Jump to content

Judas Priest


JUDAS

Recommended Posts

ja sam se vratio u nedelju sa priesta... evo ko ne zeli da zna sta ga ceka nek jednostavno ne cita

 

Pa pazite moj utisak je ovakav: Od zvuka ocekujte slobodno sta hocete, uvezbani su, imaju dobar zvuk, ali Halford ne da vise nije onaj stari, ne da ima skoro 60 godina, nego bukvalno ne moze da stoji na sceni. Mnogo tesko peva, mnogo falsira, a retko kad vrisne da ispadne kako valja. Imao je i on svetlih momenata, npr Angel je stvarno otpevao dobro i sve te pesme gde peva svojim cistim glasom. Za painkiller bolje da ne pricam, samo sto nije explodirao i to nije zvuchalo ninasta... stvarno mi ga je bilo zao. Cak sam mislio da ce da zamole Yingwija da im pozajmi Rippera za neke pesme. Stvarno nemojte previse da ocekujete od njega, jednostavno ne moze... Publika je bila zgranuta. Dok su mozda i vise od 30000 ljudi za Saxon i Grave Digger sekli vene, tu su isti ti ljudi stajali zgranuto. Videh jednog tipa samo sto ne zaplace i samo klima glavom levo desno... ljudi u chudu. Metal God mora da preda titulu nekom drugom, koliko god meni to tesko palo, on jeste i ostace legenda heavy metala, kolko u istoriji, toliko u meni kao fanu priesta, ali izvesno je da vise ne moze i da nema potrebe da se sili i da se dovodi u situaciju da bude los, jer i on treba da ima neki svoj ponos...

:(

 

eto to je bilo to, samo selektujte tekst da bi ste procitali

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jap...Trooper je u pravu, ali opet bar i videti takve legende u ovom mizernoj pogresnom zivotu (mozda bolje reci pogresnim godistima).... bilo bi fenomenalno...

 

Sta je tu je. Nadajmo se da ce Glen ozdraviti, i da ce sve izaci na dobro....

 

Ne mora da znaci da je kraj. Judasi ne odustaju, sad su prvi put morali da otkazu nesto zarad zdravlja...

 

Gde ste videli da su i Roling Stonsi odustali? :)

A Stonsi jos i stariji :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam se vratio u nedelju sa priesta... evo ko ne zeli da zna sta ga ceka nek jednostavno ne cita

 

Pa pazite moj utisak je ovakav: Od zvuka ocekujte slobodno sta hocete, uvezbani su, imaju dobar zvuk, ali Halford ne da vise nije onaj stari, ne da ima skoro 60 godina, nego bukvalno ne moze da stoji na sceni. Mnogo tesko peva, mnogo falsira, a retko kad vrisne da ispadne kako valja. Imao je i on svetlih momenata, npr Angel je stvarno otpevao dobro i sve te pesme gde peva svojim cistim glasom. Za painkiller bolje da ne pricam, samo sto nije explodirao i to nije zvuchalo ninasta... stvarno mi ga je bilo zao. Cak sam mislio da ce da zamole Yingwija da im pozajmi Rippera za neke pesme. Stvarno nemojte previse da ocekujete od njega, jednostavno ne moze... Publika je bila zgranuta. Dok su mozda i vise od 30000 ljudi za Saxon i Grave Digger sekli vene, tu su isti ti ljudi stajali zgranuto. Videh jednog tipa samo sto ne zaplace i samo klima glavom levo desno... ljudi u chudu. Metal God mora da preda titulu nekom drugom, koliko god meni to tesko palo, on jeste i ostace legenda heavy metala, kolko u istoriji, toliko u meni kao fanu priesta, ali izvesno je da vise ne moze i da nema potrebe da se sili i da se dovodi u situaciju da bude los, jer i on treba da ima neki svoj ponos...

:(

 

eto to je bilo to, samo selektujte tekst da bi ste procitali

 

Skinuo sam bootleg iz SWE od pre mesec dana. Stvarno se Halford muchio. Godine ga stigle i ne mozhe da vrishti kako treba. Zvuchao je kao da je promukao, kao da ga boli grlo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, to se zna od ranije....pa pogledajte Stonse, kad su izdali poslednji album? I ovo novo, kako je prošlo,praktično ne zapaženo.

King Diamond je takodje odavno prsao sa vokalom, da ne pominjem pevača Laaz Rockita. Normalno je da neko ko ima 50-60 godina ne moze da peva kao kad je imao 20-30. O takvim stvarima je totalno glupavo raspravljati. Angel of Retribution je meni bio mlak album. One nazovi ''energične'' pesme bile su totalno nja-nja...osim ''Angel''...koju eto i sviraju na koncertima.

 

Nostradamus je djene - djene i nategnut album. glupo je što su uopšte pokušali tako nešto jer ne mogu da odrade zadatak na visini. da su to radili 1989 ili umesto painkillera, bilo bi sigurno mnogo jače. danas je i nostradamus i taj fazon kojem su oni pribegli 100x prežvakan i koja je poenta. Manowar je pao sa ''gods of war'', a koji su do ''louder'' albuma bili sila...raditi ekstra zahtevne i konceptualne albume u kriznim godinama, totalno je suludo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam sto se tolika frka pravi oko propadanja Halfordovog glasa, meni se npr. svidelo kako je otpevao Painkiller na ovoj turneji, kako rezhe taj njegov prljavi vrisak, na zadnjem i predzadnjem albumu nije mnogo vristao, ali clean glas mu je takav da, ako je neko i mogao da ga imitira ranije, sada nema vise sanse, jednostavno da se najezis od te frekvencije, mogu reci da sam Ripperu davao odredjenu prednost u odnosu na sadasnjeg Halforda, ali sam tek nedavno shvatio zasto je Rob bio i ostao tata i to bih tesko mogao da objasnim drugima, ali nije ni bitno...Tacno je da je covek ostario, glas mu se izmenio (menja se svima, pa gde nece coveku koji 40 godina dere grlo najstrasnije), ali ostali u bendu bi to trebali da shvate i da potenciraju pesme koje Halfordu leze, a ne - hajde da sviramo Painkiller, to je veliki hit, a ti robe (Robe) pokidaj glasne zice slobodno. Najlakse je angazovati mladog pevaca, ali to bi bila izdaja od strane visedecenijskih "ratnih" drugova (eto, sad mogu da kazu: Tipton je nesto mnogo bolesljiv u poslednje vreme, hajde da ubacimo nekog mladjeg gitaristu...) I Gillan je pevao Child in time kad mu vreme bilo nije, to je tek tuzno slusati, ali isto ne pobija cinjenicu da je Ian jos uvek odlican pevac i da ima dobar glas, samo kad se suzdrzi od vristanja. Pa nisu rok i metal pevaci operski pevaci, sve i da su skolovani vokali, oni pevaju na nacin koji je stetan po njihov glas (koliko god oni dobar efekat istim postigli). Pokojni Pavaroti, laka mu zemlja, i danas bi pevao zahtevne arije da je ziv...

Ja nisam ocekivao da ce Rob Halford na koncertu (kom koncertu?) zablistati starim sjajem i to ne bi trebalo da ocekuje niko, propustili smo Judas "zlatne godine" (kao sto smo propustili i Maiden itd itd.), ko hoce da se vrati u to doba neka slusa Unleashed in the east i sl. Ipak, njegov glas je sa godinama dobio neke nove kvalitete (pogledajte samo koliko Dickinson peva promuklije sada nego u ranom Iron Maidenu), samo ne bi trebao da forsira screamove, nego da dozvoli da mu se glas potpuno oporavi i povrati - to bi bilo vrlo moguce...RH = Metal God...forever

Edited by EnKi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasvim je sigurno da ni jedan opeski pevac prvo - ne bi hteo da peva na takav nacin, a drugo - ne bi ni mogao. Mogao bi ga otpevati u svom fazonu, ali to ne bi vise bio jebeni Painkiller. Isto tako, Metal God nema odgovarajucu tehniku da bi mogao da prati klasicne tenore bez prelaska u falset. Ali, on bre nije jebeni Opera God!

DO NOT MIX GRANDMOTHERS AND FROGS!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, gde ne bi mogao. Njegovo falsetiranje ide do znatno višeg tonaliteta od tenora. Halford i većina heavy i power metal pevača komotno pevaju tenorsko C. E sad, boja glasa im je drugačija nego operska, treba dosta trenirati da bi mogao operski da pevaš, ali i za izvlačenje grubog ili vrištećeg vokala takođe treba dosta vežbe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo ne bi trebao da forsira screamove, nego da dozvoli da mu se glas potpuno oporavi i povrati - to bi bilo vrlo moguce...RH = Metal God...forever

to i ja kazem, da je pevao pesme kao angel gde se koristi clean glas i da je prilagodio postojece pesme na svoj sadasnji glas ne bi bilo problema, ali ovako samo gubi dostojanstvo pred publikom, a verovatno i sto je verovatno mnogo teze pred samim sobom, on je Metal legenda i Metal god i to ce ostati, i nema potrebe da pokusava to da dokaze ni pred kim

 

 

pogledajte samo koliko Dickinson peva promuklije sada nego u ranom Iron Maidenu

boja glasa vremenom zri, jer ne mozes da poredis boju glasa dvadesetogodisnjaka i pedesotogodisnjaka... moras da pravis razliku izmedju sazrevanja i propadanja...

 

dickinson i dan danas moze da pusti glas kako mu je volja, to je neosporivo dokazao i na koncertima i na studijskim albumima,

rob halford je propao, a pravi se kao da nista nije bilo

 

hellford se pred nama svima dokazao desetostruko, vreme je da pocne se prilagodi tome da mu majka priroda uzima dar, ne da posustane, nego da se bolje prilagodi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasvim je sigurno da ni jedan opeski pevac prvo - ne bi hteo da peva na takav nacin, a drugo - ne bi ni mogao. Mogao bi ga otpevati u svom fazonu, ali to ne bi vise bio jebeni Painkiller. Isto tako, Metal God nema odgovarajucu tehniku da bi mogao da prati klasicne tenore bez prelaska u falset. Ali, on bre nije jebeni Opera God!

DO NOT MIX GRANDMOTHERS AND FROGS!!!

 

nisam mislio bukvalno na prvake opere, već na pametnjakoviće sa ovog foruma koji prde kurcu, a nisu pevali u životu ni 1% onog što je rh pevao, pa opet nemaju problema da i na ovoj temi glume najpametnije, najiskusnije itd.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Trooper

 

Slazem se da Halford nema vise sta da dokazuje bilo kome. Da li on to shvata ili ne pojma nemam, mozda ga forsiraju drugi clanovi benda ili diskografska kuca ili sta ti ja znam ko...

 

Sto se tice Dickinson-a, nisam hteo da kazem da je njemu glas propao, ali mislim da se sazrevanje odnosi na neki raniji zivotni period, a starenje neminovno sa sobom nosi sve teze izvlacenje visokih tonova koji su u mladosti mogli biti otpevani kao dobar dan, takodje i sve lakse pucanje glasa (znaci: metal i drugi pevaci u godinama treba vise da obrate paznju na warm-up i warm-down vezbe, da zahtevne pesme prilagode svojim trenutnim mogucnostima, makar to znacilo i otpevati nesto za oktavu nize, odrecitovati neki deo.....sve to moze da prodje, ako covek ima takta za takve stvari, dalje...pauze izmedju pesama uciniti vecima, moze da se komunicira sa publikom za to vreme, ako je potrebno skratiti vreme nastupa, nije zdravo da covek ima isti maratonski nastup sa 60 i sa 20-30 godina...) Dickinson peva normalno, retko je koristio vriskove u svojoj karijeri, na pocetku malo vise, kasnije manje. Sada kada pokusa tako nesto, mozemo ocekivati samo krkljanje, a pitanje je koliko ce on jos moci da izvlaci neke visine (dobro mu je dosao period bez Maidena, da malo odmori vokalni aparat od torture :bigblue: ) Nemojmo zaboraviti da je Bruce mladja generacija. Halford je te vriskove koristio konstantno i to je ono sto najvise cepa glas, ali opet ne bih rekao da je on taj glas nepovratno izgubio, samo ne treba sebe da muci toliko. Ako je potrebno, povuci se na godinu-dve sa muzicke scene, zasto da ne, mislim da se materijalno obezbedio, moze snimiti album, ali turneje su mu rak-rana...Nisam upucen da li i koliko konzumira alkohol, cigarete itd. pa ne mogu da kazem nista o toj strani ruiniranja glasnih zica...A ovo je

 

@Prince of Darkness

 

Ja sam rekao da on ne moze da peva tako visoko BEZ PRELASKA U FALSET! Nije problem u boji glasa, neki rock&metal pevaci mogu zvucati kao operski u nizim registrima, ali nisam cuo jos ni jednog koji moze da izvuce, recimo to visoko C, a da zvuci kao klasicar (nije fora da zvuce kao soprano :) ) Nema za tim ni potrebe, ali cisto da razgranicimo neke stvari...

E sad se moze voditi rasprava da li jedan Jon Anderson ili jedan Mark Boals ili neko treci pevaju falsetom ili svojim pravim glasom, ali to je potpuno nebitno za ovu temu...I

 

@Guzzilla

 

Potpuno si u pravu

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Prince of Darkness

 

Ja sam rekao da on ne moze da peva tako visoko BEZ PRELASKA U FALSET! Nije problem u boji glasa, neki rock&metal pevaci mogu zvucati kao operski u nizim registrima, ali nisam cuo jos ni jednog koji moze da izvuce, recimo to visoko C, a da zvuci kao klasicar (nije fora da zvuce kao soprano :) ) Nema za tim ni potrebe, ali cisto da razgranicimo neke stvari...

E sad se moze voditi rasprava da li jedan Jon Anderson ili jedan Mark Boals ili neko treci pevaju falsetom ili svojim pravim glasom, ali to je potpuno nebitno za ovu temu...I

 

Ima i metal pevača koji sa lakoćom pevaju visoko C i ne zvuče kao falset. No, poenta onoga što sam hteo da kažem je da većina heavy i power metal pevača nastoji da falsetiranjem otpeva što više iznad visokog C. Pritom se pojedini, poput Halforda, upinju da te tonove izvuku ''iz jaja'', tj. da i na visokim deonicama pevaju što hrapavije, umesto piskavo. Takvo pevanje dugoročno oštećuje glasne žice i zato nijedan operski pevač ne izvodi takve egzibicije, ali u metalu su one sasvim uobičajene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Trooper

 

Slazem se da Halford nema vise sta da dokazuje bilo kome. Da li on to shvata ili ne pojma nemam, mozda ga forsiraju drugi clanovi benda ili diskografska kuca ili sta ti ja znam ko...

 

Sto se tice Dickinson-a, nisam hteo da kazem da je njemu glas propao, ali mislim da se sazrevanje odnosi na neki raniji zivotni period, a starenje neminovno sa sobom nosi sve teze izvlacenje visokih tonova koji su u mladosti mogli biti otpevani kao dobar dan, takodje i sve lakse pucanje glasa (znaci: metal i drugi pevaci u godinama treba vise da obrate paznju na warm-up i warm-down vezbe, da zahtevne pesme prilagode svojim trenutnim mogucnostima, makar to znacilo i otpevati nesto za oktavu nize, odrecitovati neki deo.....sve to moze da prodje, ako covek ima takta za takve stvari, dalje...pauze izmedju pesama uciniti vecima, moze da se komunicira sa publikom za to vreme, ako je potrebno skratiti vreme nastupa, nije zdravo da covek ima isti maratonski nastup sa 60 i sa 20-30 godina...) Dickinson peva normalno, retko je koristio vriskove u svojoj karijeri, na pocetku malo vise, kasnije manje. Sada kada pokusa tako nesto, mozemo ocekivati samo krkljanje, a pitanje je koliko ce on jos moci da izvlaci neke visine (dobro mu je dosao period bez Maidena, da malo odmori vokalni aparat od torture :bigblue: ) Nemojmo zaboraviti da je Bruce mladja generacija. Halford je te vriskove koristio konstantno i to je ono sto najvise cepa glas, ali opet ne bih rekao da je on taj glas nepovratno izgubio, samo ne treba sebe da muci toliko. Ako je potrebno, povuci se na godinu-dve sa muzicke scene, zasto da ne, mislim da se materijalno obezbedio, moze snimiti album, ali turneje su mu rak-rana...Nisam upucen da li i koliko konzumira alkohol, cigarete itd. pa ne mogu da kazem nista o toj strani ruiniranja glasnih zica...A ovo je

e pa otprilike na to i mislim, moze da se ispegla glas da zvuchi dosta dobro iako nije kao na studio albumu, e bas to peglanje mu nije uspelo,

ima on lep glas i kad ne vristi, naravno da se Angel i Last rose of summer razlikuju, ali to je razlika u boji glasa u nacinu snimanja itd. obe pesme zvuche dobro, samo sto je glas za toliko godine sazreo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...