Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Bilo bi mi zanimljivije da su uradili film na temu spašavanja (tj. fijaska) ovih 60 talaca, ali da ga urade objektivno, a ne da bude još jedan black hawk down.

 

Eh, Oskar, ista sprdačina kao nobelova nagrada za mir. Valjda je i onaj zero dark thirty isto nominovan, a to je još gora Amurica. Pa čak i ovaj Lincoln, koga su svi živi nahvalili, opet je propaganda, pokušavaju da sami sebe ubede kako nisu rasisti time što prenaglašavaju do iznemoglosti Linkolnovu borbu za ukidanje ropstva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo...jebo ih Lincoln.

 

Kada smo već kod Amerike i njihovog mentaliteta u filmu Killing Them Softy Bred Pit (Džeki Kogan) odlično opisuje Ameriku :

 

 

 

"Barack Obama (on TV): ...to reclaim the American dream and reaffirm that fundamental truth, that, out of many, we are one...

Driver: You hear that line? Line's for you

Jackie Cogan: Don't make me laugh. One people. It's a myth created by Thomas Jefferson.

Driver: Oh, so now you're going to have a go at Jefferson, huh?

Jackie Cogan: My friend, Thomas Jefferson is an American saint. Because he wrote the words all men are created equal, words he clearly didn't believe since he allowed his own children to live in slavery.

Jackie Cogan: He's a rich wine snob who's sick of paying taxes to the brits. So, yeah, he writes some lovely words and aroused the rabble and they went and died for for those words.

Jackie Cogan: This guy wants to tell me we're living in a community? Don't make me laugh. I'm living in America, and in America you're on your own. America's not a country. It's just a business."

Edited by Captain Spaulding

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sustina priče je trebala biti

 

ne bre. sustina price je da postoje ljudi koji nisu kao james bond, neunistivi, prejaki i neustrasivi, i bla bla bla - nego se izlazu velikim sranjima i rizicima u okurzenju koje moze da ih rastrgne. a ako ih uhvate, njihove price se guraju pod tepih (kao sto mu je sef rekao kad ga je vozio na aerodrom "naravno, ako te uhvate, mi cemo morati da se pravimo blesavi"). ko zna koliko je takvih likova "palo" u slicnim akcijama za koje nikad necemo znati. glavni lik u argo-u je definicija hrabrosti. scena sa jurnjavom po pisti na kraju filma je minus kao vrata zbog retardiranosti i nerealnosti. sve ostalo je dobro.

 

uvod u argo, ona prva 3-4 minuta pametnom govore vise nego dovoljno na temu koja tebe zanima, i to je jedna od najvecih pljuvacina po americkoj spoljnoj politici koju sam skoro video u nekom holivudskom filmu. bred pitov monolog u killing them softly je buncanje za fanove majkl mura i slicne likove, ali uvod u argo jebe kevu. ko je pazljivo slusao, skapirao je. to sto bi neki ljudi voleli da gledaju neki crno-beli (figurativno) film u kome mogu da drkaju na pljuvanje po mrskim amerima, to je nesto drugo. :haha: :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bre. sustina price je da postoje ljudi koji nisu kao james bond, neunistivi, prejaki i neustrasivi, i bla bla bla - nego se izlazu velikim sranjima i rizicima u okurzenju koje moze da ih rastrgne. a ako ih uhvate, njihove price se guraju pod tepih (kao sto mu je sef rekao kad ga je vozio na aerodrom "naravno, ako te uhvate, mi cemo morati da se pravimo blesavi"). ko zna koliko je takvih likova "palo" u slicnim akcijama za koje nikad necemo znati. glavni lik u argo-u je definicija hrabrosti. scena sa jurnjavom po pisti na kraju filma je minus kao vrata zbog retardiranosti i nerealnosti. sve ostalo je dobro.

 

uvod u argo, ona prva 3-4 minuta pametnom govore vise nego dovoljno na temu koja tebe zanima, i to je jedna od najvecih pljuvacina po americkoj spoljnoj politici koju sam skoro video u nekom holivudskom filmu. bred pitov monolog u killing them softly je buncanje za fanove majkl mura i slicne likove, ali uvod u argo jebe kevu. ko je pazljivo slusao, skapirao je. to sto bi neki ljudi voleli da gledaju neki crno-beli (figurativno) film u kome mogu da drkaju na pljuvanje po mrskim amerima, to je nesto drugo. :haha: :haha:

 

Ma ti si Američkli plaćenik :obrv:

 

Kako misliš ko je pažljivo slušao skapirao je? Na šta misliš

Edited by Captain Spaulding

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je modertor na ovom podfforumu?

 

Sta ti tracno treba?

 

Ja mislim da ste svi jedva cekali da skocite u taj voz Amurika da ste olako namerno promasili neke detalje filma. I kao drugo ja ne razumem vase tekstove nikako, pa nisu Amerikanci duzi da svakom zivom pomazu. Oni su sila i znaju da tako ostane, oni moraju da odrze odredjeni nivo ekonomije. Iran je tokom drugog svetskog rata bio veliki simpeatizer nacista, i tokom rata sve naftna postrojenja koja su Amerikanci i Britanci kupili im je oduzeo pod nekom debilnom pricom o nacionailozovanju. I kada su saveznici usli u Iran tako jest osvojili ga, kao i svakog vladara koji je bio simpatizer nacista su uklonili i umesto njega je dosao njegov sin.

 

Vidite prica nije tolko crno i bela. Premijer o kome ti Kapetane pricas, je samo nacionalizovao naftna postrojenja, ali apsolutno nista nije radio sa njima. Bio je okrutan vladar koji je ulagao u vojsku i tako drzao svoj tron. Srednja klasa Irana ga je mrzela jer su gubili poslove ko nenormalni. Njegov sin je bio jos veca budala, ali to je druga prica.

 

I jos onih ostalih 60 taoca su bili pusteni od strane Iranaca posle 444 dana zatvorenistva. Nije tu bilo nikakvih specijalnih spasilackih poduhvata.

 

U ovom slučaju ako ćemo konkretnije Kanađani su spasli Amerikance pa onda Amerikanci Amerikance.

 

Nijedan od onih 60 talaca nije ubijeno

 

Glupavo mi je što se film vrti oko tih 6 talaca koji su kao pičkice pobegli u Kanadsku ambasadu i sakrivali se u nekim malim skučenim podrumima čim čuju preletanje nekog helikoptera.

 

Zašto su ambasadori palili sve one dokumente i zašto su lomili one klišee......šta je bila njihova misija svih tih godina ?

 

 

I prosto ne verujem da je takav film nominovan za silne Oskare....ne znam....imam podeljeno mišljenje

 

Oficijalna istorija do 1997e, je pricala samo o tome kako su Kanadjani spasili Amerikance. I jeste to bilo veoma hrabro od njih, ali ono sto je uradio agent CIA je mnogo bilo kuraznije i hrabirije. Pa je ne znam sta je tebi cudno uopste. Da sada neki haker uleti u sistem dokumenata u srpskoj ambasadi u Nju Jorku, oni ako bi shvatili da nema drugog nacina da ga izoluju iz sistema najpre bi unistili hard diskove sa podacima.(i to govorim kao primer sprske ambasade, posto je to miljama ispod sistema i organizacija americke abasade) Razne transkacije i dogovori koji idu direknto iz vlade ka ambasadi, o postupcima izdavanje raznih papira, o lobistima i kolko ih placaju, o misljenjima i planovima o toj drzavi kojoj se nalaze je sve nesto sto ostaje striktno izmedju ambasadora i ministarstva u tvojoj drzavi. Bilo bi veoma problematicno kada bi neka treca strana dosla do tih dokumenata. Seti se samo wikileaksa i sta je tu bilo sve.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovo nam je trebalo, glas razuma :)

 

Ali ne razumeš koliko je ta akcija Argo, pravljenja postera, sazivanja konferencija, pisanja scenarija i ostalo zapravo bila uzaludno.....sve to zbog 6 pičkica koji su noćima pijuckali vino u Kanadskoj Ambasadi. Čak i da su ih uhvatili par dana kasnije i vratili među 60 kolega jedina razlika između njih 6 i njih 60 je što su ovi uživali nekoliko dana u boljoj hrani

 

Šta su uradili za onih 60 talaca? Ne znam šta je stvarno bilo ali u filmu nisu ništa....a izgleda da je bila zanimljivija priča manjine nego većine.

 

Ne kažem je da je film loše urađen ili tako nešto, nego jednostavno je pun preseravanja, jebla vas Amerika

 

:)

Edited by Captain Spaulding
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

LOoooooooooooooooooooooooooOL

 

Its failure, and the humiliating public debacle that ensued, damaged American prestige worldwide and is believed by many, including Carter himself, to have played a major role in his defeat in the 1980 U.S. presidential election.

Edited by Captain Spaulding

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledah Argo, dobar je, ne znam koliko su ljudi upuceni u taj dogadjaj, ja sam bio i pre nego sto sam gledao film i film mi se dopao. Ne znam sto ljudi pricaju da je americka propaganda, kad u filmu ima sasvim dovoljno kritike te iste Amerike...

Malo je Aflek preterao sa poslednjom scenom, al' OK, morao je da mu da malo po dramatizaciji bega, filma radi.

Takodje sam bio upoznat i sa Dzonom Cembersom koga tumaci Gudman i sve je na mestu.

Inace, isti dogadjaj je, mislim, retkost u istoriji da Ameri nisu reagovali silom na tako nesto. Cudno je vreme bilo, Rusi su usli u Avganistan, valjda je Amere to sve malo poremetilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako misliš ko je pažljivo slušao skapirao je? Na šta misliš

 

mislim na to da se u americkom filmu na pocetku objasnjava ukratno novija istorija irana i uloga amerike u toj istoriji koja se sastoji od podrzavanja tiranina i koji je drkao sopstveni narod, dok su mu ameri titrali jaja posto je saradjivao sa njima.

 

offtopic:

e sad, sto je umesto jednog tiranina dosla ekipa slicnih tirana, to je drugi problem - problem iranskog naroda za koji ne mozemo da okrivimo ameriku. problem sa svim tim vukojebinama, od iranske revolucije do "arapskog proleca" u proteklih par godina je sto umesto jednih tirana, dodju na vlast ljudi istog kalibra ali druge ideologije. takav je mentalitet, ne mogu kvalitetni ljudi da isplivaju od olosa. nesto slicno kao kod nas samo mnogo gore. :udri:

  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledah Djanga danas , ok je , malo zbrzan i predvidiv kraj , ali pozitivno sto je nakon Titanika L dikaprio poginuo i drugi put , kako kazu treca sreca .

 

Lep pocetak filma lep pejzaž i organizovanost juga , fina muzika , lepše je bilo gledati početak i idiličan život civilizacije nego onu piromaniju na kraju , ali ok , crnci ...

 

Elem super western , pogotovu muzika , ona južnjačka , ne ono bruklin sranje

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledah juce Shooter, odlicna akcija, mozda mi je i je bolja i od Bornove trilogije

 

http://www.imdb.com/title/tt0822854/?ref_=sr_1

 

Danas sam se konacno nakanio i pogledao [REC], Spanski, posto sam presusio sa novijim horor filmovima ....film je prvih 90 % cist klise, providan, predvidljiv, jadno....jedino je kraj filma, tj tih 10% dobro,tj kada odlaze u dupleks i otkrivaju sta se desavalo i ko je tamo ...inace ovo sve ostalo....seen that a 1000 times.

 

E da, pogeldao sam i Battlestar Galactica - Blood and Chrome, sasvim dobar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...