Jump to content

Zašto ste počeli da svirate?


Morbid

Recommended Posts

Ja sam dobio zelju da sviram klavijature nakon sto sam video Neal Morse-a, ali jbg, imam samo neki sintisajzer pa na njemu sviram, onako samouko :)

Lepo je svirati neki instrument, bilo sta, pa makar i lupati obicne perkusije kao ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da kažem da imam prilično sluha i osećaja za muziku (za razliku od crtanja :D )

To su rekli i profesori u školi i svi ljudi sa kojima sam radio.

 

Na žalost, kada sam bio klinac, nisam imao instrument u kući (sem metalofona koga sam drnrdao dosta) i nikome nije ni palo na pamet da me upisuje u neke muzičke škole.

A onda sam pozajmio od druga ono malo (ali super) sintisajzerče (Cassio), što ima dve i po oktave i što ima tako dobre boje da ih se ne bi postideli ni mnogo skuplji sintisajzeri.

Paralelno sam na Amigi 1200 imao neki muzički program i mogao da snimam 4 kanala, pa sam se i sa tim drndao i nekako učio muzičke note. I onda je vrlo brzo nastala moja prva melodija, pa druga, pa treća... i sve tako.

Niko mi nikada nije pokazivao ništa oko teorije, ali nekako sam sam "izvalio" šta su to skale, akordi, sekunde, terce, kvarte, kvinte... i onda sam besomučno vežbao, pa sam pozajmio drugi sinth od drugog drugara (neka yamaha sa 4 oktave), pa sam na njemu vežbao, komponovao... sve dok se nisam zaposlio i skupio 250 evra i kupio polovnu yamahu (PSR 620) koju i dan danas imam i koji je sasvim Ok sinth za moje potrebe.

 

Eto, to bi bilo to ukratko. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je slicna situacija. Ja sad volim dosta da radim na programima Frooty loops i Reason, pravim neke zezancije a posto volim prog, pokusavam i nesto ozbiljnije, sa dosta instrumenata. Posle pustam devojci koja je muzicki obrazovana i onda mi kaze kada nesto nije harmonijski najispravnije, desi mi se ponekad jbg, jer sve radim po sluhu :)

Edited by Hvit Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je slicna situacija. Ja sad volim dosta da radim na programima Frooty loops i Reason, pravim neke zezancije a posto volim prog, pokusavam i nesto ozbiljnije, sa dosta instrumenata. Posle pustam devojci koja je muzicki obrazovana i onda mi kaze kada nesto nije harmonijski najispravnije, desi mi se ponekad jbg, jer sve radim po sluhu :)

 

Ponekad ti školovani muzičari umeju mnogo da smaraju oko koječega. Upravo radim ovih dana sa jednim likom koji je profesor gitare. Ponekad se zaborave u svoj toj matematici i zaborave da je feeling najbitnija stvar.

Naravno, ako je nešto disharmonično, to se odmah primeti.

 

Evo Varže, samo za tebe, jedna moja melodija, tj kratka kompozicija u Q-Baseu isprogramirana

(sa najočajnijim midijem koje je ljudsko uvo umelo da čulo ikada :D ) :)

http://www.zshare.net/download/200848497c55d0d8/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da kažem da imam prilično sluha

 

ja nisam znao sta to znaci "imati sluh",dok nisam poceo da sviram gitaru...

 

ortak mi je pokazao samo najosnovnije stvari tipa,osnovne akorde,picking,pull-off,hammer-on...

 

ja sam kasnije sam provalio skale,ono black metal speed strum-ovanje,palm mute i tako te zajebancije...

 

bio sam fanatik kad sam pocinjao...vezbao sam na akusticnoj sa jebeno napetim zicama i vrhovi prstiju tako pocnu da bole da je to uzas ...pa sam koristio stari dobri sado-mazo metod:sviram,sviram,sviram i kad pocne da boli,ja uzmem predhodno pripremljen led iz frizidera i stavim prste na njega...mucenje,ali pomaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponekad ti školovani muzičari umeju mnogo da smaraju oko koječega. Upravo radim ovih dana sa jednim likom koji je profesor gitare. Ponekad se zaborave u svoj toj matematici i zaborave da je feeling najbitnija stvar.

Naravno, ako je nešto disharmonično, to se odmah primeti.

 

Evo Varže, samo za tebe, jedna moja melodija, tj kratka kompozicija u Q-Baseu isprogramirana

(sa najočajnijim midijem koje je ljudsko uvo umelo da čulo ikada :D ) :)

http://www.zshare.net/download/200848497c55d0d8/

 

Mracni Vilenjace, imas talenta, mogao bi komotno da izdas neki ug demo :da:

Ja sam radio slicne stvari ranije i planiram tako nesto u buducnosti sa jos jednim ortakom, pa sta ispadne.

A za ovaj prog sto radim mnogo mi je zao sto ne znam da sviram, pa da te stvari zvuce ozbiljnije, mada znam jednog basistu (bivsi cimer), bubnjara, klavijaturistu..jos samo neki gitarista da padne, a nije tesko naci nekog i eto mi benda da odsvira :)

Problem je sto sam sve te pesme izgubio zbog trojanaca i virusa nedavno, imam mozda nesto na nekom disku, ali treba pronaci to..

U sustini, sve pocinjem iz pocetka. :D

Hocu da radim prog epove na dosta originalan nacin.. sve ja to imam u glavi, ali je jako tesko preneti na jbn program..

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio sam fanatik kad sam pocinjao...vezbao sam na akusticnoj sa jebeno napetim zicama i vrhovi prstiju tako pocnu da bole da je to uzas ...pa sam koristio stari dobri sado-mazo metod:sviram,sviram,sviram i kad pocne da boli,ja uzmem predhodno pripremljen led iz frizidera i stavim prste na njega...mucenje,ali pomaze

 

Jesi li probao da ne stiskaš tako jako? :)

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg. neko ima talenta i da svira gitaru i sa stipaljkama da visi ispred skc-a... vremenom sam ukapirao da mi oduzima vreme bezveze, da nisam jednostavno za to a cuo sam neke pesme tipa acid jazz, pozajmljeni glasovi, bas, midi i ne zvuci lose od nekog ortaka sa irca...

Edited by Dionizije6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li probao da ne stiskaš tako jako? :)

 

:pivopije:

 

naravno da sam probao,ali nista se ne bi culo...a i ta akustara je bila sve samo ne akustara... :mrgreen:

 

 

Ponekad ti školovani muzičari umeju mnogo da smaraju oko koječega. Upravo radim ovih dana sa jednim likom koji je profesor gitare. Ponekad se zaborave u svoj toj matematici i zaborave da je feeling najbitnija stvar.

Naravno, ako je nešto disharmonično, to se odmah primeti.

 

Evo Varže, samo za tebe, jedna moja melodija, tj kratka kompozicija u Q-Baseu isprogramirana

(sa najočajnijim midijem koje je ljudsko uvo umelo da čulo ikada :D ) :)

http://www.zshare.net/download/200848497c55d0d8/

 

podseca me na Wongraven i Summoning!epic!

 

odlican posao!svidja mi se...el imas jos nesto?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo govori da je bend lakše sastaviti u malom gradu, nego u Beogradu. Da ne govorim o tome koliko je lakše zakazati svirku. E sad, pitanje kvaliteta tog benda se naknadno postavlja.

Da, u manjem gradu jeste, ali ne i tamo gde ja živim. RUPA I tell ya!

Ma ja bi bio zadovoljan da imam sa kim da jamujem, ali nema ovde gitarista. A ni basista... A o bubnjarima neću ni da pričam.

Edited by Andrija Smith

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mracni Vilenjace, imas talenta, mogao bi komotno da izdas neki ug demo :da:

Hvala, O svetli brate sa severa! :)

Što se tiče komponovanja, uvek je najbolje da komponuješ na sinthu i da sve što iskomponuješ, možeš da odsviraš, jer ti tako ostaje u glavi, pa nijedan kompjuterski virus ne može to da izbriše.

 

podseca me na Wongraven i Summoning!epic!

odlican posao!svidja mi se...el imas jos nesto?

Hvala druže.

Imam dosta toga u CuBase-u u midiju.

Evo nešto što sam iskomponovao dok sam išao u srednjoj, pa sam sada samo prebacio u midi, a inače mi je želje da ovo bude odsvirano klavirom i nekim moćnim violončelom. :)

 

http://www.zshare.net/audio/200942495c5493c0/

 

Reci ako hoćeš još ponešto da čuješ.

A kačite i vi ostali svoje stvari. :da:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nisam jos poceo ali sad cu uskoro nadam se.

za mene nikad nije kasno i to sto kaze princ nije tacno,moze da se pocne i od 30 ako imas sluha

Zavisi šta hoćeš.

 

Ako patiš od kompleksa (kao mnogi) izdrkavanja gitare 200 na sat bez ikakve poente, onda ti je možda kasno.

Ako si pak umetnička duša i umeš da od 3 akorda napraviš dobar rif, a jebe ti se za brzinu, možeš i sa 50 godina da uzmeš i da sviraš i komponuješ cool muziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi šta hoćeš.

 

Ako patiš od kompleksa (kao mnogi) izdrkavanja gitare 200 na sat bez ikakve poente, onda ti je možda kasno.

Ako si pak umetnička duša i umeš da od 3 akorda napraviš dobar rif, a jebe ti se za brzinu, možeš i sa 50 godina da uzmeš i da sviraš i komponuješ cool muziku.

 

Ma evo moj ortak planira da kupi neku drndavu akustaru i nauci da odsvira 3 akorda, za nas planirani projekat :mhihi: neofolk medieval experimental ansambl :) :)

Tu je najvaznija atmosfera, nikakva preterana tehnika sviranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi šta hoćeš.

 

Ako patiš od kompleksa (kao mnogi) izdrkavanja gitare 200 na sat bez ikakve poente, onda ti je možda kasno.

Ako si pak umetnička duša i umeš da od 3 akorda napraviš dobar rif, a jebe ti se za brzinu, možeš i sa 50 godina da uzmeš i da sviraš i komponuješ cool muziku.

ne

mozda da uzmes i da vezbas i da nabijes tehniku i sa trideset god

treba ti jedno godinu dana sviranja po nekoliko sati i moz da budes pravi drkos

e sad manjak kreativnosti i ritma i sluha to je nesto drugo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne

mozda da uzmes i da vezbas i da nabijes tehniku i sa trideset god

treba ti jedno godinu dana sviranja po nekoliko sati i moz da budes pravi drkos

e sad manjak kreativnosti i ritma i sluha to je nesto drugo

Pa hteo - ne hteo, ti moraš da sviraš jedno godinu dana na bilo kom instrumentu da bi ga dobro upoznao.

Ja nikad nisam merio vreme koliko sam utrošio svirajući klavijature. Nekad je to bilo pola sata dnevno, a nekad je bilo po 6-7 sati, zavisi koliko sam bio raspoložen za drndanje.

Ja sam pričao o drugim stvarima.

Pričao sam o različitosti pojma, dobar gitarista - loš gitarista.

Mnogi vide dobre gitariste samo one ljude koji mogu da drkaju gitaru ultra brzo, a to ne mora da je uvek tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno. Ali tu je Buckethead da dokaze da gitarista moze imati prejebenu tehniku, ali i dalje biti kreativan i smisljati pesme u kojima ce tu svoju tehniku izrazavati na jedinstvan nacin. :D Mnogima je predobra tehnika prepreka za stvaranje kvalitetne muzike.

Edited by Andrija Smith

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...