Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Velika debela plusčina je i sama činjenica da neko želi da odvoji vreme da čita knjige u ova vremena kada se toliko tovimo svakakvim informacijama sa cyberspace-a i drugih mas medija. :D

 

право велиш! то сам и ја одувек говорио. уопште није свеједно да ли човек у шунду ужива посредством писане речи или нпр. телевизије. читање активира успаване снаге: прочитати силне странице изискује више драгоценог времена него, рецимо, погледати неки филм. нема сатисфакције веће од оне коју осећамо након одисеје кроз обимну књигу, тај пут је дужи!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ti se čini "Glad"? Uglavnom je ljudima strašno naporan. Ja imam neki trip da ne čitam dela koja znam da ću raditi na faksu, tako da nisam još (ali ću morati za mesec-dva :haha:))

 

"Glad" je fenomenalan roman, kao uostalom i vecina Hamsunovih. Upravo sam ga procitao drugi put prije nekoliko dana.

Meni nije naporan uopste, jednostavnu ima "tu" neku atmosferu koju nose njegova djela i to kome odgovara, uzivace...

Licno, omiljeni mi je "Krug se zatvara".

 

Edit:

Trenutno - Dzoel Rouz: "Najcrnja ptica".

Edited by Descender

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo It (To) Stivena Kinga u Vulkanu, 2 knjige sa slip omotom 1200 dinara, novi prevod Gorana Skrobonje. Konačno da zbavim to, po meni najbolje Kingovo delo. Sinoć seo da počnem i nisam mogao da ostavim dok nisam obrnuo 250 strana. Nema šta, suvi klasik.

 

http://www.youtube.com/watch?v=OPdDdC4go6c

 

Film mi je uvek bio loš jer sam prvo knjigu čitao.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitaš u originalu ili na srpskom? Videh da ima da se kupi i to, prevedeno kao Salemovo, isto za neke fine pare.

 

Btw radi se rimejk filma It :lol:

 

samo "it" i "the fog" sam čitala u originalu tj na engleskom. ovo sada čitam na srpskom. vrlo je verovatno da je to "salemovo" isto ono što čitam, kao neko re-izdanje, sa novom posvetom s. kinga, 20+ godina nakon što je napisao knjigu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Koji debil deli minuse na svaku preporuku ?

 

@Gromobran , jel ti znas sta je pre bila ta knjizara Vulkan ?

 

Sjajna je knjizara.....steta sto je ima samo u beogradu.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrlo je verovatno da je to "salemovo" isto ono što čitam, kao neko re-izdanje, sa novom posvetom s. kinga, 20+ godina nakon što je napisao knjigu.

 

ranije neobjavljeni materijal, novi predgovor autora + ilustracije.

reklamiraju ga kao kolekcionarsko izdanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

:lol: Kult!

 

 

Svo vreme sam mislio da je Gromobran ali sam tek danas pravilno procitao ali sam bas zbog toga namerno ostavio Gromobran xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...