Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Nabavih 7 Kim Ki-duk-ovih filmova:

 

Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom (2003)

... aka Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

 

Nabbeun namja (2001)

... aka Bad Guy

 

Suchwiin bulmyeong (2001)

... aka Address Unknown

 

Seom (2000)

... aka The Isle

 

Shilje sanghwang (2000)

... aka Real Fiction

 

Paran daemun (1998)

... aka The Birdcage Inn

 

Ag-o (1996)

... aka Crocodile

 

:D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Quills - o životu Marquis De Sade-a. Geoffrey Rush je sjajan. Upravo skidam The Life and Death of Peter Sellers. I ovdje ima glavnu ulogu.

 

1802761117phq8.jpg Pošto su mu oduzeli pera za pisanje (= quills) i sve moguće pogodnosti življena u luksuznoj sobi unutar ludnice, Markiz dolazi na sjajnu ideju da slomi parče ogledala, malo izrecka prste na rukama i krvlju ispiše čitavu knjigu na svom bijelom odijelu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jedna preporuka :D

 

Film Sofije Kopole, urađen po knjizi A Jeffrey Eugenides-a. Soundtrack za film je jako dobar, a tek fotografija :da:

 

A strange, surreal flight-of-fancy of death and love, remembrance and how romanticized our memories become. It's also very funny, tending to mix the black comedy of something like "Heathers" with the stifling suburban scenario of "American Beauty" (but it's better than both).

 

I tako dalje, i tako dalje... Jedan od MUST SEE filmova!

 

E da, zove se The Virgin Suicides i nije uopšte tako nov, iz 1999. je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malcolm je fenomenalan. Vjerujem da ne glumi u lošim filmovima :da:

 

Trebala bih malko da pauziram na ovoj temi. Brojim sada i na jednoj strani više od 5 mojih postova, a svi se odnose na različite filmove :D

 

Odgledala ovaj novi 1408 sa Cusac-om. Nije mi se dopao, mada ima par interesantnih momenata.

 

I Bertolucci-jev Dreamers je sjajan. Sve sam odlagala da ga pogledam, osjećala sam da nije baš lak. Eva Green je mmmm 185hj6.jpg...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malcolm je fenomenalan. Vjerujem da ne glumi u lošim filmovima :da:

 

Odgledala ovaj novi 1408 sa Cusac-om. Nije mi se dopao, mada ima par interesantnih momenata.

oh da glumi...ovo je jedan od tih filmova

spoj T1 i Opasnih Umova , roboti nastavnici ubijaju djake :)

ali sam taj film obozavao kao klinac i bas sam se iscimao da ga nadjem i skinem

 

problem sa 1408,kao i sa vecinom Kingovih dela,je u tome sto ima dobru ideju na pocetku

ali nikad ne ume da je razvije do kraja,i da neko realno objasnjenje zlu vec je to ili neki

vanzemaljac,veliki pauk ili se i ne zna ka kraju sta se desilo (kao ovde) - soba je zla sama po sebi?

 

 

evo josh jedan sf b klasik - Scanners II: The New Order (1991)

Share this post


Link to post
Share on other sites

recimo da je moja ocena 3/10 zataj film. :-[

Pa, taman 3ka, slažem se.

 

 

problem sa 1408,kao i sa vecinom Kingovih dela,je u tome sto ima dobru ideju na pocetku

ali nikad ne ume da je razvije do kraja,i da neko realno objasnjenje zlu vec je to ili neki

vanzemaljac,veliki pauk ili se i ne zna ka kraju sta se desilo (kao ovde) - soba je zla sama po sebi?

 

Hm, nisam znala da je ovo rađeno po Kingovoj knjizi. Misery mi se, recimo, do jj dopao.

 

A što se tiče 1408 sobe, pa ni sama ne znam šta na kraju treba zaključiti. Prvo, po meni postoji odsustvo zla, tj. ne čini mi se da je to problem #1 za shvatanje. Čitav film je zapravo vraćanje na blisku prošlost, bolnu prošlost i nemogućnost da se sa istom raskine. Sve scene koje se javljaju u sobi su u stvari projekcije njegovog straha od suočavanja sa realnim činjenicama. Tipa, ako se davi, to znači da ne može doći do vazduha, odnosno da ne može živjeti normalno u trenutnom okruženju. Kada pokušava da izađe iz sobe i kada shvata da sledeća soba ne postoji se može spojiti sa njegovim čestim putovanjima, iz jednog grada u drugi, iz jedne sobe u drugu, gdje opet nijedna nije dovoljno dobra za njega. Dakle, ima milion stvari koje se mogu shvatati na milion načina... I da, ne sviđa mi se na kraju onaj trenutak sa trakom. Ona ipak ostaje spašena, okej, ali kao, sve je istinita i ništa nije istina, jer se ne može dokazati? Pfff...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...