Jump to content

Zasto Tolkina najvise vole Metalci


Recommended Posts

Beovulf je engleski sonja. Kuhulan je smeker!

Hebem mu zajca ako je u Tolkinu videor asizam...pogotovo sto je arijevce video kao gej elfove...tenkre.

Edited by The Joker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo je da Tolkina ovde mnogi hvale zbog prevođenja "Beowulfa" sa anglosaksonskog, mada taj njegov prevod nije nikad objavljen i jako malo ljudi uopšte zna kako taj prevod izgleda, čak i u Engleskoj a kamoli ovde u Srbiji.

 

 

Jedinu verziju Beovulfa koju svake godine 180 studenata anglistike cita je upravo taj prevod...Imam kpiju...Olican je...

Edited by demonical

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio jednom jedan mali decak koji je voleo da radi domace zadatke i hteo je da postane madjionicar. tako pocinje hari poter i sta je bolje onda citati? mozda neko cita i jedno i drugo ali metalac ce pre citati tolikina nego hari potera.

 

Металац не треба да чита ни једно ни друго.Прави металац је душеван човек.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

Jednog dana, crvenkapi roditelji otisli u Austriju u vilu nekih prijatelja u planini. Crvenkapa,ostala sama,smorila se,i reši ona da ide kod babe.A baba,bila jebulja stara, slucajne prolaznike namernike u kucu pustala,i rado svaki primala.to je i crvenkapa znala, mala se za pare male,uvek rado dala. Obuce ti crvenkapica cipkane gace i carape sa podvezic-a-m-a. Uzme korset i dekolte najveci,sise izbaci,a bradavice napupile ko pecurke u jesen. I krene ona tako,sa cizmama na visoke stikle, centimetera pet.

Ali na putu do bakine kuce, presrete je vuk. Ona malo ustuknu,ali on rece,polako samo, dacu ti 'bonu,a onda je obliza po nosu. Sa straga joj tad pridje vucina,i obgrli je sobe shape, medju noge pojavi se kurcine, Crvenkapa jauknu,kao da je ubode vrh trna, a ona sumom uz trepete lisca protrca srna. Vuk tad zareza, i kurcinu joju u raslje sabi, crvenkapa se od sladostrasta jos vise nabi. U tom dodje i lovac Joca, pa je opsova jer zna joj oca,ali na vidnu situaciju,sto i on da se ne ubaci,dok je vuk straga cepa,on ce usmine da joj cari. I tako u trojci usred sume,vuk,crvenkapa i lovac joca,kecali se,igrali se igre,pacijentkinja,doktori i boca.

 

E,to vam je prica a ne ovi vasi tolkini i govna.stoko!

Ljubi vas cika peca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Па није да волим Толкина, али га готивим. Између осталог, кроз његова дела се прожима и спектар разноразних осећања која су реална...Пребацио је реалност у свој свет маште. Измислио свој свет. Дао неке од дефиниција тога због чега вилењаци (вилењацима се, иначе, већина метал душа афирмише) нису мали и живе у цватима јабуке...мислим, ок је. Свакако заслужује похвале за фантазију и машту, слова и остало...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos samo da nije kraduckao iz apsolutno svake mitologije Evrope,pa da konstatacija bude tacna :mhihi:

Ne znam ja ko se to identifikuje sa elfovima,ja NE!

I ti sto zive u cveticima nisu Elves nego Faeries,ili Fae :smile: nemaju veze sa Elfadima :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm, pa sad, to za spektar emocija je diskutabilno... psihologija likova je uglavnom ravna nuli, bar u LOTR, jer je poenta bila napisati istoriju, tako da su emocije date u naznakama a likovi se uglavnom svode na jednu karakternu osobinu, ovaj je duhovit, onaj veran, ovaj hrabar, ovaj zao, ovaj pohlepan... nema transformacije, nema nekih velikih obrta...

 

ne mozes da krades iz neke mitologije, mozes samo njome da se inspirises, jer tesko da ce mitologija da te tuzi za kradju autorskih prava... :) sem toga, gomilu stvari koje deluju kao da su uzete iz ovog ili onog folklora su originalne, a za neke slicnosti se samo predpostavlja da je namerno uzeo, moguce je da su mu se potkrale, jer ne mozes u svom delu da pobegnes od necega cime se citavog zivota bavis, niti od svog nasledja i rase/naroda kome pripadas... :da:

 

a sto se vilenjaka tice, lepo je Pratchett rekao, vilenjaci su zli!! :mrtav:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koga zanima izasla su kompletni OST-ovi za prva dva dela..

 

1213458989_untitled.jpg

 

Genre: Soundtrack

Info: [Mp3//VBR//44100Hz Stereo]

Length: 180.35 min

Size: 238 Mb

 

TrackList:

 

CD 1

1. Prologue: One Ring to Rule Them All (07:16)

2. The Shire (02:29)

3. Bag End (04:35)

4. Very Old Friends (03:12)

5. Flaming Red Hair (02:39)

6. Farewell Dear Bilbo (01:45)

7. Keep It Secret, Keep It Safe (08:53)

8. A Conspiracy Unmasked (06:09)

9. Three is Company (01:58)

10. The Passing of The Elves (02:39)

11. Saruman the White (04:09)

12. A Shortcut to Mushrooms (04:07)

13. Strider (02:34)

14. The Nazgul (06:04)

 

CD 2

 

1. Weathertop (02:14)

2. The Caverns of Isengard (04:54)

3. Give Up the Halfling (04:49)

4. Orthanc (01:06)

5. Rivendell (03:26)

6. The Sword That Was Broken (03:34)

7. The Council of Elrond Assembles (featuring "Ankron (Theme for Aragorn and Arwen)", composed & performed by Enya) (04:01)

8. The Great Eye (05:30)

9. Gilraen's Memorial (05:01)

10. The Pass of Caradhras (05:04)

11. The Doors of Durin (06:03)

12. Moria (02:27)

13. Gollum (02:26)

14. Balin's Tomb (08:30)

 

CD 3

 

1. Khazad-dum (08:00)

2. Caras Galadhon (featuring "Lament For Gandalf", performed by Elizabeth Fraser) (09:20)

3. The Mirror Of Galadriel (06:21)

4. The Fighting Uruk-hai (11:32)

5. Parth Galen (09:13)

6. The Departure Of Boromir (05:29)

7. The Road Goes Ever On... Pt. 1 (05:58)

8. May It Be (composed & performed by Enya) (03:26)

9. The Road Goes Ever On... Pt. 2 (featuring "In Dreams", performed by Edward Ross) (03:41)

 

http://rapidshare.com/files/122391201/The_fel_rin_by_KamaZoh_mediaportal.ru.part1.rar
http://rapidshare.com/files/122393226/The_fel_rin_by_KamaZoh_mediaportal.ru.part2.rar
http://rapidshare.com/files/122394383/The_fel_rin_by_KamaZoh_mediaportal.ru.part3.rar

 

1213468785_untitled.jpg

 

Genre: SoundTrack

Info: [Mp3//VBR//44100Hz Stereo]

Length: 188.15 min

Size: 355 Mb

 

TrackList:

 

CD 1

 

1. Glamdring (03:50)

2. Elven Rope (02:19)

3. Lost In Emyn Muil (04:14)

4. My Precious (02:56)

5. Uglsk's Warriors (01:41)

6. The Three Hunters (06:12)

7. The Banishment Of Éomer (03:54)

8. Night Camp (02:50)

9. The Plains Of Rohan (04:14)

10. Fangorn (05:13)

11. The Dead Marshes (05:07)

12. Wraiths On Wings (02:07)

13. Gandalf The White (06:47)

14. The Dream Of Trees (01:54)

15. The Heir Of Nsmenor (06:50)

16. Ent-draught (02:53)

 

CD 2

 

1. Edoras (04:34)

2. The Court Of Meduseld (03:10)

3. Theoden King (featuring "The Funeral Of Theodred", performed by Miranda Otto) (06:12)

4. The King's Decision (02:07)

5. Exodus Of Edoras (05:42)

6. The Forests Of Ithilien (06:37)

7. One Of The Dsnedain (featuring "Evenstar", performed by Isabel Bayrakdarian) (07:13)

8. The Wolves Of Isengard (04:22)

9. Refuge At Helm's Deep (03:59)

10. The Voice Of Saruman (01:11)

11. Arwen's Fate (featuring "The Grace Of The Valar", performed by Sheila Chandra) (03:58)

12. The Story Foretold (03:58)

13. Sons Of The Steward (06:02)

14. Rock And Pool (02:54)

15. Faramir's Good Council (02:20)

 

CD 3

 

1. Aragorn's Return (02:11)

2. War Is Upon Us (03:35)

3. Where Is The Horse And The Rider? (06:15)

4. The Host Of The Eldar (02:50)

5. The Battle Of The Hornburg (02:52)

6. The Breach Of The Deeping Wall (03:03)

7. The Entmoot Decides (02:06)

8. Retreat (featuring "Haldir's Lament", performed by Elizabeth Fraser) (04:40)

9. Master Peregrin's Plan (02:31)

10. The Last March Of The Ents (featuring Ben Del Maestro) (02:31)

11. The Nazgul Attack (02:45)

12. Théoden Rides Forth (featuring Ben Del Maestro) (05:47)

13. The Tales That Really Matter (12:01)

14. Long Ways To Go Yet (featuring "Gollum's Song", performed by Emiliana Torrini) (08:05)

 

http://rapidshare.com/files/122403348/The_tw_to_by_KamaZoh_mediaportal.ru.part1.rar
http://rapidshare.com/files/122406272/The_tw_to_by_KamaZoh_mediaportal.ru.part2.rar
http://rapidshare.com/files/122409910/The_tw_to_by_KamaZoh_mediaportal.ru.part3.rar
http://rapidshare.com/files/122412321/The_tw_to_by_KamaZoh_mediaportal.ru.part4.rar

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tolkina čitam od najranijeg detinjstva i iako godine prolaze, ja mu se stalno vraćam (evo i sad Silmarilion "leži" pored mog kreveta).

 

Neki od vas su u početku teme pomenuli da može da se Gospodar ili Silmarilion ili Nezavršene priče pročita jednom i to kad si klinac, a sve više od toga je preterivanje i mazohizam.

E pa ja ne znam koliki bih mazohista trebao da budem, ako bih samo pri jednom čitanju mogao da zapamtim svu gomilu detalja kojima obiluju Tolkinove knjige? To niko ne može.

 

Inače, raspravljalo se u ovoj temi o "suštini" ili poruci koju nose Tolkinova dela.

Ja nikada nisam tražio suštinu, ali bih se složio sa Dejvidom Dejom (Tolkinov prsten) da je jedna od stvari koja se možda može smatrati suštinom, jeste to što u Gospodaru Prstenova svi glavni

 karakteri beže od moći. 

"Volja za moć" rekao je Niče, ali Tolkin u svojem delu bira za najmudrije upravo one koji beže od te moći (jer znaju da će se tom moći iskvariti)... beže od dodira prstena.

To je definitivno drugačiji pristup od gomile književnih dela, igrica, filmova... "gde onaj koji uzima artifakt pobeđuje - i to mu je to".

 

Moraću da citiram par postova (iako su stari više od 2 god.)

 

ok, ajmo poznavaoci tolkina - evo jedno pitanje..

 

 

iscitah par knjiga o tolkinu, i ponesto s neta, u smislu njegovih najvecih izjava, ono sto su drugi rekli itd.. ALI NIGDJE NISAM NASLA IZJAVU gdje tolkin kaze da u njegovim knjigama nema previse simbolicnosti i uopste gdje tolkin komentarise kako njegove knjige nisu ni u pola tako kako ljudi predstavljaju - bitne, pametne, simbolicne, itd.....

To što tražiš imaš u predgovoru Gospodara Prstenova (I knjiga).

Tu Tolkin pojašnjava da mu se smučilo (a i meni se smučilo) da ljudi pokušavaju da njegovo delo predstave kao metaforu o drugom svetskom ratu (Sauron - Hitler, Saruman - Musolini i slični bakrači). Tolkin jasno kaže da on ne vidi nikakvog pobednika u drugom svetskom ratu, on čak opisuje kako bi izgledala radnja knjige da je hteo da bude metafora. 

 

Fuck metaforu.

Edited by d4rk3lf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, imas pravo...

I slazem se i za citanje i za sustinu knjige...

 

 

Ali...ja se samo pitam...

Zasto se ne otvori tema gde se generalno govori o Tolkinu?

Bas mi je bezveze sto se na ovoj temi razglaba o ovome, a na naslov nismo ni odgovorili, tj. jesmo, ali niko nece da zatvori ovu temu sto mu gromova!!!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

мислим да толкина више од металаца воле традиционалистички католици...

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Traditionalist_Catholic

 

http://en.wikipedia.org/wiki/J._R._R._Tolkien#Religion

 

Sta je tebe dovelo ovde?

 

Obicno neko slusa metal ili neki pravac blizak metalu pa onda dodje na yumetal.net, a ti ako nesto uopste slusas, u tome verovatno nesto "pravoslavno" nalazis, ja se bas pitam sta bi to onda moglo da bude?

 

Unblack metal? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

white metal...

Je l' znaš da i tako nešto postoji. :)

 

Ima na jednoj od onih matorih kompilacija "Death is just the begining", e pa sećam se nekog benda koji je imao pesmu Invert the inverted cross. ;)

E sad, članovi te grupe su valjda u nekom intervjuu izjavili da je to white metal.

A imaš i one bugare blackere pravoslavce što su ih reklamirali svojevremo u Mrex-u.

 

Ok, imas pravo...

I slazem se i za citanje i za sustinu knjige...

 

 

Ali...ja se samo pitam...

Zasto se ne otvori tema gde se generalno govori o Tolkinu?

Bas mi je bezveze sto se na ovoj temi razglaba o ovome, a na naslov nismo ni odgovorili, tj. jesmo, ali niko nece da zatvori ovu temu sto mu gromova!!!

Pa ako moderatore ne mrzi (a mrzeće ih verovatno).

Mogu da ovu temu rename-uju , i da pobrišu sav spam.

 

Jes', u pravu si... ja na pitanje teme nisam odgovorio, al'  i ne znam šta bih rekao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

white metal...

Je l' znaš da i tako nešto postoji. :)

 

Ima na jednoj od onih matorih kompilacija "Death is just the begining", e pa sećam se nekog benda koji je imao pesmu Invert the inverted cross. ;)

E sad, članovi te grupe su valjda u nekom intervjuu izjavili da je to white metal.

A imaš i one bugare blackere pravoslavce što su ih reklamirali svojevremo u Mrex-u.

 

Pa znam, to vole da zovu i unblack metal :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

white metal...

Je l' znaš da i tako nešto postoji. :)

 

Ima na jednoj od onih matorih kompilacija "Death is just the begining", e pa sećam se nekog benda koji je imao pesmu Invert the inverted cross. ;)

E sad, članovi te grupe su valjda u nekom intervjuu izjavili da je to white metal.

A imaš i one bugare blackere pravoslavce što su ih reklamirali svojevremo u Mrex-u.

 

jel to ovo?http://www.youtube.com/watch?v=hCmyBAajxKI

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zasto ti debili imaju pentagram u imenu ako su protiv satanizma?!

 

Pentagram nije satanistichki znak. Pagani stvorili taj znak po verovanju da se Venera krece takvom putanjom (oblik pentagram). To je pretstavljao polozaj zvezda. Smatra se da je to navodno zenski znak. ;)

Mada to i ovako nema veze sa ovom temom, ali i ovako je otishla u pm.... hoce li je zatvoriti vec jednom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Black Gruja

Ova tema 'ladno jos uvek postoji :icon_eek:

Spamujte je ljudi mozda ce je ugasiti (a mozda i nece)

Evo ja cu prvi.

 

Svi ste vi ovde sada moji zarobljenici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...