Jump to content

Bjesovi


ABIGAIL

Recommended Posts

  • 1 month later...

Hoce li samostalni koncert, necu 202 : (

 

I tata bi sine :D

Ne dolazi mi se u Bg zbog par pesama sto ce svirati...

Mada, u maloj sali mogu da se popnem na binu i pevam umesto Marinka neke pesme(sto sam vec uradio na jednom hitu) na uzas publike :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TužneUši

slazem se da je najlosiji album, ali ok je, ne bi mi smetalo da u buducnosti nastave u ovom pravcu ako budu pisali bolje tekstove i malo se vise potrudili oko snimanja i produkcije. moraju da batale taj diy bas-nas-boli-uvo stav kad su te stvari u pitanju (spotovi anyone?!) jer oni su bend koji pravi monumentalnu muziku i svaki nedoradjeni detalj upada u oci

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nije bas tako. Oni stari spotovi iz devedesetih, bilo je tu dobrih spotova. Sjajan je onaj u taksiju i onaj u sumi. Sad, to sto Zoran zna najbolje sve to je drugo nesto, koliko sam cuo od drugih, sa tim je uvek imao problema.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@One, Dar i Kad Mi Stane Dah, odlicni spotovi, pogotovo ovaj drugi. Ovi novi spotovi su bas amaterski odradjeni, a ni ideje iza njih nisu bas najsrecnije...

 

A tek ovo...

 

Na prošlonedeljnom takmičenju održanom u klubu Living Room, titulu Hita godine radija Beograd 202 glasanjem slušalaca direktnog radio prenosa i onih koji su bili na samom koncertu, ponela je pesma Kad se ruke moje vezane razdvoje grupe Bjesovi, dok je album Bolje Ti proglašen za album godine.

U konkurenciji su bile sve pesme koje su ponele titulu Hita nedelje u prošloj godini.

Emisija Hit nedelje 202 se već 35 godina emituje svakog dana u terminu od 19-21h.

U okviru koncerta koji je održan u petak, na kom su proglašeni pobednici, nastupili su: Bjesovi, Ljute Papričice, Space Eater, Abonos, King Size, Highway i Atlantida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bjesovi su objavili spot za "poluživu" verziju pesme Moj izbor, koji je snimljen na osnovu izvođenja na koncertu održanom 8. januara u beogradskom Living Roomu povodom izbora Hita godine Radija Beograd 202.

Nakon koncerta su pevač i vođa Bjesova Zoran Marinković i mladi reper ICO MC zajedno u studiju prepakovali koncertni zvuk pesme, a nova verzija se zove Moj izbor - Bjesovi ft Ico MC.

Originalna verzija se nalazi na albumu Sve što vidim i sve što znam (1997), a Bjesovi je na koncertima retko sviraju.

"Sam spot ima izražen postmoderni stav kroz poigravanje sa statičnošću načina na koji se predstavljaju zvučni fajlovi na YouTube i kroz ready-made princip po kome je napravljen, a napravljen je od scena iz sedme epizode prve sezone BBC TV serije The Tudors“, saopštio je bend.

"Dodatni razlog za ovakav koncept autor spota Zoran Marinković video je u neodoljivoj sličnosti prvog, iz serije, ubačenog kadra sa slikom drvoreda sa omota albuma Bjesova za album Sve što vidim i sve što znam", dodaje se u saopštenju.

http://www.youtube.com/watch?v=S2F6IGQEzxI

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Krajem februara je na YouTubeu osvanula pesma Kill the Zombie, koju zajednički potpisuju The Assassins i Bjesomar.

The Assassins su 11-ogodišnjaci Mihailo Laušević i Stevan Marinković, dok je Bjesomar alter ego vođe i glavnog autora Bjesova Zorana Marinkovića.

Marinković je u aprilu prošle godine, u svom kućnom studiju snimio tri pesme The Assassins, a prošlog meseca je snimio spot za Kill the Zombie.

 

http://www.youtube.com/watch?v=6VCvpWeWsTA

 

simpatično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Poštovani,

 

Obaveštavamo Vas da će se poslednjeg vikenda u mesecu, 27 i 28.avgusta 2010.godine održati Adrenalin Music & Tattoo Live Fest, na prostoru Žitomlina (Dunavski Kej 43).

 

Tokom dva dana festivala, posetioci će imati prilike da vide preko 20 izvođača i da uživaju u preko 20 sati odlične muzike. Moći će da po izuzetno pristupačnoj ceni, čuju neke od najboljih grupa sa prostora bivše Jugoslavije i uživaju u setovima cenjenih evropskih DJ-eva. Pored toga, veliki broj tattoo majstora imaće svoje štandove na kojima će posetioci moći da se upoznaju sa njihovim radom.

 

Prvi “Adrenalin Music & Tattoo Live Fest” održaće se 27 i 28.avgusta na prostoru Žitomlina (Dunavski Kej 43), na dva stejdža. Program počinje u 17h i traje do 4h narednog dana.

 

Prodaja karata počinje 2. avgusta, po ceni od 750 dinara za jednodnevne ulaznice i 1200 dinara za oba dana festivala.

 

Prodajna mesta za kupovinu karata su: Dom Omladine (Beograd), Felix Shop (Beograd), Mungos (Novi Sad), Dom Omladine (Kragujevac) , Eventim (širom Srbije).

 

Program festivala

 

GLAVNA BINA:

 

Petak, 27.08.2010.

Let 3

Block Out

Kanda, Kodža i Nebojša

Atheist Rep

Goribor

ZAA

Čovek Bez Sluha

 

Subota, 28.08.2010.

Goblini

Bjesovi

Lollobrigida

SMF

Straight Jackin

Six Pack

E-Play

 

EBM/ELECTRO/DARK D.J stage

 

Petak, 27.08.2010.

DJ Faderhead [DE]

DJ Dark Energy [EBM/Futurepop/Electro]

DJ BamHazard[Dark Wave/EBM]

B.D.D.A. [Futurepop/EBM]

 

Subota, 28.08.2010.

DJ SCRAG! [AUT] [Old School EBM/Dark Indie]

DJ END (industrial /ebm) “Pure Electro”

DJane Redlilly (oldschool ebm/electro)

DJ Gavra [Dark Wave,EBM,Electro]

DJ ELDER [EBM/Futurepop]

 

Više informacija na [email protected]

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Gde mogu da skinem poslednji album ?

 

Kakvo skidanje, bolje ga uzmi na originalu, dobijes jos DVD sa spotovima. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Sad ozbiljno, pretrazi Rapidserbia.com, naci ces sigurno link.

Edited by Runner

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...