Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Guest 10 dinara
E Bogme nije, molim mu se pred svaki ispit i posle ispita, molim se pre spavanje itd......

Zasto sam glup i slab?

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Da ne treba mozda zrtvu da mu prinesem ( bebu lavovima kao pagani i satanisti)

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ili da odem u zoloski vrt i pogledam majmuna koji smrdi na kilometar i da kazem " Vidi eno nam ga rodjak, samo ovaj nije evoluirao ( ima vremena

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif )

Ali zasto bih se ja molio Bogu ako sam ja naucio za taj ispit ja se Bogu mogu zahvaliti sto mi je dao moc da to mogu da naucim.

 

Ja sam rekao za sitnice molitve koje ti pominjes su za neke stvari koje ja ne mogu da sam da uradim npr.da mi najbilizi budu srecni,zdravi pa onda da pobedimo Bosnu veceras icon_smile.gif...........

 

Ja sam jednom u selu(selo se zove Ratare nalazi se u Paracinu) usao u crkvu Svete Petke i dugo sedeo u njoj takav unutrasnju mir nisam osetio ni u jednoj drugoj crkvi neopisiv osecaj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako. Sam se trudiš i mučiš i odereš dupe da bi položio i na kraju trebaš biti zahvalan tamo nekome ko ni malim prstom nije mrdnuo da bi ti položio.

U tome je poenta-psihologija.

Nekome je potrebno da veruje u nesto,a neko veruje samome sebi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali zasto bih se ja molio Bogu ako sam ja naucio za taj ispit ja se Bogu mogu zahvaliti sto mi je dao moc da to mogu da naucim.

 

Ja sam rekao za sitnice molitve koje ti pominjes su za neke stvari koje ja ne mogu da sam da uradim npr.da mi najbilizi budu srecni,zdravi pa onda da pobedimo Bosnu veceras icon_smile.gif...........

 

Ja sam jednom u selu(selo se zove Ratare nalazi se u Paracinu) usao u crkvu Svete Petke i dugo sedeo u njoj takav unutrasnju mir nisam osetio ni u jednoj drugoj crkvi neopisiv osecaj..

Ma uvek se molim, navika, postovanje, snaga, vera..................

Jedno je tacno nece mi ni bog pomoci ako nisam uci, ali ako ucim pomocice jos vise.

 

Da molim se i pred svaku bitnu utakmicu icon_wink.gificon_wink.gificon_wink.gif

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali zasto bih On mrdao malim prstom kad me je ovakvog stvorio da ne bi morao da mrda malim prstom oko ovakvih stvari..

 

Zar te nisu mama i tata stvorili? laugh.gif

 

Da molim se i pred svaku bitnu utakmicu

 

To ti je ona fora: Bože, kako ti nije žao nas srba...pa šta si tu uradio za nas ovih svih godina? A on će na to "Kako šta?! A trojka Đorđevića?!"

 

icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma uvek se molim, navika, postovanje, snaga, vera..................

Jedno je tacno nece mi ni bog pomoci ako nisam uci, ali ako ucim pomocice jos vise.

 

Da molim se i pred svaku bitnu utakmicu icon_wink.gificon_wink.gificon_wink.gif

Kao sto je veceras icon_biggrin.gif

Bogami,neko i ne uci pa ima srece..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sreće? Kao da je to Hrišćanski pojam? I Japanci, Indusi, Eskimi ponekad imaju sreće a ne mole se hrišćanskome bogu.

Jel' ti to meni? icon_biggrin.gif

Izgleda da si me pogresno razumeo..

I ja sam cesto imao srece u skoli,a da nisam ucio.Naravno,niko nije "kriv" za to.Splet okolnosti..iliti sreca. icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto vi zreliji mislite da nisam provalio vase zajebavanje,tako i vi niste shvatili moje zajebavanje..toliko o tome.

icon_wink.gif

Stvarno mislis da je ovaj forum smece zbog mojih postova?

Procitaj prethodne stranice i proveri kako sam raspravljao sa Black_Totemom i Axeanosilasom,bez imalo svadja i prozivanja.

Ne,ti si odlucila napadati samo Varga jer ima taj zlokobni nick..

nemas nista zlokobniji nick od kojekakvih andjela smrti, tame, goticnih prdeza i sl. ne obracam paznju na nikove. biggrin.gif

 

o ne, ok je to sve.. lijepa diskusija, sve je to ok. takodje, ne pretjeruj, naravno da ne mislim da je forum smece zbog tvojih postova. samo navodim primjer utrkivanja, u gomili glupih tema - koje si i sam naveo.

btw, cudno - zvucao si mrtav ozbiljan i ama bas NIKO nije skapirao tvoje zajebavanje.. hm.. ph34r.gif .. ajde dobro.. uzivaj icon_smile.gif

 

 

 

 

milose - ne znam sto moras treptati i sjediti u mraku i sl u vezi te slike. prosto je okrenes i vidis jasno djavola. bar ja tako vidim.

 

 

 

 

i na kraju - totalno je smijesno vase poimanje Tvorca, molitve i sl.. ajte jos koji komentar tipa - Isus je bio Jevrej.. Bog nema uticaja, ja sam na svoju sudbinu uticem.. donijela me roda, a nisu me mama i tata rodili.. i tako

 

icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje je kad genije zeli da pise glupe postove nego neznalica pametne. icon_smile.gif

Imam jedno pitanje,inspirisan prethodnim tezama-Ako je sve nastalo od tog jednog boga,kreatora,kako je onda on nastao?Sta je njega stvorilo?

Mislim da je to iznad nase sposobnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje,inspirisan prethodnim tezama-Ako je sve nastalo od tog jednog boga,kreatora,kako je onda on nastao?Sta je njega stvorilo?

 

A ebiga, to sam i ja pitao između ostalog. Ali sve to zapravo i ne bi bilo bitno kada bi se sve svelo na neke druge, bitnije stvari kao što je osnovna poruka koju religija treba da ima a to je način življenja (koji će ljudi svakako izopačiti ali svejedno, bilo bi dobro imati neukaljanu osnovu) a ne da se trudi da objašnjava stvari o kojima nema pojma. Hrišćanima je smešno kada se priča o klanjanju drveću i simbionskom življenju sa prirodom a nije im smešno što oni propagiraju priču o tome kako je čovek stvoren od prašine, kako je žena stvorena od rebra (ajde da to bar bude shvaćeno kao da je uzet genetski materijal za osnovu...ili tako nešto savremenije...) o potopu, kišama sumpora, mađioničarskim trikovima kao što je voda u vino....ne,sve je to uredu ali ako se klanjaš drvetu...onda si smešan dok sam ja, koji se tako čvrsto zavarava drugim glupostima, ja sam mnogo bolji od tebe. Hollier than thou that is. icon_rolleyes.gif

 

I sad ja ako kažem "poštovaću i prihvatiću učenje Isusovo i živeću prateći načela koja je on postavio...ali neću se povinovati crkvenoj instituciji, neću biti njihov pion, ne verujem da je ta takva, viša sila kojom se oni koriste i iza koje se sakrivaju, prisutna na zemlji..." ne, tako nešto nije dovoljno. Ili veruj u ceo paket ili si niko i ništa. Uostalom, dovodiš pod znak pitanja njihov bogom dan autoritet a to je gori greh od bilo kojeg drugog.

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

koljivar:

 

vidim, ovo ti je novi start.. agresivan po obicaju icon_smile.gif

 

 

 

Milos: jedno je imati nevjernicki stav, a drugo pogani. ali ako sam za sebe kazes da imas nevjernicki pogani - a nacin na koji ismijavas religiju je fakat takav onda ja nemam sta tu da dodam. mozda se ti i ponosis tim. tvoja stvar.

 

bitno, sto se tice Hokinga.. koliko ja znam, sam sebe je opovrgao u nekoliko navrata, i izjavio - parafraziram, da ni sam nekad siguran koliko ce se jos puta opovrgnuti.

ne potcjenjujem njegov rad ni u kom slucaju, samo kazem ono sto on kaze za sebe. covjek je genije i zaista svaka mu cast.

u drugom slucaju, cijenim takodje i Teslu - i njegove genijalne misli o zivom univerzumu..

sam Hoking koliko sam ja upucena nikad nije zanemario Boziju ulogu u svemu. dao je svoje teorije o tome, ali rece da je svjestan da ih nikad nece za zivota dovrsiti i da ce ih mozda shvatiti kad UMRE.

 

Stephen Hawking

 

Not only does God play dice, but... he sometimes throws them where they cannot be seen.

 

i dalje..

 

"If we find the answer [the unified theory], it would be the ultimate triumph of human reason -- for we would know the mind of God.""

 

takodje je pokazao jako puno postovanja za religiju/konkretno Hriscanstvo i dao izjavu u kojoj kaze da je srecan sto sam moze dati neke odgovore koje je religija tako dugo trazila.

 

problem Hokingov je kao i Isusov.. malo ih ljudi kapira. biggrin.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je to iznad nase sposobnosti.

Daleko iznad poimanja prosecnog ljudskog bica. Taj odgovr sasvim sigurno nece pasti s nebe na yumetal forumu icon_smile.gif ali lepo sto se trudis icon_smile.gif

 

Pazi kad prosecan covek nije sposoban da prihvati cinjenicu da mozda nije u pravu. Kako ce onda uspeti da rasiri svoju svest i sazme nesto vise ako se ni ne trudi da to uradi.

A upravo to znanje da neznas je osnovni motor saznanja. To je biblija efikasno uspela da ubije u ljudima sa par tupih udaraca. Evo ti ovo i cuti. Na`ran` svinje i ne diraj nista.

 

u drugom slucaju, cijenim takodje i Teslu - i njegove genijalne misli o zivom univerzumu..

 

Tesla rules.

Ali da li bi ga cenila i da si zivela u njegovo vreme sa istim hriscanskim ubedjenjima koje imas?

Pazi, za njega su ljudi govorili da je djavo, ON JE MEDITIRAO!!! Posedovao je telekineticku moc. EJ! Pazi ti danas ne prihavatas meditaciju, a ne pre 100 godina.

 

Zamisli koliko je hriscanstvo potencijalnih Tesli spalilo na lomacama u strahu i nerazumevanju icega van onoga sto pise u bibliji. Jebeni vestac bre, kakav crni naucnik icon_smile.gif

 

Da li IKO danas razume kako je Tesla dosao do tih saznanja? Mislis da ga je biblija naucila tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm....ma koliko me bolelo da priznam, na neki cudan nacin, cak se i slažem sa ovim što si gore napisala. laugh.gif

 

 

Poenta je u tome, da Hoking, uspeo u tome ili ne, ipak traži objašnjenja a to znaci da nije zadovoljan ponudenim. Nisam ja rekao da Hoking negira postojanje boga ali ne vidi ga kao matorog belog cicicu koji živi medju oblacima vec jednostavno kao neku nedefinisanu višu silu (usled trenutnog nedostatka boljeg objašnjenja) Zašto nauka i religija ne bi obe bile upravu? Zašto se odbacuje stav da mi bogom smatramo neku višu, razvijeniju rasu od naše koja je imala udela u našem postojanju na Zemlji? Šta fali tom stavu? To što je sa naucne tacke gledišta i što zanemaruje misticizam religije? Nema niceg lošeg u traženju smislenog odgovora umesto dve hiljade godina starog pogleda na stvari. I čemu vodi ismevanje i ponižavanje drugih religija? Zašto su one manje u pravu nego naša? Još jedan čisto egiostičan stav koji ništa dobro neće doneti.

 

 

Milos: jedno je imati nevjernicki stav, a drugo pogani. ali ako sam za sebe kazes da imas nevjernicki pogani - a nacin na koji ismijavas religiju je fakat takav onda ja nemam sta tu da dodam. mozda se ti i ponosis tim. tvoja stvar.

 

Tu sam bio sarkastican. Ja smatram da i vernici ismevaju nevernike a ne obavezno obrnuto.

 

 

 

Što se tiče Tesle i zapravo, bilo kojeg drugog naučnika, naravno da ću se sada pozvati na sudbine Kopernika, Keplera i Galileja upravo zbog religije i njene nemogućnosti da prihvati promenu. A sve što su hteli da kažu je ono što danas svako normalan zna. Da nije bilo takvih ljudi koji su se protivili moćnicima, danas bi veoma zaostajali. Još jedna paralela sa sudbinom pagana i o tome koliko je hrišćanstvo progresivno. Bilo jeste ali više nije. I umesto da se prilagodi, zadrži osnovnu poruku i mani se detinjarija, ono i dalje insistira na njima i štaviše, bori se svim sredstvima za njihovo očuvanje umesto da se učini boljim i popravi svoje greške iz prošlosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, potpuno tako.

 

ne ulazim u mracne godine katolicizma i spaljivanje vjestaca i vjestica.. ne mozes uporedjivati ondasnja vremena sa ovdasnjim. takodje, pravoslavlje nikada nije imalo takav stav prema naucnicima. svaki napredan covjek bio je podrzan.. pa i sam Tesla.

 

a da nauka i religija moraju koegzistirati, govorio je i Ajnstajn. svaki naucnik biva nadahnut idejom Boga. a teorije ostaju i dalje samo teorije.. dok se ne dokazu prakticno.

 

 

 

metalbeer:

A upravo to znanje da neznas je osnovni motor saznanja. To je biblija efikasno uspela da ubije u ljudima sa par tupih udaraca. Evo ti ovo i cuti. Na`ran` svinje i ne diraj nista.

 

ja mislim da ti nisi bas najbolje ukapirao Isusovu - `blago onima siromasnim duhom, jer njihovo je Carstvo Bozije`.

kao sto vec rekoh, pravoslavlje nikad nije bilo protiv nauke (ili bar ja ne znam za to), a u Bibliji samoj se propovjeda cistota i napredak duse, saznavanje istine i sl.

kako moja baba s pet razreda osnovne da se pita neka pitanja kad ne umije ni da se potpise. ona prosto vjeruje i ne postavlja suvisna pitanja. ima jako obrazovanih koji pored svog primljenog znanja, ne vjeruju jer nisu VIDJELI. i tako dalje. no, o ovome smo vec negdje pricali, pa da se ne ponavaljamo.

 

dalje, sto se tice Tesle i meditacije..

 

ja mislim da su savremeni gurui ili kako se vec nazivaju ucitelji transcedentalne meditacije ZLOUBOTRIJEBILI Teslino ime u svrhu svojih ucenja! o tome je lijepo i jasno sam Lukovic govorio, i nekolicina jos doktora.

Tesla je bio krsteni pravoslavac, i imao je sasvim jasno svoju viziju Boga.

genije i cudak u isto vrijeme.. imao je tikove po kojima je od svog stana do laboratorije broj koraka morao biti dijeljiv sa tri, broj zalogaja djeljiv sa tri, objedovao je svaki dan ISTIM redom, ne dodirujuci nista suvisno na stolu, kvake je dodirivao samo kaziprstom, imao je milion rituala koje je sprovodio i u laboratoriji, koje je u nekoliko navrata Mark Tven tesko ismijavao. znao je da zatvori oci i provede tako citav dan, nije reagovao na spoljni svijet, KAZU. i gomile slicnih stvari.

za njega su takodje govorili da je dosao sa Venere, da je licno vanzemaljac i tako dalje..

 

takodje, Biblija ga nije naucila tome, ali kako je sam govorio - bio je nadahnut postojanjem zivog univerzuma i cesto je Tvenu objasnjavao da ponekad moze da osjeti kad Bog duboko udahne. bio je veliki poznavalac Bozije rijeci, otac mu je bio pop, pa razumljivo.

 

Tesla je imao svoju viziju Boga i svijeta, radio istrazivanja na ljudskoj auri, konstruktovao aparaturu u tu svrhu itd.

 

takodje, Tesla je bio krsteni pravoslavac i nikad to nije porekao. divio se Bogu i probao da ga razumije. imao je svoje teorije u vezi svega i ne sjecam se da je igdje propovjedao transcendentalnu meditaciju, iako je sam imao svoj neki nacin da smiri dusu. molitva je imalo drugacije znacenje u njegovom slucaju. ali nisu svi tesla, niti ce se mozda ikada vise roditi jedan takav.

 

a povezivati njega i transcedentalnu modernu meditaciju od koje dosta ljudi ni danas ne moze da se oporavi - NIJE OK.

 

a o tome smo vec pricali. ja sam ti iznijela slucajeve i tudja iskustva, pozelila sve najljepse u meditiranju i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao sto ti vec negdje rekoh, ne dovode stvari ljude u zabludu nego POGLEDI na stvari.

 

Tesla nije isao da se pokrsti jer je vec bio krsten i u svoje dnevnike je cesto ostavljao sjecanja na svog oca i vjeru kojoj pripada. naravno, interesovala ga je nauka, ne moraju svi da budu popovi ili sta vec. takodje, on nije bio jedini geniji koji je pun tikova i koji ima svoje rituale.

 

 

da nije pravoslavac, totalno mi ne bi bio odbojan - apsolutno nema veze s tim nego si ti to prvi pomenuo u tom kontekstu.

genije mi je Hoking.. nije pravoslavac, ne interesuje ga crkva. ja licno dosta toga od njega ne kapiram, u smislu nekih teorija, ali mi se svidjaju njegova vidjenja zivota, covjekove psihologije i sl. nijedan od genija tog tipa nije iskljucivo naucnik, nego se bave razlicitim stvarima i naukama.

marija kiri me odusevila nekim stvarima..

Ajnstajn itd. ne zato sto me odusevila njegova teorija relativiteta, nego neka njegova vidjenja zivota, stvari koje mozes prakticno da primjenis itd.

 

tesla nije savrsen.. dugo mu je trebalo dok se otresao teskog poroka, KOCKANJA. imao je specifican stav prema zenama. dosta toga.. ali znas sta.. geniju takvog kova sve je dopusteno, i dosta toga sto ne razumijemo i sto nam je cudno kod njega, treba tako i da ostane. jer mi nismo on i nikad necemo da to budemo. ostajemo samo da ga postujemo.

 

takodje, opet tvrdim - a ti i dalje zloupotrebljavas kao i svi gurui koji po Bgd-u drze predavanja o transcedentalnoj meditaciji - Tesla je imao svoj nacin umirivanja duse, sticanja koncentracije i sl. njegovo nije bilo samo da satima sjeti u laboratorji zagledan u jednu tacku, nego da to nastavi pravilnim disanjem do samo njemu znanog perioda. to sto na banderama na koje se lijepe plakati za `Kurs Brzog Citanja` pise da je te stvari ucio i Nikola Tesla ne znaci da je zaista ucio.

iskreno, zar ti mislis da je Tesla gubio vrijeme citajuci Shri Kurca Palca koji mu govori da moze biti hrast samo ako to pozeli?

sumnjam.

Tesla je imao svoje nacine, koji su u neku ruku bili meditacija, ritual, molitva - sta god, ali nemaju mnogo slicnog sa onim ucenjem od kojih se dosta onih jadnika lijeci po VMA.

 

 

 

Milose:

sto se tice zakljucka koji si izveo, to je isto ovo sto govorim Metalbeeru.

 

to pretjerivanje o svestenicima koji napastvuju, to brate ostavi nekome drugom.

ja sam vise mozda od tebe samog obavjestena u tom pogledu, ali 99,99% ljudi koji posjecuju crkvu, nemaju ta iskustva. strah me reci 100% - jer nemogu nista tako da tvrdim.

a ono sto sam vec pricala o meditaciji (mislim da sam bila jasnija na par prethodnih strana dal ove teme ili Paganizam - nisam sigurna, nek Metalbeer kaze), i ljudima koji su unistili zdravlje zbog KURSEVA MEDITACIJE - pricacu uvijek u negativnom kontekstu.

zato sto sam vidjela kako ti ljudi izgledaju, slusala sam njihova jeziva iskustva, pare koje su kasnije pukli na lijecenja, slusala sam neuropsihijatra i jos par strucnjaka iz te oblasti koji UPOZORAVAJU na te stvari..

i sta se sve krije pod Kursevima Brzog Citanja i ne sjecam se vise kako su ih sve nazivali.

 

 

 

sto se mene tice, moze meditirati neki indijac godinu dana zagledan u jednu tacku, jer to radi od svog rodjenja - i moze fakir ili kako vec se zvali ti ljudi, hodati kroz uzareno ugljevlje i natjerati receptore bola da ne reaguju..

vjerujem ja u telepatiju, i da postoji bioenergija i svi oni ljudi sto ocima dizu kasike sa stola.. sve se to slazem..

ali kao sto vec rekoh, sto se mene tice nek Metalbeer provede citav zivot zamisljajuci da je bukva, ako mu je to po volji, nek praktikuje jogu i meditaciju i sta god zeli - srecno mu bilo.. ali pricati o tome kao da je to strava stvar koju bi trebali svi mi da radimo, totalno je glupo.

 

po meni, ne treba ni svi da idu u crkvu, pogotovo one zene koje golim dekolteom dodiruju oltar.. ali svakome na volju.

 

pravoslavlje nije nikad nikoga tjeralo u crkvu niti spaljivalo bezboznike. moli se onaj ko to oce.

 

eto toliko, cisto da ne bi mijesali neke pojmove.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da nije pravoslavac, totalno mi ne bi bio odbojan - apsolutno nema veze s tim nego si ti to prvi pomenuo u tom kontekstu.

genije mi je Hoking.. nije pravoslavac, ne interesuje ga crkva. ja licno dosta toga od njega ne kapiram, u smislu nekih teorija, ali mi se svidjaju njegova vidjenja zivota, covjekove psihologije i sl. nijedan od genija tog tipa nije iskljucivo naucnik, nego se bave razlicitim stvarima i naukama.

marija kiri me odusevila nekim stvarima.. 

Ajnstajn itd. ne zato sto me odusevila njegova teorija relativiteta, nego neka njegova vidjenja zivota, stvari koje mozes prakticno da primjenis itd.

Drago mi je da je odgovor ovakav icon_wink.gif Ne zameri, pokusavam da otkrijem tvoje granice, bice mi lakse tako.

Tesla je imao svoj nacin umirivanja duse, sticanja koncentracije i sl. njegovo nije bilo samo da satima sjeti u laboratorji zagledan u jednu tacku, nego da to nastavi pravilnim disanjem do samo njemu znanog perioda.

Da li znas sta je pranayma i kolika je njena dobrobit za coveka koji je praktikuje?

Nadam se da nece biti onog etiketiranja tipa: Pravilno disanje OK ; pranayama BAD jer su u pitanju iste stvari.

Indijska duhovna praksa je vestinu pravilnog disanja (pranaymu) dovela gotovo do savrsenstva i nju mogu da praktikuju i ateisti i hriscani jer je oslobodjena od bilokakvih simbola, mantranja i bilo cega drugog sto bi i tebi moglo biti odbojno. Rec je samo o tebi i tvom disanju. Nista vise. Veoma jednostavno i korisno.

 

Povuci liniju. Zasto stalno pricas o sitnim sekticama, skolama citanja, transcendtalnoj meditaciji i prividjanju zmajeva? Tvoja negativna opsesija tim stvarima je ocigledna, ali ovde sem tebe niko drugi niti misli niti prica o tome.

Rec je o stvarima iznad toga...ja mislim i pisem na jednom univerzalnijem nivou, u cilju otkrivanja i upotrebe kvalitetnih misli, a ne u cilju antihrist propagande.

Ne moras toliko o pogresnim stvarima, razumem te, mozes i da pokusas da pronadjes ono sto je dobro u svemu ovome o cemu pricamo.

Znas, ja sam mnogo puta bio u crkvama i imao fantasticne razgovore sa svestenim licima, a i licna iskustva. Nema vece lepote od poznavanja mnogih duhovnih kultura, svaka ima svoju lepotu i vrednost. Nijedna nije stvorena sa zlim mislima u korenu, do tog zla dodje kada jedna kultura zlonamerno tumaci drugu.

 

Zato kada ti kazes:

.. ali pricati o tome kao da je to strava stvar koju bi trebali svi mi da radimo, totalno je glupo.

ja se samo nasmejem, jer to nikad nisam ni rekao. Jednostavno reagujem na pokusaj potpunog ocrnjivanja necega zasta znam da nije ekskluzivna crnina, cak naprotiv, vrlo je zivahno i sretno.

 

Reci da je hriscanstvo apsolutno pogubno i isto cu reagovati.

 

iskreno, zar ti mislis da je Tesla gubio vrijeme citajuci Shri Kurca Palca koji mu govori da moze biti hrast samo ako to pozeli?

 

Uh. Kao prvo, ako je nesto (nemam pojma na sta si mislila) shri kurac palac, onda je i biblija sveto govnjivo smrdljivo pismo. Ne razumem zasto ti je tesko da ovladas bar nekim osnovnim termina religija koje kako kazes "postujes".

 

Kao drugo, biti hrast pa biti hrast. Ja se nigde u indijskoj literaturi nisam sreo sa formulama pretvaranja u hrast, a bogami i ni u drugim. Zaista te ne razumem, ali vidim da ni tebi nije nista jasno. Ne u smislu da si glupa, ali si zaista potpuno neupucena u stvari koje zelis da opovrgnes. Zar nije fer da se prvo upoznas sa realnim kvalitetom stvari o kojima zelis da pricas? Nedostaje ti teorijsko i prakticno poznavanje bilo koje duhovne prakse sem pravoslavne i ne znam kako da razgovaramo dalje kada postavis takvo "blend it all in one" pitanje.

 

to pretjerivanje o svestenicima koji napastvuju, to brate ostavi nekome drugom.

 

Tek kada ti ostavis svoja preterivanja o pogubnosti meditacije, bicemo na nuli. kako ne razumes najprecizniju analogiju tvojim recima koju ti je Milos dao?

 

 

poz

Edited by Metalbeer

Share this post


Link to post
Share on other sites

tehnike pravilnog disanja i neki nacini sticanja koncentracije praktikuju mnogi monasi recimo, sto ja licno znam u cetinjskom manastiru (zaboravih ime).. to nije problem.

sam Vladika Nikolaj je jako puno govorio o indijskoj konkretno kulturi.. njihove knjige mu nimalo nisu bile nepoznate. ono sto sam ja citala o tim stvarima - na kraju, zaista nemam los zakljucak. za mene je to pozitivno. ono sto nije - jesu ti nadri-kursevi, jer nije u praksi pravih duhovnika da zaradjuju pare na svojoj duhovnosti.

nisam opsjednuta tim kursevima meditacije ali su mi jako mrski, i mislim da ljudi trebaju biti upozoreni na njih, jer ih drze totalni laici.

takodje, srbi imaju pravoslavlje i mnogo nacina da vjezbaju duhovnost ako vec zele.. mislim da covjeku iz pomoravlja vise lezi pravoslavlje u smislu duhovnosti, nego da sjedi pod sljivom i dozivljava nirvanu. indijci i dosta tih azijskih naroda jednostavno imaju drugaciji, smireniji mentalitet i u genima im je da praktikuju neke stvari. kako kaze nekad moj profa simeunovic, neko se opusta mozda u tisini tisovine i dozivljava nirvanu, a Srbima (dakle, govoreci generalno ljudi s podneblja) za koncentraciju najvise pak prija neko dobro veselje s trubacima. to je bilo malo u sali receno od strane njega, ali sam sigurna da ces uhvatiti poentu.

 

 

nisu svi isti i ne reaguju svi isto na neke stvari. ima ljudi koji su meteopate (valjda sam dobro rekla), pa im svaka promjena vremena smeta i negativno utice. a kamoli trans. meditacija i slicne nebuloze.

to su jako zajebane stvari i tesko je naci nekoga ko ce te skroz pravilno uputiti, pa ni tad ne znas kako ces reagovati. a najgore, ljudi kad se uvuku u to, jedva izadju - a izadju obicno kad su toliko lose, da ne znaju ni ime svoje.

ponekad je najbolje biti ateista i nista ne znati.

 

sto se tice hrasta, pokusavam u zejbanciji i pezorativno neke stvari objasniti. ali ti ih znas bolje od mene.

ja nikada ne mogu pohvaliti nesto sto ljude odvodi u bolnicu.

moguce da to nisu iste tehnike i stvari koje ti licno upraznjavas, ili ti prosto drugacije reagujes na to. kao sto rekoh nismo svi isti.

mene sto se tice, ne treba mi transcedentalna meditacija. dovoljno mi je da provedem malo u crkvi ili u tisini kuce, upalim svijecu, ocitam molitvu, ocenas i sl. da ne duzim...

nije mi potrebna meditacija, nalazim sve u Hristovom ucenju.

 

pogubnost meditacije je evidentna na mnogim primjerima, o tome je malo preciznije podacima govorio Axeanosilas. i sta cemo sad s tim ljudima? i jos koliko njih ce da bude..

 

poz.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogubnost meditacije je evidentna na mnogim primjerima, o tome je malo preciznije podacima govorio Axeanosilas.

Ocigledno ti nisu poznati slucajevi ljudi koji su se meditacijom preporodili, izvukli se iz prakticno bezizlaznih situacija, a veruj mi tog zdravlja iz indije ima na pretek. Nije tvoja krivica sto to nisi videla ili cula. Logicno je, kao sto nije svaki hriscanin palikuca i inkvizitor, tako ni svaki ucitelj ili praktikant bilo koje druge religije nije otrovni manipulant i podvodac u bezizlazne lavirinte uma. Filter treba drzati uvek, naravno..

 

i sta cemo sad s tim ljudima? i jos koliko njih ce da bude..

 

Nekima apsurdno, ali bice ih sve vise ako nastavimo da konstantno utiskujemo negativnost u ono sto oni koji su tim zainteresovani mogu dodirnuti. Kolektivno nesvesno je nesto iz cega svi crpimo, i svoj uticaj na tako nesto ne treba zanemariti, narocito u jednoj sredini koja vise voli da upija nego da radi. Mi stvaramo mentalni sadrzaj koji kasnije upijamo. Bog (ili kako god TO nazvao) je coveku dao tu slobodu, i tu je primat na coveku.

Upozoriti na moguce posledice nekim toplim, humanim razumnim nacinom bez prenaglasavanja je ok, ali truditi se da se u taj put utisne sto vise negativnih projekcija, moze svima da se vrati isto tako. A sa druge strane, da sam ja mali klinja i da cujem nekog kako prica kako je nesto jako opasno, pa vec sutra bi otrcao da to nabavim ako ikako mogu.

Nije jednostavno sve obuhtvatiti, zato je dobra volja u startu, daleko bolja opcija ako zelis zivot bez problema.

 

Znam da nemas nameru da pravis situaciju tezom, verovatno i neces, ali eto iz istih pobuda ja zelim da upozorim tebe na eventualne posledice tvog forsiranja antipriche. Mozda ti i uspe da napravis sebi sranje, a mozda i drugima. Zasto bi samo praktikovanje meditacije imalo bumerang efekat, zar ne?

 

 

Eto, samo to,

ostatak tvog posta je apsolutno sjajan pivopije.gif Da nisam znao da ne mozemo da se slozimo, ne bih ni cedio ovoliko, odavno bih otisao icon_wink.gif

Oprosti ako sam negde pregrub, to medjusobno ponistavanje me zna uvuci u takav mood.

Poz icon_wink.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

palikuce i inkvizitori? o kom vremenu pricamo?

 

to me podsjeca na pricu ovdasnjih crnaca koji se za svaku jebenu sitnicu pozivaju na ropstvo svojih predaka, sto je sramota.

kao sto rekoh, pravoslavlje nije ucestvovalo u nasilnim pokrstavanjima niti je imalo inkvizicije.

ne slazem se ni ja s mnogim stvarima katolicizma - ali zato me i nije mnogo nikad interesovalo da postanem katolik.

 

znas, meni i sestrama su tata i mama stalno trubili o pogubnosti droga - i pokazivali cuvene sarajevske narkomane. vjeruj mi, citav zivot bjezimo od toga. ja ne pijem ni kafu cak, ni sodu, a cigarete su mi odvratne a taman posla da sam trcala za drogama.

pitanje je : zasto praktikovati nesto tako nesigurno i s mogucim negativnim efektima? zasto ne naci neke druge metode, ne moraju to biti Ocenasi i molitve?

ako je nesto negativno, onda je negativno, i treba ljude upozoriti na to. po iskustvima onih koji su se izvukli s tih kvazi-kurseva, vidimo posljedice. oni takodje pricaju o ljudima koji su jos u tome, a totalno zastranili, u smislu - loseg su zdravlja, ne prepoznaju familiju, daju velike novce na to itd.. sta cemo s tim?

uopste ne bih voljela da mi rodjena sestra udje u to, pogorsa sebi zdravlje, zaboravi na nas, i pocne da radi samo za taj kurs. negativne posljedice po mene za ovu antipricu? kako to mislis? na neki hriscanski nacin - kao, radim lose, lose ce mi se vratiti?

brate, zaboravio si staru biblijsku istinu i Isusovu da ce lazni proroci i ucenja preplaviti svijet...... icon_da.gif

 

za sve se ovo vec znalo, nista novo.

 

poz i tebi!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se ovog tiče preporučujem ti neku od knjiga Stivena Hokinga gde je lepo ispričano kako je sve nastalo. Recimo "kratka istorija vremena". Nekim ljudima nije dovoljno objašnjenje "to je bog i tačka". Ne mogu da verujem da vama jeste. Šta dobijate od toga? To nije nikakvo objašnjenje. Ako smatrate da takvim religijskim stavovima čuvate običaje i istoriju svog naroda, to je jedno...ali ne mešajte to u druge stvari. "to je bog" mora da ima i "a ko je on? Kojoj rasi bića pripada? Koliko je star? Kako je on nastao? Šta on ima od toga što je sve ovo kao napravio?" i milion drugih pitanja koje vi u nedostatku odgovora samo kao ismejete a time ništa ne dobijate već tešite svoja ubeđenja za koja se plašite da priznate da nisu baš 100% tačna i ispravna i onda svako ko misli drugačije takođe samo dobija glupe podsmehe a to zaista ne znam kome služi na pamet. Sve u fazonu "vidi jadnika, nije vernik kao ja...hihihihihi...." a mene takav stav, iskreno nervira. Da nije takvog uzdignutog, egoističnog stava, ni satanizam ni bilo koje drugo protivljenje religiji ne bi postojalo.

 

I ne. Ništa slično tome "da su hrišćani vrteni oko prsta" nisam hteo da kažem i ne znam odakle ti to.

 

 

 

 

Za neke je Biblija ništa više od manipulatorske laži. (ajde sad se samo glupo nasmeši i izvređaj me zbog mojeg neverničkog poganog stava.) Konkretno što se Isusa tiče, polako se šire saznanja da nije bio baš takav kako je opisan u Bibliji koja je delo Rima a ne Božja ili Isusova reč. Isus je bio fenomenalan čovek, potomak Davida i zbog toga je bio proganjan. O njegovom božanskom statusu se tek nakoliko vekova kasnije počelo pričati i sada je to glavno umesto da se priča o tome kako je imao dobru poruku i načela koja treba poštovati radi ljudskosti. Ne, sve to je nebitno. Nije bitno što su jednog tako brilijantnog čoveka pretovrili u jeb**u dogmu (izvinjavam se na jeziku) zarad jačeg manipulatorskog efekta. Ajde sad ćemo se i na ovo samo lepo nasmejati, ne dajući nikakav protiv argument....zapravo, ceo život ćemo proživeti glupo se osmehujući i jesti laži koje nam serviraju sa svih strana, verovaćemo u sve što nam kažu da treba da verujemo....sve u svemu, bićemo lepe, divne, krasne perpetualno nasmešene ovčice i svima će biti prelepo.

 

no.gif

А стивен хокинг је меродаван зато што?је био јеврејин?сви антихристи- као што си ти- се позивају на многе научне књиге, психолошке, итд, а у већини случајева незнате да се стално позивате на јевреје..такође ни ,,сатанисти" незнају да је Ла Веј јеврејин, и да је сам изјавио да уопште неверује у оно што је писао...готове све књиге које имају приступ свету/животу/човеку који пориче ставове или цело учење хришћанства су писали јевреји.. само немојте да почнете сад о5 са небулозама- први хришћани су били јевреји, јер је то као да си рекао прси муслимани су били хришћани..

 

а ти знаш да су ствари у које ти верујеш 100 одсто тачне? а хришћантво УВЕК има одговор и на СВЕ има одговор, једино може да нема хришћанин.. и, иначе, бог није настао..

 

библија није манипулаторска књига, јер ти кад је отвориш, не изађе из ње рука са утоком да те натера да будеш хришћанин.. књигу неможеш назвати манипулаторском. свака књига, верска, научна, каква год била, износи одређене ставове, и образлаже их, а ти бираш да ли ћеш нешто прихватити..

 

то ме подсети небулоза као што је да нам је хришћанство наметнуто..требали би мало да прочитате више о томе па онда да кењате...да видите колико је трајало то покрштавање, тј колико је требало Србима да постану православан народ, а колико времена смо били под Турцима.. По тој логици, ми смо требали да примимо ислам једно 5 пута од турака...

 

и библија није дело рима, већ првих хришћана, што значи да се ,,идеја" о Христу Богу није појавила вековима касније.. Има много римских и јеврејских извора који помињу исуса, а помиње се и у курану.. и то у курану каже да је био пророк поред мухамеда (који је муслиманима савршени пророк) и да ће на крају света заједно са мухамедом сићи на земљу...

 

сморио сам се од овог писања..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blondie, postoje ljudi koji preteruju u meditaciji i to naravno da nije zdravo ali postoje i ljudi koji je koriste na zdrav način. Ne pričamo ovde o drogiranju opojnim sredstvima koja izazivaju zavisnost i uništavaju organizam a ti kao da to poistovećuješ sa meditacijom.

 

Sa druge strane, i posvećenost religiji, ako se u njoj preteruje, može da bude VEOMA štetno po zdravlje. Ako neko preteruje sa meditacijom (iako znam ljude koji provode po 15 sati na dan meditirajući, ustaju u 3 ujutro i jedu jako malo po našim standardima a imaju takav unutrašnji mir za koji bi ja ubio da ga imam!) tako što eto, provodi puno vremena u tom stanju, oda isto tako i preterano sedenje u crkvi, besomučno isčitavanje biblije i primenjivanje onoga što je u njoj rečeno može da se smatra barem preterivanjem. Spominješ jedan ekstrem, budi spremna da prihvatiš i drugi istog nivoa. Pravdaš "nestašne popove" a ja pravdam "štetnu meditaciju" ali oboje znamo da i jedno i drugo POSTOJI. I sama kažeš "kvazi-kurseva". Znači da se to ne radi na način na koji bi trebalo.

 

pogubnost meditacije je evidentna na mnogim primjerima, o tome je malo preciznije podacima govorio Axeanosilas. i sta cemo sad s tim ljudima? i jos koliko njih ce da bude..

 

Prateći ono moje poređenje, mogu da kažem "a šta ćemo sa onom dečicom koja će večno biti istraumirana zbog postopaka onih kojima je zabranjeno da opšte sa ženama ali ne i sa dečicom?"

 

Nuff said.

 

 

vjeruj mi, citav zivot bjezimo od toga. ja ne pijem ni kafu cak, ni sodu, a cigarete su mi odvratne a taman posla da sam trcala za drogama.

 

A opet, neko će ti reći da je vreme koje provodiš za kompom čist dokaz da jesi zavisna od neke droge.

 

 

А стивен хокинг је меродаван зато што?је био јеврејин?сви антихристи- као што си ти- се позивају на многе научне књиге, психолошке, итд, а у већини случајева незнате да се стално позивате на јевреје..такође ни ,,сатанисти" незнају да је Ла Веј јеврејин, и да је сам изјавио да уопште неверује у оно што је писао...готове све књиге које имају приступ свету/животу/човеку који пориче ставове или цело учење хришћанства су писали јевреји.. само немојте да почнете сад о5 са небулозама- први хришћани су били јевреји, јер је то као да си рекао прси муслимани су били хришћани..

 

 

Brate, neka je on jevrejin uzduž i popreko meni to nije bitno. Može da bude i koker španijel što se mene tiče. Bitno je ono što priča. Sad, možeš da se slažeš ili ne. Svako ima izbor.

 

 

 

и библија није дело рима, већ првих хришћана, што значи да се ,,идеја" о Христу Богу није појавила вековима касније.. Има много римских и јеврејских извора који помињу исуса, а помиње се и у курану.. и то у курану каже да је био пророк поред мухамеда (који је муслиманима савршени пророк) и да ће на крају света заједно са мухамедом сићи на земљу...

 

A šta sad...rimljani nisu hrišćani? Šta će onda Vatikan tamo? Jeste, ima MNOGO rimskih i jevrejskih izvora koji pominju Isusa. A koliko njih je crkva priznala i odobrila a koliko ih je sakrila jer ima kontroverzne detalje? Mnogo je više sakrivenih. Jeste, spominje se u Kuranu i jeste mu dat izuzetno visok status proroka (da, pored Muhameda) i to je ne samo velika čast nego više mi dođe da verujem u taj pogled nego onaj koji Biblija propagira. Opet, stvar izbora. Ti se smaraj sa tim da je on bio nadljudsko biće a ja ću ga smatrati običnim čovekom sa PRE SVEGA odličnom porukom. Isto kao i ono za jevreje...nije bitno šta si već šta radiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je opste poznato da je biblija ustvari prekopirana jevrejska mitologija,

koja je,opet,preuzeta iz egipatske mitologije..

I cudi me,ako zaista postoji taj jedan bog,zasto ga ne slave svi?Zasto neki slave budu,alaha,krisnu..monoteizam je uspeo jedino da razdvoji ljude svojim

fanaticnim pripovedanjem.

Kakav je to stav " bolji od svega "?

To mi ne prilici nekom savrsenom bicu.

Takvo bice se ne bi spustalo na ljudski nivo i prosvetljavalo ih knjigama.

Sve mi to deluje dosta smesno.

Hriscani imaju odgovor na svako pitanje-a najcesci odgovor je " cudni su putevi bozji " i slicno.

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...