Jump to content

Astralna projekcija


Recommended Posts

E, rekoh ja da ću napisati još nešto na ovu temu ali ne stigoh pre. Pre nego što nastavimo, želim da vas priupitam:

 

Da li iko poznaje nekoga kome je ovo pošlo za rukom? Ili nekoga ko već duže vreme praktikuje astralnu projekciju? Da li u to stvarno veruejte ili ipak volite da sve ovo ostane nedorečeno i što dalje od vas? Kako biste reagovali kad bi vam neko rekao da je ovo iskusio i da redovno praktikuje? Ili, ako vam je sve već ovo rekao: da li se vaše mišljenje o toj osobi promenilo (bilo pozitivno ili negativno)?

 

Još jedno bitno pitanje: da li je neko razmišljao o vezi između religije i astralnog putovanja? Da li ta veza postoji i da lije to što znate/pretpostavljate promenilo vaša dosadašnja shvatanja?

 

Volela bih prvo da čujem odgovore na ova pitanja, pa ću onda da napišem interesantne siutacije u kojima sam se nalazila.

Edited by Mistress Burzum

Share this post


Link to post
Share on other sites

A pa kul. :) Ja poznajem dosta ljudi koji je praktikuju i uvek kada upoznam nekog novog saslusam ga i uporedim s njim iskustva, uvek mozes cuti nesto novo, kazem mu kako ja dozivljavam to, kako on itd..

Ja ne volim da kazem da ima veze sa religijom, pre bih rekao da ima veze sa duhovnoscu, zato sto na astralu mozes puno toga da naucis, sto ce ti prvenstveno pomoci na tvom duhovnom putu.

eto. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Onime no Kyo: Pojasni mi samo jednu stvar - mama tvog druga tvrdi da te je videla da ulazis u taksi, sto si ti sanjao - znaci nisi fizicki bio prisutan tamo. Po toj logici, ona je malo vise nego "deo tvog sna", cim te je videla, zar ne?

 

Inace, cula sam da je prvi korak ka lucidnim snovima sanjanje snova u kojima dominira jedna boja. Ili da su takvi snovi malo nesvesno astralno putovanje; ne mogu da se setim koje od ta dva.

Desavalo mi se to, i bilo je...uh. Divno. Sta je to, ne znam, ne znam ni ima li istine u ovome sto sam cula za "jednobojne" :) snove, ali znam da su ostavili JAKO dubok utisak na mene, sve i da su bili obicna tricarija ili "slucajnost".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis ja nisam cuo to za dominiranje jedne boje. Meni su svi snovi i lucidni i obicni sa vise boja. Prvi korak, iz mog iskustva, ka lucidnim snovima je drzanje dnevnika snova. :) Inace i lucidan san je jedan vid astralne projekcije, zato sto na astralnoj ravni postoji svaka nasa misao ukljucujuci i ono sto postoji u fizickom svetu, sve to ostavlja trag u astralu. Pa i sami snovi, se odvijaju na astralu, oni su ti kao male barice na velikom asfaltu, izniknu negde po astralu i stoje neko vreme, posle nestanu. Tako se ulazi u snove, onaj koji je ovladao kretanje po razlicitim nivoima astrala moze da pronadje san odredjenog coveka na astralu i da udje u njega. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dnevnik snova... Imam izuzetno sadrzajne snove i secam ih se jako detaljno, a bitan mi je svaki detalj... Naravno, najbolje se secam sna cim ustanem, i kad uzmem da pisem, bez najmanje sat vremena nisam nista uradila :sad: Drugim recima, dok ne odem u penziju, necu moci da zapisujem snove redovno :cry:

Sad pisem kad imam vremena, ili ako se setim kasnije, ali tada je manje detaljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dnevnik snova... Imam izuzetno sadrzajne snove i secam ih se jako detaljno, a bitan mi je svaki detalj... Naravno, najbolje se secam sna cim ustanem, i kad uzmem da pisem, bez najmanje sat vremena nisam nista uradila :sad: Drugim recima, dok ne odem u penziju, necu moci da zapisujem snove redovno :cry:

Sad pisem kad imam vremena, ili ako se setim kasnije, ali tada je manje detaljno.

 

Haha, to se i meni desavalo, nisam imao vremena da zapisem sve. Ja to uzmem, ako nemam vremena ujutru cim se probudim, samo napisem u kratkim crtama, obratim paznju na osecanja tokom snova, da li sam bio uplasen, pod stresom, srecan itd., i onda kada nadjem vremena u toku dana, dopisem sve ostalo, treba mi malo vremena da se setim svega, ali se setim. Takodje neke situacije u toku dana te podsete na snove, pa i to pomaze. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se desava da se preko dana, po ko zna kojoj logici, setim nekih snova od pre par godina, koje sam potpuno zaboravila... :huh:

Ali dobro, to nije tema...

Vidis, ta tehnika ti nije losa, da napises samo najosnovnije... Mada, osecam se sjajno kad izbacim odmah to na papir... Ne znam kakav je osecaj to sa "tezama".

Edited by Милица

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se oglasim i ja, vec neko vreme se spremam za AP, necu pokusati dok ne uvezbam lucidne snove.

Ne povezujem to s religijom... ja i nisam neki vernik, deklarisem se kao Diskordijanac, ali to je ipak vise filosofija nego religija, kao budizam :)

 

Uzgred, zanimljivo je sto su meni otprilike svi snovi oduvek bili u jednoj boji - svetloplavoj/tirkiznoj.. to je za mene boja snova.

 

A za vezbu praktikujem stari metod koji mi je uspeo kad sam bio mali, da sto cesce razmisljam o toj ideji (lucidni snovi), razmatram sta bih mogao da radim u snu itd.. pocecu opet s dnevnikom snova, vidim da i to pomaze.

Edited by Erektus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, smesno mi je dok citam kako svi vi spominjete religije, te ovu, pa onu, pa ima ili nema veze sa astralom..itd. itd. :D

SVE ima veze sa astralom i SVE religije su povezane. Vi birate sta zelite. Sta odgovara vasem sklopu. Samo se volite i bice sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

U veoma ranom detinjstvu sam vidjao demone. To je prestalo a onda sam ponovo dobio takve sposobnosti kada sam otvorio trece oko pre nekoliko godina. Nije mogla da prodje noc a da kada legnem u krevet i telo se opusti, svest sama ode na astral a ja budan. Ma uzasi bilo je tu svega. Posle duhovnog rada na sebi u dinamickoj meditaciji, za astralnu projekciju mi nisu bile potrebne tehnike vec svest sama ode bez moje volje, cim se telo dovoljno opusti. Hvala bogu vremenom sam to naucio kontrolisati. Bar mislim da jesam. Ali jedno sam shvatio, koliko god duhovno napredovao preko dana, toliko ce entiteti pokusati da me spuste i zaplase preko noci, bar u mom slucaju. Problem je u tome sto tajne indoktrinacije se ne slazu sa time da obican covek koristi nivoe za koje nije planiran. I tu ne mislim na astral vec na prostor iznad astrala.

 

Sto se konkretno astrala tice, pazite se kada se projektuje da ne boravite mnogo u donjem ili tako zvanom nizem astralu. To je zabokrecina i tu ima samo losih entiteta i demona a vi im se pojavite kao lampica koja zasvetli u mraku. I onda se opkole na vas i sisaju vam energiju.

 

Gornji astal je vec nesto drugo. Ako dosegnete dovoljno visoke nivoe gde mozete naici na predivna bica sa ljubicastim ocima i krilima. Oni ce vas uzeti u zastitu i mogu vam cak pomagati u fizickoj realnosti u nekim najbanalnijim poslovima ako je potrebno.

Edited by Imp11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gornji astal je vec nesto drugo. Ako dosegnete dovoljno visoke nivoe gde mozete naici na predivna bica sa ljubicastim ocima i krilima. Oni ce vas uzeti u zastitu i mogu vam cak pomagati u fizickoj realnosti u nekim najbanalnijim poslovima ako je potrebno.

 

Gornji ASTAL??? :) :) :)

 

Sta je to, jbt, astralna projekcija u kafani usled nekoliko rakija previse? :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom prilikom sam se toliko napio da nisam mogao da ustanem. Lezao sam u jarku, imao sam osecaj kao da nesto neprirodno sedi na meni i ne da mi da se odignem od zemlje.

I, da... Bio sam mnogo izvan sebe.

 

To je moje najbolje iskustvo sa duhovnoscu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...