Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

hardcore1979.jpgHardcoreImage.jpg

 

:haha:

 

Ozbiljan film zapravo.

Duhovni nastavak taxi drivera i skoro podjednako dobar film meni osim nekih slabijih uloga. Samo sto je taxi driver odlican celom duzinom a ovaj film ima strasno bedan kraj prosto za ne verovati, ali svejedno je must-see.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jer coveku promeni nacin gledanja na svet? Barem meni je, mada sam ga prvi put gledao sa nekih 15 godina. Ipak, od tada mi nije oslabio utisak, a jedino mi je zao sto jos nisam procitao knjigu. Inace, preporuka za knjigu, Cak Palahnjuk "Preziveli", ako vam se svideo FC, ima i ovo, isti covek pisao :D

 

Nego, da ne bude off, sinoc odgledao Insidious, zanimljiv pocetak ima, posle, barem meni, neverovatno idiotski zaplet, premda potpuno neocekivan, da bi se onda vratio na predvidiv kraj.

Edited by Srlandand

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgledao Fright Night sinoc u bioskopu. Film je solidan, nije samo kopija originalnog filma, dosta toga je izmenjeno i prica je zanimljiva, a jedino sto mi se nije svidelo je kraj koji je suvise predvidiv. Zasto ne urade nesto drugacije vec jednom? :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo ovo nisam gledao Synecdoche. Okej neki od ovih su konfuzniji od drugih, ali svaki od ovih filmova ima dosta kompleksnu priču i stvar je samo kolko si je skopčao. Momenat kada shvatiš radnju u filmu, film prestaje da ti bude konfuzan, ali shvatam za nekog drugog koji nije tolko shvatio radnju filma biće mu dosta konfuzan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je mnogo koji felinijev film daleko tezi za svariti od ovih filmova sa sci-fi plot device-ovima

existenz npr. ne znam sta je tu tesko za shvatiti, a i naked lunch nije neka misterija, nego alegorija za koju treba biti malo glup pa je ne doziveti na pravi nacin

ili eraserhead, tu ni nema sta da se shvati, s obzirom na nedostatak narativa (odlican film dont get me wrong)

najtezi film za shvatiti sa te liste je, mislim, solaris zbog toga sto je previse filozofski za mnoge ljude, a ujedno i "spor" pa mnogima ne drzi bas paznju, ili im reakcija nakon gledanja bude ok simpa, kul film, moracu da ga pogledam jos jednom i da porazmislim jos malo i to nikad ne urade, pa bude kao da ga nisu ni gledali.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

existenz npr. ne znam sta je tu tesko za shvatiti, a i naked lunch nije neka misterija, nego alegorija za koju treba biti malo glup pa je ne doziveti na pravi nacin

ili eraserhead, tu ni nema sta da se shvati, s obzirom na nedostatak narativa (odlican film dont get me wrong)

 

 

Kronenber je po meni uvek bio mnogo precenjen reziser. Ima nekoliko solidnih filmova a ima i nekoliko koji su tesko sranje, kao sto je njegov poslednji film "Eastern Promises".

Share this post


Link to post
Share on other sites

svi njegovi filmovi su mi u najmanju ruku dobri/solidni (neke iz ranijeg perioda nisam gledao), a eastern promises mi spada medju bolje, zapravo odlican u svim scenama gde se ne pojavljuje naomi watts u ulozi teskog retarda.

 

 

nekoliko solidnih filmova? Ne grešite dušu ljudi, Kronenberg je bog horora.

 

Slazem se sa ovom dvojicom u ovom slucaju... A da ne bude off, i ovaj novi A Dangerous Method ce biti do jaja (iako nije horor)

Edited by WoS

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro, jbg, ako vi tako kazete :D , meni se svidja Crash i Naked Lunch recimo, ostali sigurno nisu dosadni ali nisu ni vrh, bar po meni...a i ja njegove filmove ne dozivljavam kao horore, isto kao i Carpenter-a, jebem ga...mada zavisi od filma do filma...horor povezujem sa Dariom Argentom i tom ekipom :D ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...