Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

Nepriodni uze mi post sa tastature...

 

Aranzmani su genijalni, ja sam se nadrogirala u nekih poslednjih pola godine prog rockom 70-ih, i u ovim pesmama cujem te momente kojima je ovde dodat opeth-ovski fazon i puna kapa sto se mene tice. Ovo je idealan album za mene.

 

Nasuprot, da ne peva Mika ja ne bi nikad rekao da je ovo Opeth, jednostavno ih ne osecam (na prvo slusanje)

 

Ali kao sto to uvek bude , moracu vise puta preslusati.

Edited by Captain Spaulding

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasuprot, da ne peva Mika ja ne bi nikad rekao da je ovo Opeth, jednostavno ih ne osecam (na prvo slusanje)

 

Ali kao sto to uvek bude , moracu vise puta preslusati.

 

Pazi druze u tome je fora, mene je zbog toga smorio Watershed, koji sam preslusala tada i rekla OK Novi Opeth album. Ima dve pesme koje mi se svidjaju i to je to.

 

Ovo mi je zadrzalo paznju, kao muzicka slagalica je, i samim tim predstavlja mi izazov, a Opeth rifovi su i dalje tu, ako Mika ne bi pevao tu su ti rifovi i tipicni prelazi da ne moz da omasis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi druze u tome je fora, mene je zbog toga smorio Watershed, koji sam preslusala tada i rekla OK Novi Opeth album. Ima dve pesme koje mi se svidjaju i to je to.

u sine, ne verujem. kako si došla do ovog zaključka leba ti? :haha:

 

meni je recimo Watershed skoro pa savršen, od prve do zadnje pesme, jedino što imam da zamerim su oni POTPUNO NEPOTRBNI "outro-i" na kraju skoro svake pesme jer mislim da narušavaju prirodni tok albuma i iako traju uglavnom 10-ak sekundi max. uvek ih skratim pritiskom na taster "next" :bigblue:

 

a što se tiče novog albuma, ne znam zašto, ali već posle treće pesme mi se žešće prispava...

 

u suštini je stvarno dobar album ali mislim da me je Opeth zapravo razmazio prethodnim "opservacijama" (albumima) na kojima se non-stop dešava nešto konkretno i zanimljivo i onda kada ovde čujem neke deonice koje i nisu toliko upečatljive pomislim da su malo smor a ustvari su skroz ok ali sam ja navikao na bolje i uvek imam viša očekivanja kada su oni u pitanju... ali gledano samo za sebe, ovo je skroz dobar album

 

e da, mislim i da su aranžmani malo haotični i neuravnoteženi... maltene kao da su žurili da album izdaju što pre... ili Mikael nije imao dovoljno strpljenja da se time pozabavi... ili je u bendu odjednom zavladala totalna demokratija (haha, right) pa su svi učestvovali u aranžiranju pesama... ili, nemam pojma...

 

ustvari, mislim da je to posledica napuštanja tog "perfekcionizma" u pisanju pesama pa sada pesme zvuče dosta opuštenije i "nepretencioznije" (u pozitivnom smislu)

 

iako (po mom mišljenju) Heritage ne spada među najjače Opethove albume, definitivno ima tu neku dubinu tako da ću mu se vraćati još puno puta

 

i još jednom: zašto na front coveru nema logoa benda i naziva albuma? aaaaaaaaaa, kako me živcira kada bendovi to rade

Edited by Bitlđus

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nije mi baš problem već mi je nekako treš

 

kao kad vidim lika koji pušta nokat ali samo na malom prstu :haha: e pa tako mi je i treš kada bend ne stavi logo/naziv albuma na omot (još kad imaju tako lep logo) ili kada posle zadnje pesme na albumu ubace tišinu od jedno 15 minuta (mnogi bendovi to danas rade) da bi se posle nje čuo neki "mistični" zvuk koji kao ima neko "duboko" značenje (kao recimo na "by the pain i see in others")

Share this post


Link to post
Share on other sites

u sine, ne verujem. kako si došla do ovog zaključka leba ti? :haha:

 

meni je recimo Watershed skoro pa savršen, od prve do zadnje pesme, jedino što imam da zamerim su oni POTPUNO NEPOTRBNI "outro-i" na kraju skoro svake pesme jer mislim da narušavaju prirodni tok albuma i iako traju uglavnom 10-ak sekundi max. uvek ih skratim pritiskom na taster "next" :bigblue:

 

 

Sto bi se reklo nije mi legao :haha:

Za mene je to bio deja vu momenat iliti deja etendu, jbga necu lagati sa svakim sledecim albumom od njih imam neka ocekivanja, jer imaju kretaivnost. U svetu gde se albumi stancuju da se smoris, svki trud da se uradi nesto drugacije vise cu ceniti nego ako se ostane u vec isprobanom terenu...

 

Btw novi Opeth album tako se lepo nastavlja na Captain Marryat- ovu pesmu A friend :haha: (prog zlato iz 70-ih) :opusteno:

 

Btw true fanovi nikada ne pritiskaju next uvek se sve slusa u full-u :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo mi je zadrzalo paznju, kao muzicka slagalica je

 

 

:haha:

 

Anyway, tek sam ga dvaput obrnuo pa ne bih mnogo da serem još, ali - sviđa mi se album generalno, mada mi se čini da Mikael nije odabrao baš najsrećniji trenutak da izda ovo jer danas ima dosta tih 70's style bendova a, ruku na srce, neki od njih rade bolje taj fazon od Opetha (hint: Graveyard recimo), a da je ovo izašlo koju godinu ranije i ljudi bi se verovatno više primili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...