Jump to content

Black Sabbath


Srki

Recommended Posts

da mogu da kažem "ej, gledao sam Sabbath".

Ovo je jedna od najvećih grešaka koju ljudi prave pri odlasku na koncerta - "da mogu da kažem da sam bio". Nebitno je što si ih gledao, ako je izvođenje ispod proseka ili ako se svede na komediju, što je sa Ozijem jedino što može da se dogodi.

 

Kao da kažeš da si pio pivo, a nebitno je što je bilo vruće.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Grobom i Igorom...ako je sad 1973 godina.:P

 

Jednostavno neke stvari treba ostaviti proslosti.Nisi ziveo u vreme dok je neki bend bio na vrhuncu,ok slusaj albume 30 godina kasnije,ako bas zelis,ali koncerti koji nisu ni 5% onoga kako je to izgledalo nekada...cao.

Mislim,ja bih sazaljevao coveka koji je tipa 80-ih isao na koncerte Deep Purple-a i slicnih bendova i propustao sve sto je tada bilo aktuelno. Kao da sad nema kvalitetnih bendova,eto sto Laza rece Gojira,meni je to jedan od najboljih lajv nastupa koje sam gledao...i necu sigurno otici na njihov koncert za 20 godina,ako ne budu izdavali albume u rangu danasnjih,da ne bih unistio secanja na ono sto sam gledao kad je trebalo,isto vazi za Opeth recimo..ovo je njihovo vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo: otkud i ti na ovoj temi? :P

Drugo, opet ću pitati: zašto treba da znači da je bend na vrhuncu kreativne moći takav i uživo? Evo ti čist primer - Amorphis koji je izdao svoje najjače albume pre 15 godina a tad su bili daleko lošiji uživo jer nisu imali stalnu postavu nego sad kad zvuče kao bomba. I obrnuto - Mastodon koji je sad u stratosferi kreacije a uživo ne mogu da ponove 30% vokala snimljenih na albumu. I vi ćete mi sad reći da su oni trenutno bolji live nego Metallica? Ma daj... Ja sam uvek otvoren za sve te bendove, evo primera i Sonate koju sam batalio pre 10 godina a ni ti ne možeš poreći koliko su dobri bili u Bugarskoj. Pa Korn na Exitu... primera je bezbroj.

Niko ne poriče da su bendovi kao Sabbath i Priest odavno prošli svoj kreativni zenit. Ali to stavljanje roka trajanja na bendove... Meni bend nije kao salama da se pokvari posle nekog vremena, ako vi tako konzumirate muziku na kratke staze OK ali ja tako ne gledam, muzika je jedna mnogo lepa stvar koja ne može da se ograniči takvom trivijalnošću. Meni se čini da vi imate te predrasude o godinama i da ste osudili i pogubili bend pre nego što i vidite koncert.

I da, svako može biti mlad i lud, izrokaj ti posle skoro 30 godina koncert kao recimo Slayer - to je stvar za poštovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo: otkud i ti na ovoj temi? :P

Drugo, opet ću pitati: zašto treba da znači da je bend na vrhuncu kreativne moći takav i uživo? Evo ti čist primer - Amorphis koji je izdao svoje najjače albume pre 15 godina a tad su bili daleko lošiji uživo jer nisu imali stalnu postavu nego sad kad zvuče kao bomba. I obrnuto - Mastodon koji je sad u stratosferi kreacije a uživo ne mogu da ponove 30% vokala snimljenih na albumu. I vi ćete mi sad reći da su oni trenutno bolji live nego Metallica? Ma daj... Ja sam uvek otvoren za sve te bendove, evo primera i Sonate koju sam batalio pre 10 godina a ni ti ne možeš poreći koliko su dobri bili u Bugarskoj. Pa Korn na Exitu... primera je bezbroj.

Niko ne poriče da su bendovi kao Sabbath i Priest odavno prošli svoj kreativni zenit. Ali to stavljanje roka trajanja na bendove... Meni bend nije kao salama da se pokvari posle nekog vremena, ako vi tako konzumirate muziku na kratke staze OK ali ja tako ne gledam, muzika je jedna mnogo lepa stvar koja ne može da se ograniči takvom trivijalnošću. Meni se čini da vi imate te predrasude o godinama i da ste osudili i pogubili bend pre nego što i vidite koncert.

I da, svako može biti mlad i lud, izrokaj ti posle skoro 30 godina koncert kao recimo Slayer - to je stvar za poštovanje.

Na temi sam zato sto smo nas dvojica imali ovu rapsravu nedavno i iste si stvari pricao,pa moram i ovde da ti isto kazem.:D

Uglavnom,ti idi na Sabbath,ja necu smatrati da si ih gledao,mozes pricati koliko hoces da su dobri bili,dzaba,to nije to.:P

 

Amorphis po meni izdaje i dalje dobre albume,nema razloga za ignorisanje lajv nastupa...a da gledam Black Sabbath,koji su nesto malo mladji od mog dede kako jedva stoje na bini,kako za nostalgicare sviraju stvari koje su napravili pre par vekova,neka hvala.

 

Jednostavno,zavrsio sam sa tom pricom da se moraju videti prastari kultovi...zato sad i planiram Tesseract koncert,a ne recimo In Flames. Nebitno koliko oni uzivo i dalje zvuce do jaja,izdaju smaracke albume i njihovo je proslo,to nije aktuelan bend,dovidjenja.

Edited by Defunctus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nije kad ljudi kažu da ne bi išli na neke bendove jer je prošlo njihovo vreme i uzeta je Metallica za primer.

Mora da mi je promaklo to za Hetfilda i ekipu. Ja, kada kažem da je prošlo nečije vreme, mislim na izvođenje uživo, koliko je bend sposoban da odradi svirku kako treba i da to izgleda pristojno, a ne kao otaljavanje.

 

A za taj isti koncert Sabbatha što azal priča ja sam čitao drugačije mišljenje u BVu.

A ko je pisao? :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bi isao na sve da imam para i vremena, ali ako moram da biram i imam prioritete, pre bi gledao neki bend u najboljim godinama nego matoriji u najlosijim. Da se razumemo, Amorphis je idalje vitalan iako mi se ne svidjaju novi albumi. Ja pricam o dedama.

 

A pritom svi ti matorci, sto gore sviraju to vise naplacuju. izbacuju albume samo da bi isli na jos jednu nostalgija turneju da uzmu pare. retko vidis slucaj kao KK Downing koji je uspeo da odoli te pare, rekao sebi covek - imam 60+ godina, hocu da igram golf i da uzivam u zivotu ne da se oblacim kao sadomazo deda i da glumim da sam isti covek koji sam bio pre 30 godina da bi uzeo pare. Da ozzy nema ovu kurvu od zene da ga gura da zaradi sto vise para verujem da bi on bio u istom fazonu. tako je bar delovao na onom reality-u. najbolje mu je kad sedi na kaucu i hrani zivotnije i uvek mu je mrsko kad ga zena vodi sa 60 godina da farba kosu i da se sminka za foto session.

 

Izuzetak pravim za bendove kao sto su King Crimson koji nikad nisu stali sa evolucijom, retko sviraju hitove i izgledaju na bini/prave muziku kakvu bi trebali ljudi od 60 godina da prave. Recimo i slayer i motorhead su izuzetci retki, jer se ne menjaju od kad su poceli da sviraju, ali kad vidis da ovi matori na silu pokusavaju da naprave nesto sto lici na ono sto su radili pre 30 godina, to je vec bedak. zasto sabbath ne svira stvari sa technical ecstacy ili never say die naprimer? Kapiram da bi im to vise leglo u ovim godinama. nego furaju prva cetri albuma, oblace se kao sto su se oblacili tad i uzimaju pare od ljudi kao sto ste vi sto ne mozete kriticno da gledate na svirku nega samo kazete IT'S FUCKING SABBATH DUDE!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislio da se na koncertu sluša bend kako svira, a ne gleda koliko ko ima godina, da li je dovoljno kul i kakav je album izdao u poslednje vreme.

 

ja sam gledao one snimke sa onog Big Four na netu, nista tu nije dobro zvucelo, narocito ne kao sto je zvucelo pre 15 godina. Anthrax i Slayer jos i daleko najbolji bili. kapiram da se ti zaneses posto znas sve pesme pa ti je svejedeno, ali ne sviraju oni kao sto su nekad svirali, ni blizu. Ozzy u poslednjih 5 godina glasnije pusta svoj vokal sa snimka nego sto peva, sta drugo reci?

 

Ko hoće da vidi šta znači prava svirka i pravo mladićsko izgaranje jednog matorog benda, preporučujem mu Accept.

 

jer je otisao Udo, koji zvuci i lici na onu zenu is Throw Momma From The Train trenutno, i dosao mladji baja.

 

Ozzy jeste raspad,ali Iommy i Geezer gaze i dalje. Mislim da je ovaj Heaven and Hell bio zakon uzivo, jer Dio nije bio raspad kao Ozzy.

 

Ward se isto jedva drzi, izgledao kao da mu treba respirator. skoro pa ce da bude potpuni zombi kao onaj lik iz Rolling Stones sto izgleda kao da su ga iz groba vadili i pistoljem terali da svira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kažem da sviraju tako dobro ali ne kažem ni da loše sviraju. Kao i Priest, Painkiller nije ono što je bio pre 20 godina ali odradili su ga najbolje što su mogli, zar ti to nije pošteno - kad vidiš starca u 60 godina kad izgara na bini 2 i kusur sata. Misliš da je to samo zbog para?

Sa Defunctusom prekidam svaku raspravu jer sam video šta u stvari voli kad ga rakija otvori za šta imam i svedoke, neki su čak i na temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da niko od njih ne svira lose, ali mi se ne daje 60 evra za koncert da gledam tako nesto kad bi mogao dva koncerta nekih mladjih bendova da gledam umesto toga. meni je dovoljno traumaticno sto sam gledao snimak megadetha sa big foura, a nisam ni platio ni otisao sa gajbe da bi gledao. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ward se isto jedva drzi, izgledao kao da mu treba respirator. skoro pa ce da bude potpuni zombi kao onaj lik iz Rolling Stones sto izgleda kao da su ga iz groba vadili i pistoljem terali da svira.

njema mislim da muzika uopste i ne zanima, taj sedne za bubanj samo za Sabbath reunion.

 

ali ono, uz energicnog bubnjara, mislim da bi ovo uper bilo, uprkos tome sto bi Ozzy pevao. npr. onaj Ozzyjev live iz Budokana, sa Zakk Wyldom, Trujillom i Mike Bordinom je zakon, jer su njih trojica ubili. tako da bi moglo da se iskobinuje i sa Sabbathima nesto takvo, npr Vinni Appice da im bude na bubnjevima, ili koji god od tih ex Sabbath bubnjara da je najbolji.

Old people can rock.

slazem se sa Grobom ovde, evo Kejv je sad na Exitu sa Grindermanom napravio pravi prljavi r'n'r koncert, da se useres i ne verujes.

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su oni koncerti na koje ideš radi opšteg znanja, da jednog dana pričaš unucima kako je deda gledao Black Sabbath. :mhihi:

 

Mada, što reče azal, niko nema drvo sa kojeg rastu pare pa ako bih morao da biram - uzeo bih Nachtmystium, Enslaved ili bilo koji bend koji je trenutno u zenitu nego nešto ovakvo, jbg. Svaka njima čast za status i kultnost, ali meni je moj lični ukus prioritet.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali nije problem u tome. Naravno da je okej što ćeš ti na Nacht, Danko na Tesseract, Lemi na Moby dick... ali mnogi hoće na Sabbath / Priest / Metallicu / štagod, i zašto oduzimati tim imenima pravo da sviraju samo zbog godina, ako još uvek mogu da daju fanovima ono što žele. I realno ne čini jedan koncert samo kvalitet svirke već i neka povratna emocija, šta vredi ako bend rastura kad ga gleda 10 ljudi sa prekrštenim rukama - to onda nije dobar koncert u totalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na kraju je sve do licnog stava. Ja ne bi gledao Metallicu jer su mi se i kao ljudi ogadili, isto za ozzy-a, mada sam njega uspeo 96 da uvatim sto mi je jako drago.

 

Ja sam isao autobusom 24 sata u frankfurt da gledam Rush jer su gospoda. Nije da mi se noviji albumi Rusha toliko svidjaju ali mi se svidja kako se oni ponasaju. Dostojanstveno stare. Ne snimaju Moving Pictures Part 2 da bi namamili fanove kao Queensryche, ne govore kao Metallica ili Megadeth da ce album da lici na MoP ili RiP pa izbace nesto sto veze nema. Jednostavno idu dalje bez opterecenja da ubede nekog da su idalje vitalni i relevantni. Prave albume po njihovom ukusa bez nekih obecanja da ce to da lici mnogo na njihove najbolje albume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali nije problem u tome. Naravno da je okej što ćeš ti na Nacht, Danko na Tesseract, Lemi na Moby dick... ali mnogi hoće na Sabbath / Priest / Metallicu / štagod, i zašto oduzimati tim imenima pravo da sviraju samo zbog godina, ako još uvek mogu da daju fanovima ono što žele. I realno ne čini jedan koncert samo kvalitet svirke već i neka povratna emocija, šta vredi ako bend rastura kad ga gleda 10 ljudi sa prekrštenim rukama - to onda nije dobar koncert u totalu.

 

Mislim da nije ovde reč o oduzimanju prava na to zbog godina nego o bendovima kod kojih to izgleda kao mlaćenje mrtvog konja. Evo, i ja gledah Bad Religion na Exitu i predobro je bilo, zabavno do jaja i puno energije a oni su '79. počeli da sviraju ali nema to veze kad se oni na bini ponašaju kao da im je 25 godina.

Ili, recimo, Iggy Pop koji će umreti na onoj bini go do pasa jer je to naprosto on, ili Motorhead... Ali ima i slučajeva kada to naprosto nije to, u tome je fora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...