Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ognjena Kapija je fantasticna. Kako mi je zao sto sam je poklonio, dosta davno, i nikada nisam dobio nazad. :haha:

Kad nekom nešto pokloniš, obično poklon ostaje kod osobe kojoj je on dat :D Šala mala, znam šta si mislio.

 

Italo Kalvino - Zamak ukrstenih sudbina

Jesi možda čitao Ako jedne zimske noći neki putnik? Ja sam počela i mnogo mi nešto teško pao uvod, nikako da počne i nisam nastavljala, a čujem da su ljudi oduševljeni knjigom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alberto Moravia- Dosada

Srdjan Krstic- Mefisto i Zlatokosa

 

 

moravia je fantastican. preporucujem bracnu ljubav i rimljanku. :smile:

 

Pre par dana sam kupio Karen Armstrong - Buddha (2001) i Lobsang Rampa - Ti Zauvek. Zanimljive knjizice koje se procitaju za dan-dva. :da: U prvoj je sazeto i lepo napisano o zivotu Sidarte Gautame a u drugoj se prica o magicnom svetu istoka, duhovnoj strukturi coveka i duhovnoj spoznaji.

 

gde si nasao lobsanga? ja vec dugo trazim da kupim nesto od njega, sto nije trece oko. to sam vec citala nekoliko puta. za sve koje zanima-prilicno simpatican prikaz tibeta_kulture i nacina obrazovanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gde si nasao lobsanga? ja vec dugo trazim da kupim nesto od njega, sto nije trece oko. to sam vec citala nekoliko puta. za sve koje zanima-prilicno simpatican prikaz tibeta_kulture i nacina obrazovanja.

 

Na sajmu knjiga u Novom Sadu. A konkretno, kod Ezoterije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavio sam mnostvo odlicnih knjiga o ratnim tehnikama, vojskama i oruzju raznih naroda - normani, stari grci, rim, kinezi, japanci, vizantija i mnogi drugi.. a uz to i o dvorcima, utvrdjenjima..

 

Trenutno se zanimam sa

 

Elite Series: The Ancient Greeks

 

Sve o vojnoj organizaciji, oklopu i oruzju sa mnostvo ilustracija. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas je retko ko citao lektire, vec neko ko procita, napise kratak pregled sa par bitnijih detalja i onda se to razdeli svima.

 

Mi imamo neku jako zajebanu profesorku, lako provali kad nisi procitao i onda lete kecevi na sve strane :)

Uzecu "Stepski Vuk", Hese, pa cu pokusati da je procitam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...