijete umre i bata životinja postuje na humoru.

Edited by Andrija Smith
  • Upvote 8
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nisam jedan od onih gej si ako ne growlujes likova, ali koliko god da mikael ima lep glas, jednolican je uzasno, i to se bas mnogo primecuje bez growla ovde. dzabe sarolike pesme ako stalno isto peva.

 

Ja mislim da mu je glas dosta izrazajan i pevanje stvarno solidno ovde, a jednolicnost bih pripisao jednostavnim vokalnim melodijama. Sa melodijske tacke glediste vokali su definitivno 'ne-involvirani' i taj deo je ostavljen instrumentalnoj sekciji. Glas ima neku mood-setting funkciju i dosta je sporedan ipak, tako da meni nisu 'dzabe pesme' bez obzira na tu eventualnu primedbu.

 

Meni je bass jako kul, recimo u hexprocess na kraju ona dvoglasna melodija.

Edited by Нормалан и Природан

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...