Jump to content

Astralna projekcija


Recommended Posts

ignorisite rogozuba, molim vas..

 

preporucujem svima koje zanima astralna projekcija da prvo pocnu sa vezbanjem lucidnih snova, iako nemaju veze, lucidni snovi i propratne vezbe koriste i u astralnoj projekciji, npr. lucidnost je veoma korisna.. a i kao sto je onime no kyo pomenuo astralna projekcija moze da se izvede i kroz snove, pa je s toga ako vezbate lucidne snove mnogo lakse.. naravno imate dosta udzbenika i tutorijala koje mozete lako naci preko neta i za jedno i za drugo..

 

za one koji su ovladali lucidnim snovima.. dakle kada sanjate lucidan san, stanite i zamislite kako lezite u krevetu i spavate. kazite sebi da hocete da uradite astralnu projekciju i zamislite kako vam astralno telo izlazi iz fizickog.. prve astralne projekcije uglavnom kratko traju (10 - 15 sekundi).. :meshuggah:

Edited by Angrist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ako imate net samo ukucajte astral projection ili slično i dobićete mali milion sličnih vežbica. Koliko su pouzdane to već ne znam :)

Ko želi ozbiljnije da se bavi ovim, neka kupi knjige poznatih stručnjaka.

 

edit- u principu, moguće je raditi iz sna jer je i sam san vrsta astralnog putovanja.

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi li ti to probao, ili je samo ideja?

Probao.

 

 

Ja vam preporucujem knjigu "Astral Dynamics - A New Approach to Out-of-Body Experiences", napisao Robert Bruce. Tu mozete naci sve sto vas zanima od pocetka do kraja, sve na jednom mestu, nista suvisno itd.. Po meni je to najbolja AP knjiga. Naravno ima gomila dobrih na netu da se nadje.

 

 

 

edit: kada ti projekcije traju po 10 - 15 sekundi ne mozes da se zaglavis nikako.. ali na astralnoj ravni moze svasta da se desi, ali ako pratis instrukcije uopste nije tesko, niti bi trebala toliko da se plasis toga. zapravo ne bi trebala uopste da se plasis, strah ti je najveci neprijatelj :D

Edited by Angrist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam chula, da ako nisi dovoljno uveban, mozes da se zaglavish...aka, da ne mozes da se vratish nazad u telo...

 

E ovako, u astralnoj projekciji, astralno telo je sa fizičkim povezano preko jedne veze, niti, u predelu pupka. U principu, početnici napuštaju telo i ne idu suviše daleko, recimo, ostaju u istoj sobi, kasnije kako napredujete, ta razdaljina se povećava. Čitao sam likove koji su se hvalili kako su astralnom projekcijom išli u svemir. To je naravno laž jer svojim astralnim telom ne možete napustiti zemljinu sferu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne preporučujem ni ja zezanje. Astral je dom svega i svačega-moja preporuka je da, u slučaju da se neko projektuje, nikada ne krenete prvi u kontakt sa nekm bićem. Posledice su svakakve, pa i smrt. Još jednom preporučujem knjige sa pouzdanim autorima poput Bardona.

 

 

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i dalje ne preporucujem zajebavanje s tim...

 

E jokeru dobar ti je potpis.

Jesi li namerno uzeo rasta boje :mhihi: ili ti se omaklo?

 

 

@Varg

zasto ne moze da se ide u svemir?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Varg

zasto ne moze da se ide u svemir?

 

Zbog različitih vibracija. Svaka sfera van zemlje ima različite vibracije. Veza između astralnog i fizičkog tela je takođe i- disanje. Kada bi napustila zemljinu sferu umrla bi. Veza se prekida i kada neko putuje daleko a slab je i nesiguran, ili ga napadne nešto što je jače od njega. Tada se prekida veza a telo momentalno umire. Nekada umesto smrti dolazi do bolesti, ludila itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, zamislite. recimo kad ostarimo i trebamo da umremo. Da se otkinemo od sebe(astralnom projekcijom) i da zauvek ostanemo u toj dimenziji. A mozda kad umremo i idemo u tu dimenziju. Ili tako neku. WoW :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, zamislite. recimo kad ostarimo i trebamo da umremo. Da se otkinemo od sebe(astralnom projekcijom) i da zauvek ostanemo u toj dimenziji. A mozda kad umremo i idemo u tu dimenziju. Ili tako neku. WoW :meshuggah:

 

Sad ću da se astralno projektujem da odigram koji basket pa kad se vratim pisaću ti zašto da ne radiš ovo što si sad napisala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo me, nema ništa od basketa :)

 

Meduzo, kada umremo mi svakako odlazimo u astral, neko u niže sfere a neko u više, kako je zaslužio. Neki to zovu pakao i raj :zeleni:

Kada bi namerno prekinula svoj život sigurno ne bi prošla dobro, ti si kao biće sastavljena od 4 elementa plus peti- akaša princip, koji je sveprožimajuć i večan. E sad, ukoliko bi nespretno odradila to što si predložila ostaje opasnost da postaneš elemental, biće od jednog elementa i time bi izgubila svoju ljudskost, da tako kažem.

U svakom slučaju, oni što se astralno projektuju i iskusni su u tome, već znaju šta ih čeka posle smrti jer su videli gde će otići.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svi vi ovde pricate o astralnim projekcijama na vishe strana.a mogu da vas pitam dali se je iko od vas ikada astralno projektovao???

najverovatnije ti niko nece odgovoriti na to pitanje.

 

 

 

@Varg nemas cega da se plasis, ako se ne plasis :D

Edited by Angrist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јесам ја, најискреније. Кроз сан.

 

То се десило у другом разреду средње школе, ишао сам код свог ортака на рођенданску прославу, односно забаву. Истина је да смо те вечери и запалили вутру и зезали се, то је све сад иза нас, било је одлично.

 

Ортак живи у Земуну, а ја на Звездари тако да ми је потребно добрих сат-два док дођем до њега. Договор је био да пошто журка дуго траје ја преспавам тамо, а иначе сам океј како с његовом сестром тако и с његовом мајком.

 

Наиме, договорио сам се с његовом кевом да ме пробуди ујутру како бих се на време спремио и отишао кући, чекале су ме обавезе. Тако је и било, жена ме је пробудила негде око 6:30 (тада иде на посао) али ја сам јој рекао да ћу још мало спавати. Она је отишла одмах затим.

И сада ја утонуо у сан, јутарњи су часови, тада се најлакше заспи. Сањам како устајем из кревета, видим да ортак и његова сестра још увек нису устали, видим како је остало мало нереда у његовој соби и одлазим у купатило да се истуширам па да кренем у град. Све се одвија океј, али ја заправо нисам свестан тога да сањам.

Излазим из стана на петом спрату, покушавам да дозовем лифт али не ради...Силазим низ степенице и у том тренутку ми се појављује као нека магла пред очима...трепери. Нисам се пуно обазирао на то јер ми није сметало али се све више и више ширило испред очију. Изашао сам из зграде и пролазим малом пречицом кроз паркић и долазим до аутобуске станице, видим да већ увелико касним те се одлучујем за линијски такси (тада су постојали у граду, не знам да ли их се неко можда и сећа). Док пролазим поред станице чујем људе али чујем их као да причају кроз неку дубоку воду, нешто типа ''глоубглоуа'' и мени је ту све потпуно лудо.

Имао сам ту срећу да сам могао било којим линијским таксијем до З. Венца, а одатле могу даље. Зауставио сам линијски такси и чујем у позадини као да нека жена виче и дозива моје име, али све некако мутно...ужасно! Улазим у такси и возим се неких пет-шест минута. Када је таксиста зауставио код семафора, ја се будим и видим ортака с моје десне стране како држи бокал воде, а поред њега његову мајку која је сва пребледела.

 

Рекли су ми да покушавају да ме пробуде већ тридесет минута! Мајка је позвала фирму и рекла да ће мало закаснити, а ортак се чудио и после смо сели за трпезаријски сто у кухињи да саслушамо његову мајку која је рекла да ме је видела како улазим у линијски такси, иста одећа, иста фризура! Рекла је како ме је звала и викала. После тога је отишла кући јер већ дуже времена чека на аутобус који никако да дође. Дошла је у стан и већ с врата питала мог ортака, који се налазио у толету, где сам ја. ортак је рекао да се налазим у кревету на шта жена није могла да верује...рекла му је ''Лажеш, видела сам га да је ушао у линијски такси, а журила сам на посао и желела сам макар да поделимо цифру''. Највеће запрепашћење на лицу његове мајке било је када сам јој испричао шта сам сањао, на шта се ортак смејао до суза, а затим када је видео да сам озбиљам почео да мисли да га ложимо због рођендана.

Елем, након тога рекох себи - нема више вутре :]

 

Такорећи, сматрам да сам био клинички мртав неких...двадесетак минута. Све се подудара осим времена које ја кроз сан сматрам да је било неких десетак минута до стајања линијског таксија.

 

Ето, то је то.

 

Десило ми се једном када сам био мали, али ме заправо нико није видео. Присуствовао сам сахрани свог оца и у детаље касније описао својој мајци и сестрама шта сам видео. Наравно, ја сам имао четири године тада и спавао код тетке на НБГ-у, али поента је да сам присуствовао сахрани и описао све шта се десило, ко је носио фотографију мог оца (док је служио у војсци), ко је све био, шта је ко пио - све, све. Фора је што тада нисам био свестан тога шта сам доживео...

 

Унд дас из ит. Ко хоће да ме разувери у оно што ми се издешавало током мојих снова може једино да се смеје или да ми се сагне. Мени се то десило.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka ti cast sto si podelio licna iskustva na forumu, ja moja licna iskustva retko kome kazem, a na forumu tek ne bih mogao. :pivopije:

 

Mislim da ne bi trebali deliti svoja licna iskustva tek tako, da bi nekoga ubedili. Ako tog nekoga stvarno zanima nek pokusa, od pokusaja mu sigurno nece skoditi, a i najbolji dokaz je onaj koji sam pronadjes.

Edited by Angrist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, искрено, исказао сам због себе а не других. Не бих рекао да сам вољно напустио тело, ја сам то све сањао. Али, такође, не могу занемарити 98 % подударност с свим што се издешавало.

 

Елем, што се овог форума тиче мене баш заболе шта ко има да мисли о мени, ионако ме и не интерусују људи које можда никад и не упознам :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi sanjao. Pazi ovako snovi i astralna projekcija su razlicite stvari. Astralna projekcija se odvija na astralnoj ravni koja postoji paralelno sa fizickim svetom, kao sto i astralno telo postoji paralelno sa fizickim telom.

Edited by Angrist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ок... Што значи да?

 

Мене копка то на коју фору, вероватно путем одређених несвесних делова мозга или сл?

 

У сваком случају, прегледаћу тему уколико је неко писао поводом овога па ћу дати неке своје закључке...о том догађају :] Елем, хвала на пажњи.

 

Ех, а питање - уколико се то мени десило док сам био клинац (никада ни по којој основи нисам могао да знам или да расазнам да астрална пројекција постоји) и нико ме није видео, можда тиме што сам био свеснији (филмови и чуда) о А.П. ја сам заправо могао да се ''манифестујем'' као друго постојање...или сл...

Ја сам се окренуо к кревету, али нисам видео себе - почињем да збуњујем самог себе :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...