Jump to content

Black Sabbath


Srki

Recommended Posts

Ogroman :)

 

Da,bleda kopija...moze reci ko sta hoce,ali period sa Ozzy-em je pravi Sabbath,ostalo je bleda kopija.Jako bleda.

 

Sabbathovi post-Ozzy radovi su kopija? Okej, bravo. IMHO Sabbath je terao, ne potpuno, ali drugaciji zvuk u 80tima nego sto je to radio u 70tima...Tako da mislim da nijedan od tih albuma nije bio na fazon "aj da se vratimo korenima"...vec svaki, ali svaki, imao nekog svog licnoga shmeka..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam pricao samo o muzici.Bleda kopija starog dobrog benda u globalu.A sa muzicke strane je doslo do velike promene i to vise nema veze sa Sabbath-om.To nije Sabbath.Mozete reci vi sta hocete,ali to jednostavno vise nije bio Black Sabbath.Slusajte muziku koja je nacinila od Sabbath-a to sto jesu,i muziku koju su pravili nakon odlaska Ozzy-a.Dio jeste mnogo kvalitetniji pevac od Ozzy-a,Martin jeste kvalitetniji pevac od Ozzy-a...ali i jedan i drugi zajedno nisu upola Sabbath koliko je to Ozzy.Ukusi se razlikuju,ali ja nemogu ozbiljno shvatiti coveka koji kaze ta su tamo neki albumi "Tyr","Headless Cross","Dehumanizer" pa cak i "Heaven And Hell" bolji od jednog "Master Of Reality","Sabotage" ili "Sabbath Bloody Sabbath".To nije realno.

Ispada sad kao da je Ozzy bio neki veliki kreativac u bendu...
Iskren da budem,nisam upucen u kreativne procese u Sabbath-u posto mi nisu toliko bitan bend da bi imao u glavi te informacije,ali dovoljno je poslusati pesme koje su nastale u njegovom periodu i posle njegovog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukusi se razlikuju,ali ja nemogu ozbiljno shvatiti coveka koji kaze ta su tamo neki albumi "Tyr","Headless Cross","Dehumanizer" pa cak i "Heaven And Hell" bolji od jednog "Master Of Reality","Sabotage" ili "Sabbath Bloody Sabbath".

Не да је реално, него нису уопште у истом свемиру.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam pricao samo o muzici.Bleda kopija starog dobrog benda u globalu.A sa muzicke strane je doslo do velike promene i to vise nema veze sa Sabbath-om.To nije Sabbath.Mozete reci vi sta hocete,ali to jednostavno vise nije bio Black Sabbath.Slusajte muziku koja je nacinila od Sabbath-a to sto jesu,i muziku koju su pravili nakon odlaska Ozzy-a.Dio jeste mnogo kvalitetniji pevac od Ozzy-a,Martin jeste kvalitetniji pevac od Ozzy-a...ali i jedan i drugi zajedno nisu upola Sabbath koliko je to Ozzy.

 

 

bravo, upravo tako..

 

Ozzy je kompletna rock zvijezda, moze Dio da ispjeva sve hiljadu puta bolje od njega, ali Ozzyija zovu deda metala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto je Ozzy 'bog'? Da je tu bila neka druga budala u tom periodu za vokalom, ti bi tog nazivao 'bogom', il kako vec. A porediti Master i Tyr, Paranodi i H&H, Dehumanizer i BS..ne moze, jer nisu slicni...kao sto neki ljudi vole da porede Suffocation i Behemoth (stara pricha). Meni su extra svi albumi sabbatha, izuzev Seventh Stara i Forbiddena, koji su prosek kvaliteta.. ali reci da to "nisu" Sabbath albumi, i da je to samo prosek heavy samo zato sto Ozzy ne peva na njima? Glupost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto je Ozzy 'bog'? Da je tu bila neka druga budala u tom periodu za vokalom, ti bi tog nazivao 'bogom', il kako vec. A porediti Master i Tyr, Paranodi i H&H, Dehumanizer i BS..ne moze, jer nisu slicni...kao sto neki ljudi vole da porede Suffocation i Behemoth (stara pricha). Meni su extra svi albumi sabbatha, izuzev Seventh Stara i Forbiddena, koji su prosek kvaliteta.. ali reci da to "nisu" Sabbath albumi, i da je to samo prosek heavy samo zato sto Ozzy ne peva na njima? Glupost.

 

meni su H&H i Headless najjaci albumi, btw, Seventh Star nije prosek zbog jedne stvari, a to je No Stranger To Love ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto je Ozzy 'bog'? Da je tu bila neka druga budala u tom periodu za vokalom, ti bi tog nazivao 'bogom', il kako vec. A porediti Master i Tyr, Paranodi i H&H, Dehumanizer i BS..ne moze, jer nisu slicni...kao sto neki ljudi vole da porede Suffocation i Behemoth (stara pricha). Meni su extra svi albumi sabbatha, izuzev Seventh Stara i Forbiddena, koji su prosek kvaliteta.. ali reci da to "nisu" Sabbath albumi, i da je to samo prosek heavy samo zato sto Ozzy ne peva na njima? Glupost.

 

Otkud znam da li bih nekoga drugoga nazivao bogom...kakvo je to glupavo pitanje?

Ozzy je Sabbathima dao prepoznatljivost,isto koliko su to dali i Iommy-evi riffovi.Kada je dosao Dio,sve je postalo jedan najobicniji heavy,ni traga originalnosti i unikatnosti koju su imali tokom 70-ih.

Ja nisam rekao da su ti albumi prosecni samo zato sto Ozzy ne peva na njima.Gde si to procitao majke ti?Ti albumi su jednostavno prosecni.I to je to.Nema tu filozofije.Ajde recimo da kazemo da je "Heaven And Hell" onako poprilicno dobar heavy album,ali to po meni nije Black Sabbath.I zbog Ozzy-a,ali poslusaj i konstrukciju i atmosferu pesama...to je Black Sabbath?Idi bezi.

A sto se tice albuma posle "Heaven And Hell",svi su suvi prosek i nista vise.

 

Suffocation i Behemoth nisu slicni zbog toga sto se radi o dva benda.Mi ovde diskutujemo o poredjenju odredjenih faza u radu JEDNOG benda.Komparacija ti je neodgovarajuca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...