Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Druze, nemoj da mislis da ja njega branim. On je puk'o kao covek. Menja misljenja kao gace. Jbg, zatvor ga je sjebao...Ako se vec deklarise kao NS..ni 1 NS organizacija ga ne priznaje.

 

Ne znam kakav mu je stav po pitanju NDH..verovatno da je protiv rata izmedju naroda iste krvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze, nemoj da mislis da ja njega branim. On je puk'o kao covek. Menja misljenja kao gace. Jbg, zatvor ga je sjebao...Ako se vec deklarise kao NS..ni 1 NS organizacija ga ne priznaje.

 

Ne znam kakav mu je stav po pitanju NDH..verovatno da je protiv rata izmedju naroda iste krvi.

Ма, знам.

Само сам хтео да кажем да ми Срби треба да се држимо онога што је наше и само наше, пре свега. Има довољно мудрих Срба од којих можемо научити свашта, има довољно храбрих Срба на које се можемо угледати.

Share this post


Link to post
Share on other sites

И као што су спасили ону багру нацистичку која је убијала Србе.

E tu smo sami krivi, digli smo kurac i pridruzili se Cercilu i to kao KOMUNISTI jaooooooooo!

Hitler je trazio ovde prolaz, a mi glupi to odbijemo, zavucemo mu kurac a on nama avione u bulju, ko na jebe kad smo glupi.

Ok poceo rat, Cetnicki pokret se brani, da bi na kraju cele balade smrdljivi kralj preko radio stanice " slobodni London " (tako nesto provericu u knjigama) nam javlja da se pridruzimo Titu i komunistima, od tog dana pocinje kataklizma Srpskog naroda.

 

Ubijaju te nemci, saveznici i rusi. eto sta smo doziveli sto smo sklopili pakt sa Cercilom, a sve sto je trebalo da uradimo bilo je da ostanemo po strani pustimo nemce da prodju, sagrade puteve, mostove zeleznice itd. I na kraju bi bilo nikom nista.

 

A ovako smo pojeli govno

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E tu smo sami krivi, digli smo kurac i pridruzili se Cercilu i to kao KOMUNISTI jaooooooooo!

Hitler je trazio ovde prolaz, a mi glupi to odbijemo, zavucemo mu kurac a on nama avione u bulju, ko na jebe kad smo glupi.

Ok poceo rat, Cetnicki pokret se brani, da bi na kraju cele balade smrdljivi kralj preko radio stanice " slobodni London " (tako nesto provericu u knjigama) nam javlja da se pridruzimo Titu i komunistima, od tog dana pocinje kataklizma Srpskog naroda.

 

Ubijaju te nemci, saveznici i rusi. eto sta smo doziveli sto smo sklopili pakt sa Cercilom, a sve sto je trebalo da uradimo bilo je da ostanemo po strani pustimo nemce da prodju, sagrade puteve, mostove zeleznice itd. I na kraju bi bilo nikom nista.

 

A ovako smo pojeli govno

Bas tako. Potpuno si u pravu druze. Masonerija je savrseno odradila posao..Naravno mi smo ti koji su najebali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

За то је крив егзибиционизам људи који мисле да ће једино одласком у крајности бити примећени и "признати". Ипак, слажем се са тобом.

 

Управо тако. Ту се лепо слажемо. pivopije.gif Да видимо даље...

 

Да сам се родио у католичком окружењу и да знам оволико колико знам, сигуран сам да бих пожелео да пређем у Православље. Будизам и Хиндузам ме не интересују као религије, као учења су интересантна и може се извући пнека поука одатле (мада све животне поуке које су ми потребне могу наћи у Православљу). О Исламу не бих овом приликом. Немам ја шта да браним Православље, а католичанство је јерес и о томе сам већ негде писао. Потражи, стварно ме мрзи да пишем поново. У речима тог свештеника итекако има истине, а то што ти носиш око врата је само твој проблем и не интересује ме. Време ће показати да ли ти је то на корист или не.

 

Да али не би знао ово што сада знаш јер би ти живот био под другачијим утицајима. Другим речима, има пристрасности у твом размишљању какво год да је...али,ето...кажеш да би желео да пређеш...што није ништа ново али се ретко ко одлучи за то. Зашто је рецимо Касијус Клеј постао Мухамед Али? Мислим да је сличан случај. Уреду је то што те друге религије не интересују али је ЛЕПО што ти није тешко да кажеш да и тамо има лепих поука и да су учења интересантна. То елиминише димензију незнања и игнорисања свега што "није наше" а то многи религиозни људи практикују па и сама црква каже да су све друге религије дела ђавола. Ја мислим да је то само зато да би одвратила пажњу од тих других религија и држала своје овце на броју.

 

 

Православље није наметнуто Србима. О којим храмовима причаш, добри човече? Ми смо пре Хришћанства били најобичнија примитивна руља. Дај ми литературу која говори о СРПСКИМ паганским храмовима. Где су се налазили? Један писани доказ, једно дело које је некии Србин написао пре прихватања Хришћанства?

 

Полако. Да ли је чињеница да су Срби били обожаваоци природе и богова природе....другим речима,пагани пре него што су постали Православци? Исто као што су Римљани имали Јупитера,Марса и остале пре него што су постали Хришћани? Пре свега, ко су били Римљани за време Исусовог живота и ко су они да после преузму његово учење и дакако буду главни у ширењу истог? Није ли то мало лицемерно? Мислиш да су Римљани за један дан заборавили на Јупитера и остале им богове којима су се клањали вековима? И Грци да су тек тако одбацили Зевса? Не би рекао.

 

Да,лепо си рекао то "примитивна руља" јер управо такав став је црква успела да прогура о нашој прошлости што ме доводи до следеће веома лепе поенте:

 

У речима тог свештеника итекако има истине, а то што ти носиш око врата је само твој проблем и не интересује ме. Време ће показати да ли ти је то на корист или не.

 

То што ја носим око врата је правилан (бели) пентаграм. За мене,иако се већим делом изјашњавам као атеиста, он представља владавину духа над елементима и ништа више иако је током векова био и знак за венеру (женски принцип) и за масоне и за комунисте и тако даље. ИЗВРНУТИ Пентаграм (може да) представља Сатанизам. Поента је у следећем... Пентаграм је доживео судбину многих обележја која су била подвргнута САТАНИЗОВАЊУ од стране цркве као симболи који,сада када је црква преузела примат на тим одређеним просторима, више нису пожељни и наравно (као што су друге религије дело ђавола) сатански. Као и шиљати шешир који су носиле мудре жене одређених племена...сада је симбол вештица. Одатле то мишљење да је "хришћанство донело цивилизацију".

 

 

Слава је диван обичај, хвала Богу да постоји. Има ли тај аутор неке писане доказе да смо ми почели славити баш онда кад смо прихватили Хришћанство? Нема. Светац је заштитник породице, села, заната и то је то. Реци ми још једну подударност типа Перун - Св. Илија? Нама нико, апсолутно нико од Православаца не замера на слави, нити на Светосављу. Католици да, али при том заборављају култ Св. Патрика (Православног свеца) у Ирској. Кад се католици врате изворном Хришћанству, тад ћемо се и помирити. Не форсирамо ми причу о помирењу, јер нисмо ни криви, већ католици, јер знају шта су урадили.

 

Слава ЈЕСТЕ диван обичај али хвала КОЈЕМ богу да постоји? (ок,ок...један је бог...али то и јесте суштина) Перун је био бог. А то не може. Зато је претворен у обичног светца (дакле,највиши степен светости који обичан смртник може да стекне...али је смртник а не бог) јер је само један бог.

 

Шта би било када би ти рекао да ИСКРЕНО верујем да је Магдалена била Исусова љубав? У Библији је представљена као обична курва која се покајала. Зашто? Само је Богородица Марија од жена поштеђена сатанизовања. Али добро...то је већ друга тема...

 

Добио сам брошуру под именом "провратак богу" неке организације из Вршца која пропагира Хришћанство....изгубили су ме код реченице "ви сте грешни и заслужујете да УМРЕТЕ али је то Исус урадио за вас да ви не морате и због тога му дугујете свој живот". (уз слику последње вечере Леонарда ДаВинчија за коју вероватно ни сами не знају да је насликана и Марија Магдалена поред Исуса. icon_biggrin.gif ) Та нападност ме нервира. Када си видео неког атеисту да ти лупа на врата и убеђује те како заслужујеш да умреш?! icon_uhoh.gif

 

Да се вратим ЛЕПИМ ОБИЧАЈИМА.....пропустио си поенту (бар мислим) да је аутор хтео да објасни да су ти обичаји по својим коренима ПАГАНСКИ. Упознат си са крвним жртвама које су пагани практиковали....тако да није случајно што се "жртвује" прасе или овца или whatever. Католици се буне због славе јер је то остатак паганизма а православље ЗНА да је очување тих обичаја у нешто измењенијем облику био уступак који је морало да прихвати да би било прихваћено. Ово немој да схватиш као блађење ускрса, славе и свега осталг. Никако. Сматрам их за лепе обичаје али из другог разлога.

 

Твоја очигледна мржња према Цркви као институцији нема основ. Шта је то теби или твојој породици Црква икада учинила нажао? Циљ Христа јесте био љубав и мир, а циљ Цркве је љубав и мир на светском нивоу. О циљевима других "религија" не желим да причам.

 

Има основа јер је МОЈЕ мишљење да црква ограничава људе бранећи им да имају шири поглед на свет. Као и то да мислим да њихова верзија догађаја НИЈЕ ИСТИНА. "Мрзим" (ипак прејака реч...пре презирем) је јер је од једне тако лепе и дивне ствари (и особе) направила (по мени) тоталну перверзију.

Али то не значи да не поштујем НЕКЕ АСПЕКТЕ као што су обичаји и национални понос и очување идентитета.

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

E tu smo sami krivi, digli smo kurac i pridruzili se Cercilu i to kao KOMUNISTI jaooooooooo!

Hitler je trazio ovde prolaz, a mi glupi to odbijemo, zavucemo mu kurac a on nama avione u bulju, ko na jebe kad smo glupi.

Ok poceo rat, Cetnicki pokret se brani, da bi na kraju cele balade smrdljivi kralj preko radio stanice " slobodni London " (tako nesto provericu u knjigama) nam javlja da se pridruzimo Titu i komunistima, od tog dana pocinje kataklizma Srpskog naroda.

 

Ubijaju te nemci, saveznici i rusi. eto sta smo doziveli sto smo sklopili pakt sa Cercilom, a sve sto je trebalo da uradimo bilo je da ostanemo po strani pustimo nemce da prodju, sagrade puteve, mostove zeleznice itd. I na kraju bi bilo nikom nista.

 

A ovako smo pojeli govno

Знам, зато сам и написао ово...

Само сам хтео да кажем да ми Срби треба да се држимо онога што је наше и само наше, пре свега. Има довољно мудрих Срба од којих можемо научити свашта, има довољно храбрих Срба на које се можемо угледати.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da vam kazem, ovaj Varg lupa. Da nije cuo Burzum nikad ne bi pricao ovako. To je ona fora ''Metal mi je otvorio oci.'' Ne mogu da verujem da imbecili i dalje filozofiraju

E ljudi samo da ne predje u vredjanje, molim za normalnu diskusiju

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da vam kazem, ovaj Varg lupa. Da nije cuo Burzum nikad ne bi pricao ovako. To je ona fora ''Metal mi je otvorio oci.'' Ne mogu da verujem da imbecili i dalje filozofiraju

Ti apsolutno ne znas nista o mom zivotu,i "sta mi je otvorilo oci".O takvima kao sto si ti ne trudim se ni da razmisljam jer u svoj svojoj mudrosti o sirokom shvatanju koje propagiras na forumu sam sebe opovrgavas.Mozda kad bi napisao barem jedan ozbiljan post, i prestao sa klinackim fazonima i prozivkama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Управо тако. Ту се лепо слажемо. pivopije.gif Да видимо даље...

Па, Гробари смо, мајку му, морамо се и у још нечему слагати. laugh.gif

 

Да али не би знао ово што сада знаш јер би ти живот био под другачијим утицајима. Другим речима, има пристрасности у твом размишљању какво год да је...али,ето...кажеш да би желео да пређеш...што није ништа ново али се ретко ко одлучи за то. Зашто је рецимо Касијус Клеј постао Мухамед Али? Мислим да је сличан случај. Уреду је то што те друге религије не интересују али је ЛЕПО што ти није тешко да кажеш да и тамо има лепих поука и да су учења интересантна. То елиминише димензију незнања и игнорисања свега што "није наше" а то многи религиозни људи практикују па и сама црква каже да су све друге религије дела ђавола. Ја мислим да је то само зато да би одвратила пажњу од тих других религија и држала своје овце на броју.

Мислим да бих се интересовао за религију где год да сам се родио, а ја након свега што знам мислим да је Православље једини нормални избор. касијус је прешао у Ислам због утицаја (и страховитих претњи) црних затвореника у затвору (Црни Пантери). Био је приморан на то. Гомила црнаца је конвертована у Ислам тих година. Мене интересују друге религије и трудим се да сазнам што више о њима. Наравно, то сам што јесам јер мислим да је то најбоље решење, а мислим да ћеш и ти до тог мишљења доћи (будеш ли наставио да истражујеш религије без предрасуда) за неколико година, добри мој имењаче. Црква нема тако тврдо мишљење о другим религија (ту не рачунам секте), као ни ја. Истина, са националног (не религијског) аспекта гледајући био бих најсрећнији кад би сви Срби били искрени Православци. Нема шта Црква да одвраћа пажњу од других религија, оне су ту. Питам те да ли постоји Православац који је одбацио Православље и поратжио помоћ неке секте? Не постоји. Али зато гомила људи долази у Цркву и тражи помоћ због деструктивног деловања свакојаких религија на њих.

 

Полако. Да ли је чињеница да су Срби били обожаваоци природе и богова природе....другим речима,пагани пре него што су постали Православци? Исто као што су Римљани имали Јупитера,Марса и остале пре него што су постали Хришћани? Пре свега, ко су били Римљани за време Исусовог живота и ко су они да после преузму његово учење и дакако буду главни у ширењу истог? Није ли то мало лицемерно? Мислиш да су Римљани за један дан заборавили на Јупитера и остале им богове којима су се клањали вековима? И Грци да су тек тако одбацили Зевса? Не би рекао.

Да, претпостављам да су Срби били такви, али немам доказе. Срби су пре Хришћанства били неписмени, зато и кажем да су били руља (не поносим се тиме, наравно).

 

Да,лепо си рекао то "примитивна руља" јер управо такав став је црква успела да прогура о нашој прошлости што ме доводи до следеће веома лепе поенте:

Да, неписмена руља, вероватно веома примитивна. То није став Цркве, то је чињеница.

 

То што ја носим око врата је правилан (бели) пентаграм. За мене,иако се већим делом изјашњавам као атеиста, он представља владавину духа над елементима и ништа више иако је током векова био и знак за венеру (женски принцип) и за масоне и за комунисте и тако даље. ИЗВРНУТИ Пентаграм (може да) представља Сатанизам. Поента је у следећем... Пентаграм је доживео судбину многих обележја која су била подвргнута САТАНИЗОВАЊУ од стране цркве као симболи који,сада када је црква преузела примат на тим одређеним просторима, више нису пожељни и наравно (као што су друге религије дело ђавола) сатански. Као и шиљати шешир који су носиле мудре жене одређених племена...сада је симбол вештица. Одатле то мишљење да је "хришћанство донело цивилизацију".

Ја не знам да су Срби носили пентаграме, нити да су мудре Сршкиње имале шиљате шешире. Ако ти знаш некога, наведи ми га.

 

Слава ЈЕСТЕ диван обичај али хвала КОЈЕМ богу да постоји? (ок,ок...један је бог...али то и јесте суштина) Перун је био бог. А то не може. Зато је претворен у обичног светца (дакле,највиши степен светости који обичан смртник може да стекне...али је смртник а не бог)  јер је само један бог.

Нема писаних доказа да су Срби обожавали Перуна, макар ја не знам за њих. То је претпоставка, јер смо Словени. Ако има, наведи. Ја мислим да је Бог један, знам и ко је он.

 

Шта би било када би ти рекао да ИСКРЕНО верујем да је Магдалена била Исусова љубав? У Библији је представљена као обична курва која се покајала. Зашто? Само је Богородица Марија од жена поштеђена сатанизовања. Али добро...то је већ друга тема...

Рекао бих да си насео на причу из "Света крв, Свети Грал" и " Да Винчијев код". Покајала се јер је спознала да је грешила, као и сви који се кају. Није истина да је Богородица једина која је поштеђена сатанизовања. О женама се није ни писало много. Друштво је било такво.

 

Добио сам брошуру под именом "провратак богу" неке организације из Вршца која пропагира Хришћанство....изгубили су ме код реченице "ви сте грешни и заслужујете да УМРЕТЕ али је то Исус урадио за вас да ви не морате и због тога му дугујете свој живот".  (уз слику последње вечере Леонарда ДаВинчија за коју вероватно ни сами не знају да је насликана и Марија Магдалена поред Исуса.  icon_biggrin.gif )  Та нападност ме нервира. Када си видео неког атеисту да ти лупа на врата и убеђује те како заслужујеш да умреш?!  icon_uhoh.gif

То је дело неке болесне секте и такве списе избегавај. То за ММ је теза коју је провукао Браун и наравно да није истина. Браун се дебело обогатио, зар не?

 

Да се вратим ЛЕПИМ ОБИЧАЈИМА.....пропустио си поенту (бар мислим) да је аутор хтео да објасни да су ти обичаји по својим коренима ПАГАНСКИ. Упознат си са крвним жртвама које су пагани практиковали....тако да није случајно што се "жртвује" прасе или овца или whatever.  Католици се буне због славе јер је то остатак паганизма а православље ЗНА да је очување тих обичаја у нешто измењенијем облику био уступак који је морало да прихвати да би било прихваћено.

Веруј ми да ниси у праву. Бадњак је остатак паганског обичаја, прасе не.Знам за крвне жртве, али нико од нас не ради неке обреде кад закоље прасе. Једноставно направи гозбу и поједе га. Пост је дугачак, зима је у току и тело просто вапи за тежом храном, веруј ми. Даће Бог па ћеш некад и отпостити цео Божићни, па ћеш видети како је. Католици нек се одрекну идолопоклонства папи и индулгенција, па нек онда причају нешто.

 

Има основа јер је МОЈЕ мишљење да црква ограничава људе бранећи им да имају шири поглед на свет. Као и то да мислим да њихова верзија догађаја НИЈЕ ИСТИНА. "Мрзим" (ипак прејака реч...пре презирем)  је јер је од једне тако лепе и дивне ствари (и осове) направила (по мени) тоталну перверзију.

Али то не значи да не поштујем НЕКЕ АСПЕКТЕ као што су обичаји и национални понос и очување идентитета.

Црква ништа не брани, само упозорава. Презир је, такође, лоша реч. Време ће показати ко је био у праву. Даће Бог здравља, па се можда и сретнемо за 10 година и поново разменимо мишљење о овој теми.

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Metal mi je otvorio oci.''

 

А како се то разликује од "религија ми је отворила очи?" ph34r.gif

 

 

Mozda kad bi napisao barem jedan ozbiljan post, i prestao sa klinackim fazonima i prozivkama.

 

Ништа без его-трипова на овом форуму. Углавном. laugh.gif

 

Па, Гробари смо, мајку му, морамо се и у још нечему слагати.

 

Поготово након јучерашње апокалипсе. laugh.gif

 

 

Питам те да ли постоји Православац који је одбацио Православље и поратжио помоћ неке секте? Не постоји.

 

Па,сад...они који ЈЕСУ добацили, тиме су показали да нису искрени Православци...јел тако? Секте углавном приволе некога коме је живот отишао у аут и нуде му quick-fix решење.

 

Да, неписмена руља, вероватно веома примитивна. То није став Цркве, то је чињеница.

 

Ок...а шта ћемо са чињеницом да смо због цркве морали сматрати земљу за центар васионе? И како науку (која је ако не исто толико онда више одговорна за цивилизацију од религије) помирити са религијом кад се све више и више разилазе по xyz питања?

 

Ја не знам да су Срби носили пентаграме, нити да су мудре Сршкиње имале шиљате шешире. Ако ти знаш некога, наведи ми га.

 

Хоћеш имена људи од пре 2000 година?  icon_smile.gif  Време пролази...прошлост је све већа....људи нису 100% сигурни ни у оно што се дешавало пре 10 година а камо ли пре 2000 година. (о еволуцији и осталим стварима да ни не причамо...) 

 

 

Нема писаних доказа да су Срби обожавали Перуна, макар ја не знам за њих. То је претпоставка, јер смо Словени. Ако има, наведи. Ја мислим да је Бог један, знам и ко је он.

 

Да,када нешто оде "ван моде" то се заборави и остану претпоставке.

 

За мене је бог мисао а не неко стварно створење или особа. У најбољем случају,нека напредна раса ванземаљаца коју ето назовамо богом јер су одговорни за то што смо ми овде. Дакле,препрепрепревише сам научно настројен и превише сам Star Trek епизода погледао да би имао друачије мишљење. laugh.gif

 

 

Рекао бих да си насео на причу из "Света крв, Свети Грал" и " Да Винчијев код". Покајала се јер је спознала да је грешила, као и сви који се кају. Није истина да је Богородица једина која је поштеђена сатанизовања. О женама се није ни писало много. Друштво је било такво.

 

Признајем. Насео сам и свиђа ми се. icon_biggrin.gif Само што то вуче корене од много пре Брауна који није ништа друго урадио него узео туђе и ставио под своје.

 

Не би ли била лепша и вероватнија прича о Исусу као ОБИЧНОМ брлијантном за своје време човеку...пророку и потомку Давидовом који је проповедао одређене ствари здравог разума и да је имао жену крај себе као и сваки други на његовом положају (па није ваљда био геј!!!!) и да су га сјебали јер је он био тај који је био праведан наследник као Давидов потомак? Шта би фалило да је Исус имао деце и да се лоза наставила? Све те приче сумњам да су измишљотине јер су превише логичне насправ ових других. Наравно,ништа друго немам сем претпоставки али ето...пре ћу у то веровати него у "Еј,Исусе,јебо ти бог матер". icon_smile.gif

 

 

Бадњак је остатак паганског обичаја, прасе не.Знам за крвне жртве, али нико од нас не ради неке обреде кад закоље прасе. Једноставно направи гозбу и поједе га. Пост је дугачак, зима је у току и тело просто вапи за тежом храном, веруј ми. Даће Бог па ћеш некад и отпостити цео Божићни, па ћеш видети како је. Католици нек се одрекну идолопоклонства папи и индулгенција, па нек онда причају нешто.

 

Наравно, пре се имало мање за јести и људи су се радовали томе више него ми сада. (иако се многи и даље,наравно радују) Но,ето..Бадњак је остатак паганског обичаја. Срби су били пагани а уз то ипак иде много више од "неписмена руља". Јесте, Хришћанство је у то време било нешто много прогресивно...данас више није. Још од средњег века је релативно назадно јер је једна од основних особина религије да НЕ УМЕ да се прилагођава и мења.

 

Глупо је схватати све толико дословно и стриктно. Зар су сви Индуси и Кинези и Јапанци и Арапи и стари Египћани и антички Грци и Римљани....у заблуди јер верују у погрешне ствари а само је једна (наша) тачна? Јебига, нека је за нас тачна и нама нека је то довољно.... а други нека раде шта хоће. Наравно, ако пожеле да нас освоје, најебасмо и одоше наша веровања у заборав. То је проблем. Очување идентитета.

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

U potpunosti podrzavam Milosha.Sve sto si napisao je apsolutno tacno.Ljudi imaju pogresno misljenje o istoriji jer je ona sama napisana od strane pobednika.

A svi mi znamo ko je danas glavni.

Добри човече, ја бих веома волео кад бих могао прочитати нешто што су Срби о себи писали пре него што су прихватили Хришћанство.

А да је Црква данас главна, не би нам ни било овако лоше.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Милош & Агресор

 

Хајде лепо да причамо, без свађе.

 

ЕДИТ

Кликните на линк из мог потписа, нема везе са темом, али је ултра-интересантан.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da uporno govorite da su pagani bili nepismeni.A sta je sa starogrckim i starorimskim delima?Vikinskim Edama?

Ја сам Србин, ти си Србин, ово је српски форум и ја сам се ограничио на Србе. Лепо је што су Викинзи били писмени, али где је ту Перун, где су ту Срби?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo sam reci da hriscani nisu izumeli pismo,vec ga preuzeli i kasnije,tokom ekspanzije svoje religije,rasirili ostalim narodima.Sto i nije lose.

Evo sta mislim o Isusu-Pricao je o sasvim normalnim stvarima,o miru,ljubavi itd.Tako bi pricali i mi, i bilo ko normalan.Mnogo njih je krenulo da ga prate, da ga slusaju i to se rimljanima nije svidelo i zbog toga su ga razapeli(sto je bio sasvim normalan i redovan cin i mnogo pre Isusa).Tako su mu rimljani ucinili uslugu.Postao je mucenik,covek koji je umro zbog svojih ubedjenja.Verujem da nije hteo da se dogodi sve ovo sto se dogodilo kroz istoriju u njegovo ime.A cinjenica je da se znak krsta na silu uvodio u razne zemlje,da su ubijani oni koji nisu hteli da se odreknu vere svojih predaka.E zbog toga ja kritikujem hriscanstvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Какав ли је био по питању протеривања пола милиона Срба из НДХ?

И покатоличењу, односно расрбљивању 256 хиљада?

 

Постоји идеја да су од деце Исуса и Марије постали једном линијом Меровинзи,а другом линијом Немањићи, и да су се те две лозе ујединиле у краљу Милутину, тј. да су Срби Божији народ, а не паганско племе.

 

А стари Грци су били педерски народ, јер ем што су већина били педери, ем су им и богови били такви. И нормално је да су одбацили таква божанства.

 

Verujem da nije hteo da se dogodi sve ovo sto se dogodilo kroz istoriju u njegovo ime.A cinjenica je da se znak krsta na silu uvodio u razne zemlje,da su ubijani oni koji nisu hteli da se odreknu vere svojih predaka.

 

Та убијања нису вршена у име Христа, већ Великог Архитекте у кога верују масони.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo sam reci da hriscani nisu izumeli pismo,vec ga preuzeli i kasnije,tokom ekspanzije svoje religije,rasirili ostalim narodima.Sto i nije lose.

Evo sta mislim o Isusu-Pricao je o sasvim normalnim stvarima,o miru,ljubavi itd.Tako bi pricali i mi, i bilo ko normalan.Mnogo njih je krenulo da ga prate, da ga slusaju i to se rimljanima nije svidelo i zbog toga su ga razapeli(sto je bio sasvim normalan i redovan cin i mnogo pre Isusa).Tako su mu rimljani ucinili uslugu.Postao je mucenik,covek koji je umro zbog svojih ubedjenja.Verujem da nije hteo da se dogodi sve ovo sto se dogodilo kroz istoriju u njegovo ime.A cinjenica je da se znak krsta na silu uvodio u razne zemlje,da su ubijani oni koji nisu hteli da se odreknu vere svojih predaka.E zbog toga ja kritikujem hriscanstvo.

Нисам ни ја рекао да су Хришћани изумели писмо.

Ок, то је твоје мишљење. Ја мислим да је Исус син Божји. Мислим такође да Срби немају појма која је вера њихових предака, немају писаних извора, немају ништа. То ме наводи на помисао да су Срби пре Хришћанства били примитивна руља, попут неке у Африци тренутно. Такође, мислим (без увреде) да си ти у великој заблуди. Изложио си се на причу некаквих Германа, а ту причу пресликао на Србе (смор је да се Србин ложи на Тора, зар не?). Суштина је то да тог потомка Викинга боли курац за тебе и за твоје, а ја бих те рецимо бранио и физички и на било који други начин, а ко се укаже прилика и ако будем могао. Зато што си Србин, самим тим и брат. Бранио бих и било кога другог, али су мени моји најбитнији. Тврдим да без Православља Срби нестају за неколико десетина година. Да било ко слуша Цркву, не би било оволико абротуса, не би стока дилерска продавала отвор на улицама и не би стока са власти толико крала. Ја ти кажем да је Православље једини исправни пут за Србина, једини који чува Српство, културу, традицију, писмо, па и остакте паганске прошлости (кроз неке обреде о којима смо већ причали). Теби на вољу у шта ћеш веровати.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Постоји идеја да су од деце Исуса и Марије постали једном линијом Меровинзи,а другом линијом Немањићи, и да су се те две лозе ујединиле у краљу Милутину, тј. да су Срби Божији народ, а не паганско племе.

То је теза која је интересантна, али је сулуда, по мом мишљењу. Исус није имао децу, пре свега. Те Браунове трипове треба оставити по страни. Да ли смо Божји народ, не знам, али имајући у виду колико су нас нападали кроз историју, не би ме зачудило... laugh.gif Ово је крајње субјективно мишљење, свакако.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...