Jump to content

Black Sabbath


Srki

Recommended Posts

Pitam to, jer ne mogu sebi da ubacim u glavu nikako tu tvoju nabedjenost ozijem.. A to koliko su znachajni Dio era sabbath albumi, ako ne i koliko i ozzy era, pa najbanalniji primer mozes naci u tributima/coverima bendova, i to ne nekih Energetic Crushera i sl... Ne mogu da zamislim kako bi prokleto zvucao Mob Rules album npr sa Ozzyjem..ogavna pomisao. Ali zato sam slushao live snimke i sa Diom i Martinom, obojica ubijaju dushu kako pevaju stare(Ozzy era) pesme.. Ja nisam ni rekao da je kasniji Sabbath isti kao stari Sabbath, i vec sam objasnio da se jasno razlikuju periodi, i mislim da Sabbath nikoga nikada nije kopirao. A ti ih nazivash bleda kopija. Suxxo i Behe navedoh zbog gluposti poredjenja, to dal' su bendovi il producenti il albumi, nebitno je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jebote,ti si bas bukvalan.Objasnio sam ti vec to bleda kopija...ne odnosi se na muziku,vec na bend u globalu.Black Sabbath nakon Ozzy-a je bleda kopija uspesnosti koju je bend imao za vreme Ozzy-a.Bleda kopija atmosfere koja je vladala u bendu za vreme Ozzy-a.Bleda kopija Black Sabbath-a.Zelis reci da je taj bend bio isti kada je u njemu bio samo Iommy?To je Black Sabbath?Pa koliko god da je on bitan faktor u bendu,to nije Sabbath.To je bleda kopija.

Ozzy ne bi mogao da izvuce "Mob Rules",istina.Dio super peva "Black Sabbath".Ali dzabe mu,sa Ozzy-em je to ono pravo,pravi Sabbath zvuk.Sa Diom nije,koliko god on to dobro otpevao.

Tributi,kakvo je to merilo?Pa mozemo ti i ja napraviti "Tribute to St.Anger",pa to neznaci da je to sto obradjujemo dobro,niti bolje od neceg drugog,niti prava stvar.

Nabedjenost Ozzy-em?Ponavljam,najbolji albumi,najlegendarnije stvari i tipicni Black Sabbath zvuk koji je iskristalisao heavy metal kao muzicki pravac su nastali u periodu sa Ozzy-em.Posle njegovog odlaska napravljen je jedan jako dobar i gomila prosecnih albuma,i nijedan jedini nije zadrzao pravi Sabbath zvuk.Jednostavno je tako.

A meni nije jasno zbog cega je svima vama Ozzy toliko odbojan.Garant zbog The Osbournes,njegove zene i gluposti iz privatnog zivota.Koga zabole za to?Rec je o coveku koji je objavio toliko dobrih albuma,toliko dobre muzike,da je sve ostalo totalno nebitno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A meni nije jasno zbog cega je svima vama Ozzy toliko odbojan.Garant zbog The Osbournes,njegove zene i gluposti iz privatnog zivota.Koga zabole za to?Rec je o coveku koji je objavio toliko dobrih albuma,toliko dobre muzike,da je sve ostalo totalno nebitno.

 

Upravo tako!!!

 

 

AntiOzzyjevci bez'te s teme :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jebote,ti si bas bukvalan.Objasnio sam ti vec to bleda kopija...ne odnosi se na muziku,vec na bend u globalu.Black Sabbath nakon Ozzy-a je bleda kopija uspesnosti koju je bend imao za vreme Ozzy-a.Bleda kopija atmosfere koja je vladala u bendu za vreme Ozzy-a.Bleda kopija Black Sabbath-a.Zelis reci da je taj bend bio isti kada je u njemu bio samo Iommy?To je Black Sabbath?Pa koliko god da je on bitan faktor u bendu,to nije Sabbath.To je bleda kopija.

Ozzy ne bi mogao da izvuce "Mob Rules",istina.Dio super peva "Black Sabbath".Ali dzabe mu,sa Ozzy-em je to ono pravo,pravi Sabbath zvuk.Sa Diom nije,koliko god on to dobro otpevao.

Tributi,kakvo je to merilo?Pa mozemo ti i ja napraviti "Tribute to St.Anger",pa to neznaci da je to sto obradjujemo dobro,niti bolje od neceg drugog,niti prava stvar.

Nabedjenost Ozzy-em?Ponavljam,najbolji albumi,najlegendarnije stvari i tipicni Black Sabbath zvuk koji je iskristalisao heavy metal kao muzicki pravac su nastali u periodu sa Ozzy-em.Posle njegovog odlaska napravljen je jedan jako dobar i gomila prosecnih albuma,i nijedan jedini nije zadrzao pravi Sabbath zvuk.Jednostavno je tako.

A meni nije jasno zbog cega je svima vama Ozzy toliko odbojan.Garant zbog The Osbournes,njegove zene i gluposti iz privatnog zivota.Koga zabole za to?Rec je o coveku koji je objavio toliko dobrih albuma,toliko dobre muzike,da je sve ostalo totalno nebitno.

 

Ti si veci bukvalista. Nisam rekao da svako moze da napravi tribute, nego sam spominjao da su veci bendovi radili covere, a ne neki tamo Energetic Krusheri, Angelyostori, lemmysixxi...

A sta je trebao Sabbath da uradi kad je ovaj otishao? Da se raspadne? E pa ne, momci su nastavili, i pokazali da i bez gospodina mogu da prave ubermaestralne albume. I sta ti dodje "najlegendarnije"? Legend above legend? Ne osporavam ja ovde znachaj Sabbatha uopste. Ne postoji bend u metalu koji cenim vise od njih, i mislim da to actually treba da bude default kod vecine, ali kazem, Ozzy nije Sabbath. Niti kazem da je Ajomi Sabbath, ali..ko je jeidni chovek koji nije izlazio iz benda? On. Dok je Toni bio u bendu Sabbath je redovno izbacivao albume, za tebe osrednje, za mene minimalno osrednjem, uglavnom maestralne. E onda je Ozzy opet dosao u bend, i sada Sabbath vec 10 godina, i vise, ne moze da izda album.

 

A meni nije jasno zbog cega je svima vama Ozzy toliko odbojan.Garant zbog The Osbournes,njegove zene i gluposti iz privatnog zivota.Koga zabole za to?Rec je o coveku koji je objavio toliko dobrih albuma,toliko dobre muzike,da je sve ostalo totalno nebitno.

 

postoje kile ljudi u metalu koji napravili vise dobre muzike od njega..ali oni se nisu proglasavali Princom Tame, izlazili na MTV i glupirali se u seriji o svojoj porodici. Cenim njegov rad u Sabbathu, solo radove nisam slusao, samo best ofove i neke live svirke gledao, tu ima solidnih pesama, ali to na ruku moe da se prebroji, a koliko je samo propao je meni pokazatelj poslednji njegov solo album. E Ozzy ti je bleda kopija onoga sto je nekada bio.

 

Najgori albumi Black Sabbath-a su Sabotage ...

 

Ovaj chovek me baca u ochajanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si veci bukvalista. Nisam rekao da svako moze da napravi tribute, nego sam spominjao da su veci bendovi radili covere, a ne neki tamo Energetic Krusheri, Angelyostori, lemmysixxi...A sta je trebao Sabbath da uradi kad je ovaj otishao? Da se raspadne? E pa ne, momci su nastavili, i pokazali da i bez gospodina mogu da prave ubermaestralne albume. I sta ti dodje "najlegendarnije"? Legend above legend? Ne osporavam ja ovde znachaj Sabbatha uopste. Ne postoji bend u metalu koji cenim vise od njih, i mislim da to actually treba da bude default kod vecine, ali kazem, Ozzy nije Sabbath. Niti kazem da je Ajomi Sabbath, ali..ko je jeidni chovek koji nije izlazio iz benda? On. Dok je Toni bio u bendu Sabbath je redovno izbacivao albume, za tebe osrednje, za mene minimalno osrednjem, uglavnom maestralne. E onda je Ozzy opet dosao u bend, i sada Sabbath vec 10 godina, i vise, ne moze da izda album.postoje kile ljudi u metalu koji napravili vise dobre muzike od njega..ali oni se nisu proglasavali Princom Tame, izlazili na MTV i glupirali se u seriji o svojoj porodici. Cenim njegov rad u Sabbathu, solo radove nisam slusao, samo best ofove i neke live svirke gledao, tu ima solidnih pesama, ali to na ruku moe da se prebroji, a koliko je samo propao je meni pokazatelj poslednji njegov solo album. E Ozzy ti je bleda kopija onoga sto je nekada bio.
Ma da su Iron Maden,Metallica,Slayer i Judas Priest zajedno radili covere kakve to veze ima?Sta to govori?To su licni ukusi,postoje ljudi kojima se svidja "St.Anger",to nije nikakvo merilo super-kvaliteta.Ne,nije trebao da se raspadne...trebali su se raspasti kada je Dio otisao,posto posle toga vise nista nije imalo smisla.Ozzy niju u Sabbathu,povremeno odrade turneju...to nije nikakav konkretan angazman.Posto solo radove nisi slusao,nisi kompetentan da govoris da se dobre pesme u njegovoj solo karijeri mogu prebrojati na ruku.Poslusaj malo "Blizzard Of Ozz","Diary Of The Madman","Bark At The Moon","No Rest For The Wicked" ili "No More Tears".Svi ovi albumi su duplo bolji od bilo kog Sabbath albuma nakon odlaska Ozzy-a.To je cinjenica.Poslednji album je govno,ali jedan los album ne pokazuje nista.10 prosecnih pokazuje,sto je slucaj sa Sabbath albumima nakon "Heaven And Hell".Sta on radi u privatnom zivotu nije niti moja niti tvoja stvar i glupo ga je mrzeti zbog toga...nasa stvar je muzika koju pravi.A reci da su njegovi solo radovi losi,i da su losiji u odnosu na Sabbath albume nakon njegovog odlaska iz benda jednostavno nije realno.Ozzy jeste bleda kopija onoga sto je nekada bio...covek je u totalnom kurcu.Ali on je imao iza sebe neverovatnu karijeru u Sabbathima,nakon koje je imao jos neverovatniju solo karijeru...skoro 30 godina cistog sjaja.Nakon takvih stvari,ne treba mu biti zao sto je u kurcu.Jedan los album mu u zivotu nista ne bi trebao predstavljati.
Ovaj chovek me baca u ochajanje...
Mene ne,covek jednostavno odvaljuje neverovatne gluposti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jos nisam nasao na netu nijedan metal bend/chlana metal benda(linkine, korne ne rachunam tu naravno), a da je rekao nesto lepo o St.Angeru...Koj moj se 'vatash sad za taj album. A josh jedan dokaz za to koliko ljudi cene Dio eru Sabbatha je i trenutna H&H turneja, koja uspesno prolazi, i za koju je pokazana veliak zainteresovanost. A Ozzyju sada na FREE Ozzfestu jedva da dolaze ljudi. Kad Dio otishao, otishao i Vini Episi, i postava se zesce menjala, i to je mozda i najkimaviji period Sabbatha, Born Again ajd i prolazi kao solidan, ali Seventh star..tad je i Ajomiju na kraju dokurcilo sve..no, chovek se vratio, pronasao Martina i vratio se pravljenju masterpisova, "The Eternal Idol" je jedan od najboljih Sabbatha albuma IMHO! Meni je bilo koji album Sabbatha iz 80tih/90tih bolji(osim SS) od Ozzy best ofa, e sad glupo sto tako spominjem, i nijedan album nisam chuo ceo, ali sam chuo pesme sa njih za koje ljudi tvrde da su najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto svima smeta Seventh Star. Meni je bolji od Forbidden, Cross Purposes i Born Again albuma. Inače i poslednja tri-četiri Ozzijeva albuma su prosek, ništa posebno. Jbg, možda je trebalo odmah posle Ozzy-ja da promene ime u Heaven&Hell. Ja nisam oduševljen ni ovim novim pesmama sa Diom, ali ni sa Selling my soul, Psycho man, Scary dreams. Video sam originalnu postavu, sada hoću Heaven&Hell i nakon toga samo još sa Martinom. To će biti dovoljno od ovog benda, ma kako ga zvali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glavna faca u benu je Iommi, zato je to Black Sabbath sa kojim god pevačem da je! Jedino sranje na Heaven & Hell turneji je što ne sviraju pesme iz perioda sa drugim pevačima pa naravno i Ozijem, ali ne zbog Ozija već zbog pesama koje je i bilo ko drugi mogao da otpeva... Inače mi je Ozi tek 5. a ako računamo i Halforda, tek 6. omiljeni pevač Sabbatha! :mrgreen: I da, neko gore pomenu, MTV je podosta kriv za to što neki ljudi manje gotive Ozija, zbog tog sranja je Ozi (više kao medijski freak nego kao muzičar) postao veća zvezda nego Black Sabbath kao bend! :udri::no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si ti ikada cuo njegove albume?Ili ko Angelystor pametujes o necemu u sta nisi upucen?

Ja jos nisam nasao na netu nijedan metal bend/chlana metal benda(linkine, korne ne rachunam tu naravno), a da je rekao nesto lepo o St.Angeru...Koj moj se 'vatash sad za taj album. A josh jedan dokaz za to koliko ljudi cene Dio eru Sabbatha je i trenutna H&H turneja, koja uspesno prolazi, i za koju je pokazana veliak zainteresovanost. A Ozzyju sada na FREE Ozzfestu jedva da dolaze ljudi. Kad Dio otishao, otishao i Vini Episi, i postava se zesce menjala, i to je mozda i najkimaviji period Sabbatha, Born Again ajd i prolazi kao solidan, ali Seventh star..tad je i Ajomiju na kraju dokurcilo sve..no, chovek se vratio, pronasao Martina i vratio se pravljenju masterpisova, "The Eternal Idol" je jedan od najboljih Sabbatha albuma IMHO! Meni je bilo koji album Sabbatha iz 80tih/90tih bolji(osim SS) od Ozzy best ofa, e sad glupo sto tako spominjem, i nijedan album nisam chuo ceo, ali sam chuo pesme sa njih za koje ljudi tvrde da su najbolje.
Zavrsavamo diskusiju.Nema poentu.Tebi se ti albumi svidjaju,ja tvrdim da su prosecni i nedostojni imena Black Sabbath,i mozemo se do sutra tako natezati.A komparacije Black Sabbath 80's i Ozzy-eve solo karijere tek nemaju poentu posto ti nisi ni cuo Ozzy solo.Pa nemoj onda ni donositi zakljucke.I pametovati. ;) Umesto kojekakvih Enerdzetik Krasera,Krvavih Cunamija i slicnih,poskidaj sve albume Ozzy-a pa cemo onda pricati. :da: Preporucujem albume koje sam naveo u jednom od prethodnih postova. Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

А Дија зову глас метала, па ти закључи сама шта је боље.

 

 

pa deda.

 

 

ja uvijek serem ljudima da neciji kvaliteti poput vokala, ili gitarskog i drugog umijeca nisu cesto toliko bitni koliko sama POJAVA. karizma sto bi rekli.

uvijek navodim kao primjer Richi Samboru koji je deset puta bolji kao gitarista i vokal od lidera BJ-a. ali brate, ima neko ko vuce sve konce, i tako treba da bude.

 

Ozi je POJAVA, imao je momenata, i imace.. totalno je glupo porediti ih vokalno blablabla.. stalno ista seratorska prica kako jedan dobro pjeva a drugi ne zna da pjeva. DOKLE BRATE :)

 

pa Mustaine ne zna da pjeva uopste pa drzi bend vec 20 i kusur godina :) i covjek je lik, i pojava, i sutra njega samog da zovu deda metala - mogu komotno (to kad Ozi rikne).. ali uvijek ce biti seratora koji ce doci da kazu KAKO MUSTAINE ZABOGA NE ZNA DA PJEVA :) sto zapravo jel`te nije poenta.

 

 

primjera ima jos `iljadu, i uvijek ce se naci neko ko przi gitaru bolje od Keith Richardsa, ali on je napisao rif za Satisfaction, ostavio debeo trag u istoriji muzike, isto sto je i Ozi uradio u svojih - koliko.. 60 godina.

na kraju krajeva, sam Iommi je rekao da NIKAD ali NIKAD nije volio Ozijev vokal.

no to im nije smetalo da budu zacetnici cijele nove ere u muzici, da uticu na gomile drugih bendova niti da postanu multimilioneri.

 

nek se Ronnie drzi pjevanja, a Ozi propovjedanja i bice ok ;)

 

zakljucak kompletne price, cisto da se ne nadjemo u istim govnima s pricom o vokalima:

rock n roll (a tu mislim na sve vrste i podvrste) nije samo jebena muzika, nego kako kaze onaj dziber s reklame `nacin zivota`.

pa ti vidi.

 

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

uvijek ce se naci neko ko przi gitaru bolje od Keith Richardsa, ali on je napisao rif za Satisfaction, ostavio debeo trag u istoriji muzike

 

Svako svira gitaru bolje od Keith Richardsa ali da je nesto napravio, napravio je.

 

Btw, slazem se za Ozija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako svira gitaru bolje od Keith Richardsa ali da je nesto napravio, napravio je.

 

Jebiga, to je vise neki mit da Keith ne zna svirati. Nije virtuozo ali je prilicno dobar ritam gitarista. Sto Angus Young kaze "solos are the easy part".

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbitnije da su svi ostali ucitelji gitare :)

 

gomile bendova imaju jednostavnu muziku, ne mora bend da drka progresiv stvari od po 37 minuta da bi rekli za gitaristu da je virtouz.

 

 

 

odo s teme, previse je ovo od mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...