Jump to content

Bjesovi


ABIGAIL

Recommended Posts

moj skromni doprinos:

"bolje ti" i "laku noć"

 

http://rapidshare.com/files/124115579/Bjes...lje_ti.mp3.html

http://rapidshare.com/files/124131557/Bjes...ku_noc.mp3.html

 

i ako iko ima kakav link ka "besan pas", "Ko te vide, taj se seća"... (bilo kakav zapis)

 

 

U dupe te ljubim,TI SI CAAARRR,HVALA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ovaj koncert u basti SKCa je bio bomba! Najjace kad je Zoran bacio patiku :)

 

Ma bjesovi,legende.Samo ne znam kako zvuče bez pevača Gorana ? Znači Zoran je i dalje lud k'o struja :)

 

Jedino im je prvi album živa glupost."U osvit zadnjeg dana",muzika katastrofa.Tek sad pročitah da je izdat samo na kaseti.Još sam ga poklonio.Eh sad mi kao i žao ;)

Ima li neko njihov divx iz 2003 ?

 

Koja je setlista bila u SKC ?

 

sve sto vidim i sve sto znam albume na orgininalima?

Bezimeni iliti drugi album je reizdat pre par godina,mada ako se ne varam devedesetih je štampan u skromnom tiražu.Neke od novijih izdavačkih kuća su reizdale,zaboravih im sad ime.No očigledno da se više to ne doštampava.

 

Ako ti treba narezano sa originala,ja imam "sve što vidim i sve što znam".

U suštini taj album je prošao prilično nezapaženo devedesetih.Dok je drugi album ušao u legendu.Mada je bio toliko depresivan da se ekipa iz Bjesova malo naljutila što ih smatraju mračnjacima i napravila prvi domaći christian metal album.Mada su na njemu napisali da su ga snimali godinu dana.Nije ni čudo da su se raspali posle toga :)

Edited by -Diamond-

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da ste nesto pobrkali. Prvi album je izasao 1988. u DIY pakovanju i skromnom tirazu na kaseti a poznat je pod nazivom "Prvi album" - tek 3 godine posle je izasao "U osvit zadnjeg dana" (takodje na kaseti) koji sadrzi 3 numere sa prvog a ostale nove pesme.

Bjesovi su se inace odrekli onog albuma iz 1988. i proglasili "U osvit zadnjeg dana" prvim. Mislim da se prvi album jos uvek moze naci na www.pljuga.com.

 

evo kompletne oficijalne diskografije Bjesova:

 

1988 - Prvi album

1991 - U osvit zadnjeg dana

1994 - Bjesovi

1994 - New Rock Power ’93-94

1997 - Sve što vidim i sve što znam

2002 - Na živo

2003 - Live at KST, Belgrade 31.05.2003

2008 - Bolje ti

 

pored ovih izdanja oni imaju jos 3 akusticna albuma sa bajkama i projekat Bjesomar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da ste nesto pobrkali. Prvi album je izasao 1988. u DIY pakovanju i skromnom tirazu na kaseti a poznat je pod nazivom "Prvi album" - tek 3 godine posle je izasao "U osvit zadnjeg dana" (takodje na kaseti) koji sadrzi 3 numere sa prvog a ostale nove pesme.

 

Ne znam da li su se odrekli,na osnovu yu rock enciklopedije,prvi album je taj iz '91.Pošto i piše da su se oformili '89,moguće da je to neki bend pre nego što su nastali Bjesovi,kao što je Limunovo drvo odvojeno od EKV i Šarla.Mislim da su "u osvit zadnjeg dana" izdali krajem '90.,no dobro,bitno da se nekako razumemo.Usput,sve do negde '95 retko koji bend je imao izdanje na CD jer se to kod nas nije ni izdavalo,tj CD su se štampali u inostranstvu i to je samo PGP radio.I to tek od 93-94 ako se ne varam.Mada je postojalo neko izdanje Dum-dum (ekv) iz '91. od pgp,ali mi to zvuči neverovatno da su tada izdavali CD-ove.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Bjesovi

 

Eh,tužna mi je ta Avioni pevaju,posvećena je njihovom preminulom prijatelju.Šta su svirali sa trećeg albuma ? Osim "raduj se" i "sve će se doznati".

 

inače ako me sećanje ne vara,Bjesovi su dali neke dobre pare za finalni mastering njihovog istoimenog albuma (bjesovi),mislim da je to bilo 1000 maraka da bi finalizirali taj zvuk.tako su bar ranije govorili,valjda je tačan podatak.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da uploaduje ova 3 akusticna albuma i taj projekat Bjesomar, bas sam trazio po netu i ama bas nicega nema o njima :ph34r:

 

To i ja trazim. Pitao Marinka, kaze da nije jos vreme da se to pojavi. Koliko sam shvatio to su uradili samo za uzi krug ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kolko su vama bliski njihovi tekstovi, muzika i sama atmosfera u pesmama (posebno sa self-titled albuma), al meni kao nekome ko se rodio i ziveo 10god u G.Milanovcu, gradu duhova, njihove pesme su kao 'dobar dan'. Kolko dece znate da su sa 10 godina slusala nesto poput tog albuma? :) I dalje mi je u mozgu urezan logo sa onim okom i pipcima, ceo grad je bio izlepljen tim plakatima.

Inace, u to vreme su bili prilicno aktivni i popularni - sredinom i krajem 90ih sam bio na bar 20 njihovih svirki tamo. Cak smo jednom i trazili od Marinka da svira pesme sa prvog albuma, na sta je on odgovorio - Vazi ako cete vi da pevate :)

Imam u formi kaseta sva tri studijska albuma + cd "na zivo". Ukoliko neko od vas ima na kompu mp3 pesme "Verujem" sa treceg albuma, cenio bih da to negde okaci, nemam je u tom formatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Bogove mu jebem tri dana prije toga sam napustio BG a toliko hoću da gledam Bjesove :violent:

Inače, jako sam se napržio na njih ovih dana... mrak mi u životu pa tako...

Samo slušam Laku noć, pjesma mi se svidjela na prvo slušanje, još kad sam vidjeo spot odlijepio sam! :muzicar:

 

http://www.popboks.com/media/bjesovi/lakunoc/lakunoc.html

Edited by LazaGNR
http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=32159

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...