Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Dexter groznica, svi nesto u poslednje vreme gledaju Dextera.

 

Ја сам први пут гледао пре цца. годину дана, и моментално сам постао залуђеник. За 5 месеци сам првих пет сезона обрнуо шест пута :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dexter je in

 

Šta se ti javljaš? Dexter ima ženu, decu, i dobar posao sa kojima može da nahrani svoju porodicu i školuje jendo dete. On je dobar čovek, cene ga i komšije i kolege, pravi vernik, i pravi uzor mladih. Šta si ti uradila za svog života?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi sta drugo radio?

 

И не баш. Депресија.

 

 

Šta se ti javljaš? Dexter ima ženu, decu, i dobar posao sa kojima može da nahrani svoju porodicu i školuje jendo dete. On je dobar čovek, cene ga i komšije i kolege, pravi vernik, i pravi uzor mladih. Šta si ti uradila za svog života?

 

Нема жену. Није верник. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bezi bre, sva je ubledela od kompa...ja to krecem da gledam tek kad kise krenu :evil:

U mom srcu je uvek kiša.

Dexter groznica, svi nesto u poslednje vreme gledaju Dextera.

Ja sam sada navalio da odgledam četvrtu (obavljeno) i petu sezonu, jer je nova počela u nedelju. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi jasna fora. Prva epizoda šeste sezone je emitovana 02.10. Propuštam neku internu šalu? Na temi nema ničega.

 

Sada vidim da je procurelo nešto pre vremena, nije mi palo na pamet da gledam šta se pisalo sredinom septembra. :D

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

MV5BMTA5ODk4NTUzMzJeQTJeQWpwZ15BbWU3MDYyMTQwMzE@._V1._SY317_CR5,0,214,317_.jpg

http://www.imdb.com/title/tt0056058/

 

Sad odgledah. Malo bi bilo kad bih rekao da je film sjajan. U Japanu nakon rata, samuraji ostaju bez posla, i zive ako siromasnim zivotom. Neki od njih se odlucuju na vrlo sramnu prevaru, dolaze na vrata klanova i traze da im bude omoguceno da izvrse harakiri, jer klanovi cesto ponude novac kao nagodbu da odustanu od toga (nije mi sasvim jasno zbog cega je ovo, ali verujem da nikome nije bas do toga da vam dvoriste bude svratise za samuraje samoubice). Medjutim, na jednom mestu zapravo dozoljavaju, i to cak inistiraju na izvrsavanju harakirija, ogorceni sramnim prevarama. Elem, nas junak takodje dolazi trazeci da izvrsi harakiri, i cini se da to zaista i zeli. Naravno, ne bih da spoilujem sta se sve tu desava, ali iz izvesnih razloga, on nije u mogucnosti odjednom da izvrsi harakiri vec moraju malo da pricekaju, i tu on pocinje da prica pricu. Ovo pomalo podseca na Rashomon, samo sto ovde imamo jednu pricu, a ne cetri. Enivej, jako malo borbe, ali zato izrazito snazna prica, o kriznom periodu, nemastini, bolesti i nemogucnosti da se mnoge stvari sprece usled siromastva. Tu delimicno dolazimo i do razresenja nekih stvari, gde nas protagonista shvata povrsnost mnogih stvari u japanskoj tradiciji, i apsurdnost te vrste (idolo)poklonstva, i kako mu (na primer) zbog svoje zaslepljenosti nikad nije palo na pamet da proda svoj mac kako bi zaradio preko potreban novac, kojim bi mnoge uzasne stvari bile izbegnute. Sjajna radnja, pouke, i dosta potresnih scena.

 

Takodje bih se kratko osvrnuo na kameru/kadrove u filmu, koji su malo je reci sjajni. Jos pocetna scena je izrazitno upecatljiva, i nemoguce je da se ne najezite, u filmu pored par samih po sebi upetaljivih scena, ima dosta vizuelno jako upecatljivih scena/momenata. Izmedju ostalog

(gledanje ove scene nije spoiler na polju radnje, jedino je mozda bzvz jednu on najupetaljivih scena u filmu videti unapred).

 

Sa harakirijem kao mozda najbitnijim ritualom, koji u sebi sadrzi dosta krucijalnih elemenata japanske kulutre, i njegovim izborom kao centralnu podlogu za radnju filma, biva preispitano mnogo toga karakteristicnog za ovu kulturu, a i kodekse casti uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebna mi je preporuka za film sledece radnje (zvuci jednostavno al trenutno ne mogu da se setim nijednog).

 

Glavi lik ima potrebu za ubijanjem ljudi tj oduzmanjem zivota nesto kao psiholoski defekt.Dakle ne nekakav komercijalni ubica, niti ubistava iz osvete, vec je takva stuktura licnosti koja trazi stalno zrtvu- po mogustvu bez motiva.

 

Eto ako neko zna neki naslov sa ovom fabulom koji mu pada na pamet, zahvaljujem.

mr. brooks

http://www.imdb.com/title/tt0780571/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgledao sinoc Ironclad, nisam ni cuo za film ali me je totalno odusevio. Pravi film za dvosatnu zabavu.

 

http://www.imdb.com/title/tt1233301/

 

Meni se posebno svideo zbog Tiberijusa koga igra Vladimir Kulich, poznatiji kao Bulvaj iz 13th Warrior filma.

 

mv5bmtywmtazndc3nf5bml5.jpg

 

Nikada necu prezaliti sto ga necu videti u ulozi Artasa u Warcraft filmu. Mislim da bi on bio savrsen za ulogu, isti Artas. :da:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...