Jump to content

Black Sabbath


Srki

Recommended Posts

Kapiram da vama koji necete reunion smeta Ozzy, jer ne verujem da bi kenjali da je Heaven & Hell ili Black Sabbath sa Diom u pitanju.

 

kako da ne smeta, oduvek je bio ko šlogiran, a sad je šlogiran na kub i baš jadno zvuči

 

http://www.youtube.com/watch?v=bZBpA2si_24

 

još je ovde bio užasan, a ovo je pre 15 godina

Edited by Sale B.C.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ne sviđa to što Kirk deluje priglupo i što Lars preterano sere, ali mi nije jasna priča o tome da su pičke, biznismeni itd. Pa šta treba da rade sa 40 godina, koliko su tada imali, nose kožne gaće kao Halford? Ne može se očekivati isti film kao onaj posle Bleka (zaboravio sam kako se zove), jednostavno su pošteno prikazali sebe u tom trenutku

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nisam neki punks not dead fuck corporate rock lik (malo jesam ali ne toliko) ali ne znam kako se ne bi slosio kad vidis idole tvoje od kad si bio mali, thrasheri koji su imali taj stav nekad kako primaju nekog psihologa kao 6 clan benda da se ne bi raspali. Mozda si tek krenuo da ih slusas kad su vec takvi bili ali ja se secam badass metalike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram, al' ne može se očekivati od ljudi da čitavog života budu onakvi kakvi su bili sa 25 godina. I šta kad omatore? Da prekinu sa koncertima zato što to više nije ono što je bilo pre 20 godina? Pa onda bi trebalo da se povuku i oni i Mejden, AC/DC i svi ostali koji ne mogu i dalje da divljaju. Araja se beše zbog hedbenga sjebao?

 

Meni ide njihovo sadašnje ponašanje na koncertima uz godine koje imaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ili se pravis lud ili lupetas. Pogledaj neki clip Gojire iz 2011 i onda Black Sabbath sa Ozzijem nesto najskorije i ako tebi taj BS bolje zvuci i izgleda onda si bukvalno retardiran.

 

naravno da ne moze neki legacy benda da se uporedi, meni je BS omiljeni bend, ali u 2011 zna se ko je bolji kad stane na binu i krene da svira.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ik05shc6D8c

 

I? :]

 

(Ozzy je raspad, pa je raspad, to je druga prica, bend zvuci)

 

Jednostavno neke stvari treba ostaviti proslosti.Nisi ziveo u vreme dok je neki bend bio na vrhuncu,ok slusaj albume 30 godina kasnije,ako bas zelis,ali koncerti koji nisu ni 5% onoga kako je to izgledalo nekada...cao.

 

A jebes ga, da ljudi gledaju samo bendove koji su na vrhuncu ne bi imalo sta da se gleda, odrzavalo bi se 5% metal koncerata od trenutne cifre. Valjda ti je lepse da gledas bend koji ti je drazi, nego neki bend o kome sada pise najvise magazina/najvise kenjaju ljudi na yumetalu? Ljudi stare, bendovi stare, dokle god to zvuci dobro neka se nastavlja sa radom. Sabbath (meni) je zvucao pristojno 2005., sa Diom proslih par godina su zvucali mocno, zato bih voleo da trojka nastavi. Ozzy mi je, kako rekoh gore, druga prica...

 

Jednostavno,zavrsio sam sa tom pricom da se moraju videti prastari kultovi...zato sad i planiram Tesseract koncert,a ne recimo In Flames. Nebitno koliko oni uzivo i dalje zvuce do jaja,izdaju smaracke albume i njihovo je proslo,to nije aktuelan bend,dovidjenja.

 

Izuzetna greska za pracenje muzike, IMHO.

 

Izuzetak pravim za bendove kao sto su King Crimson koji nikad nisu stali sa evolucijom, retko sviraju hitove i izgledaju na bini/prave muziku kakvu bi trebali ljudi od 60 godina da prave. Recimo i slayer i motorhead su izuzetci retki, jer se ne menjaju od kad su poceli da sviraju, ali kad vidis da ovi matori na silu pokusavaju da naprave nesto sto lici na ono sto su radili pre 30 godina, to je vec bedak. zasto sabbath ne svira stvari sa technical ecstacy ili never say die naprimer? Kapiram da bi im to vise leglo u ovim godinama. nego furaju prva cetri albuma, oblace se kao sto su se oblacili tad i uzimaju pare od ljudi kao sto ste vi sto ne mozete kriticno da gledate na svirku nega samo kazete IT'S FUCKING SABBATH DUDE!!!

 

Svirali su sa TE pesmu ako se ne varam... Anyway, po pesma sa oba albuma, svakako da moze, ali da se forsira taj materijal, zasto pobogu? K'o kada bi Slayer sada isao na turneju i forsirao GHUA i Diabolus.

 

Kad spomenu i Priest situaciju. Jebiga, mozda je i bilo ljudi kao ti koji su ga razumeli i pravdali, ali 95% komentara je bilo lamentovanje sto nece poslednji put moci da vide veliki dvojac live kako delje. Ako si fan, draze ce valjda da ti bude sto je bend ziv i aktivan nego da nije...

 

To su oni koncerti na koje ideš radi opšteg znanja, da jednog dana pričaš unucima kako je deda gledao Black Sabbath. :mhihi:

 

Upravo ne, ti mislis na festivale. Gledas 45 bendova u tri dana, svaki svira po 40 minuta u proseku, cisto da kazes da si ih gledao. Jebes to.

 

Ja sam isao autobusom 24 sata u frankfurt da gledam Rush jer su gospoda. Nije da mi se noviji albumi Rusha toliko svidjaju ali mi se svidja kako se oni ponasaju. Dostojanstveno stare. Ne snimaju Moving Pictures Part 2 da bi namamili fanove kao Queensryche, ne govore kao Metallica ili Megadeth da ce album da lici na MoP ili RiP pa izbace nesto sto veze nema. Jednostavno idu dalje bez opterecenja da ubede nekog da su idalje vitalni i relevantni. Prave albume po njihovom ukusa bez nekih obecanja da ce to da lici mnogo na njihove najbolje albume.

 

Ne kapiram kako ti oni ne spadaju u old people kategoriju? Jos Time Machine turneja, pikaju ceo album od pre 30 godina, nikako nije aktuelno :]

 

 

Bottom line je, svi bi voleli da su gledali Pruple '73e, Slayer '86e, Helloween '88e... Ko je bio, alal mu. 99.9% nas nije, gledali smo live DVD, ali jebes ga, meni ce uvek draze biti da vidim bend live nego da im gledam snimke kuci ili da kupim novi disk. Live experience pre svega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=ik05shc6D8c

 

I? :]

 

(Ozzy je raspad, pa je raspad, to je druga prica, bend zvuci)

 

 

 

Ne kapiram kako ti oni ne spadaju u old people kategoriju? Jos Time Machine turneja, pikaju ceo album od pre 30 godina, nikako nije aktuelno :]

 

 

 

vidi kako ward pipka taj bubanj tu i onda ukucaj Snowblind 1975. E, tako lik iz Gojira svira danas :D

 

objasnio sam u postu zasto sam isao na Rush, svakako su old people. Ali gospodini. Ne deda koji sa 65 godina moci svoju glavu u kofu i skace kao zaba u trikou :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidi kako ward pipka taj bubanj tu i onda ukucaj Snowblind 1975. E, tako lik iz Gojira svira danas :D

 

objasnio sam u postu zasto sam isao na Rush, svakako su old people. Ali gospodini. Ne deda koji sa 65 godina moci svoju glavu u kofu i skace kao zaba u trikou :D

 

Aj da te pitam, stvarno me zanima - ti sviraš i imaš bend, napuniš pedesetu i sviraju ti se koncerti nikad jače, da li ćeš to raditi ili nećeš zato što si star? Iskreno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da te pitam, stvarno me zanima - ti sviraš i imaš bend, napuniš pedesetu i sviraju ti se koncerti nikad jače, da li ćeš to raditi ili nećeš zato što si star? Iskreno.

On ce svirati na koncertima tu muziku koju ce u tom momentu da pravi,neku koja ce mu lezati tad...nece pokusavati da pravi isto ono sto je pravio sa 18 ili 28 godina,jer ce se verovatno promeniti do tad.Mozda ubaci koji stari hit kad vidi tebe u prvom redu kako samo to cekas.:P

Edited by Defunctus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da te pitam, stvarno me zanima - ti sviraš i imaš bend, napuniš pedesetu i sviraju ti se koncerti nikad jače, da li ćeš to raditi ili nećeš zato što si star? Iskreno.

 

malo je tesko pitanje jer nema sanse da mi bend ikad postane dovoljno popularan da omoguca to :D

 

ali iz ove perspektive ne vidim sebe kako sviram metal sa 50 godina, narocito ne Draconic, zamisljam kako smo debeli i celavi na bini i jadno mi izgleda da sviramo te pesme. :D

 

neki stoner? neki rock, prog rock? neki bradati singer songwriter trip? mozda.

 

meni Isis trip najvise odgovara sto se tice tih velikih bendova. Stigao si do vrhunca, nadalje bi se samo ponavljao, zavrsi sa tim i idi dalje. Oni su mogli lagano jos 10 godina da lepo zaradjuju od toga benda a nisu jer su im kreativni prioriteti bili jaci od monetarnih.

 

ja cu sa 50 imati neke glupe diskove da pokazem klincima i to je to. Mene bi iskreno bilo blam da mi je Lotke cale :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

On ce svirati na koncertima tu muziku koju ce u tom momentu da pravi,neku koja ce mu lezati tad...nece pokusavati da pravi isto ono sto je pravio sa 18 ili 28 godina,jer ce se verovatno promeniti do tad.Mozda ubaci koji stari hit kad vidi tebe u prvom redu kako samo to cekas.:P

 

I wanna rock!

 

malo je tesko pitanje jer nema sanse da mi bend ikad postane dovoljno popularan da omoguca to :D

 

ali iz ove perspektive ne vidim sebe kako sviram metal sa 50 godina, narocito ne Draconic, zamisljam kako smo debeli i celavi na bini i jadno mi izgleda da sviramo te pesme. :D

 

neki stoner? neki rock, prog rock? neki bradati singer songwriter trip? mozda.

 

meni Isis trip najvise odgovara sto se tice tih velikih bendova. Stigao si do vrhunca, nadalje bi se samo ponavljao, zavrsi sa tim i idi dalje. Oni su mogli lagano jos 10 godina da lepo zaradjuju od toga benda a nisu jer su im kreativni prioriteti bili jaci od monetarnih.

 

ja cu sa 50 imati neke glupe diskove da pokazem klincima i to je to. Mene bi iskreno bilo blam da mi je Lotke cale :D

 

Jes' malo za Draconic ne ide, ali ovi o kojima pričamo su malo ipak "mirniji".

 

Btw ova rasprava bi ipak trebalo da se reši nekim napijanjem... uz koje bi se slušali stari asovi :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pusite ga moderni (...)

 

+1, forumski receno

 

 

Sa Defunctusom prekidam svaku raspravu jer sam video šta u stvari voli kad ga rakija otvori za šta imam i svedoke, neki su čak i na temi.

 

:rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

... a pomisli sta se tek desava kad iskljuci skrobler ili ode na Youtube. :)

 

Nezgodna rasprava, jbg, otisli ste u detalje, bilo je zanimljivo ovo citati, posteno ste secirali tematiku. :) I ja kad idem da gledam stare kultove, ima tu svega, znam da bend nije na svom vrhuncu i ne ocekujes da ce odvaliti, ali opet ti zao to propustiti, jbg, emocije vuku i savjest te grize. A na kraju krajeva, to je muzika koju i dalje slusam, samo sto su izvodjaci omatorili. E onda kad se potrefi da jedan tako matori bend odvali, onda ti je dusa na mjestu, vise ne razmisljas. Ne znam, slazem se da ima tu vise neke fanovske zaludjenosti (na osnovu koje ti bendovi i dalje crpe lovu), nego hladnog razuma, ali jbg, zbog toga i volimo ovu muziku, pa i ako vec trosim lovu, kad je bal nek' je maskenbal, bolje na to nego na droge hahaha :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...