Jump to content

Carcass


Paklenko 666

Recommended Posts

imamo primer klasicnog jedenja govana na ovoj temi. ocigledna je podela izmedju onih koji iznose autenticne utiske, cinjenice i argumente i onih koji moraju da se prikace na svaku temu iako nemaju sta da kazu ali umeju da kenjaju drugima da smanje dozivljaj i da relativizuju onako folirantski.

kad karkas izda album u 2013-oj godini nije dovoljno reci pa fino je to, ili ce da bude dobar karkas album (znaci epohalan) ili ce da bude tragedija (ovde spadaju atributi "ok", "solidno", "onako" itd). kome to nije jasno, nek odjebe u skoku.

ako neko ima konkretan argument zasto ovo nije dobar karkas album (dakle kandidat za album godine bez daljnjeg) nek kaze da cujemo, dosad smo culi da su usporene pesme, da mladji bendovi sviraju bolje (dajte neki), da zvuk nije revolucionaran (koga boli kurac) i da nesto fali produkciji (neverovatno). znaci notorne gluposti.

  • Upvote 3
  • Downvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad karkas izda album u 2013-oj godini nije dovoljno reci pa fino je to, ili ce da bude dobar karkas album (znaci epohalan) ili ce da bude tragedija (ovde spadaju atributi "ok", "solidno", "onako" itd). kome to nije jasno, nek odjebe u skoku.

ako neko ima konkretan argument zasto ovo nije dobar karkas album (dakle kandidat za album godine bez daljnjeg) nek kaze da cujemo

 

čisto primera radi, odeš sad na Gorguts temu i ostaviš identičan post samo zameniš "karkas" sa "Gorguts"

 

glupo je realno i pričati o muzici na taj način, zašto je nekog neki album razbio od oduševljenja a nekog nije. zato što se ukusi razlikuju tebra, ništa drugo. to što je tebi epohalno nekom je samo ok a evo meni je, recimo, novi Oathbreaker album godine zasad dok se tebi možda ne bi svideo uopšte, što je opet ok.

 

samo kažem da je glupo proglašavati za jedenje govana svaki put kad neko kaže da neki album nije album godine. normalno je da će onome ko je zakleti fan ovo biti vrh a onome ko nije toliko zagrižen biti ok, ne vidim problem u tome

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa Talvijem. Ja mnogo volim Carcass i njihovi albumi su mi u vrhu slušanosti uvek na nekim ličnim listama ali je muzika nezgodna stvar kad se krene sa osporavanjima tuđeg doživljaja jer onda samo upadnemo u besmislene rasprave i napušavanja i na kraju ništa od toga. Ja sam već rekao koju o albumu pa neću da se ponavljam. Sigurno će ući na moju stalnu top listu tako da stvarno nisam imao nameru da bilo šta relativizujem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

glupo je realno i pričati o muzici na taj način, zašto je nekog neki album razbio od oduševljenja a nekog nije. zato što se ukusi razlikuju tebra, ništa drugo. to što je tebi epohalno nekom je samo ok a evo meni je, recimo, novi Oathbreaker album godine zasad dok se tebi možda ne bi svideo uopšte, što je opet ok.

 

ee, al' na Oathbreaker albumu ne stoji Carcass logo

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

čisto primera radi, odeš sad na Gorguts temu i ostaviš identičan post samo zameniš "karkas" sa "Gorguts"

 

apsolutno, u slucaju gorguts. ali recimo u slucaju nekog nekrucijalnog benda bas tipa oathbreaker (koji su mi skroz kul bend), takav post ne bi imao smisla.

 

oko ovog ostalog sto si rekao se ne slazem, ali dosta je pisano o tome na raznim temama na forumu pa bolje ne udubljivati se. recimo da nije sve u "utisci se razlikuju" i da je lako dokazati na jednostavnom primerima da ipak postoje neki manje vise objektivni parametri sta je dobro u metalu, sta je relevantno itd.

 

edit: ili sto jednostavno kaze dimon sid

 

Čekaj, znači neprihvatljivo je reći da je ovo samo dobar album? Jel moramo da kažemo da je totalno govno ili da je najbolji album ikad snimljen, nema sredine?

 

otprilike.

Edited by Čarli
  • Upvote 2
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da su ovde golemi poznavaoci muzike , čak mogu reći filozofi ,i ako se slučajno desi da neko kaže ono što oni ne žele da čuju , tu onda nastaje problem , onda se raspravlja od jutra do sutra , iz šupljeg u prazno i obrnuto , i šta na kraju ??? Svi se vole , ko da se nije ništa dogodilo , a pre toga su jedni druge pljuvali !! Kakav apsurd !! :puke: :puke: :puke:

  • Upvote 2
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da su ovde golemi poznavaoci muzike , čak mogu reći filozofi ,i ako se slučajno desi da neko kaže ono što oni ne žele da čuju , tu onda nastaje problem , onda se raspravlja od jutra do sutra , iz šupljeg u prazno i obrnuto , i šta na kraju ??? Svi se vole , ko da se nije ništa dogodilo , a pre toga su jedni druge pljuvali !! Kakav apsurd !! :puke: :puke: :puke:

 

ja sam rekao sta sam imao, i ljudi koji su konkretno kritikovali (kudili/hvalili) album isto. presipanje iz supljeg u prazno su poceli isfolirani relativizatori i nemaci pojma a nastavili PC policajci i placipicke(/a)

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

oko ovog ostalog sto si rekao se ne slazem, ali dosta je pisano o tome na raznim temama na forumu pa bolje ne udubljivati se. recimo da nije sve u "utisci se razlikuju" i da je lako dokazati na jednostavnom primerima da ipak postoje neki manje vise objektivni parametri sta je dobro u metalu, sta je relevantno itd.

 

slažem se ja da postoje parametri koji pokazuju šta je dobro, ali kad se radi o tome šta je NAJBOLJE, tu već lični ukus mora imati malo više uticaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ga shvatam ozbiljno samo u tolikoj meri da kad krenu neznalacki komentari koji srozavaju forum na nivo metalciganija.ro prosto moram da intervenisem

 

Dakle, kad pisemo nesto lepo, ti ne shvatas ozbiljno, a kad krene neznalacki, onda je ozbiljno. Nije to zdrav stav!

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...