Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Hm, dobro zvuči taj kompas :da:, mada se ja palim na tu thriller/fantasy/drama kombinaciju.

Inache, hjedoh da odgledam Ženu na ivici nervnog sloma, ali mi komp zablokira, pa sam to shvatila kao znak da nije vrijeme za Almodovara. Uzela sam Vječiti sjaj blistavog uma i svidio mi se. Nije loš Džim Keri, a-a, not bad at all!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, dobro zvuči taj kompas , mada se ja palim na tu thriller/fantasy/drama kombinaciju.

preptostavljam da ekranizacija nece dostici nivo knjige (kao sto to cesto biva), ali to je zapravo neka mesavina bajke i avanture. sam autor na pocetku knjige kaze nesto u fazonu "zahvaljujem se svim autorima od kojih sam pokrao ideje", mnogo toga je uzeto iz raznih mitologija i cela prica je puna simbolike, tako da da je po meni neki "best of" ideja koje se provlace kroz zanr.

 

 

mali spoiler na temu zlatnog komasa koji ne otkriva nikakav deo zapleta vec samo nudi objasnjejne za nesto sto ce se uciniti neobicno onome ko gleda film a nije citao knjigu:

- u nasem svetu svako ima dusu koja je unutra. u nekom drugom svetu dusa je spolja i to u obliku zivotinje od koje se covek ne razdvaja (boli kad ih razdvoje, pa tako na primer covek cija je dusa jedan delfin ne moze dugo da bude odvojen od mora). kad su deca mala i nesazrela njihova dusa (

daemon) moze da menja oblik: cas je zec, cas je macka, cas je zmija, itd. zavisi od situacije. kad dete odraste, njegov daemon zauvek ostaje u obliku zivotinje koja odgovara njegovom karakteru. ovo je po meni jedna od najboljih ideja koju sam video u ovom tipu knjiga.

 

 

(ne, onaj beli medved koga cete videti na slikama postera nije daemon devojcice koja je na istom posteru :) :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi Tarantinov film ...

joj... cekao sam par meseci da se pojavi DVDRip

da ,kao, gledam dobru sliku - posto on to zasluzuje :)

 

 

ljudi - Death Proof je najgori film kojisam pogledao ove godine

toliko je losh da ako ikada sretnem Tarantina ,moracemo ozbiljno

da porazgovaramo sta on radi u zivotu i da li je promasio profesiju

 

smece,smece,smece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko gledao ovo http://uk.imdb.com/title/tt0427954/ pre 2 nedelje na RTS-u?? Ako hocete akciju nema bolje. Ovo je jebeno najbolji "kung-fu" film koji sam gledao! Naspram ovog lika Brus Li i Jackie Chan izgledaju kao male mace...

:) :) :)

 

Ja i dalje ne kontam kako ljudi snimaju ove scnene u jednom kadru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

History of Violence.. znaci, Vigo Mortensen, jebe koliko je dobar. ajde Strider, LOTR - ma extra sve, da se covjek zaljubi.. ali History je toliko JAK film, da me evo poslije pet dana jos drzi neki blago cudan utisak..

produkcija nekako cudna, k`o da je iz 70-ih, sama prica vrlo neobicno tece.. cijeli film je malo zbunjujuci pogotovo u scenama gdje onako necenzurisano jebe svoju zenu, sa vrlo eroCko-grafickim detaljima.. a sve nekako tiho, radnja tece lagano, nema neke specijalne akcije, al` je drama opasna. vigo je glumac, samo takav. ed haris neponovljiv. :da:

ko nije odgledao, steta. ko je odgledao, nek odgleda ponovo.

totalno mi nije zao sto pukoh 15 dolara na film. vec ga 4 put vrtim.

 

 

historyofviolence.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

history of violence je dobar film. pozitivno sam se iznenadio jer sam otisao u bioskop misleci da cu da gledam neku porodicnu dramu tipa "muz bije zenu, a onda ga ona prikolje na spavanju" :) ali se ispostavilo da u filmu ima vise akcije. ;-]

 

1048 me je smorio. do pola jos moze da prodje, ali kad pocne preterano tripovanje - od tog momenta mi se uopste ne svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...