Jump to content

Accept


RNA

Recommended Posts

Malopre videh na sajtu Diesel kulba da je naprasno nestala informacija na koncertu. Onda sam na mađarskom Eventimu pročitao da se koncert održava u klubu 202. Dakle, premestili su ga. Sad, ja ne znam, je li bio neko u tom klubu 202, je li to manji ili veći prostor od Diesel-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam video. Taj klub je bivši Wigwam, a to je Satani iza muda. Bez gradskog prevoza, a to će reći bez dobrog poznavanja Budimpešte, ne može se efikasno odraditi. A vremena nema puno za motanje tamo-amo. Taman sam našao dobar hostel u blizini Diesel kluba, a ovde će to ići teže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metro ide do Deli zeleznicke stanice i to je dosta daleko od Wigwama. Sad bas nesto gledam do Wigwama ide tramvaj 47 i polazi sa Deak tera. To je trg u samom centru Budimpeste, tu je inace jedina metro stanica gde se ukrstaju sve tri linije metroa. Najlakse je odatle doci do wigwama. Ako bar malo poznajete Budimpestu sigurno znate gde je Deak ter.

http://www.bkv.hu/en/terkep/216/B/1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima podela na dnevni i nocni saobracaj. Metro mislim da radi do 23h. Na sajtu http://www.bkv.hu/en/ (sajt Budipestanskog saobracajnog preduzeca) pise da pored Wigwama prolazi neki nocni autobus 973. Pogledaj rutu i videces da prelazi u Pestu preko Erzebet mosta i ide Rakocijevom do Keletija. Znaci prolazi kroz centar grada. Tu verovatno imas koliko hoces Hostela. http://www.bkv.hu/en/terkep/194/B/1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Karta pazarena. :rockdevil: Trebalo je samo kontaktirti Eventim, imali su u sistemu.

 

Snimak iz Barselone od sinoć:

 

http://www.youtube.com/watch?v=16yM3xZH-ZE

 

Stvarno se divim ovom pevaču kako uspeva na ovaj fazon da izdrži ceo koncert od 22-23 pesme. Vidi se koliko izgara i energije ulaže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

32 evra karta kod nas. U Mađarskoj je jeftinije. Povratna vozom je 30 evra u vrh glave. Noćenje 14 evra, pošto će mi burazer praviti društvo. Sve ostalo su usputni troškovi, a ja planiram da svratim do Headbanger prodavnice da kupim neke diskove, jer ko zna kad ću sledeći put imati prilike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć u Pratelnu svirali ceo Restless and Wild album. Još svega par koncerata do Budimpešte, jedva čekam sledeću sredu. Vidim da javljaju o nekoliko koncerata koji su već rasprodati - čudo da u Budimpešti još nije, s obzirom na mali prostor u kome se održava.

 

Evo još jedan u moru snimaka od poslednjih nekoliko dana:

 

http://www.youtube.com/watch?v=1Kd4GNHgpBA

Share this post


Link to post
Share on other sites

32 evra karta kod nas. U Mađarskoj je jeftinije. Povratna vozom je 30 evra u vrh glave. Noćenje 14 evra, pošto će mi burazer praviti društvo. Sve ostalo su usputni troškovi, a ja planiram da svratim do Headbanger prodavnice da kupim neke diskove, jer ko zna kad ću sledeći put imati prilike.

 

Mozda bi bilo dobro i da svratis u ''Hammer Zenebarlang" ako si vec u Budimu. Mailorder su ali mozes sve to uzeti i na licu mesta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednji Accept mi je verovatno najbolji heavy metal comeback ikada. Kada kazem comeback, ne mislim na, npr., Kreator fore, goth album pa dve godine kasnije thrasherina, nego razmak od 10+ godina izmedju albuma, uz, jel'te, raspad. Ako se gleda i sire, jedan od najboljih comeback albuma u metalu generalno...

 

U principu, gledajuci Accept katalog, probably najbolji album jos od prvog Udovog odlaska. Zbog duzine, album pokusava sebi da puca u nogu, sreca bezuspesno, tako da iako se trudi da bude Death Row 2, u smislu da ima i genijalnog, ali i malo vise srednjeg materijala, ipak ovde genijalni materijal mnogo, mnogo vise uzima maha. Drugo, sta ga izdvaja od pomenutog, album bas svezije zvuci, u cemu sigurno udela imaju line-up promene, em gitarista, em vokal, neverovatno uspesna zamena, stvarno jebe sester najmilije na albumu (uzivo nesto malo sto sam gledao klipove nekonstantno malo mi se cini, ali does a good Udo).

 

All in all, gre'ota bi bila prevelika da se ovaj reunion nije dogodio. Maestralan album.

 

I da, najbolja Accept pesma jos od "Metal Heart" albuma:

 

 

SIX STRING SAAAABRREEEEEES, AND SCREAMS IN THE NIIIGHT....

WAR CLUBS POUNDING....LIVING JUST FOR THE FIIIIIIIIIIIIIIIIIIIGHT :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Para nemam...dace mi jedan drug...ako mi da...onda da idem...

A to cu znati tek sutra prepodne.

 

 

Srecom (ako ne odem) gledao sam ih letos 2 puta.Prvo u Bukurestu,pa u Kavarni.

London leather boys :rockdevil::pivopije:

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, cene su manje-više realne, ali mislim da ću odustati. Pretpostavljam da će Accept nastaviti i dalje, tako da su mi prioritetni koncerti Scorpionsi van domovine i Judas Priest ovde

 

I meni tako nekako. mislio sma ic pa eto nista od odlaska, al whitesnake i judasi to moram otic u BG ili Viennu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bili ja i Prince i jos neka ekipa iz Srbije koja nije sa foruma (imalu su majce Accpet,s' tim da je logo benda bio malo modifikovan i ona dva "c" u imenu su iskoristili,uz dodatak jos 2 "c",da naprave "cetiri es" cirilicno :pivopije: ).Prince je baksuz i desila mu se neka sranja na koncertu (sad mi se javio porukom),ja sam vec stigao u Srbiju.

 

Steelwing sam skoro promasio (jebi ga,beer drinkin),stigli smo na poslednje 2 pesme - OK klinci prze,vizuelno ko Iron Maiden iz 80-ih.

 

A Accept - skoro 2 sata heavy metala :rockdevil: Bilo je rekao bih i dosta novijih stvari (ili stvari koje nisam prepoznao),jedino mi je zao sto su radi toga izbacili neke standarde i nisu ih svirali,tipa I'm A Rebel,London Leather Boys,Midnight Mover...al dobro,srecom neke klasike nece nikad izbaciti:Metal Heart,Neon Nights,Resteless And Wild,Princess Of The Dawn,Fast As A Shark,Balls To The Wall...Meni licno je koncert delimicno bio unisten zbog jedne budale koja se guzila ispred mene i pokusavajuci da me izbaci iz drugog reda - pola koncerta sam proveo gurajuci se i laktajuci se sa njim dok ga security napokon nije izbacio :mhihi: Tako da se i ne secam kompletne liste,od onog sto se secam da su jos svirali je Bulletproof,Son Of A Bitch,Losers And Winners,Love Child...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i Princa da napiše detaljan izveštaj. :mrgreen:

 

Jebeno je bilo, i to jebeno dobro! A ja posle koncerta nisam bio zadovoljan. Sad se pitate - kako to da nisam zadovoljan ako je bilo tako dobro. Pa tako što sam toliko zadovoljan, da sam obrnuo krug i opet nisam zadovoljan! Zapravo, osećaj koji sam imao posle certa, a imam ga i sada je - hoću ovo isto da vidim opet, ako može već sutra - što je nemoguće i zato se osećam nezadovoljno. Ako je Metallica prošlog proleća na zagrebačkom hipodromu održala najbolji masovni koncert u mom životu, za ovaj Accept od sinoć, tvrdim - kad su manji koncerti u pitanju, najbolji koji sam gledao do sada! :rockdevil: Vredi svake potrošene (i izgubljene) pare, jer ono što matorci rade je neverovatno! Znao sam da sviraju dugačku set listu, da su objavili album koji je skoro pa album decenije, da imaju novog pevača koji je aždaja - ali kad se sve to doživi uživo, čovek se pita: odakle ljudima energija i želja da onako praše? Pa oni to uopšte ne moraju, ne zarađuju neke ne znam velike pare, a relativno malobrojne fanove mogu da zadovolje i sa manje. Odgovor je - kraljevi cepaju i izgaraju zato što to vole i uživaju u tome, nema drugog objašnjenja! :rockdevil:

 

Već od prvih taktova bilo je jasno ko je jedan od bendova koji su osnovali heavy metal. Nakon uvoda u pesmu Shades of Death koji je išao sa razglasa, krenula je Teutonic Terror - već nakon prvog refrena su, po mom utisku, nadjebali ceo nastup predgrupe Steelwing (koji su me razočarali, jer nisu svirali The Nightwatcher (kako su samo smeli!?), loše su namestili zvuk, vidi se da idu ka klišeu na pesmi koju pripremaju za novi album, a pevač izigrava tr00 metalca noseći roze kaiš i rukavice i roze-bele prugaste čizmice). Kako su dalje pesme išle, vidite na set listi:

 

http://www.setlist.fm/setlist/accept/2011/club-202-budapest-hungary-53d2c725.html

 

Činilo mi se na Bucket Full of Hate da ima neke disharmonije na bridge delu, da neko nešto svira pogrešno, pa me to malo zbunilo (možda se varam :confused:) , ali sem toga nisam osetio ni trenutak pada koncentracije kod benda. Možda kad su obrnuli redosled pesama (Love Child, pa Breaker, umesto obrnuto - pročitao sam pevaču sa usana da je skrenuo pažnju Baltesu), ali to je učinilo svirku dodatno uzbudljivom. Publika se fino primala na pesme kao što su Son of a Bitch i Restless and Wild, kao i na hajlajt večeri - neprikosnovenu Metal Heart. Wolf je stvarno lik kad ga gledaš uživo, posebno kad svira uvodne teme, kao na pomenutoj Metal Heart, ili na Neon Nights. Iznenadili su me na Bulletproof - tu pesmu nisam ni znao, pošto slabo slušam albume iz devedesetih. Ono, pesma k'o pesma, ali džemovanje što su napravili Wolf i Baltes - za udžbenike kako se uživa u svirci, diže atmosfera i komunicira sa publikom! Losers and Winners me je onako baš razvalila, Princess of the Dawn jebeno dobro izvedena, sa sve džemovanjem, No Shelter dokazuje da novi album nema slabe pesme i da još bolje zvuči uživo, nego studijski. Na bisu sam se povukao unazad, da se pripremim za uzimanje stvari iz garderobe i iskusio kako je tamo - slabiji osećaj atmosfere, ali manja buka i razgovetniji zvuk, kao i na svakom koncertu. Čim se završila Balls to the Wall, morao sam da brišem - duga priča, Laza je načeo, trebalo je da se nađem sa burazerom, a nisam imao kredita na mobilnom, on izgubio neke pare (i meni automat za karte oteo pare, kad smo već kod toga), ja nekako uhvatio poslednji tramvaj, ali me odvezao pola puta, pa sam morao peške preko Dunava... Sredilo se sve na kraju, video sam danas prepodne mnogo više Budimpešte nego ijedan grad gde sam skoro bio.

 

Uglavnom, volim ovaj način života, a matori kraljevi su mi svojom energijom demonstrirali da to nije bezveze. Svaka čast Steelwing-u i drugim mlađim bendovima, ali zna se u heavy metalu ko je copy, a ko je samo paste. Pozdrav svima koji su bili, Lazi naročito (jebi ga, hteo sam da se organizujemo posle certa oko povratka u centar grada, ali je ispalo da moram da se dovijam u svojoj režiji i nismo se ni pozdravili). Tu je bio i lik što uvek vodi ćerku na oldschool koncerte, veliki pozdrav i za njega i malu. Sreo sam se s njegovom ekipom još u Headbanger prodavnici u toku dana. Pa eto, ima nas dovoljno raznih generacija koji volimo pravi heavy zvuk, a i one majice što je Laza pomenuo su bile do jaja. Stay metal i overite nekoliko snimaka što je neki lik okačio, koga zanima:

 

http://www.youtube.com/user/emeric55

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da,sad sam se setio sta mi je jos falilo u odnosu na dva predhodna nastupa Accept-a letos...

 

Wolf-ovo soliranje!

 

Da,da...

 

OK,na ovom koncertu su "ubacili" umesto toga onaj,da kazem,gitarski duel - prvo Wolf nesto odvira na gitari,pa onda Baltes to ponovi (by the way,Baltes je od svih najvise bio raspolozen da baca trzalice u masu :pivopije: ),sto je isto bilo mocno videti.Ali ipak...ko je gledao Accpet letos (Bojane,znam da cistas ovu temu povremeno :bigblue::pivopije: ) seca se Wolf-ove tacke.Mislim da je to bilo u toku Metal Heart-a (mada,mozda i gresim),uglavnom Wolf tad krece da svira neke klasike na gitari (od Betovena i Cajkovskog,pa nadalje)...i to sve brze,i brze...pizdarija :rockdevil:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da kazem da ovaj album jeste zaista odlican, da je novi pevac stvarno zver. Klasicni, masni heavy metal pun odlicnih riffova, refrena, solaza. Jedina zamerka mi je sto je prva polovina albuma primetno jaca od druge, posle Kill The Pain pesmama pada kvalitet u odnosu na prvu polovinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...