Jump to content

Astralna projekcija


Recommended Posts

Ozbiljno, mislim da je to nemoguce..verovatno su retki ti majstori koji se projektuju na veliku daljinu..ili se varam?

Neki tvrde da su se prjektovali u veliku piramidu... ph34r.gif

Ne znam sta da mislim o tome... opisali su njen enterijer potpuno verodostojno, cak su pricali o skrivenim tunelima unutar nje, koji su kasnije utvrdjeni pomocu X zraka...

Zvuci neverovatno...

 

 

Inace, piramide su ogromna misterija.

U umanjenoj maketi Keopsove piramide hrana je konzervisana, a metal nema sansi da zardja...

U malo vecoj maketi (u koju moze da stane covek u meditativnom polozaju), ljudi tvrde da su iskusili potpuno novi prostor-vreme dozivljaj... icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam i ja za ta cuda.

 

dolazimo do pitanja "Sta je vreme"?

Da li je vreme iluzija?

 

 

Odavno sam hteo ovo da pitam ali nisam znao na kojoj temi a bilo mi glupo da otvaram novu. icon_smile.gif

 

EDIT:

 

I sta znate o lucidnim snovima? biggrin.gif

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam i ja za ta cuda.

 

dolazimo do pitanja "Sta je vreme"?

Da li je vreme iluzija?

 

 

Odavno sam hteo ovo da pitam ali nisam znao na kojoj temi a bilo mi glupo da otvaram novu. icon_smile.gif

 

EDIT:

 

I sta znate o lucidnim snovima? biggrin.gif

Mislim da se bas na ovoj temi pisalo o lucidnim snovima, pre par strana...

 

A da li je vreme iluzija?

Mislim da da je za to sasvim u redu otvoriti novu temu, jer bih toliko mnogo imala o tome da pisem, a verujem i vi...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li je otvorio? Predlozio, tj?

Tamo cemo opet o lucidnim snovima, ako treba...biggreens.gif

Evo upravo sam predlozio.

 

A o lucidnim snovima pricaj ovde jer ova tema ima veze sa tim, zar ne?

 

Interesuje me da li je neko doziveo te snove, kako izgledaju..kako se oni dozivljavaju, da li je moguce da ih svako dozivi..?Ili je potrebna neka odredjena tehnika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo upravo sam predlozio.

 

A o lucidnim snovima pricaj ovde jer ova tema ima veze sa tim, zar ne?

 

Interesuje me da li je neko doziveo te snove, kako izgledaju..kako se oni dozivljavaju, da li je moguce da ih svako dozivi..?Ili je potrebna neka odredjena tehnika?

Da, dozivljavala sam lucidne snove, sta vise, cesto ih dozivljavam...

Nije potrebna neka specijalna tehnika, treba samo da nateras sebe da se probudis u sred sna.

Onda svestan haras po svom snu, radis sve sto ne smes na javi, istrazujes, interaktujes...

Kao igrica... happy.gif

 

Ali ne treba mesati lucidne snove i projekciju...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, naterati sebe da se probudim usred sna..jednom sam to doziveo i to kao klinac.Deluje zanimljivo.

 

Da, ne treba mesati ta dva pojma ali kad vec nema zasebne teme najbolje je da se ovde o tome prica.

znas onu pesmu od Therion-a "Dreams of Swedenborg"?

 

Jednom sam bio pronasao neku knjigu od tog Swedenborga i nisam je uzeo a radi se o lucidnim snovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, naterati sebe da se probudim usred sna..jednom sam to doziveo i to kao klinac.Deluje zanimljivo.

 

Da, ne treba mesati ta dva pojma ali kad vec nema zasebne teme najbolje je da se ovde o tome prica.

znas onu pesmu od Therion-a "Dreams of Swedenborg"?

 

Jednom sam bio pronasao neku knjigu od tog Swedenborga i nisam je uzeo a radi se o lucidnim snovima.

Sad cu da predlozim temu o snovima, na svu muku... biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Meni se jendom to sponano dogodilo,jos pre par godina...bila sam negde izmedju sna i jave kada sam osetila da lebdim i da idem navise,bio je osecaj kao da sam u vodi,sve oko mene je bilo plavo...a tada sam se uplasila i automatski vratila u telo...bila sam jaako uplasena posle toga jer nisam imala pojma o cemu se radi...kako sam kasnije istrazivala,otkrila sam da je rec o astralnoj...koja se kod mene spontano javila...sada to cesto pokusavam,srce mi uzasno brzo kuca,jedna melodija mi se ponavlja i osecam vibracije u misicima...ali jos do sada nisam uspela da se odvojim....to se moze dogadjati na razne nacine...neke dusa samo "iskliznu",nekima misici jako vibriraju,neki osecaju jake bolove u telu....volela da je odvojim i malo pregledam po akasa biblioteci..to bi bilo zaista dobro :D

Edited by Nightmare_Aria

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema o astralnoj projekciji je primer toga da vreme ne postoji. Naime kada god nabodem ovu temu (recimo dva puta godišnje) isto se priča na njoj, što valjda znači da je niko ne lista unazad i ne pročita ili da je s vremena na vreme moderatori obrišu pa je neko ponovo otvori :D Ako zanemarimo ova racionalna objašnjenja možda jednostavno vreme stoji...

 

Nađite Gaon-ov priručnik za astralnu projekciju od nekog sa malo dužim stažom sa većom bibliotekom, ili jednostavno probunarite uputstva na netu (ima) kako postići lucidan san, pa idite odatle na astralnu projekciju. Fakat je sve ne baš toliko korisno ulaganje vremena osim što je interesantno, jel, a dosta teže za ovladavanje... Recimo lucidan san znači da imate minut vremena svesnosti sebe, da možete na minut vremena da prekinete unutrašnji dijalog i da zadržite pažnju i svesnost. To većina ljudi ne može, i samo po sebi je veće dostignuće nego ast. projekcija sama. (nadam se da je jasno samo po sebi zašto je ovo sve nužno zbog trajanje lucidnog sna, jel da ne moram sad u smaranje objašnjavanjem)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali update: Novi sajt Maje Mandic je: www.arkonamaja.com i telefon: 063/277-973 pa je zracite :ph34r::ph34r:

Tu su seminari i mnogo zanimljivosti sto se tice AP...

@Dule,AP i dokazuje na neki nacin da je vreme jedna ljudska iluzija...

 

offtopic: @Nightmare_Aria,avatar ti je taako rrrrrrrr.... :twisted: :>>>>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam jedan fini clanak o pojmu "vreme" koji kaze da univerzum,a samim tim i vreme ne postoji kao ono sto jeste,sto je bilo i sto ce biti,vec i ono sto moze biti i sto je moglo biti,dakle imas bezbroj linija koje se krecu razlicitim tokovima.

Da bih to ilustrovao, npr. da sam te juce pozvao na kafu ti bi:

1.odbila

2.prihvatila

Dakle: u jednoj vremenskoj liniji ti i ja se poznajemo,u drugoj ne,u trecoj vremenskoj liniji su me zgazila kola jer nisam pazio kad sam prelazio ulicu,u cetvrtoj sam se smorio i ostao kuci i tako u nedogled...

Tako da su se odredjene "verzije" buducnosti vec dogodile...

Hehehehe,bas plasticno objasnjavam... :mrgreen::redface:

Drevni spisi kao sto su Vede govore o vecitom radjanju i umiranju,sve do prosvetljenja,s tim se slaze i kvantna fizika kada bi prevazisla shvatanje vremena.

Imamo mnogo svetova i mnogo dimenzija,a AP sluzi za istrazivanje 4. dimenzije. Davno nisam radio AP, a bas je dobra...

Slicno govori i Gurdjijev koji kaze da se ljudi,osim retkih izuzetaka nalaze u stanju slicnom snu i da:

Iako osecamo da smo budni i da mozemo da kontrolisemo nase aktivnosti,dogadja se u stvari suprotno. Prolazimo kroz zivot kao roboti,kao rezultat mnogo uzroka,nesvesni.

Npr. moras da jedes,pijes,zivis u ovom svetu i slicno. Dalje,Gurdjijev kaze da nam je bilo kakav "napredak" potpuno besmislen dok se ne probudimo iz tog stanja.

Gnostici smatraju da ljudi zive u svetu kome vlada "zli demijurg",a oslobodjenje se postize ovladavanjem umom i snovima tj. astralom tj spasenje iz tamnice zlog tvorca koji je ovaj svet.

 

@Nightmare_Aria :redface:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vreme ne postoji da li to znaci da se buducnost vec dogodila?

Ako bi život bio autoput, a ti putovala kolima, videla bi samo mesto na kome se trenutno nalaziš, što ne znači da "život teče" jer autoput i dalje postoji u celini iako ga ti ne možeš celog videti nego samo upotrebiti za putovanje. Taj automobil koji se kreće je tvoja svesnost, a svaki centimetar puta je ono što prividno doživljavaš kao "protok vremena". Malo rogobatno poređenje ali teško je to sve opisati a koristiti 3 dimenzije i neki razumljiv primer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaaaaci,buducost vec postoji,a mi samo treba da je "odzivimo"...odnosno da predjemo i preko tog dela autoputa...zar ne?

 

Nasao sam jedan fini clanak o pojmu "vreme" koji kaze da univerzum,a samim tim i vreme ne postoji kao ono sto jeste,sto je bilo i sto ce biti,vec i ono sto moze biti i sto je moglo biti,dakle imas bezbroj linija koje se krecu razlicitim tokovima.

Da bih to ilustrovao, npr. da sam te juce pozvao na kafu ti bi:

1.odbila

2.prihvatila

Dakle: u jednoj vremenskoj liniji ti i ja se poznajemo,u drugoj ne,u trecoj vremenskoj liniji su me zgazila kola jer nisam pazio kad sam prelazio ulicu,u cetvrtoj sam se smorio i ostao kuci i tako u nedogled...

Tako da su se odredjene "verzije" buducnosti vec dogodile...

Hehehehe,bas plasticno objasnjavam... :mrgreen::redface:

Drevni spisi kao sto su Vede govore o vecitom radjanju i umiranju,sve do prosvetljenja,s tim se slaze i kvantna fizika kada bi prevazisla shvatanje vremena.

Imamo mnogo svetova i mnogo dimenzija,a AP sluzi za istrazivanje 4. dimenzije. Davno nisam radio AP, a bas je dobra...

Slicno govori i Gurdjijev koji kaze da se ljudi,osim retkih izuzetaka nalaze u stanju slicnom snu i da:

Iako osecamo da smo budni i da mozemo da kontrolisemo nase aktivnosti,dogadja se u stvari suprotno. Prolazimo kroz zivot kao roboti,kao rezultat mnogo uzroka,nesvesni.

Npr. moras da jedes,pijes,zivis u ovom svetu i slicno. Dalje,Gurdjijev kaze da nam je bilo kakav "napredak" potpuno besmislen dok se ne probudimo iz tog stanja.

Gnostici smatraju da ljudi zive u svetu kome vlada "zli demijurg",a oslobodjenje se postize ovladavanjem umom i snovima tj. astralom tj spasenje iz tamnice zlog tvorca koji je ovaj svet.

 

@Nightmare_Aria :redface:

 

Znaci mi smo ceo zivot zatoceni u ovom Dekartovom svetu,a jedini nacin da pobegnemo iz njega je AP,aha :ph34r:

Poredeci tvoj post sa postom Dusana S,dolazim do kontradiktornih zakljucaka,ti tvrdis da postoji bezbroj paralelnih linija,tokova stvari,dok Dusan tvrdi da postoji samo jedan autoput....razjasnite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji jedan propust u startu kada se priča o ovakvoj tematici: Uvek se priča kao da se sve to dešava "tamo".

Astralni i materijalni svet su jedno. Tačnije ne postoji granica između jednog i drugog. Radi se semo o percepciji, i tome da čula odraslog čoveka retko mogu da percepiraju materiju i energiju u svojim rafiniranijim oblicima, pa je tako astralni deo realnosti "nevidljiv" za nas. Tačnije astral nikada nije ni moguće iskusiti čulno jer naša čula ostaju u fizičkom telu. Neka vrsta njihove paralele postoji, ali ono što "vidimo" na astralu je uvek neka vrsta naše lične projekcije, to jest, dekodiramo u našem umu ono što nam stiže kao informacija u oblike, boje i zvuke koji su nalik onima koje normalno doživljavamo.

 

Sama tema je možda trebalo da krene iz objašnjenja značenja formule J H V H, koji (grubo rečeno) nivoi ispoljenja postoje (od kojih je astralni samo jedan) i kakva je njihova međuzavisnost.

Astral je normalna svakodnevna stvar, i naše astralno telo kao integralni deo našeg fizičkog prisustva funkcioniše (normalno) i u budnom stanju i preko njega dobijamo mnogo informacija.

 

Ovo sam napisao zbog zadnje dve stranice rasprave o dokazima. Mislim da kod većine ljudi postoji zabluda da se tu radi o nekoj drugoj realnosti "dimenziji" u koju se ide. Naprotiv, to je ova ista naša realnost, samo smo mi u budnom stanju ograničeni i prisiljeni da percepiramo njen mali deo, onaj koji nam je najbitniji za opstanak.

 

Bebe a ponekad i manja deca mogu često u budnom stanju videti astral. Kod većine ljudi nakon nekoliko godina se svest fokusira na ovu "ugovornu" realnost koju donekle delimo i koju možemo "dokazati".

 

Jedna stvar mi je ovde nejasna.Kada kazesh da su astralni deo realnosti i materijalni jedno,pitam se kako smo mi onda u stanju da uticemo na astralni svet i da menjamo neke stvari u skladu sa nasim zeljema.

Ne znam za druge,ali ja ne mogu bash da toliko uticem na materijalni svet,da kada zamislim svesku pored Ajvelovog tornja da ona i bude tu.A to je u astralnom "svetu" moguce.Jer cak i ako mi nismo u stanju

da percipiramo materiju i energiju u rafiniranijim oblicima,ne bismo trebali da budemo u stanju da menjamo/uticemo na te oblike toliko jako,kao sto je u astralnom svetu moguce.Jer ja ako zelim da sveska bude kod ajfelovog tornja,onda to nije dekodiranja nekih suptilnijih oblika energije i materije nego mjenjanje okoline,u ovom slucaju astralnog svijeta, po zelji.

Ako je to bash tako,onda ja ne bih rekao da su materijalni svet i astralni jedno,jedino ako nisam nesto dobro ukapirao ili ako nisam napravio neku gresku.

 

 

:pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna stvar mi je ovde nejasna.Kada kazesh da su astralni deo realnosti i materijalni jedno,pitam se kako smo mi onda u stanju da uticemo na astralni svet i da menjamo neke stvari u skladu sa nasim zeljema.

Imaš astralno telo, zar ne? Pa eto znači ti već jesi tamo. zašto je onda čudno da možeš delovati na astralnu ravan. A da je baš sasvim možeš menjati sa svojim željama... Ne bih se kladio. Možda ponešto.

 

Ne znam za druge,ali ja ne mogu bash da toliko uticem na materijalni svet,da kada zamislim svesku pored Ajvelovog tornja da ona i bude tu.A to je u astralnom "svetu" moguce.
Nije moguće zato što ništa na astralnoj ravni nema oblik onako kako ga ti zamišljaš. Ti "vidiš" ono što ti svest prijavljuje kao oblik, ali ne postoji viđenje, tj ne vidiš tako što se svetlost odbija od predmeta pa kroz oko pada na živac pa se to prevodi u mozgu u informaciju. Astralna materija (između ostalog) odražava tvoju svest, pa ti možeš "videti" stvari, ali to nije nimalo različito u odnosu na to da sada zatvoriš oči i koncentrisano zamišljaš nešto i pokušaš tako. Jer kao što rekoh ti si već tamo. Inače bi se moglo delovati putem astrala samo kad si projektovan, a to naravno nije tako. Da si živeo na selu pa su ponekad ljudi viđali "vile" ili "patuljke" u zoru ili sumrak. Naravno da to nisu videli fizički, i naravno da šta god da su videli to ne može da izgleda kao patuljak, već da je to oblik koji im je dala naša svest. Ajd to recimo kao primer.

 

Jer cak i ako mi nismo u stanju

da percipiramo materiju i energiju u rafiniranijim oblicima,ne bismo trebali da budemo u stanju da menjamo/uticemo na te oblike toliko jako,kao sto je u astralnom svetu moguce.

utičeš neprekidno kao i svi drugi nego nisi svestan toga. Ako nečeg privremeno nisi svestan to ne znači da to i ne postoji.

 

Jer ja ako zelim da sveska bude kod ajfelovog tornja,onda to nije dekodiranja nekih suptilnijih oblika energije i materije nego mjenjanje okoline,u ovom slucaju astralnog svijeta, po zelji.

Ako je to bash tako,onda ja ne bih rekao da su materijalni svet i astralni jedno,jedino ako nisam nesto dobro ukapirao ili ako nisam napravio neku gresku.

:pivopije:

U šake neku knjigu, bilo šta bitno je da ima objašnjenja o arhetipskom, mentalnom, astralnom i fizičkom nivou, telima čovek bla bla truć. Postojiš ti istovremeno na mnogo različitih načina, i ljudi imaju međusobne interakcije na svim tim nivoima neprekidno, i naravno da nije potrebno da budu "projektovani" radi toga. Možeš izvesti gomile operacija na astralnom nivou iz budnog stanja, a to ionako radiš nesvesno svaki dan.

 

 

 

 

Poredeci tvoj post sa postom Dusana S,dolazim do kontradiktornih zakljucaka,ti tvrdis da postoji bezbroj paralelnih linija,tokova stvari,dok Dusan tvrdi da postoji samo jedan autoput....razjasnite

ne možemo mi da razjasnimo (mi kao množina). Otkud ja znam šta je on hteo da kaže i u šta veruje? U svakom slučaju, u nekom smislu da, postoji bezbroj paralelnih linija, ali na praktičnom nivou za tebe, za tvoje smrtno ja sa imenom i prezimenom, za ono na šta pomisliš kad pomenu tvoje ime, za to postoji samo jedna linija, i putovanje po njoj.

Vreme postoji samo u Materija-energija-vreme-prostor univerzumu u kom ti sad sediš i eventualno čitaš ovaj post. Krajnje logično, ako bi bilo tačno da nakon smrti duša preživljava (nebitno sad koje je moje mišljenje i moje iskustvo) onda ti je opet logikom jasno da istinsko biće ne podleže vremenu kao dimenziji. Pošto vreme ne postoji za istinsko biće, nemoguće je i da postoje paralelni putevi i račvanja, jer kad i kako su se izračvali ako vreme ne postoji? Opet idemo logično, ako vreme zaista ne postoji a istinsko biće nije ograničeno ličnošću, to znači da ne postoji ograničenje za njega da istovremeno recimo bude inkarnirano kao ti i ima tvoja iskustva i istovremeno postoji još na nekom mestu...jer šta je uopšte "istovremeno" za njega kad je vreme za njega irelevantno kao "mera". Malo je apstraktna priča moraš priznati, ali pokušao sam ti to sročiti tako da ima neku logiku koja se bar onako, apstraktno može skockati. Ne možeš to videti ili osetiti ili zamisliti ali možeš razumeti princip. Glavna zabuna je što ljudi počnu podrazumevati da ono "ja" kakvo mi doživljavamo, da je to nešto što se inkarnira ima iskustva itd. pa onda sve izgleda nelogično. Recimo da je tvoje istinsko biće u odnosu na tvoju ličnost koju doživljavaš kao ja isto što i ti cela u odnosu na cipelu koju si obukla i na par sekudni se zanela gledajući se u ogledalo i ne misleći ni na šta osim te cipele koja ti se toliko sviđa. Identifikacija.

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...