Jump to content

Koju gitaru posedujete?


BLACK JESUS

Recommended Posts

Pa nije jebena kineska kopija, jbg jeste kopija Gibsona, al nema se para za pravog tj original, kupicu jednog dana, nije bas jeftin ;) (polako cu skupljati pare)

 

Što mu je čudno telo, nisu smeli gibson oblik valjda da maznu u potpunosti... a glava...

Les Paul nije jeftin uopšte

Što ne uzmeš Epiphone standard neki, kad se već pržiš na Gibson

Oni nisu skupi....

Edited by johndoe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav je Epiphone explorer? Jel neko probao?

 

Ovaj?

 

Goth-Explorer-large.jpg

 

Pa zasigurno izgleda dojajno

Vidi ima i tremolo :D

Nisam ga sreo u Mitrosu i Music Trade-u, koliko znam oni jedini ozbiljnije rade Epiphone kod nas

To valjda deo one Goth serije

Probao sam Goth Les Paul i telo je presvučeno nekim ql materijalom, uopšte ne ostaju otisci

U principu to je malo nabuženiji Epiphone, možda je drvo nešto bolje... ali magneti, zvuk... msm da i nije neka velika razlika....

Edited by johndoe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što mu je čudno telo, nisu smeli gibson oblik valjda da maznu u potpunosti... a glava...

Les Paul nije jeftin uopšte

Što ne uzmeš Epiphone standard neki, kad se već pržiš na Gibson

Oni nisu skupi....

 

Skupljam pare, pa videcemo dokle cu dogurati, mozda i uzmem Epiphone, al jbg ja hocu Gibson Les Paulllllllllllllllllll :);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skupljam pare, pa videcemo dokle cu dogurati, mozda i uzmem Epiphone, al jbg ja hocu Gibson Les Paulllllllllllllllllll :);)

 

Ma uzmi neki od ovih Goth Epifončića, vidi kako su lepi... :D

Bolje da ti ostane 30.000 za pedale ili još bolje da se uštekaš za pojačalo...

:da:

Edited by johndoe

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ne bre taj sa folydom vec sa tume o matic bridge. Ja sam isprobavao pre nekih par godina u Music tradeu, ali svega minut dva i cinilo mi se da je opaka gitara. Nije imala floyd. Jebes floyd.

A drvo bi trebalo da je mahagoni sto je mnogo boljenego budjava lipa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma uzmi neki od ovih Goth Epifončića, vidi kako su lepi... :D

Bolje da ti ostane 30.000 za pedale ili još bolje da se uštekaš za pojačalo...

:da:

 

Dobro to jeste, al ne znam, videcu kada skupim pare. Prvo kupujem pojacalo (marshal, samo cu videti koji i koliko vati), a kada ga kupim bicu prezadovoljan, posto ova gitara koju imam, daje solidan zvuk...

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije jebena kineska kopija, jbg jeste kopija Gibsona, al nema se para za pravog tj original, kupicu jednog dana, nije bas jeftin ;) (polako cu skupljati pare)

 

 

Ok, kapiraju svi to. Ali to nije Gibson Les Paul Hammer gitara, kako si napisao. Vec je to Hammer Les Paul, koji je kopija Gibsona....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ D.U.

 

Cak i kinezi budu pizdarija (neki), pa mogu misliti kakvi su trupci tamo kod tebe. Nekoć smo uboli skupog Ibaneza, neki prestige, u Laney-a, pa za njim kineskog Hamera od 200e. Sta mislis sta je bolje radilo, na sveopste iznenadjenje prisutnog osoblja. :)

Edited by Tomislav Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg, moj korejanski LTD bolje zvushi od japanskog ESP Horizon-a kog poseduej moj drugar i gotarista iz benda. A ja guram randall a on 5150 i josh mnogo dodataka svako sa svoje strane

Edited by -Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam zadnji put gledao, bile su po 4-5 soma valjda.

 

jbg, moj korejanski LTD bolje zvushi od japanskog ESP Horizon-a kog poseduej moj drugar i gotarista iz benda. A ja guram randall a on 5150 i josh mnogo dodataka svako sa svoje strane

IMHO, ima dosta serijskih japanaca koji leze u ruci kao excalibur, sve savrseno, ali zvuce..pa blago receno kurton.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg, moj korejanski LTD bolje zvushi od japanskog ESP Horizon-a kog poseduej moj drugar i gotarista iz benda. A ja guram randall a on 5150 i josh mnogo dodataka svako sa svoje strane

 

Gitare se mogu samo uporedjivati preko istog pojacala i normalno da isti covek svira obe, a to da original ESP Horizon zvuci losije od korejanskog LTD-a :confused:

 

U to prosto ne mogu da poverujem jer imam ESP M II i LTD KH (cak USA serija) , obe sa neck-through konstrukcijom, LTD cak sa aktivnim EMG ali ne moze da prismrdi ESP verziji - jedino je malo dominantnija u dubokim frekvencijama pri ultra gain zvuku, ali to je minimalno i samo jedan element ukupnog zvuka ( a cak i to je vise zasluga EMG-a)... Za sve ostalo je ESP koju imam u drugoj galaksiji naspram LTD...

 

Licno, nisam svirao ESP Horizon, ali znam da je dosta cenjena, dobro se prodaje a nije jeftina (min 1300€) i ako su Korejanci uspeli da za duplo manje (i vise) naprave bolju, onda svaka cast :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gitare se mogu samo uporedjivati preko istog pojacala i normalno da isti covek svira obe, a to da original ESP Horizon zvuci losije od korejanskog LTD-a :confused:

 

U to prosto ne mogu da poverujem jer imam ESP M II i LTD KH (cak USA serija) , obe sa neck-through konstrukcijom, LTD cak sa aktivnim EMG ali ne moze da prismrdi ESP verziji - jedino je malo dominantnija u dubokim frekvencijama pri ultra gain zvuku, ali to je minimalno i samo jedan element ukupnog zvuka ( a cak i to je vise zasluga EMG-a)... Za sve ostalo je ESP koju imam u drugoj galaksiji naspram LTD...

 

Licno, nisam svirao ESP Horizon, ali znam da je dosta cenjena, dobro se prodaje a nije jeftina (min 1300€) i ako su Korejanci uspeli da za duplo manje (i vise) naprave bolju, onda svaka cast :pivopije:

 

naravno da sam proterao kroz ista pojachala obe :D

Samo sam naveo shta standardno koristim, a bio sam pijan, pa ne znam zashto sam to uopshte pominjao :)

 

Moja verzija LTD-a je anniversary model iz 2005 i jeste dominantniji u dubokim frekvencijama, ali buduci da mi to najvishe treba za muziku koju sviram, horizon je za mene tanak. Naravno, obe gitare su punjene aktivnim EMG-evima, zice idu kroz telo, s' tim da je horizon neck through, a viper set neck. Jednostavno, ta gitara nema DZ DZ DZN iako mi se vishe dopadaju njen vrat i balans (viper ima ruznu osobinu da mu glava pada, pa moram da drzim gitaru pod uglom, umesto da ne mrda iz jednog polozaja). Ali dzaba kad rif nema onoliko muda. Uglavnom sviram pod distorzijom i clean mi i nije neko merilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha ma na kontu ltd/esp koliko sam ja upucen 90% delova se isto pravi u usa ali se sklapa u koreji i ono ako oba gitare imaju isto drvo,isti nachin izrade, iste magnete i sviras sa kilo distorzije u dangubi dok bubnjar pici 32ojke u pozadini bash se cuje razlika hahah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pravi se nista u USA, sem magneta (pitanje je da li i tome nisu tajno dohakali, samo nece da kazu). Ni na americkim. sve se pravi tamo negde, i onda se sklopi ovde, jerbo samo tako moze da ima Made in USA stambilj. Mada bi koretknije bilo Assembled in USA kao sto neke firme smekerski i stavljaju, da ne lazu kupce. Ali ako je jedan jedini deo napravljen u Amerigi (recimo pickup, pickup jeste obicno, bar na 'americkim' modelima, ako imas oridjinale EMG, SD ili DiMarzio, ondak je domaci magnet) i sklepano je u USA onda moze da nosi nadimak Made in USA. Sve su to prevare.

 

LTD/ESP prica, dokle ljudi moji. KOrejanci nisu nista gori radnici od Japanaca. Niti gluplji. Stavise, mozda su samo bolji posto su mellow. To sto se LTD pravi u Koreji recimo, a ESP u Japanu, nebitno je, nije vise ni cena proizvoda niti radnika u Koreji jeftina (pici se na Kinu, a i tamo se situacija menja iz godine u godinu drasticno). Elem, fora je otprilike u tome da LTD ima direktivu od gazde (both LTD & ESP) da malo krati po coskovima. Isto oni drvo stavljaju, ako recimo terba alder, stave alder, ako treba mahagony stave mahagony. Stave najkvalitetniji sto imaju na lageru. Ali za ESP kupuju od jednog proizvodjaca neki standardi kvalitet drveta (kao iz tog i tog kraja sveta, seceno tad i tad, suseno toliko i toliko pod tim i tim uslovima) a za LTD isto to od mozda i istog prodavca ali kazu, ej nema veze, ne mora da je suseno 10 ili 20 godina drvo, moze i godinu dana, ne mora quartersawn plank da bude (jel uopste znate kako se seku drva, a pogotovu za instrumente, postoji jedno 10-tak nacina od kojih za instrumente valja samo jedan jedini, onaj najskuplji gde se puno drveta baci da bi se isekao najbolji komad) i tako dalje i tako dalje, o hardveru da i ne pricam, mrzi me da kenjam, sve je to toliko jasno. Znaci, rade maltene isti likovi po istom dizajnu, sve je pod kontrolom, samo se malo krajcuje za ljude kojima su neke stvari nebitne i ne zele da ih plate. Ako ti je muzika posao, onda ti je malo bitnije pa platis, hoces top rezultate jer hoces i ti da odradis top posao i naplatis top kintu. Na kraju krajeva, da je moja generacija imala ovolike opcije (USA/Mexico/Japan/Korea/Chhina) pa jebote di bi nam bio kraj. Ne bi se mucio onolike godine kao klinac neko bi odma skrpao nekog Kineza ili Korejanca i milina. Pa ako naucim da sviram i tu nesto krene, onda se predje na bolje, skuplje. Ali nas narod cenim pati od tih fora, secam se da su mi klinke kad smo bili klinci zagledale u bulju da vise da li moje Levis'ke imaju ovu ili onu boju markice (a pri tome nisu ni znale da postoje razne boje u zavisnosti od kroja i da su sve 'oridjinale' :lol: ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...