Jump to content

Judas Priest


JUDAS

Recommended Posts

Pa rachunamo ga kao Judas Priest album, kako drugachije :) U principu, ostaje mi "Turbo" najslabiji, a ovog stvarno ne mogu da poredim sa npr. "Point Of Entry" koji mi je takodjer medj' najslabijima, jer iako su oba JP albumi, razlikuju se podosta. Hmm...tako da neko ubacivanje u listu mora da pricheka, anyway, od mene album dobija 8.5/10, jednostavno mi bolji iz slushanja u slushanje + me naterao da pustim neke JP starine shto ne chuh 100god, dodushe to me vec malo pochelo da drma uzbudjenje zbog 'certa : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Black Gruja
Posle prvog slusanja dajem albumu 7 i cini mi se da je drugi deo albuma bolji od prvog.

 

 

Posle par slusanja (5-6) prepravljam ocenu na 9,4.

 

 

mora ovaj album malo duze da se slusa, vremenom postaje sve bolji...

 

Tacno tako. :opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Respect za PK i DoF, izuzetno uticajni heavy albumi, ali bre brate ima Priest tol'ko boljih albuma od AoR..

 

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermo...ewsitemID=99421

 

novi spot...do pola sam uspeo da gledam.. Zasto "War"?! Toliko boljih pesama ima za spot.."Conquest" bi bila extra..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno sam u internet kafeu na Rodosu. Ovde sam juce napokon docekao da se dokopam originala Nostradamus, i u pitanju je veoma luksuzno digipak izdanje u obliku knjige. Veoma kulturno uradjeno, bas mi se dopada. Jedino mi je krivo sto nema njihovih fotografija, a najvise me je zanimalo da vidim kako izgledaju danas matori... :)

 

Nisam hteo da preslusavam oba CD-a odjednom. Od juce sam tri, cetiri puta preslusao prvi CD, sutra cu da krenem i sa drugim. Danas bih ostavio utiske o prvom CD-u, a o drugom kada mi se slegne. I posle tih nekoliko slusanja mogu da zakljucim da jedva prepoznajem Judas Priest u ovome, heavy metal bend koji je snimio Brittish steel, Point of entry i Defenders of the faith. Toliko epike, akustike, balada, svaceg - najblize sto se Priest ikada priblizio progressive metalu. A ovo zaista ne bih svrstao kao heavy metal, bar ono sto sam cuo na prvom CD-u. Neko rece da je drugi malo zesci, videcemo... Isto tako sam se setio da je neko spomenuo nedavno da misli da ce novi album liciti na poslednje tri stvari sa AORa, i stvarno je tako. :rockdevil: Cak me u nekim delovima podseca i na njihova prva tri albuma.

 

Prophecy je sjajna od pocetka do kraja. Rif, strofe, predrefren, refren, solaze, vokal, bubnjevi - savrseno. Uvek se najezim kada dodje onaj narativni deo posle drugog refrena. Sigurno jedna od mojih omiljenih na albumu do sada, bez sumnje. Revelations je OK, mada sam mnogo vise ocekivao od nje kada sam cuo koliko je hvaljena. Ne tako sjajna, ali sasvim solidna. War je daleko i mracnija i teza od ostatka albuma i takodje bih mogao reci da mi je jedna od omiljenih na prvom disku. Jasno mi je zasto su odabrali da za nju snime spot, da pokazu sta su uspeli da urade i kakvi su majstori. :) Pestilence and plague je jos jedna odlicna stvar, refren je fantastican i zarazan, vec sam ga na prvo slusanje zgotivio. Steta sto nece svirati ovo uzivo kod nas... Death je malo dosadnija pesma na prvom disku, i nisam bas zadovoljan sto je odabrana za set listu. Prva tri minuta su zamorna, ali ostatak je tolerantan. Pesma u sustini nije losa ali nema nista posebno u njoj. Takodje vrlo mracna. Conquest mi je najbolja na prvom CD-u. Rekao bih uglavnom zbog refrena koji bih mogao da slusam deset puta zaredom i da mi ne dosadi. Kratka, jasna i jednostavna metal pesma, bez sintisajzera. Mada ima gudaca s vremena na vreme... Lost love je, po mom misljenju, jos jedno savrsenstvo. Da mi je neko rekao da ce Priest nekada napraviti ovako tuznu, melodicnu i romanticnu baladu, ne bih mu verovao. Najvece iznenadjenje na albumu. Persecution je odlican kraj za prvi disk. Posle nekoliko manje vise sporijih pesama, evo jedne furiozne, brze i zestoke numere. Malo me iritira kada Halford na kraju vice ''Crucify'', zvuci kao mali siroti mis.

 

Sto se tice uvodnih kratkih numera, definitivno nisu besciljne, ali mislim da neke od njih nisu morale da stoje zasebno. Dawn of creation je odlican uvod, perfektno uspostavlja atmosferu, a veoma mi se dopada i The Four Horseman. Ostali uvodi, kao sto rekoh, po meni nisu morali da budu zasebni vec da budu ukljuceni u same pesme, pogotovo Peace i Sands of time. Jeste da bi neke pesme bile duze, ali bi mi bilo lakse kada na omotu ne bih video onako sitno oznacenim slovima gomilu kratkih intro pesmica, koje su skoro ubile zelju u meni u jednom trenutku da slusam album.

 

Sve u svemu, VEOMA sam zadovoljan. Priest je i posle 35 godina karijere uspeo da izda remek delo.

 

Ziveli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zanima koliko su mu platili da ovako nahvali album :)

 

Mislim dobar je, ali brate, ne znam..ne toliko.

 

Progressive metal, WTF?

 

Lost love je, po mom misljenju, jos jedno savrsenstvo. Da mi je neko rekao da ce Priest nekada napraviti ovako tuznu, melodicnu i romanticnu baladu, ne bih mu verovao.

 

Neko je pre par stranica spomenuo "Last Rose Of Summer"..

 

A takodjer nenadjebiva balada je "Beyond The Realms Of Death", though ona nije romantichna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Све-све али има тотално спектакуларних а свакако потпуно неочекиваних деоница на све стране.

Мислим, још увек не капирам зашто је Judas Priest урадио овакав албум, не да ми је криво - напротив! али black-ери су се комерцијализовали и знатно смекшали, осмислили неки патетични black'n'roll, death такође, све неки "melodic" педерлуци због "ширења публике" (читај: money money money!) и онда Judas Priest изда албум од 100 минута! и ми, већ омекшали навикли већ на лагана слушања не знамо шта да радимо са "Nostradamus"-om.

Компликовано, 'бем ти сунце!

:)

И онда оваква подељена мишљења.

Опет, Judas Priest ме не занима ни под разно и не лежи ми уопште али ово је стварно добро.

Edited by Necroshine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...