Jump to content

In Flames


Recommended Posts

Poslušaj The Gallery, pa poslušaj Haven, pa poslušaj Fiction, i reci mi kako je to isti bend koji je išao sigurnim putem.

 

To da su se menjali i da su fantastican bend nikad nisam osporavao, ne znam u cemu je problem i sto se toliko lozis. Samo sam rekao da su isli sigurnim putem, bar kada je muzicki zanr u pitanju.

 

Čoveče, oni nisu širili granice žanra, oni su sami sebe progresivno pomerali iz jednog žanra u drugi. O bilo kakvom tragu death metala u njihovoj muzici nema govora već sa Colony, a onda su krenuli sa razblaživanjem Colonyja u Clayman, pa onda ubacili u Clayman američke elemente da dobiju RTR, i onda samo dalje razređivali i razređivali dok više na kraju sa ovim novim albumom nemaju dovoljno gustine ni da bude osrednji album.

 

Pitam se da li je moguce da verujes u ovo!? Oni nisu sirili granice zanra? Prelazili iz zanra u zanr? Daj pronadji mi taj zanr kom pripada Clayman da nabavim bar jos jedan album pa sam zadovoljan narednih godinu dana!

 

 

Sve je to lepo, ali danas nikom ne pada na pamet da ospori da su prva tri/četiri (zavisno od ukusa) albuma apsolutni vrhunac Metalike. Šta im vredi što su bili inovativni i šta sve ne ako nisu mogli da ponove KVALITET.

 

Evo meni pada na pamet i znam da ima veliki broj ljudi kojima to takodje pada na pamet. Tako da nemoj da se krijes iza toga SVI ovi, NIKO ono, nemoj da se plasis da iskazes nesto kao svoje misljenje. Uz to neces ni lagati. A to da im je vredelo VREDELO je! Ako treba dalje da razglabam zasto mogu ali ne bih offtopic suvise.

 

 

Whoracle i Colony gotovo da nemaju veze jedan sa drugim, dok Whoracle i Clayman zvuče kao dva potpuno različita benda.

 

No comment.

 

Potpisujem sve gore izrečeno.

Zanima me samo koliko ovaj Miki sluša bendova?

 

Veruj mi mnogo vise i raznovrsnije od tebe. Mozda i tolika razlika u stavu prema IF koji se menja, a ne pravi jedan te isti album. Imas kopija relativno solidnih pa slusaj njih.

 

Nisam preslusao ceo album,ali ovo sto sam cuo,dosta prazno i lose po meni.Mislim da ga necu ni jednom preslusati.Fuj.

 

Ovo je prvi iskren odgovor. A cini mi se da vazi i za gorepomenutu dvojicu. Izgleda ste vi vase sudove o albumu doneli posle jednog polovicnog preslusavanja dela albuma, a mozda i pre nego sto ste ista culi.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Miki

Jesi li slušao Korn i Killswitch Engage?

To su bendovi koje IF kopira poslednjih deset godina.

 

Slusao sam Korn daleke 1998. I tada su ih pljuvali "metalci" Meni su se i tada dopadali, valjda zato sto nisam "metalac"

 

Posle toga su mi verovatno dosadili i presao sam na druge stvari ali cujem ponekad neku novu stvar, i pustio sam par albuma od tada, ali nije mi bilo mnogo interesantno.

 

Veza izmedju Korn i IF postoji ali samo toliko sto su i jedan i drugi bend ubacili mnoge novine u metal i sirili njegove granice. To sto se to puritancima ne dopada je druga stvar. Jedna od zajednickih osobina ta dva benda jeste da imaju osecaj za ritam (posebno IF) bolji od drugih bendova i zato nemaju klasicni ritam na koji su "metalci" navikli pa to zvuci drugacije, sto i jeste. Takodje, oba benda su modernizovali metal i sa produkcijom. Osim toga, ne bih preterivao sa poredjenjem ova dva benda.

 

Sto se tice Kliiswitch Engage, mislim da je dovoljan argument da sam probao vise puta da ih slusam i jednostavno su dosadni. A kako je za mene glavna odlika IF da su uzbudljivi, kreativni i raznovrsni (puritanci vi ovo procitajte kao GEJ) onda ne bih poredio ova dva benda uopste.

 

Ajde daj jos neki bend, radije bih da corava koka ubode zrno i da saznam za neki sjajan benda koji IF kopira nego da dokazem da nisi u pravu.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj novi Morbid angel, ne liči muzika ali je to sličan duh i način razmišljanja kao novi In flames. Puritanci kažu da je to gej sranje ali ti ćeš prozreti te laži. Još bih mogao preporučiti Cryptopsy - Unspoken king, Metallica - St Anger i ako ti je do malo starijih Celtic frost - Cold lake.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj novi Morbid angel, ne liči muzika ali je to sličan duh i način razmišljanja kao novi In flames. Puritanci kažu da je to gej sranje ali ti ćeš prozreti te laži. Još bih mogao preporučiti Cryptopsy - Unspoken king, Metallica - St Anger i ako ti je do malo starijih Celtic frost - Cold lake.

 

Iskreno, odusevio sam kada sam kreno da citam. Ali kada sam procitao Metallica - St Anger ne znam ni da li da trosim vreme sa ostalim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veza izmedju Korn i IF postoji ali samo toliko sto su i jedan i drugi bend ubacili mnoge novine u metal i sirili njegove granice. To sto se to puritancima ne dopada je druga stvar. Jedna od zajednickih osobina ta dva benda jeste da imaju osecaj za ritam (posebno IF) bolji od drugih bendova i zato nemaju klasicni ritam na koji su "metalci" navikli pa to zvuci drugacije, sto i jeste. Takodje, oba benda su modernizovali metal i sa produkcijom. Osim toga, ne bih preterivao sa poredjenjem ova dva benda.

 

Korn - da. Još 1994. Pantera nešto ranije, tu negde i Sepultura.

Eto to su bendovi koji su zaista širili granice metala i odveli ga u zanosne, gruvi, gej vode. IF se tom vozu priključuje tek sa bezmalo decenijom kašnjenja.

Ne kapiram kako ti to nije jasno, pa sve više mislim da pričam sa trolom. :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Ti sigurno pripadas onoj grupici depresivaca sto misli da je u muzici sve izmisljeno.

 

Sto se tice Korn i Sepulture, oni su zaista kao i IF pomerili granice metala i izmislili nesto novo i dobro.

 

Sto se tice Pantere, mislim da su odlican bend ali oni nisu nista posebno novo doneli u metal osim u tom trenutku vise agresije. Mislim da su iza IF po doprinosu. Naravno, bavili su se komercijalnijim metal podzanrom i bili mnogo popularniji pa su ostavili i ostavice verovatno nesto dublji trag u toj muzici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Pantere, mislim da su odlican bend ali oni nisu nista posebno novo doneli u metal osim u tom trenutku vise agresije. Mislim da su iza IF po doprinosu. Naravno, bavili su se komercijalnijim metal podzanrom i bili mnogo popularniji pa su ostavili i ostavice verovatno nesto dublji trag u toj muzici.

 

:lol:

 

Prvo, je l' možeš da mi navedeš neki metal album koji zvuči kao "Vulgar Display Of Power" a da je snimljen pre njega?

 

Drugo, Pantera su imali uticaja na maltene svakog muzičara koji ih je ikada čuo dok su IF imali uticaja isključivo unutar melodeath pravca i još pomalo kojekude sa strane tako da stvarno ne znam po kojem su to kriterijumu sem tvog ličnog ukusa oni više doprineli metal muzici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Ti sigurno pripadas onoj grupici depresivaca sto misli da je u muzici sve izmisljeno.

 

Sto se tice Korn i Sepulture, oni su zaista kao i IF pomerili granice metala i izmislili nesto novo i dobro.

 

Sto se tice Pantere, mislim da su odlican bend ali oni nisu nista posebno novo doneli u metal osim u tom trenutku vise agresije. Mislim da su iza IF po doprinosu. Naravno, bavili su se komercijalnijim metal podzanrom i bili mnogo popularniji pa su ostavili i ostavice verovatno nesto dublji trag u toj muzici.

258troll_spray.jpg

 

destructoid-dot-com-fanboy-anatomy.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol:

 

Prvo, je l' možeš da mi navedeš neki metal album koji zvuči kao "Vulgar Display Of Power" a da je snimljen pre njega?

 

Cowboys from Hell.

 

Drugo, Pantera su imali uticaja na maltene svakog muzičara koji ih je ikada čuo dok su IF imali uticaja isključivo unutar melodeath pravca i još pomalo kojekude sa strane tako da stvarno ne znam po kojem su to kriterijumu sem tvog ličnog ukusa oni više doprineli metal muzici.

 

Bas si fanboy lepo ti je rekao Egzistencijalni Bol.

  • Upvote 1
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Pantere, mislim da su odlican bend ali oni nisu nista posebno novo doneli u metal osim u tom trenutku vise agresije. Mislim da su iza IF po doprinosu. Naravno, bavili su se komercijalnijim metal podzanrom i bili mnogo popularniji pa su ostavili i ostavice verovatno nesto dublji trag u toj muzici.

 

:haha:

Najznačajniji i najuticajniji metal bend devedesetih, a, peruna mi, ni ove godine što prođoše od 21. veka ne izrodiše bitniji bend.

Edited by truliandedzombileš!
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali sranje mi je to što su kao ćutali, ćutali, Jesper je sam izašao, sve ok, a sad kad je otišao i kad imaju novog gitaristu, počeli su da kljucaju i u suštini pokazuju da su ga izbacili najstrašnije.

Ako je covek teski alkoholicar realno mu nije mesto u bendu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...