Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Vidim mere se penisi pa sam morao da se ubacim u pricu.

Ajde ovako, vidim bacate tu neke klasike, ali ne razmisljate puno o njima. Npr. Kazablanka i Dorucka kod Tifani su savim dobri filmovi koji su bili neverovatni u svoje doba ali su sada previse lose ostarili i jednostavno gledas samo zbog street credits. Svi vi pricate o Gradjanin Kejnu koji je fenomenalan film, a niko od vas ne pominje Treceg coveka koji istinski masterpiece tog doba. Kejn je jednostavno imao vise srece od tog filma. Sve u svemu mogao bi ovako da dosta nastavim oko filmova koji ste nbrojali, ali ja se uvek pitam jel vredno diviti se klasicima tolko danas? Mislim Potemkin, Greed, Kradljivci Bicikla itd. i ako su tu okej filmovi mislim da u malo novijoj od tih filmova istoriji kinematografije postoje filmovi koju su u svakom aspektu daleko bolje izvedeni od navedenih filmova. Jeste oni su bili prvi, i u tom dobu davali svojoj publici neke nevoravatne stvari, ali to se ceni zbog istorije, ne tolko zbog samog kvaliteta.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sto da odgovorim Lunaru na ovo, iskreno.

 

Kao da kaze da je Planet of the Apes OK film, ali nista posebno jer su maske majmuna i scene borbe siromasno odrađeni (iako je dobio Oskara za kostime, cini mi se) za današnje standarde. A film UBIJA.

 

Ja prvi ne podliježem robovanju klasicima i nerviram društvo koje obožava Pink Floyd, kad im kažem da su mi Pineapple Thief bolji.:haha:

 

Ali nipodaštavati te filmove jer za današnje standarde nijesu toliko dobri mi je malo nenormano. Ladri di Biciclette je film koji svakoga ko ima imalo mozga ne može ostaviti ravnodušnim. Isto kao i Nuovo Cinema Paradiso (kad smo već kod Italijana). Preporučivao sam ga već...

 

Ogledao sam sad Avengerse. Ocjena im je 8,3. Što se mene tiče, dijalog iz Kazablanke: "You hate me, don't you? - "If I gave you any thought, I probably would" (možda parafraziram malo) ili "Frankly my dear, I don't give a damn" iz "Prohujalo s vihorom" jede komplet film, sa svom ludačkom produkcijom, glumcima i specijalnim efektima.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sto da odgovorim Lunaru na ovo, iskreno.

 

Kao da kaze da je Planet of the Apes OK film, ali nista posebno jer su maske majmuna i scene borbe siromasno odrađeni (iako je dobio Oskara za kostime, cini mi se) za današnje standarde. A film UBIJA.

 

Ja prvi ne podliježem robovanju klasicima i nerviram društvo koje obožava Pink Floyd, kad im kažem da su mi Pineapple Thief bolji. :haha:

 

Ali nipodaštavati te filmove jer za današnje standarde nijesu toliko dobri mi je malo nenormano. Ladri di Biciclette je film koji svakoga ko ima imalo mozga ne može ostaviti ravnodušnim. Isto kao i Nuovo Cinema Paradiso (kad smo već kod Italijana). Preporučivao sam ga već...

 

Ogledao sam sad Avengerse. Ocjena im je 8,3. Što se mene tiče, dijalog iz Kazablanke: "You hate me, don't you? - "If I gave you any thought, I probably would" (možda parafraziram malo) ili "Frankly my dear, I don't give a damn" iz "Prohujalo s vihorom" jede komplet film, sa svom ludačkom produkcijom, glumcima i specijalnim efektima.

Sad vi naravno idete u drugu krajnost.

 

Ja sam sigurno mislio na Avengere i Transformerse kada sam pisao ono gore. Jedna vazna star. Da li sam ja negde gore rekao da su to losi filmovi, ili samo da nisu dobro ostarili? Paradiso nije star film i ne treba da ga ubacujemo u ovu kategoriju, sto se tice Kradljivaca bicikla, to je meni odlican film(ali mozda sam tu napravio gresku jer sam an brzinu skupio neke filmove), ali ta era posle drugog svetskog rata do kraja 80ih je prelepa(mada i kasnije ima remekdela, naravno) i tu se nalaze vecina onih filmova koje bi ja rekao da su za ligu bolji od nekih koje ste nabrojali.

Stvar zasto se ja gnusam ovakvih stvari, su ljudi jes da su malo stariji ali svejedno, koji pricaju kako ti filmovi predstavljau vrhunac kinematografije, a sve ostalo je samo derivat koji nije ni blizu tim starim klasicima. Meni se veoma smuci kada cujem to.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledah i ja End of Watch (osim par nelogicnih scena) sasvim dobar film ali stvarno,ima li film neku pouku ili poruku? Tj da li je ona zadnja scena zaista bila potrebna ?

 

 

Znaci trce 2 pandura i 3 Meksikanca sa kalasnjikovim istrosili sarzer na njih i samo je jedan uspeo da ga pogodi u ruku. Drugo, kada su ubili onog Mexikanca na ulici zasto nisu uzeli od njega kalasnjikov?I treca stvar kada su ubili 2. mexikanca u kolima zasto jednostavno nisu usli u kola i pobegli ako je vec situacija tako gusta?

 

Edited by Captain Spaulding

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam 7 psihopata sinoc. Dobar je film, samo je malo smorio u nekim situacijama, jednostavno se nisam dovoljno udubio u pricu. Tom Waits je najjaci :D

Znači, nijesam jedini.

 

Sredina filma je takav smor...Ima super priču, zanimljive likove, par smiješnih scena, ali nekako je sve to moglo bolje da se odradi.

 

In Bruges bolji za klasu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kapetan: Meni ceo taj film deluje kao (a i jeste) policijska propaganda. Mada, istina, nije pandurima lako... A i svaki film je neka propaganda. Ne volim da gledam te "kamera iz ruke" filmove, neprijatni su za gledanje, a i film je totalno predvidljiv, tako da u globalu nisam odusevljen. Mnogo bolja mi je serija Southland. Ceo End of Watch mi deluje kao nesto duza losija epizoda ove serije.

Edited by KinSlayer

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ In the flesh, ma film je precenjen zbog glumacke postave......meni film nije nista posebno

 

@kinslayer, jeste, isto kao sto ima losih pandura tako ima i dobrih,ovaj film pokazuje dobru stranu. Ali jezivo mi je kad znam da takvi kvartovih u okolini L.A. stvarno ima i da ima non stop koljaza. Ne bi me cudilo da je ovo po istinitoj prici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgledah Djanga. Odlican film, treba malo da prodje vremena pre nego sto kazem sta mislim. Inace sedeo sam pored Skaj Viklera, jebeno svaki put kada pocnu one rep pesme on uskoci u rep, mada jednom mu nije ni rep pesma trebala da uskoci u neki fristajl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...