Jump to content

W.A.S.P.


lemmy sixx

Recommended Posts

Ma jebalo vas više prepiranje! Koncert se bliži...

 

Raspitao sam se za karte u Hu, kažu da će karta biti oko 5000 Ft, odnosno oko 20€. Ima li nekog nagoveštaja za organizovani odlazak iz Srbije ili je svako za sebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa evo me posle koncerta, bio je dobar koncert, ne mogu reći bolji od ovog što je kod nas bio ali bilo je stvarno dobro.

 

Da preskočim sve oko puta, dolaska, bla, bla, bla, i biću stvarno krajnje precizan.

 

Set lista je ova:

 

The Titanic Overture

The Invisible Boy

Arena Of Pleasure

Chainsaw Charlie

The Gypsy Meets The Boy

Doctor Rockter

I Am One

The Idol

Hold On To My Heart

The Great Misconceptions Of Me

----------------pauza par minuta

L.O.V.E. Machine

Wild Child

Take Me Up

Blind In Texas

 

Znači nešto više od sat ipo svirke, počeli su oko 21:10, a završili nešto posle 22:40

 

E sad...

 

Ono što je izostalo je ona njihova ljuljaška, znam da će mnogi reći da to-nije-to bez nje, ali ni ovaj koncert nije standardan pa ni prikladan za nju, ima dosta sporijih stvari i nikako se nebi uklopilo. Prostor je stvarno super, svako ko ima priliku da svrati u Budimpeštu neka obavezno poseti ovo mesto Wigwam, jedino što su im cene preterane po mom mišljenju za jedan ovakav događaj. (cena ulaznice je ko cena majice, pa sad ti vidi...) Ozvučenje je bolje nego kod nas, mada je meni Blackie i dalje tih. Masa je prilično tiha i mlitava, pa se lako provući do bine, a i ima dovoljno mesta da se ne guraš. Ono što me je začudilo, kod njih je više bilo starije publike nego mlađe, i ko uz kurac, očekuješ da će matori biti mirni, kad ono vraga! Matori su ti koji prave pizdarije :pivopije: Tokom celog nastupa, puštali su video koji prikazuje priču Crimson Idol-a, jedino je na par pesama izostala projecija...ne znam zašto. Kontrola na ulazu pa i na samom događaju je bila rigorozna, nema šanse da se išta snimi ili slika (kao što su i najavili), obezbeđenje i na ulazu i kod bine, samo prate šta radiš, pa će ovaj put, bar od mene slike izostati...ako hoćete slikaću vam kartu ili majicu, čisto da vidite ako vas zanima (garant ne...)

Kako je Blackie najavio, uskoro neće navraćati u Hu, pa čisto sumnjam da će dolaziti i do nas, ako imate vremena (€) i prilike pokušajte da ih negde pogledate dok još možete.

 

Ako imate šta još da pitate...pitajte. Izvinjavam se ako sam nešto zaboravio da dodam ili otkucao pogrešno, umoran sam. 'Ajd sad...svi u...

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast! Doziveo si nesto najvise i najbolje sto jedan fan W.A.S.P.-a moze da doziveti. Ceo Crimson Idol uzivo, stvarno jedno iskustvo za pamcenje do kraja zivota (bez obzira sve eventualne propuste i nedostatke tehnicke prirode).

Posto sam kratak sa lovom, a nemam ni pasos, nisam nesto ni mogao da planiram tu ekskurziju, za utehu mi ostaje svirka iz BG-a, koja je takodje bila sve naj naj (ali na neki drugi nacin lol).

Jedno pitanje: The Titanic Overture, jesu li je oni svirali ili je isla kao intro sa matrice?

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Počelo je s muzikom, pa su tek onda izašli, tako da kontam da je pocetak bio matrica, ali kasnije su svirali sve, svaki arpeđo i solo. Blair je koristio gitaru sa dva vrata na tim delovima, a Blackie onu njegovu sa Raiders logom. Neke arpeđo deonice Blair je svirao prstima, stvarno je odličan gitarista, jebe mame! Mada ja i dalje kukam za Chris Holmes-om...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super mu je glas, deluje mi da je više pevao nego kod nas jer publika je, u većini slučajeva, bila nema kada je trebala da peva. I Am One super zvuči, mada na njoj nije išao film sa bima, čak i ova sa novog, Take Me Up, deluje jako moćno uživo, zvuk je skoro indentičan kao na albumu. Koliko sam mogao da primetim, sa te moje strane gde sam stajao, bilo je samo Marshall ozvučenje, na drugu tamo levo, gde je Duda bio, nisam toliko obratio pažnju.

 

P.S: Blair je još koristio i onu njegovu gitaru sto svetli, isto kao i kod nas.

Edited by Antichrist Superstar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Počelo je s muzikom, pa su tek onda izašli, tako da kontam da je pocetak bio matrica, ali kasnije su svirali sve, svaki arpeđo i solo. Blair je koristio gitaru sa dva vrata na tim delovima, a Blackie onu njegovu sa Raiders logom. Neke arpeđo deonice Blair je svirao prstima, stvarno je odličan gitarista, jebe mame! Mada ja i dalje kukam za Chris Holmes-om...

Kao sto sam i pretpostavljao. Tako je bilo i '92., isla matrica kao intro.

Ma OK je Chris Holmes, mada ja nesto i ne kukam za njim. Kad se on vratio, nisu se bas nesto proslavili sa albumima..... On je sagoreo 80-ih lol. Meni je draze sto se Doug Blair vratio.

Najbolji W.A.S.P. line-up = Lawless, Blair, Rod i Howland.

Najzalije je mi je to sto nisam imao, a cenim i da nikad necu imati priliku da vidim Stet Howland-a uzivo. On je definitivno kralj bubnjeva, W.A.S.P. je njegovim odlaskom izgubio jednog veoma kvalitetnog clana....

Sta da se radi......

Edited by commissar

Share this post


Link to post
Share on other sites

He, he, neki su ovdje gledali i Howlanda. Sve sa njegovom Punisher majcom. :rockdevil:

Srecnice :)

Joj...... Kad se samo setim, pauza, nista se ne zna, najave postoje da ce biti album, ali sve nesto obavijeno velom misterije. Jebi ga, nisu informacije bile "na izvol'te" kao danas.....

Onda ortak donosi snimak Headbangers ball, reportaza sa Doningtona. W.A.S.P. u najboljem mogucem svetlu: mnogo zivlji bubnjar (Steve Riley je bio prilicno ravan i predvidiv) koji razvaljuje bubanj i novi gitarista koji ne moz' miran, svi skacu kao da su na 220 V.

To su bila vremena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana sam bash slushala Crimson Idol shto mi je ujedno i najbolji njihov album :)

i svaki put kada slusham Titanic Overture pozhelim da umem da sviram gitaru...naprosto odlichno (:

inache jel istina da je za Crimson Idol on svirao sve? [bubnjeve, gitaru itd.]

Edited by +SaKi8050+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...