Jump to content

Kandakodžainebojša


Johnntra

Recommended Posts

Guest HEFEST

Lepa slicica. Lep kaput ima. I ako je narkoman mnogo je fin lik i druzeljubiv. Zao mi je kada vidim lika sa potencijalom da se gusi u heroinskom paklu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
MTV Premijera u ponedeljak u 20:00 predstavlja novi spot sastava Kanda kodža i Nebojša za numeru "Vera, nada, ljubav i stav".

Ovo je drugi singl sa novog albuma "Volja za noć", a o inspiraciji koja stoji iz pesme članovi benda su rekli: "...I ove jeseni većina populacije podleže zatupljujućim otrovima medijskog besmisla, dok preostali deo kulturne i subkulturne javnosti teško uspeva da sačuva moral usled zbivanja koja se kose sa logikom i zdravim razumom. Nakon dugotrajnih borbi sa snagama banalnosti, proseka i dosade, Kanda kodža i Nebojša izlaze neokrznuti oslanjajući se na Veru, nadu, ljubav i stav. Iako je borba neprestana, odustajanje nije opcija."

MTV Premijera: Kanda kodža i Nebojša - "Vera, nada, ljubav i stav"

Ponedeljak, 6. oktobar, u 20:00

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi utisak: konacno los album! :D

 

Tanka produkcija, mada je interesantno sto je suva i sirova, gitare tanke, rifovi bezvezni, otisli u neki rockabilly fazon, obecava na momente, ali ne nesto previse

glasic slabiji, natrpano tekstovima sumnjivog kvaliteta

simpaticni pank momenti xD

 

sad cu da mu pruzim jos jednu sansu pa da vidimo.

 

 

uuu, šta je sa Timbetom...

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj mu mesec dana, da se slegne kako valja. Meni se isprva ni Manifest nije dojmio, ali kako je prolazilo vreme, sve je bolji.

 

Sastav Kanda, Koža i Nebojša započinje mini turneju i koncertnu promociju novog albuma. Predstojeći nastupi su:

10. oktobar Sarajevo

11.oktobar Bratunac

8. novembar Novi Sad klub Quarter

14. novembar Dom omladine Beograda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osim 2, 3 pesme album je odlican. Ono sto ponegde zasmeta, jeste cinjenica da vodeci gitarista nikako da shvati da moze ponekad i da stane tj. da ne mora svakog trenutka u pesmi da svira, sto za posledicu ima mestimicnu pretrpanost gitarama. No to je radio i na prethodnim albumima, takav mu je stil, a svakako da mu kreativnost daleko nadilazi ove nedostatke.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prethodnim albumima je to bilo fenomenalno, ovde kao da su malo zastranili u rokabili/blues verglanje s tim gitarama, na nekim mestima bas paraju usi, umesto da prave magiju koju su pravile ranije. Kazem zastranili ne zato sto je taj fazon bezveze, nego zato sto se oni u njemu losije snalaze od onoga sto su radili do sad.

 

3 puta sam poslusao album i i dalje ne znam da l' mi se svidja :haha:

Ima dobrih momenata, svakako mi se sa svakim sledecim slusanjem sve vise svidja, ali to za prenatrpane gitare i meni smeta, pogubise malo gitarski mojo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

2jec5f.jpg

 

Dragi prijatelji,

 

Pozivamo Vas da budete naši gosti na promociji najnovijeg izdanja grupe Kanda Kodža i Nebojša ,,Volja za noć", u sredu, 12. novembra, u 18 časova, u prodavnici ploča Pinball Wizard Records (TC Eurocentar, Makedonska 30, lokal 15).

 

Mesec dana od objavljivanja digitalnog albuma, ,,Volja za noć" je objavljena i na CD-u pod etiketom Odličnog hrčka.

U sredu, od 18 do 19h, album će se prodavati po promotivnim cenama, a članovi KKN-a će tom prilikom i potpisivati prve primerke svog najnovijeg izdanja.

Pozivamo Vas da zajedno sa nama obeležite izlazak albuma koji je već odjeknuo regionom!

 

,,Volja za noć donosi puno, možda više nego bilo koji njihov album do sada" (Nocturne magazin, 2014)

,,Volja za noć vjerno prenosi zvuk i stav benda sa bezbrojnih nastupa. Ova petorka i ovoga puta nastupa privržena pogubljenim vrijednostima posrnulog grada, zato nema razloga da se ne pridružite bendu na ovom putu nakraj noći" (Buka, 2014)

 

Vidimo se u prodavnici ploča Pinball Wizard Records, u sredu, u 18 sati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...