Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Ajde poznavaoci preporucite mi F. Dickovu najbolju knjigu da uzmem da citam.

Stvar ukusa

"Ubik"

"Tecite suze moje rece policajac"

"Sanjaju li androidi elektricne ovce"

 

Sta znam icon_confused.gificon_confused.gif Biraj sam ovo sto sam naveo je tesko naci.

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

videla sam od ursule leguin-earth sea kompletan *nesto* valjda 4 dela odjednom...

Mhm... Chim skupim pare kupujem to Duletu... Na srpskom

 

I bice mi to zvanichno i treci komplet Earthsea... Imam vec englesku varijantu kompleta, kupio sam i prastara izdanja serijala na srpskom i sad josh ovaj novi za batu... icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja trenutno citam Hessea - Sidarta.Ovaj Hesse je bio nadaren da smara o spirituelnim stvarima do bola.

 

Alisa u zemlji chuda rules icon_wink.gif

 

 

Hesse smara?! no.gif

 

Chitaj, chitaj (Hesse-a), mozhda i nauchish neshto ... od Alise u zemlji chuda nema vajde! biggrin.gif

 

Hesse rules! icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja Sam Legenda

najbolja vamp knjiga posle stokerove drakule!

jedan od mojih omiljenih pisaca...

svaka chast na izboru, ko god ti kazhe neshto drugo, ne slushaj! :da:

 

ps. pogledaj i filmove po knjizi!

 

 

sad chitam no logo (ovo je extra, o brendovima/corp/anarhiji) i da vinchijev kod (aj i to vetj jednom)

Edited by lunja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam poceo da citam Sidartu ali mi se nije dopao.

Meni se svidja bukvalno svaka knjiga koju sam prochitala od Hesse-a ... a Sidarta je definitivno jedna od boljih ... biggrin.gif

 

icon_confused.gif  icon_confused.gif  icon_confused.gif    Hese smara?

Ovo prvi put cujem.

 

Ni ja to ne chujem chesto ... izgleda da smo MI - ljubitelji Hesse-a u vecini icon_smile.gifbiggrin.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se posle bramove drakule svidja samo karmila, ostale su manje-vishe smor, a ja sam legenda mi je definitivno najgora, ne vidim poentu

karmila je tek :puke: zeleni chaj (nagurano u istu knjigu :roll:) je bar bolji.

tipichna petparachka pricha iz tog vremena (chitaj: gothic)...

 

ja sam legenda je metafora, moderna, nema nikakve veze sa vampirima... vetj sa uklapanjem, evolucijom, odbranom od novoga... vezama... porocima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ubik"

Uh, ovo je fenomenalna knjiga! Čitao sam je više puta u rasponu od nekoliko godina, i uvek se iznova oduševim. pivopije.gif

 

Uvek preporučujem sledeće četiri knjige:

Filip K. Dik - Ubik

Frederik Pol - Reklamokratija

Džordž Orvel - 1984

Oldous Haksli - Vrli novi svet

 

Ne znam zašto ih uvek povezujem, ali eto... pored toga treba ubaciti i film "Gataka", i to je to. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ja sam Legenda" je odlichna knjiga o vampirima. I generalno proistekla je iz pera jako dobrog i veoma talentovanog pisca. Knjiga je moderna i obradila je temu na jedan sasvim nov nachin. Na mene je ostavila poprilichan utisak, a i generalni je stav da je inspirisala sve modernije priche i filmove o vampirima poput Blejda i Underworlda, koji su kranje beskrupulozno maznuli iz knjige teoriju o "vampirskom virusu".

 

Medjutim nije u pitanju nikakva makljaza, pricha je o usamljenom choveku, choveku koji se bori protiv celog sveta a zna da ce na kraju neumitno izgubiti...

 

Moje preporuke icon_da.gif

 

I ne, moj nadimak nema veze sa knjigom icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

karmila je tek pukeface.gif zeleni chaj (nagurano u istu knjigu :roll:) je bar bolji.

tipichna petparachka pricha iz tog vremena (chitaj: gothic)...

 

ja sam legenda je metafora, moderna, nema nikakve veze sa vampirima... vetj sa uklapanjem, evolucijom, odbranom od novoga... vezama... porocima...

jeste, zeleni caj je bolji!

 

Ja sam legenda propagira ''moderno'' i ''vampiri'' shto po meni je totalan fijasko, kao i svaki pokushaj da se te dve reci u svetu umetnosti dovedu u bilo kakvu konekciju. meni to ne ide zajedno, zato mi se i ne dopada ta knjiga, i filmovi tog tipa

Edited by dark_lilith

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam legenda propagira ''moderno'' i ''vampiri'' shto po meni je totalan fijasko, kao i svaki pokushaj da se te dve reci u svetu umetnosti dovedu u bilo kakvu konekciju. meni to ne ide zajedno, zato mi se i ne dopada ta knjiga, i filmovi tog tipa

kao shto legenda reche, knjiga uopshte nije o vampirima. ideja knjige sadrzhana je u naslovu 'ja sam legenda'.

 

bozhe, osetjam se kao u osnovnoj kad drugima solim pamet.

 

ps. spajanje vampira i modernog je divna stvar, ali ne na nachin na koji je to blade uradio :puke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...