Jump to content

Bjesovi


ABIGAIL

Recommended Posts

Svestan sam toga. Kada bi Zoran i kompanija podilazila publici, ne bi bili toliko interesantan bend uzivo, ni studijski. Apropo doom zaljubljenistva, imas projekat Bjesomar, cini mi se da ga i dalje drzi na njegovom (Zoran) sajtu, pa preslusaj ako vec nisi.

 

nova obrada, sjajno, original je bas tezak i opor. mozda machina ponovo krene sa radom, ako ih dovoljno izgura obrada. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo doom zaljubljenistva, imas projekat Bjesomar, cini mi se da ga i dalje drzi na njegovom (Zoran) sajtu, pa preslusaj ako vec nisi.

 

jesam,ali nije to bas to sto ja imam u glavi :)

 

inace,sabise sa obradama,sve bolje od boljeg

Edited by BLAGOJE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana, početkom novembra, Bjesovi završavaju svoj novi album koji će se zvati “Ustaj, majko zemljo” po pesmi grupe The Stone, na kome će se naći još dvanaest obrada u audio formatu i dve predstavljene u pratnji video spotova.

bjesovi.jpg

Postojala je ideja da novi album Bjesova prati i prvi solo album Zorana Marinkovića Bjesomara – pevača, osnivača i glavnog autora benda, koji je trebalo da dopuni, tada još uvek nedovoljno definisan koncept i da zaokruži priču oko novih Bjesova. Do toga neće doći, jer se, poZoranovim rečima, novi album Bjesova u međuvremenu, zaokružio kao autentično umetničko delo kome ne treba podrška.

Osim stalnih članova benda (Zoran Marinković – vokal, Slobodan Vuković, Dragan Arsić i Ivan Kovačević – gitare, Marko Marković – bas gitara i Miroslav Marjanović – bubnjevi) klavijature na albumu sviraju Vasil Hadžimanov i Đorđe Tadić, a uz Miroslava Marjanovića bubnjeve sviraju još dva bubnjara – Ramon Hamel i Aleksandar Petrović Alek.

Album je sniman u više studija. Glavna usnimavanja su se dogodila u mostarskom Pavarotti centru i u kragujevačkom studiju Češnjak. Neka dodatna usnimanja su realizovana u kućnom muzičkom studiju Caspara Wijnberga u Beogradu.

Album su producirali Zoran Marinković, Caspar Wijnberg i Momir Cvetanović, koji je bio producent na poslednjem albumu Bjesova, “Bolje Ti”. Postprodukciju, upravo, u ovom trenutku, u Amsterdamu rade Jeff & Mark, dva holandska mastering majstora.

 

Što se tiče izdavanja albuma, Bjesovi kao i mnogi drugi i svetski i domaći bendovi, zbog globalne “krize izdavaštva”, nemaju definitivan odgovor na ovo pitanje. Mnoge opcije su u igri. Kako god, novi album grupe će se pojaviti do proleća 2014. godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

audio:

1 - The Stone - Ustaj, majko zemljo

2 - Grč - Raskomadana strv

3 - Imperium Of Jazz - Odvedi me do reke

4 - Drugi dan na zemlji - Rough Cut

5 - By Pass - Sjaj

6 - Idoli - Nemo

7 - Bjesovi - Tako mladi (divna je noć) (Marinko i Skaki (Trula koalicija) Avioni pevaju)

8 - Tako - Probudi se

9 - Elektični orgazam - Nebo

10 - Machina - Istina

11 - EKV & Angels Breath - Zemlja i Crv

12 - Mizar - Gradot e nem

 

video:

13 - Braća Left - Aikido

14 - Majke - Lutak iskrivljenog lica

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Bjesovi su objavili novu obradu, ovoga puta dve obrade u jednoj – svoje pesme „Avioni pevaju“ uz dodatak dela teksta pesme „Tako mladi“ slovenačke grupe Borghesia.

„Situacija sa ovom obradom je drugačija u odnosu na ostale, jer je ovo ’2 u 1′ obrada, u kojoj Bjesovi obrađuju sami sebe, ali sa dodatim delom teksta iz pesme ‘Tako mladi’, slovenačke grupe Borghesia… Ja mislim da je sama postavka intrigantna, zanimljiva, ali i jako muzikalna“, kaže frontmen grupe Bjesovi Zoran Marinković za naš portal.

- See more at: http://svetgitara.com/nova-obrada-bjesova/#sthash.sMYBwaB1.dpuf

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Pesma "Tata, kupi mi rolere" snimljena je leta 1998. godine, i deo je snimljenog, a nikad objavljenog albuma sa "dečjim" pesmama super grupe "Auspusi", sastavljene od gornjemilanovačkih Bjesova, Zorana Marinkovića i Gorana Ugarčine, koji su inicirali celu "stvar", a delom od poznatih kragujevačkih muzičara mahom metal i pank opredeljenja.

 

Gitare na "projektu" svirali su:

Dragan Milenović - Kariš (Alan Ford, T.N.T.), Damir Demirović (Bjesovi, pola godine pred raspad, pa Kanada...) i Zoran Marinković (Bjesovi).

Bas: Dragan Cvetanović - Ceja (Trula koalicija, Slovenska nekropola),

Ivan Matić (Enetica, Smallpoxa, Zvoncekova bilježnica), Saša Vujić (KBO, Trula koalicija, Zvoncekova bilježnica) i Z. Marinković (Bjesovi).

Elektronske udaraljke: Boban Ugarčina - Ugo.

Sintisajzer i saksofon svirao je Damir Demirović.

Osim Zorana Marinkovća, koji je otpevao većinu pesama, po jednu pesmu pevali su i Kariš, i Predrag Drčelić - Skaki (Trula koalicija).

Drombulje i miks svih pesama: Saša Vujić.

 

Goran Ugarčina, bubnjar sa prvih ("U osvit zadnjeg dana") Bjesova, koji je na ovom albumu odlupao bubnjeve, zajedno je sa Z. Marinkovićem napisao i većinu tekstova. Što se same muzike tiče, nju je Zoran Marinković radio u toku samog snimanja ili noć pred novi studijski dan, tako da su pesme na ovom albumu pankerski sveže i jednostavne.

 

U pesmi "Tata, kupi mi rolere" AUSPUSI su:

Zoran Marinković - vokal

Dragan Milenović - gitara

Dragan Cvetanović - bas

Goran Ugarčina - bubnjevi

 

Spot je napravljen tokom avgusta i septembra 1998. u Gornjem Milanovcu, na lokalnoj televiziji, TVGM. Osim autentičnih studijskih video snimaka samog benda, za spot su korišćeni delovi spota "Čuvam ti leđa" srpske pevačice i fotomodela Ksenije Pajčin, koja je trebala svojom raskošnom pojavom na rolerima, poruku pesme da prebaci iz sfere dečje nevinosti i naivnosti u buntovno - ironični, pankersko erotski mod.

 

Viktor Savić i Petar Jeremić - Pilac su bili za kamerama, a Dejan Ilić - Rok i Dejan Blagojević - Dendžo su montirali spot po instrukcijama Zorana Marinkovića i Gorana Ugarčine.

 

Pošto je od originalnog spota, zbog rasformiranja TVGM, kod Zorana Marinkovića, ostala samo jedna loša VHS kopija, on ju je 25. februara 2014. malo "našminkao" i na internetu "objavio"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...