Jump to content

Fear Factory


Recommended Posts

On 10/10/2020 at 3:13 PM, Grobodan said:

Meni Sybreed pojam za Mnemic, od njih u sustini mi je samo drugi album ostao u glavi.

meni je mnemic pojam za sybreed, mislim da je njihov prvenac veliko dostignuce stilski, tehnicki i produkcijski za 2003., pogotovo za prvi album jednog benda. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Bilo kako bilo, Dino je osnivač i pokretač benda. Da li je FF bio tribute bend kada su oni njega izbacili i snimili 2 albuma? Ne znam što bi bio tribute, Mike Heller svira sa FF već skoro 10 godina, Tony 6...

I meni je žao što BCB više neće biti s njima, no, nije mu prvi put, ovo je već treći da ih napušta. Ako ništa, ostaje još ovaj album s njim, a posle, pa, videćemo kako će se stvari odvijati. 

Slušamo muziku, drame i šta-je-ko rekao, ko je kakav, ostavljam po strani. Imam utisak da fanovi baš kontaju da znaju sve i poznaju članove lično, ono piju kaficu zajedno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moram da pijem kafu sa nekim da bih video večni problem unutar tog benda koji se proteže i vidi i po projektima koji su bili van FFa, tako da nema potrebe za tim indirektnim prozivkama, možemo komentarisati situaciju kada je i to deo svake bendovske priče. Dino je bio deo sličnih situacija i u Divine Heresy kada je Vext otišao zbog sukoba sa njim, a ostali, kakvi god da su bili, deluje da su svakako bili mnogo više za timski rad dok Dino ima istorijat da voli da drži konce u rukama i da ima dosta sukoba ako nije po njegovom. A sa ta dva albuma ne bih rekao da je to tribute jer su i Bell i Herrera bili od početka u bendu, a Wolbers je bio u tom trenutku dovoljno dugo i sva trojica su bili deo definisanja kultnih FF ostvarenja, Cazares je veliki deo stvaranja tog zvuka, ali ne i jedini. Sad se već ovo svodi na Dina i ljude koji će samo ispratiti ono što on kaže, mislim da tu nema mnogo neke demokratije. Heller jeste dugo sa bendom, ali je on većinski došao iz manje poznatih bendova i poprilično radi kao session muzičar na sve strane, a Campos je realno iz Static-Xa vremenom postao ispomoć za mnoge pretežno industrial i nu sastave, i Asesino, i Ministry, i Soufly, i Prong i šta sve ne, tako da zato kažem da je to u suštini Dino i prateća ekipa, neće tu neko realno sa njim kreativno biti na istoj ravni što se tiče vizije. Byron Stroud je bio devet godina u bendu, ali je Stroud više deo SYL priče, on možda ne bi ni bio u bendu da Devin nije prekinuo SYL. Hoglan isto, on jeste bio veliki deo Deatha i SYLa, ali je tokom godina i on svirao na svemu i svačemu kao session lik (a i to kako su ga 'isključili' iz benda ne treba ni pominjati).

A taj prvi raspad, tu su se toliko međusobno isvađali, bend se jednostavno samo raspao, tu na kraju nije bilo pomoći. To što su njih dvojica (Hererra i Wolbers) rešili da krenu ponovo od nule, nije ni to bilo slučajno. I tada je bilo priče kako se Cazares podsmevao idejama drugih i da je pokušavao da manipuliše i kontroliše biznis i muziku i sukobi i laganja i šta sve ne, naravno svašta je rečeno i sa drugih strana. Jednostavno, previše je tu stvari, a kao, samo slušamo muziku... Pa mislim, slušamo je, ali realno se to sve čuje i u zvuku, ima poneka pesma da proleti koja je stvarno dobra, ali većinom je to samo drljanje jedne te iste formule koja je već postala istrošena, nema tu ni nekih melodija, refrena, ne znam kakvih rifova.

 

Mislim, kako god, meni svejedno, my two cents ali sve to deluje na kraju neće više zvučati dalje od nekog Cloudkicker bedroom studijskog projekta, Dino & Factories.

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se razumemo, meni je Archetype najbolji FF. Ali ne možemo reći da Dino nije izmislio formulu i kreirao zvuk benda, okej, nije sam, naravno. Ali čovek ima jasnu viziju šta i kako. Za Vexta niko nije ni znao do Divine Heresy. Ne branim ga, obozavam bend i voleo bih da je BCB tu i dalje. Ceka se novi album a za dalje, videcemo. Sjajna izdanja su iza njih i to ce uvek biti tu. Radujem se i The Industrialistu sa zivim bubnjem, to je snimljeno, ceka se miks. 

Elem, sjajan podcast:

 

Edited by Chicken Little 420

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dok ih slusam, slican osecaj kao dok sam gledao SCG na SP u fudbalu 2006. Drzava koja vise ne postoji i ovo su poslednji trzaji pre nego sto zakoracimo na nov teren gde stvari nece biti iste kao pre. Obe strane idu svojim putem.

 

Ima tu jasnih razlika, ali odredjeni elementi su tu. Nema veze koja je sfera zivota, moze se izmedju odredjenih dogadjaja praviti slicne paralele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Album ima dobrih momenata, ali i dosta praznog hoda. 'Recode' kida, 'Disruptor' mi je ostavila mnogo bolji utisak nego pre dva meseca, 'Aggression Continuum' ima dobrih delova, kao i 'Cognitive Dissonance', pesme su onako, pola-pola. Ovo ostalo, slabo. Za 'Monolith' se čuje da je verovatno sledeći singl, mada mi se ne sviđa nešto.

Najpozitivnija strana su Bartonovi agresivni vokali, lik urla kao besan pas. Dobro idu uz Kazaresove gitare, prilično je brutalno. S druge strane, malo je nekih dobrih i pamtljivih melodija, refreni su generalno osrednji, ništa posebno. Sintovi mi isto nešto čudno zvuče, kao da su nekako 'suvlji', bez neke prostornosti da doda na atmosferi. Produkcijski je super, nema tu šta, ali je materijal praznjikav, šta znam, bar za prvi put. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...