Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

acceptedposterbu1.jpg

 

Klasicna americka teenage komedija, mada ima dobrih fora, lepo sam se nasmejao. Ko voli, neka pogleda. :da:

 

yesmanposterqv4.jpg

 

Obavezno. Odgledah ga u bioskopu, bas je lud. Stari, dobri Jim Carrey.

Pokusao je da izvuce Acea iz sebe, ali mu nekako ne ide. Ostario. Sve u svemu, mnogo dobar film. :)

Edited by bdonkey

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clubbed (2009)

 

ClubbedTheatricalPoster.jpg

 

An underworld drama set in the early 1980s, about a lonely factory worker whose life is transformed when he becomes a nightclub doorman.

 

Ponovo engelska produkcija, ovaj put nisu mafijasi u pitanju, ali se naravno pojavljuju.

Zanimljiva prica o coveku, koji se bori da zadrzi svoje cerke, raskrsti sa strahom, da postane bolji covek...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sebe je pokopao kada je rezirao swept away, verujem da tako ide kada si ozenjen za onu azdaju Madonnu, upropasti sve.:D

Dobar je Revolver, nego je cudno sto ga je "zakomplikovao" sa zapletom, to bi vise pristajalo Lynch-u, ili njegovoj ceri, nego Ritchie-u.

 

Doubt (2008)

 

Doubtposter08.jpg

 

Set in 1964, Doubt centers on a nun who confronts a priest after suspecting him abusing a black student. He denies the charges, and much of the play's quick-fire dialogue tackles themes of religion, morality and authority.

 

Ne dopada mi se film uopste, spor je, nekako mi je Seymour Hoffman neuverljiv u ovoj ulozi, Meryl Streep nosi na sebi ceo film, ali ni to ga ne izvlaci, u svakom slucaju mozete slobodno da ga izbegnete...

Nadam se da nece pokupiti ni jednog oskara...

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslije 200 stranica ove teme,vjerovatno necu reci nista novo,ali eto,nabrojacu neke filmove sa kojima sam ja odusevljen..ili bar sto su vrijedni gledanja.

 

Dancer in The Dark,Dogville i Manderlay od Lars von Triera

Dr.Strangelove,Paths of Glory,The Shining,

Magnolia (fenomenalan film od Andersona) Boogie Nights je takodje odlican,od istog rezisera.

Memento (nemam rijeci dovoljno dobre za ovaj film)

The Usual Suspects

Oldboy (kao druga dva dijela trilogije o osveti Symphaty for mr. / lady Vengance od Park-a)

Seven i Fight Club of Finchera. Benjamin BUtton-a jos nijesam odgledao

Fargo,The Big Lebowsky,The Man Who Wasn't there,Burn After Reading od Brace Koen

Sve od Aronofskoga. (requiem,Pi,Fontanu...Wrestler yet to be seen)

One Flew Over The Cuckoo's nest,Amadeus,Hair od Formana

Twelwe Monkeys (fenomenalan film od Pajntonovca Gilliam-a),Tu su jos i Brazil i Fear and Loathing in Las Vegas

12 angry men od Lumet-a

25th Hour od Spike Lee-a

Apocalypse Now (ali ne director's cut) i The Conversation od Coppole

The Scarecrow sa Gean Hackman i Al Pacinom...ne znam ko je reziser

Naravno,svaki film Sergia Leonea

Cidade di Deus i Tropa de Elite,malo o brazilskoj mafiji

The Elephant man od Lynch-a.. Jedini njegov film koji ne mora da se odgleda 12 puta da bi se shvatilo da se ne moze shvatiti. ALi fenomenalan

Donnie Darko...genijalan!

Mozda i najbolje Eastwood-ov film Mystic River

Planet of the Apes (original sa Charlton Hestonom iz '68) definitivno film sa jednim od najvecih obrta na kraju u istoriji kinematografije.

Platoon

House of the Flying Daggers,za nekoga ko nema averziju prema istocnjackoj kinematografiji

Rashomon i Ran od Kurosawe

A streetcar Named Desire i The Night of The Following day,za fanove Marlon Brando-a

To Kill A Mocking Bird sa Gregory Peck-om.

Iako ne previse cijenjeni filmovi sa Jack Nickolsonom,meni su vrhunski: Wolf i The Pledge

Gegen Die Wand (glavom kroz zid) super njemacko-turski film

 

 

i tako....Bilo bi ih jos,ali polako :)

 

:pivopije:

Edited by Just Like a Timepiece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sebe je pokopao kada je rezirao swept away, verujem da tako ide kada si ozenjen za onu azdaju Madonnu, upropasti sve.:D

Dobar je Revolver, nego je cudno sto ga je "zakomplikovao" sa zapletom, to bi vise pristajalo Lynch-u, ili njegovoj ceri, nego Ritchie-u.

 

Kada smo vec kod Lynchove kceri, si gledao Surveillance ? Ja ga sada skinuo.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...