Jump to content

Black Sabbath


Srki

Recommended Posts

Često u umetnosti nije najomiljeniji ili najuticajniji neko ko je najkvalitetniji. Možemo raspravljati ko je bolji ili najbolji pevač, ali mislim da je Ozzy najuticajniji lik heavy metal muzike, više od Dia, Halforda, Lemija, Brucea ili šta ja znam koga sve. Lično sve nabrojane volim više od Ozzyja, ali mislim da je ipak Ozzy metal Bog.

 

Apsolutno tacno .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda...ali ja ipak na koncert idem da bi video Tonija i Geeza ^^ :meshuggah:

Mada bih voleo da se stavi anketa na forum metal god battle...pa da vidimo kako ce Ozzy da prodje.Mislim da bi ga Bruce razvalio kao Panta pitu ... :lol: :lol: :lol:

 

Da neko dodje da peva umesto Ozzyja koncert bi se otkazao ,ili bi se odrzao u Hali Pionir, ne prdi za ime Boga . Josh ce ispasti da je Tony Martin popularniji od Ozzyja . Mozda u tvojoj sobi , paralelnom univerzumu ili dimenziji x jeste , ali u stvarnosti nije .

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko u istoriji muzike nije veći bog od Lemija. Engleskog, mada je i ovaj naš poprilično bitna pojava.

I meni je od navedenih Lemmy (Engleski, tj Welški) najomiljeniji. Motorhead je uticajan bend i među metalcima i među pankerima ali misim da objektivno koliko pratim ovu vrstu muzike Ozzy je legendarnija figura. Na osnovu medijske pažnje, pompe i frke koja se oko njega diže, na osnovu broja muzičara koji bi dali dupe da s njim sviraju ... Motorhead je nekako ostao underground po mom mišljenju, koliko takav bend može biti underground.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da neko dodje da peva umesto Ozzyja koncert bi se otkazao ,ili bi se odrzao u Hali Pionir, ne prdi za ime Boga . Josh ce ispasti da je Tony Martin popularniji od Ozzyja . Mozda u tvojoj sobi , paralelnom univerzumu ili dimenziji x jeste , ali u stvarnosti nije .

Druze ja nigde nisam pomenuo Tony Martina,verovatno si me pobrkao sa nekim.Mislio sam na onog drugog Tony-ja,znas onaj sto svira gitaru,bla bla...:) I ne idem tamo da vidim legende,nego idem da cujem njihov legendarni zvuk...Mozda ja razmisljam pogresno i mozda zivim u nekom paralelnom svetu,ali uvek cu da glasam za kvalitet pre atrakcije! :cool:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bukvalno sto nisam otisao na metallicu, nego sto nisam bacao 2,000 din ovde i 3,000 tamo na razne metuzaleme i koncerte koje me neinteresuju samo da bih "ispostovao bogove."

Pusti zatucane fanove Metallice, to su ljudi koji misle da svi treba da slušaju i idu na koncerte dotične grupe.

Gori su po tom pitanju od Maiden fanatika. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti si postavio pitanje ili tome slicno , ajd da se postai glasanje ko da peva Ozzy ili neki isprdak , ja ti otvoreno kaze , bez Ozzyja koncert ne bi bilo isplativo odrzavati , ne bi dosao niko .

Nisam postavio pitanje nego sam rekao kad bi se postavila ANKETA na forumu i kad bi se glasalo za metal god pojedinca da bi Dikinson razvalio Ozzy-ja,sto nema nikakve veze sa koncertom Sabbata.(izvinjavam se zbog spama malo sam otisao off topic).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih razdvojio slušanje kod kuće i koncert. Nisam pustio Metallicu kod kuće bar 5 godina, ali ću rado otići na koncert, ako će svirati ceo Black ili bilo koju varijantu celokupnog opusa, kao što je bilo na JNA. Kad bi bila turneja kojom se promoviše poslednji album, razmislio bih da li da odem čak i iz respekta.

 

Kad su Maideni svirali na sajmu redovan promotivni koncert, smorio sam se ko bulja, što zbog užasne organizacije, što zbog repertoara koji mi nije odgovarao, ali je zato koncert u Areni bio nešto što ću pamtiti ceo život.

 

Slično i za Sabbathe, odsvirali su svoje što se studija tiče pre više od 20 godina, ali čuti uživo repertoar originalne postave bio trebalo da bude uživanje. Tako je bilo i na Priestu. Pesme stare 30 godina, ali energija kao da su nove.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...