Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Pa verovatno da bi ushla u prichu i da bi shvatila o chemu je rech.

Ovako ako budesh chitala prekoreda ne verujem da cesh pohvatatii sve niti priche

ma kad sam vidjela sta sve ulazi recimo u te dijelove..

 

ne mogu da se sjetim sad, ali recimo valjda u drugi dio ulazi crna kuca

 

ja sam to citala, mislim knjiga je sama za sebe - ne cini se kao da je nastavak necega!

 

ne kapiram.. ali ok..

 

ima do 5 dijela znaci mnogo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Froiibaad > proces govori o totalitarnom rezhimu... (tako reci profesoru, iako tjesh ti verovatno zakljuchiti neshto deseto)... hint: obrati pazhnju na prichu onog sveshtenika i na izgled tih sudova ;)

 

mnogi se ovde bune shto moraju da chitaju lektiru... meni su neke od lektira i najbolje knjige: ana karenjina, stranac, na drini tjuprija, dervish i smrt, proces, chekajutji godoa, shekspir...

 

deco, chitajte to shto imate za lektiru, nije to bash sve sranje, imatjete vremena kasnije da prochitate sve shto vas zanima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Froiibaad > proces govori o totalitarnom rezhimu... (tako reci profesoru, iako tjesh ti verovatno zakljuchiti neshto deseto)... hint: obrati pazhnju na prichu onog sveshtenika i na izgled tih sudova icon_wink.gif

 

mnogi se ovde bune shto moraju da chitaju lektiru... meni su neke od lektira i najbolje knjige: ana karenjina, stranac, na drini tjuprija, dervish i smrt, proces, chekajutji godoa, shekspir...

 

deco, chitajte to shto imate za lektiru, nije to bash sve sranje, imatjete vremena kasnije da prochitate sve shto vas zanima icon_smile.gif

OK to sam i sam skapirao - vidim da lik podjebava verovatno sistem koji je bio na vlasti - kaze na pocetku on zivi u zemlji gde vladaju pravo i zakoni - malo me glavni lik nervira - spavao bi sa svakom ribom koja ima dve ruke i dve noge - knjiga je fest - mada je nedovrshena - ima delova koji su ostali nerazjashnjeni - sve su to shto si nabrojao/la fest knjige - izuzev shekspira - njemu streba da ubace srednje ime smarach -

 

dvoumim se sad izmedju igre staklenih perli i tihog dona

 

 

e da ove knjige u lektiri jesu super samo je pitanje da li su za osobe od 18-18 godina - ipak treba da budesh stariji da bi sve razumeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Froiibaad > ooooovaj, paaaa, znash, ja sam razumeO i sa 18 takve romane :uhoh:

lektire treba chitati da bi kasnije znali shta valja, shta ne, shta je kako napisano, shta gde pripada, i da bi sami znali da skapirate o chemu se tu zapravo radi (u nekoj tezhoj literaturi) jer netje uvek biti profesor tu da vam kazhe

 

knjiga slobodan - pol vinsent je zhiv smor, chovek kazhe da je to i novi tip romana lit-pop, tipa pop literatura... a ono samo cheka da bude ekranizovano... shund

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Froiibaad > ooooovaj, paaaa, znash, ja sam razumeO i sa 18 takve romane icon_uhoh.gif

lektire treba chitati da bi kasnije znali shta valja, shta ne, shta je kako napisano, shta gde pripada, i da bi sami znali da skapirate o chemu se tu zapravo radi (u nekoj tezhoj literaturi) jer netje uvek biti profesor tu da vam kazhe

 

knjiga slobodan - pol vinsent je zhiv smor, chovek kazhe da je to i novi tip romana lit-pop, tipa pop literatura... a ono samo cheka da bude ekranizovano... shund

ne kazem da ja ne razumem te romane - obozavam da citam - ali kazem da kad budem neki od njih kroz 20 godina citao - izgledace mi smeshno koliko sam znao npr pre 2 godine

 

btw je si ti to menjao nick - neshto mi nepoznat

Share this post


Link to post
Share on other sites

dvoumim se sad izmedju igre staklenih perli i tihog dona

 

uzmi hesea ipak ako mene pitas ali spremi i dobre zivce

 

istina je da neke knjige imaju drugaciji `miris` kad si stariji i zato.. sekspir ti mozda jeste sada smarac ali meni licno sad (kad sam postala baba icon_smile.gif ) zvuci jako simpaticno.. biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...