Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Citam Anne Rice Queen of the Damned i ono... cas je zanimljivo, cas ima ultradosadnih delova. Ima bar jedna dobra stvar: nisam kao u The Vampire Lestat osudjen da celu knjigu provedem sa vampirom-pickopevcem koji mrzi samog sebe i tuguje zbog gluposti (mrzim takve ljude, a kamoli vampire).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja skinula film s neta (nema ga kod nas) i razocarala se...izvukli su iz knjige samo ono najdramaticnije (gledanost) + promenili gomilu stvari da bude "atraktivnije"..

mislim, jebeno sedi skroz gola na pocetku filma icon_smile.gif (winona ryder)

nije da se bunim al ono...

 

jbg...sta ti je komercijala... Nisam gledala film, ali po ovome sto sam procitala ni nemam zelju da ga gledam. Knjigu citam drugi put (nabavila sam je prosle godine) i sad je mnooogo bolje razumem (mislim,i samu Wurtzelovu).

 

 

sad citam Danteovu 'Bozanstvenu komediju'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg...sta ti je komercijala... Nisam gledala film, ali po ovome sto sam procitala ni nemam zelju da ga gledam. Knjigu citam drugi put (nabavila sam je prosle godine) i sad je mnooogo bolje razumem (mislim,i samu Wurtzelovu).

 

 

sad citam Danteovu 'Bozanstvenu komediju'.

Jbg...generalno nijedan film ne moze da se poredi sa knjigom. no.gif Prozak nacija je jedna od retkih knjiga koju mogu da citam milion puta a da mi nikad ne dosadi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snovi o zabranjenom vocu od Fatime Mernisi  icon_mrgreen.gif

Inace, procitala sam Da Vincijev kod i ostala bez teksta... sve mi se vise gadi hriscanstvo kao religija...  icon_da.gif

Znaci jedna knjiga ( cista propaganda ) tebi sudi da je neka vera gadna ili ne?

 

Pa po tome se vidi koliko malo poznajes Hriscanstvo.

 

A da ne pricamo o takvom debilnom stivu kakav je Davincijev kod

 

 

no.gifno.gifno.gif

 

 

Btw. knjiga koju citam hm... mislim da cu uzeti u ruke "bjuik 8" Stivena Kinga

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono, citam svakodnevno i to dosta, ali i dalje sporo citam. Koliko ja kapiram, tu ima nekih vezbi. Trazio sam na googlu, ima i nekih knjiga napisanih o tome od domacih i stranih autora, ali sad mi se ne citaju knjige o tome. Radije bih nesto brze i jeftinije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja koliko kapiram, citam sporo jer volim apsolutno slikovito i zivopisno da zamislim scenu toga sto citam!!! Nemam NIKAKVU potrebu u zivotu mome da citam brzo. Cak sta vise, korisno je citati sporo ako citas dobru knjigu koja nema nastavak jos uvek! icon_da.gif

 

 

Inace ja posto sam procitao prva dva dela Mracne Kule od Stivena Kinga, citam - zamislite... TRECI DEO biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvantitet i kvalitet.

 

Gledaj to ovako:

 

Ako mogu da za nedelju dana procitam tri do jaja knjige, zasto bih jednu do jaja knjigu citao nedelju dana? Ono... gotivio bih kad bih mogao ko Neca, da knjigu procitam za noc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja citam verovatno mnogo brzo za necije pojmove, a i ne volim previse da rastegnem knjigu, gubim kontinuitet slika i svega..

Mislim da ces tesko naci takve vezbe na netu jer su te knjige do jaja prodavane pa ne znam koliko im je fora da ih metnu na net icon_wink.gif

I, bas da ne bude offtopic skroz, ne citam nista icon_smile.gif citam neke matematicke teoreme ali to se ne racunu icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci jedna knjiga ( cista propaganda ) tebi sudi da je neka vera gadna ili ne?

 

Pa po tome se vidi koliko malo poznajes Hriscanstvo.

 

A da ne pricamo o takvom debilnom stivu kakav je Davincijev kod

 

 

no.gifno.gifno.gif

 

 

Btw. knjiga koju citam hm... mislim da cu uzeti u ruke "bjuik 8" Stivena Kinga

Kao prvo, ovo nije tema za raspravljanje o religiji...

Tacno sam znala da ce neko da se javi da prokomentarise...

Generalno, svaka velika svetska religija mi se gadi na neki nacin... zato sto radi po principu politickog interesa... i zbog toga gubi svoju pravu poruku...

A inace mislim da je knjiga genijalno napisana, bez obzira koliko je sve to izlozeno tacno... icon_da.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...