Jump to content

David Bowie


Millosh_024

  

15 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ja te krstim plusem za Low gore, a ti mi tu nešto kao osporavaš Outside glam pesmicama... Lepo je sve to, al' 1.Outside je intergalaktički, svaka sekunda albuma je fenomenalna, reči ne mogu opisati te visine i tu magiju, i tako dalje. Outside je malo ozbiljnije umetničko delo nego ti hitići i ti to dobro znaš, Bobo.

 

Low jeste odličan, ali je podeljen na deo koji više liči na raniji rad, i na ambijentalnu stranu, te nije u tom smislu neraskidiva celina kao Outside, koji mi je nemoguće da slušam pesmu po pesmu, svaki put kad mi se prisluša neka pesma s njega, otvorim folder, skontam da mi se sluša još nekoliko pesama, pa skontam da mi se sluša ipak ceo album. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam slučajno prvo naleteo na njega, zbog Hallo Spaceboy, i onda posle prečešljao narednih par albuma, pa se malo razočarao što nisu toliko dobri kao Outside, mada, koliko je on dobar, bilo bi nenormalno da ih ima više...

 

Vidim niko ne pominje Scary Monsters album, meni je on bitan najviše što je tu Ashes to Ashes, možda i najbolja njegova pesma, ali sam siguran da bi se Volu sviđao i ostatak albuma :bigblue:

 

 

Nije istina koliko je dobra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja probao malo Pin Ups, mnogo je napljuvan i mada vidim razlog mislim da je ipak nezasluzeno..

Valjda zato sto gotivim te fazone sedamdesetih, nema toliko intergalaktickih stvari na albumu, ali je opet dobar skroz, pogotovo mi se svidja sto ima malo zvuka pop strane TVU-a..

Totamealande jel volis TVU? Ja ovog outsidera nikako da navucem na njih..

Ashes rabija album, Fashion je npr hitcina pored naslovne..

I sto ne pominjete "Heroes", meni on verovatno uz The Man Who Sold The World, to mi je sve u samom vrhu zapravo, naslovna mi je jedna od najjacih njegovih stvari..

 

Inace bas sam juce prebacio Outside na fon da slusam u busu dok se vracam, i taman reko ajde da pustim jos je i fino napadala kisa, kad ono prebacio Hunky Dory mesto njega..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve vreme se suzdržavam da te ne popljujem da je to ta tvoja TVU strana, pa ti zato Ziggy bolji od Outsidea... Mada je meni Ziggy bolji nego TVU.

 

A ja kad pričam intergalaktički ovo ono, više mislim na kvalitet neizrecivi, nego na sci-fi tematiku, to se samo igrom sudbine desilo kod Outsidea, da se kosmička tematika poklopila sa vasionskim kvalitetom.

Naravno, tematika albuma Outside je mnogo složenija nego samo taj sci-fi, kome se dopadne, nek istražuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajan album. Meni lično drag i zbog nekih potcenjenih numera poput Scream like a baby i Because you're young - album je sjajan onda kada su manje poznate, opskurne stvari kvalitetne koliko i hitovi i ovo je sjajan primer. Daću i ja glas pesmi Ashes to ashes kao njegovoj najboljoj. Tu su mi negde i Station to station, Starman, Life on mars i tako to, ali ipak Ashes. :wub:

 

Nisam naročito slušao TVU, Vogue. Hteo sam neku godinu da skinem diskografiju i krenem, ali onda je umro Lou i svi su bili u fazonu "aaaa, koliko je TVU dobar!" a tek su jednom čuli debi album. Nisam hteo da budem iz te priče pa sam odložio avanturu. :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...