Jump to content

Islam


Wolf

Recommended Posts

Nemam pojam kuran koji sam ja chitao bio je vrlo sličan Bibliji, a ako se neko pita što sam ga čitao, čitao sam da bi što bolje upoznao neprijatelja :da::da::da::da:

Kada chitash Kuran morash mnogo da pazish na to da li je prevod dobar. Zato Kuran mogu da prevode jedino osobe koje su dobro upoznate sa islamom. Ako ga prevodi neko drugi moze veoma lako da pogreshi i da ono shto pishe u Kuranu dobije pogreshan smisao.

 

 

A i u Bibliji ima kontradikcija- o tome se vec godinama pricha, pogotovo kad se uzmu u obzir Jevandjelja i ona velika greshka da je Isus rodjen u shtali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada chitash Kuran morash mnogo da pazish na to da li je prevod dobar. Zato Kuran mogu da prevode jedino osobe koje su dobro upoznate sa islamom. Ako ga prevodi neko drugi moze veoma lako da pogreshi i da ono shto pishe u Kuranu dobije pogreshan smisao.

jao, kakva shteta

 

A i u Bibliji ima kontradikcija- o tome se vec godinama pricha

vishe od 1900 godina, samo ovi Hrishcjani nikako da svate..

 

pogotovo kad se uzmu u obzir Jevandjelja i ona velika greshka da je Isus rodjen u shtali.

evo, osoba sa foruma yumetal sa glupim avatarom, josh glupljim nickom i najglupljim avatarom cje nam recji gde se to Hristos rodio, poshto je ona jedan od Njegovih najblizhih uchenika, kakvi bre Apostoli..

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo, osoba sa foruma yumetal sa glupim avatarom, josh glupljim nickom i najglupljim avatarom cje nam recji gde se to Hristos rodio, poshto je ona jedan od Njegovih najblizhih uchenika, kakvi bre Apostoli..

 

Kao sto je isto glup i tvoj nick a na avataru imas gomilu necijih koscurina

Ali ne ne cekaj-to ima neko skriveno znacenje koje mi tek treba da skapiramo jelda :razz:

Ae bre sevaj i potrudi se da manje seres ubuduce ;)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto je isto glup i tvoj nick a na avataru imas gomilu necijih koscurina

Ali ne ne cekaj-to ima neko skriveno znacenje koje mi tek treba da skapiramo jelda :razz:

Ae bre sevaj i potrudi se da manje seres ubuduce ;)

 

Какав генијално бедни покушај мувања. :) :) :)

Овде падне као неко напушавање па се оде на профил особе (или обрнутим редоследом, свеједно је) у чије би се споловило шћело угурати и проспе се прича "Деси, ш'а има?". Ако се васпостави неки контакт онда се током ПП преписке обавезно нагласи "Јеси ли вид'ла како сам га напушио кад те оно повриједио, нема код мене циле-миле, одма' реагујем кад се неко недолично понаша према врлој госпи. Јашта, море!!!" Ако овај први покушај не прође онда се, вероватно, шаље ПП садржине - "Ћао, и ти си чланица овог форума, зар не?"

ЈуметалЕ, непресушни извору забаве!!! (почев од цитирања поста старог преко 4 године па на даље) :) :) :)

 

Све вас волим! Ох, како се исмејах.

 

-----------------

Ислам.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simpaticno

Vec si me uzeo na oko jer sam vec par puta spustao u raspravi tvoje drugare vrle pravoslavne vernike-cika Prometeja i sada ovog gore koje si tako lepo tapsao po ramenu na temi o Kosovu i jos nekima ;)

Cccccc-a lik je zaista bezobrazan prema devojci koja btw nema 18 kako kaze Dresu nego 25 godina-ili ti je i to promaklo naravno pored mog pokusaja muvanja a kralju? :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
jao, kakva shteta

 

 

vishe od 1900 godina, samo ovi Hrishcjani nikako da svate..

 

 

evo, osoba sa foruma yumetal sa glupim avatarom, josh glupljim nickom i najglupljim avatarom cje nam recji gde se to Hristos rodio, poshto je ona jedan od Njegovih najblizhih uchenika, kakvi bre Apostoli..

Ovako:

Prvo, apostoli se sami medjusobno nne slazu u tome kada pa i gde je Isus rodjen, ako i u mnogim stvarimap- ti bi to trebao da znash. Drugo, u ono vreme, kada se Isus rodio (mada je tachna godina josh uvek predmet sporova) jednostavno nije bilo moguce da na istoku postoje shtale. Trece- kakve veze moj nick i avatar imaju sa ovom temom? Na to ne morash da odgovorish jer nije za tu temu. Ah, da- chetvrto, mada je to najvaznije- shto se tiche samog jezika- obrati paznju na njega, pojkushaj malo da ga izuchavash pa cesh videti koliko je tezak, a josh je teze prevodjenje Kurana kad si upoznat samo sa jezikom (koji ima bezbroj dijalekata) i slabo sa religijom. Nisam dzabe za cimerku imala osobu koja je uchila arapski jezik i kulturu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

apostoli se slazhu u svakom delu vere, tako i u tome kada je Hristos rodjen.

u Crkvi nema spora- Gospod se rodio na Bozhicj, prve godine kalendara koji koristi Pravoslavna Crkva.

ajde idi gledaj lakrimosu

Ja ne pricham samo o crkvi, nego o istoriji- nauci. Jer da bi se shvatilo shta se stvarno desilo i kada treba da se obrati paznja na obe stvari. Ok- u crkvi znam da je tako, ali pogledajmo malo i drugu stranu medalje. I da- apostoli se slazu u svakom delu VERE u Gospoda Boga i Isusa Hrista, ali, shto se tiche samog zivota Isusa Hrista- tu ima mnogo kontradiktornosti. I, ovo nije tema za hrishcanstvo, nego za islam.

Edited by angels deserve to die

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok- u crkvi znam da je tako, ali pogledajmo malo i drugu stranu medalje.

bash me zanimaju druge strane...

 

I da- apostoli se slazu u svakom delu VERE u Gospoda Boga i Isusa Hrista, ali, shto se tiche samog zivota Isusa Hrista- tu ima mnogo kontradiktornosti.

apostoli se slazhu oko svega, nema nikakvih kontradiktornosti.

 

I, ovo nije tema za hrishcanstvo, nego za islam.

pa onda nemoj o Hrishcjanstvu ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, pardon, greshka za apostole, mislila sam na jevandjeliste :)

 

Jevandjelja su fantasticno slicna, a opet razlikuju se stravicno u detaljima. Ko novine. Dva Jevandjelista su Apostoli, dva nisu (druga, mozda treca generacija). Nije to nista sto bi nekome porusilo Veru. Medjutim, ima mnogo vise 'prica' tojest Jevandjelja nego sto su dospeli u hriscanske knjige u IV veku. U tu Bibliju 'Vulgate'. To je odradio Jeremija, Dzeremi, Hijeronimus i to nema veze sa King James Bible.

 

Nego, da mi damo omaz ovde Alahu milosrdnom, sve ako to i nije ime naseg Boga. Valjda je Bog jedan. Ako nije, sta smo uradili, back to square one. Ako jeste, cemu onda prica o razlicitim poimanjima? A da, ljudi smo...

 

Elem, Kuran ili ako bas hocete Qur'an je jedna od onih knjiga koje moraju da se procitaju. Kao sto moraju i Torah, Novi Zavet, Bhagavad Gita i mnoge druge. Gilgamesh, takodje. Gilgamesh prvo.

 

 

 

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, Kuran ili ako bas hocete Qur'an je jedna od onih knjiga koje moraju da se procitaju. Kao sto moraju i Torah, Novi Zavet, Bhagavad Gita i mnoge druge. Gilgamesh, takodje. Gilgamesh prvo.

pa i ne znam bas

 

kuran je na primer bas dosadan

i ponavlja se, procitas 30 strana procitao si sve

takodje mi se cici i da je sadisticki nastrojen

na svakoj strani se preti paklom

tesko tesko citati

 

narocito mi se svidja preporuka koja od alaha stize preko muhameda da niko ne ozeni muhamedove zene posle njegove smrti

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jadna dečica :(

 

ima jos:

 

 

Djeda Mraz koji je danas posjetio djecu u vrtiću "Skenderija" bio je nedobrodošao, a paketiće je, prema programu, trebala podijeliti teta obučena u bijelo koju su nazvali "Nova godina".

 

U razgovoru za naš portal jedan od ogorčenih roditelja ispričao je kako je bojkotiran svaki njihov pokušaj da dovedu Djeda Mraza u vrtić, te da su naposljetku, roditelji samonicijativno omogućili da se njihova djeca obraduju ovom liku. 

 

"Roditeljima je u prošli petak javljeno da će u ponedjeljak, 29. 12. biti organizirana podjela paketića. Na pitanje da li će paketiće podijeliti Djeda Mraz rečeno je da neće, ali da će svakako tu biti neki drugi izmišljeni lik iz bajke", kaže jedan od roditelja. 

 

Jutros su roditelji ponudili vaspitačicama da o svom trošku organiziraju dolazak Djeda Mraza, nakon čega im je rečeno da nema potrebe, te da Djeda Mraz već godinama ne dijeli paketiće. 

 

"Nakon svega, roditelji su samostalno organizirali dolazak Djeda Mraza, koji se pojavio u zakazano vrijeme. Oko 80 djece ga je dočekalo sa oduševljenjem. Ipak, vaspitačice i pedagoginja su ga zamolile da napusti vrtić, što je on odbio jer su djeca bila previše oduševljena. Djeda Mraz je djeci donio simbolične poklone i potom morao napustiti objekat", ispričao je roditelj koji je želio ostati anoniman.

 

Nakon toga je uslijedila je priredba na kojoj se pojavila teta obučena u bijelo, "Nova godina", kako su je nazvali, i poželjela djeci sretnu Novu godinu.

izvor http://www.sarajevo-x.com/clanak/081229094

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...