Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

Bend je do sada izdao 10 full-length albuma. Nabroj mi samo dva njihova albuma koja imaju isti zvuk, koncept i atmosferu.

 

Recimo, razlika između "Morningrise"-a i "MAYH"-a je zaista ogromna ali su ljudi MAYH kasnije (kako to obično biva s Opeth-om) prihvatili i taj novi zvuk koji je vremenom, jelte, postao prepoznatljivo opethovski.

 

Ili, razlika između "Deliverance" i "Damnation" je još veća. Da li treba da objašnjavam zašto? I opet, ljudima se nije baš svidelo u početku, bilo je malo "kontroverze" oko tog albuma ali je i "Damnation" kasnije prihvaćen od strane većine kao još jedan klasičan album jer su ljudi ipak prepoznali očigledan kvalitet.

 

Što se tiče "Heritage"-a, u pravu si kad kažeš da album ima taj ležerniji "jam session" zvuk ali to su i hteli da postignu, da daju svoj pečat tom starom prog zvuku, nije sigurno album slučajno ispao tako. I ne vidim šta je sad loše u tome? Po čemu se sad ovaj slučaj razlikuje od gorepomenutih? Ako ćeš da kažeš "Zato što je loš" ili tako nešto, ne moraš da se trudiš.

 

Ja opet kazem, ne pricam uopste o tome, svaki Opeth album ima drugaciju atmosferu i zvuk, ali ima i ono nesto jedinstveno sto je glavni deo Opeth zvuka.

Na Heritage je taj Opeth pecat malo izbledeo, o tome pricam.

 

A ako cemo o "instituciji", otisla je polovina benda (Lopez i Lindgren) sa kojom je bend uradio vrlo bitne, ako ne i najbitnije svoje albume... A koliko sam video, pisanje i snimanje Heritage-a je funkcionisalo tako sto je Mikael izdavao naredjenja i sve je uradjeno na nacin na koji je on hteo. Jeste bio glavni i ranije, ali su i drugi ucestvovali, a ovako, jos Mendez da mu ode, i Opeth ce da se pretvori u Mikaelov prateci bend :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo bas uzivam u Heritage-u i delim pluseve Kendall-u na one minuse sto ste mu nabacili, da podrzim coveka. Tek je stigao na forum a vi opleli minuse, bagro nijedna :haha:

 

Anyway album rula, i opetH jovo nanovo prica... svaka druga stranica ista, pojavi se neko i kaze da je album dobar i dodje vas deset da ga izroka sa minusima i kaze da je album njesra...

 

Ajde da ubacim neku svezu vest

Obratite paznju kada prolazite pored Karadjodjevog trga u Zemunu, neki Beauty salon sa leve strane (iz pravca NBG ka Zemunu)je nalepio na svoje staklo O od opetha :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, video sam to i ja, nikako da prođem peške tuda i slikam. :haha: A pada mi na pamet i da uđem i pitam ko sluša Opeth.

 

Inače...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HERITAGE JE GOVNO

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mikael u zadnje vrijeme može da uči od Wilsona, a ne da saradjuje sa njim, jer ga ovaj može naučiti par stvari kako stvara bend, a ne jedan čovjek.

 

Ma more može i sa ovog foruma nešto da nauči, ipak je on iskomleksirani patuljak a ovde se istine univerzuma razotkrivaju iz minuta u minut.

Ko ide na koncert lepo neka ga nahvata i da mu link za forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo bas uzivam u Heritage-u i delim pluseve Kendall-u na one minuse sto ste mu nabacili, da podrzim coveka. Tek je stigao na forum a vi opleli minuse, bagro nijedna :haha:

 

Anyway album rula, i opetH jovo nanovo prica... svaka druga stranica ista, pojavi se neko i kaze da je album dobar i dodje vas deset da ga izroka sa minusima i kaze da je album njesra...

 

Ajde da ubacim neku svezu vest

Obratite paznju kada prolazite pored Karadjodjevog trga u Zemunu, neki Beauty salon sa leve strane (iz pravca NBG ka Zemunu)je nalepio na svoje staklo O od opetha :haha:

 

Ja kad kažem i dobro i loše dobijem 10 minusa

Edited by Captain Spaulding
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma more može i sa ovog foruma nešto da nauči, ipak je on iskomleksirani patuljak a ovde se istine univerzuma razotkrivaju iz minuta u minut.

Ko ide na koncert lepo neka ga nahvata i da mu link za forum.

Ali objektivno stanje stvari je da je nevjerovatno iskompleksiran bio u vremenu stvaranja Heritage-a.

Ja jesam fanboy i sucker za sve što on izbači, pa sam pratio i njegov myspace i mini blogove koje je pisao, odisali su frustracijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako kazem da je Heritage dobar dobicu 10 minusa i jedan plus sto dodje 9 minusa. Ako kazem da je Heritage sranje dobicu 10 minusa , 1 od tebe i 9 od Bane-ovih laznih profila , tako da necu da lazem zbog jednog jebenog minusa ....tako da ....

 

HERITAGE JE SRANJE :lol:

  • Upvote 2
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da verujem koliko dobar intervju. Umro sam od smeha. Mikaela volim kao da mi je rod rođeni.

 

A ovaj histerično-euforični lik što ga intervjuiše kao da je iskočio iz nekog crtanog filma...

 

U svakom slučaju, Heritage je suvo zlato. samo je šteta što neki to nikad neće skapirati.

 

I naravno, šteta što nema više takvih albuma u današnjoj muzici.

  • Upvote 4
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...