Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Judeo..znaci jevreji?Bozji narod?Papa antihrist?Njegova zvanicna funkcija je poglavar rimokatolicke crkve,hriscanske crkve,zar ne?Pravoslavlje?Po cemu se razlikuje od ostatka hriscanskih crkava?Po kalendaru?

Pravoslavci ne dovode u pitanje svoju veru ( postojanje Gospoda boga ) Danas katolici, kazu " da covek sa verom moze sebi dati mali luksus skepticizmu "

Vidis mi pravoslavci ne dovodimo dovodimo sebe u skepticizam, vec verujemo da je Hrist Bog. Po meni to je debela razlika izmedju Pravoslavnog i katolickog naroda.

Inace o razlikama dve crkve, stvarno me mrzi toliko da pisem icon_biggrin.gif

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravoslavlje?Po cemu se razlikuje od ostatka hriscanskih crkava?Po kalendaru?

Самим постављањем овог питања показујеш колико немаш појма о ономе о чему покушаваш да дискутујеш, тако да је свака прича сувишна...

 

А нарочито не желим да причам о том ложењу на болештине (расно исправни блек метал - што ће рећи да нисмо знали како да се уздигнемо изнад гомиле бендова и да узмемо паре, па смо одлучили да продамо мало "беле" приче) и повезивању апсолутно неповезивих ствари (ако волиш што си белац мораш бити НС а самим тим и паган). Не знам зашто се заборавља да су све нацисте спасили католици, да је већина српског злата (а и злато и вредности осталих) завршило у Ватикану и да нацисти нису буквално ништа нажао урадили католицима. Опростићете, али ја мислим да је свако ко мисли да је 18 био паган најобичнија будала. Цела та прича је нафурана касније, са циљем да се узме новац (ког се ти гнушаш, колико видим). Такође, мислим да је свако ко ставља проблеме других народа испред проблема свог, то јест, нашег напаћеног српског, мајмун над мајмунима. Срби немају расне проблеме, већ територијалне, а за то нам нису криви цигани, већ белци (махом Германи). Па ти сад види какав си човек.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko kaze da sam ja nacista?Rasista?Ja samo postujem SVOJ narod vise od ostalih.Zar je to lose?Sto se tice pravosljavlja,katolika i ostalih podela,to me uopste neinteresuje,oni svi poticu iz jednog izvora koji izgleda nije dovoljno snazan da ih zadrzi zajedno.U redu je ako mislis da sam budala sto mislim da sam pagan.I gresis ako mislis da je Varg poceo pricu o "beloj evropi" samo zarad bolje prodaje njegovih albuma.Sad i ti pokazujes neznanje u toj oblasti.

Ne volim sto su mom narodu na silu nametnuli tudju veru,kao i ostatku Evrope ,prenetu iz Azije.Ne mrzim ja jevreje,cigane,azijate,hriscane,muslimane,samo kazem da bi bilo bolje da su ostali tamo odakle su i dosli.Bilo bi nam bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Србима није наметнуто хришћанство, односно православље, већ су Срби од давнина Христову веру прихватили. По неким изворима Србе је покрстио лично свети апостол Павле још у првом веку наше ере, из чега следи да су Срби били староседеоци на Балкану.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko kaze da sam ja nacista?Rasista?Ja samo postujem SVOJ narod vise od ostalih.Zar je to lose?Sto se tice pravosljavlja,katolika i ostalih podela,to me uopste neinteresuje,oni svi poticu iz jednog izvora koji izgleda nije dovoljno snazan da ih zadrzi zajedno.U redu je ako mislis da sam budala sto mislim da sam pagan.I gresis ako mislis da je Varg poceo pricu o "beloj evropi" samo zarad bolje prodaje njegovih albuma.Sad i ti pokazujes neznanje u toj oblasti.

Ne volim sto su mom narodu na silu nametnuli tudju veru,kao i ostatku Evrope ,prenetu iz Azije.Ne mrzim ja jevreje,cigane,azijate,hriscane,muslimane,samo kazem da bi bilo bolje da su ostali tamo odakle su i dosli.Bilo bi nam bolje.

Ја ништа нисам рекао о теби, осим да не знаш суштинске разлике између Светог Православља и католичке јереси. То што волиш свој народ више од осталих је добро. Мислиш ли да то код мене или било код другог Православца није случај? Такође, нисам рекао да си ти будала, већ да је будала свако ко се ложи на причу да је Хитлер (18) био паган. Такође, не мислим да је Варг почео причу о белој Европи, само сам рекао да је он један од многих који продају ту причу у блек металу, а зарад новца. Могуће је да је моје знање о томе крхко јер сам одувек избегавао блек метал, али ти ме можеш упутити у причу. Православље Србима није наметнуто на силу, макар о томе нема писаних извора. Католичанство је наметано на силу и то целој Латинској Америци, а намеће се на силу и дан-данас. Православље је одржало Србе и Србију. Ко год нас је нападао прво је ударао на Цркву. Поштујем ја право сваког Србина да буде паган ако жели, али мани се тих нафураних прича и аргументација која не потиче из твог, већ из неких других народа. Ако ти је наш народ најбитнији и ако га волиш више од свих на Православље (и уопште Хришћанство) гледај само из нашег угла. Иначе, зашто те је срамота да кажеш да си расиста, а ја сам скоро 100% сигуран да јеси. Мене није срамота да кажем, расиста сам, али не на начин на који се то обично представља. Драго ми је што сам бео, драго ми је што сам Србин, не желим да се мешам са другима, а за те друге ме боли курац. Нити би их терао, нити би их убијао, док не постану проблем који угрожава Србе, Србију и Српство. То ти је иста прича као са фудбалом. Радујем се сваком успеху Партизана, тугујем због сваког пораза (осим оног синоћ, кад сам се смејао, јер је намештено 99%), а за Звезду ме боли курац, не примећујем је.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мене није срамота да кажем, расиста сам, али не на начин на који се то обично представља

 

Ретко ко је расиста на начин на који се то обично представља јер је у питању стереотип који изазива потреба одређених људи да на све гледају као црно или бело (pun intened).

 

Светог Православља и католичке јереси

 

Да си којим случајем САМО рођен у католичком окружењу (или било којем другом) другачије би причао. Православље је занемарљиво мало наспрам католицизма а већина је увек управу. Ако за другу факцију хришћанске вере имаш такво мишљење (да је јерес) шта ли тек мислиш о Исламу, Хиндуизму, Будизму? Ретко ко се одрекне своје вере коју је добио рођењем зарад неке друге за коју би можда рекао "Хеј,оно ми се више свиђа и више одражава моје ставове." То што ти називаш католичанство јересом, радиш само зато да би бранио СВОЈЕ православље. Једна од паметнијих реченица коју ми је било који поп рекао је "Католичка и православна црква су ти као две сестре које се иначе воле али су се посвађале и не причају али све то није заиста битно гледајући целу слику." Уз то,није пљунуо на пентаграм који носим око врата већ је само рекао "пази само да се једног дана не окрене" и таквог човека МОГУ ДА ЦЕНИМ без обзира на све разлике које постоје међу нашим схватањима и мишљењима.

 

Католичанство је наметано на силу и то целој Латинској Америци, а намеће се на силу и дан-данас

 

Брате, љути се на ово што ћу сада рећи колико год хоћеш али и Србима је православље исто тако наметнуто. Спаљени су сви тадашњи пагански храмови а на њиховим местима су подигнуте цркве. Довољан доказ. Уосталом, неко (није битно ко. Битно је да је управу) је већ лепо написао следеће: Сагледај само случај СЛАВЕ, стварно је сулудо мислити да је то хришћански обичај и празник. Није чак ни православни. Славу имају само Срби и нико више! Лепо се каже "Тамо где је слава тамо су Срби". Славу немају православни народи попут Бугара, Руса,Грузина, Јермена...А нарочито је немају Грци од којих смо и добили правослаље.

СЛАВА код Срба је почела да се примењује оног дана када су стари Срби почели масовно да прелазе у јудео-хришћанство. То није истина! Једноставно ради се о старим славама када су се славили наши старословенски Богови или кућни духови заштитници; народ једноставно није хтео да се мане својих старих обичаја па је црква потегла свој стари трик: "Можете да славите и даље, али немојте да на тај дан славите многобожачког бога ПЕРУНА, већ ево славите например св. Илију". Народ као народ, увек жељан славља и разоноде, прихватио је нови начин али је задржао и свој стари начин. На то се мисли када се каже да смо ми срби "пагани".

Један од главних разлога због којих се православци никада неће сложити са католицима је управо тај паганизам који је остао код свих православаца, а посебно код нас Срба. Разлог је тај јер је римско хришћанство много више јудезираније од источног хришћанства.

 

Badnjak i citava ceremonija oko Slave su paganskog porekla. Treba razlikovati paganske obicaje od hriscanskih jer su ove prve vise u dodiru sa prirodom dok je hriscanstvo potpuno osnovano na mitoloski dogmatizam.

 

naravno badnjak, a tu su jos i prase za bozic [prinosenje zrtve] jagnje za djurdjevdan [takodje prinosenje zrtve] pa farbanje jaja za uskrs, ovde sam zaboravio o kojoj staroj boginji zivota ili plodnosti se radi, ali je obicaj prenesen, pa petao za gromovnika iliju... sve su to rituali koji su preziveli judeiziranje naseg naroda i posto nisu mogli biti iskorenjeni, promenjeno im je znacenje, ali je sustina ostala ista.

 

------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Подржавам Varg-ove ставовe 100%. Поготово оно што је рекао за Христа. Црква само експлоатише његов лик и дело и нема никакве друге везе са човеком. Наравно, католици су далеко гори по том питању али само зато што су бројнији. Ипак је то Рим све закувао од самог почетка. Ако је циљ Исуса био peace & love (и јесте био!) циљ религије је светска доминација. Жалосно али истинито...да није тако сигуран сам да би живели у другачијем свету од овог и то НИКО не може да порекне.

 

Мрзим став неких хришћана "Ја сам бољи од тебе јер све знам а све знам јер ништа не желим да сазнам".

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја ништа нисам рекао о теби, осим да не знаш суштинске разлике између Светог Православља и католичке јереси. То што волиш свој народ више од осталих је добро. Мислиш ли да то код мене или било код другог Православца није случај? Такође, нисам рекао да си ти будала, већ да је будала свако ко се ложи на причу да је Хитлер (18) био паган. Такође, не мислим да је Варг почео причу о белој Европи, само сам рекао да је он један од многих који продају ту причу у блек металу, а зарад новца. Могуће је да је моје знање о томе крхко јер сам одувек избегавао блек метал, али ти ме можеш упутити у причу. Православље Србима није наметнуто на силу, макар о томе нема писаних извора. Католичанство је наметано на силу и то целој Латинској Америци, а намеће се на силу и дан-данас. Православље је одржало Србе и Србију. Ко год нас је нападао прво је ударао на Цркву. Поштујем ја право сваког Србина да буде паган ако жели, али мани се тих нафураних прича и аргументација која не потиче из твог, већ из неких других народа. Ако ти је наш народ најбитнији и ако га волиш више од свих на Православље (и уопште Хришћанство) гледај само из нашег угла. Иначе, зашто те је срамота да кажеш да си расиста, а ја сам скоро 100% сигуран да јеси. Мене није срамота да кажем, расиста сам, али не на начин на који се то обично представља. Драго ми је што сам бео, драго ми је што сам Србин, не желим да се мешам са другима, а за те друге ме боли курац. Нити би их терао, нити би их убијао, док не постану проблем који угрожава Србе, Србију и Српство. То ти је иста прича као са фудбалом. Радујем се сваком успеху Партизана, тугујем због сваког пораза (осим оног синоћ, кад сам се смејао, јер је намештено 99%), а за Звезду ме боли курац, не примећујем је.

1. Pravoslavlje jeste nametano Srbima. Pravoslavlje je bilo ime stare paganske religije, zapravo u Ukrajini su se pagani i registrovali pod tim imenom, na mestima gde su bili sveti izvori gradjene su crkve, stari Bogovi su menjani svecima i krsnim slavama…a obicaji su nasilno prekidani. O tome da su popovi motkama rasterivali paganske obrede jos u skorijoj proslosti pise i Vuk Karadzic. Moderna srpska etnologija cak smatra da srpsko selo nikad nije ni prihvatilo hriscanstvo vec je to samo bila maska za praktikovanje paganizma.

 

2. CCela prica oko Varga je prenaduvana, bas isto koliko I pricao Sidu. Gejl, koja je bila Sidova devojka pre nensi, mi je jako davno ispricala da je Sid bio obicna p****a koju je ona tukla, a posle i Nensi. Svaka budala moze uzeti noz i nekog izbosti na kvar, pravi frajeri se dokazuju u ringu. Varg je slican primer kao i Sid. Klinac koji ima problem sa ribama jer se oseca nesigurno koji zbog bivse devojke izbode na kvar coveka u pidzami? Posle ga stvare u zatvor koji je u odnosu na nase hotel B kategorije I on se tamo zali dam u svakih 14 dana ponavljaju isto jelo sto ga “psihicki uznemirava”? Pri tome nema puno kontakata sa ostalim zatvorenicima, koristi kompjuter, svira u zatvoru i nesto kao satro studira ili sta vec. Ovde nastaju pobune u zatvorima zato sto traze 3 obroka dnevno i da svako ima svoj krevet, a ne da ih ima po 10-15 u celiji.Mislim, tamo dobijaju I ciste peskier I malte ne room service, pa bi bas bilo zanimljivo da naprave neku razmenu zatvorenika, kao sto menjaju ucenike, pa da malo oseti kako je to kad ima razloga da se buni, a ne kad mu je najveci problem ponavljanje istog jela svakih 14 dana.?! Dalje, ovde je za EXIT bila jedna ekipa iz Norveske i neki moji prijatelji iz ZG, nekadasnji metalci, pitaju jednog od Norvezana, takodje nekadasnjeg metalca, da li zna Varga. Lik odgovori da ga je znao i da je Varg bio obicna nula pre nego sto je izbo onoga pa su od njega napravili ne znam ni ja sta…Dalje, secam se nekih Vargovih tekstova koji su bili na netu gde je prekrajao Evropu. Srba tu nije bilo, cak ni srpski nije smeo da se koristi, vec, ako se dobro secam, Srbija je bila na toj mapi “vargove arijevske Evrope” rasparcana izmedju Grcke i ne znam koga jos, Madjara cini mi se, ali nisam siguran. Dakle, ne vidim kakav tu interes Srbi mogu da imaju? Plus sto ni jedna paganska asocijacija koja ima legitimitet ne priznaje da je Varg paganin? Ni na Islandu ni u Norveskoj. U Svedskoj pogotovu i to nije samo zato sto mrze Norvezane, ves zato sto to Vargovo sa paganizmom blage veze nema. Uostalom, zbog takvik kao sto je on je konjska glava ponovo podignuta na stapu …

 

3. Hitler nije bio paganin. Hitler je svoju inspiraciju nasdao u protestantizmu. Martin Luter je bio prvi koji je napisao “O Jevrejima i njihovim lazima”. Vladika Nikolaj je imao govor u tridesetim gde je svetosavski nacionalizam poredio sa Hitlerovim.Naravno, to nema veze sa Hristom. To sto se mnogi pozivaju na Hrista neznaci da je on los. Licno mislim da je kritika hriscanstva opravdana samo kad govorimo o kritici nekih stvari koje su uradili ljudi koji su se prestavljali kao hriscani. Dakle, mozemo samo kritikovati socilanu strainu religije. Islamski ekspanzionizam, ponizavanje zena i recimo zabranu kravata i alkohola za sve (ukljucujuci i ne-muslimane). Ne i teoloske postavke islama koje se ne odnose na neke drustvene okolnosti. Isto vazi i za hriscanstvo. Skroz je neukusno kritikovati hrista i veru njegovih vernika. Za one koji su to prihvatili ona ima veliku vrednost i lepotu. Oni koji nisu neka gledaju svoja posla, bar po pitanju teoloskih postavki. Cisto pitanje osnovne pristojnosti 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Уммм....ја сам мислио на Varga - члана овог форума а не....или сам ја то нешто пропустио па се ради о истој особи?! laugh.gif

 

Koliko je Hitler voleo hriscantvo govori i cinjencima da je оterao sve popove iz skola i da je ukinio veronauku i da nije dao da popovi uce njegovu omladinu koja je trebala da bude buducnost Nemacke. Toliko o tome koliko je imao poverenja u hriscanstvo i da li je verovao u njega.Verovatno i jeste u mladosti i ranijim danima, ali dolaskom na vlast on uvidja veoma dobro pravo lice hriscanstva.

 

 

Skroz je neukusno kritikovati hrista i veru njegovih vernika.

 

А ко су његови верници? icon_uhoh.gif Једно је критиковати Христа (за шта немам разлога нити најмање) а друго оне који МИСЛЕ да су његови верници.

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нисам знао да је особа која само ПОШТУЈЕ свој народ више од других, национални шовиниста....док националиста...ајде,може...али не у неком негативном смислу.

 

 

Уосталом, ко данас није расиста? Сви ми када видимо неког црнца прво што помислимо је "хех...црнац..." а када видимо блеца не мислимо "хех... белац..." Значи,правимо разлику у глави на расној основи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Црква само експлоатише његов лик и дело и нема никакве друге везе са човеком. Наравно, католици су далеко гори по том питању али само зато што су бројнији. Ипак је то Рим све закувао од самог почетка. Ако је циљ Исуса био peace & love (и јесте био!) циљ религије је светска доминација. Жалосно али истинито...да није тако сигуран сам да би живели у другачијем свету од овог и то НИКО не може да порекне.

Рим није Христов, већ је у служби "Великог Архитекте Универзума".

И циљ православља није да црква постане држава, као код католицизма, већ да држава постане црква (Зосима из Браће Карамазови). Тако да циљ православља није светска доминација, већ је то циљ сила које желе да успоставе нови светски поредак, циљ ђавоље деце.

И Срби су примили хришћанство још у првом веку наше ере!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo da kazem nesto o Vargu Vikernesu..ne verujte lazima koje kruze o njemu po internetu i novinama.On nije ubio gitaristu Mayhema zbog neke devojke ili novca.Svi se trude da ga sto vise pljuju i ocrne jer on nikada nije imao dlaku na jeziku i sto je pogodio ove "prave pagane" u bolnu tacku.Niko ga ne priznaje,naravno kad nikome ne odgovara ono sto on kaze.I jos jednom cu reci da on vise ceni slovenski narod od bilo kog zapadnoevropskog.Cak je osudjivao nemacke naciste sto su ubijali slovene.Varg Vikernes je veci pagan od svih ovih modernih paganskih organizacija i njihovih clanova narkomana,hipika i studenata koji se nesto foliraju kako obozovaju prirodu i tako to,a ustvari nista ne cine po pitanju sirenja vere.Jedino znaju da pevaju pesme Odinu,orgijaju i duvaju.E to su mi bas pravi pagani.

Ja postujem SVE narode,SVE vere,ali zna se gde je kome mesto.

I mozda jesu Srbi primili hriscanstvo u prvom veku,ali pitaj ih kako..

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Pravoslavlje jeste nametano Srbima. Pravoslavlje je bilo ime stare paganske religije, zapravo u Ukrajini su se pagani i registrovali pod tim imenom, na mestima gde su bili sveti izvori gradjene su crkve, stari Bogovi su menjani svecima i krsnim slavama…a obicaji su nasilno prekidani. O tome da su popovi motkama rasterivali paganske obrede jos u skorijoj proslosti pise i Vuk Karadzic. Moderna srpska etnologija cak smatra da srpsko selo nikad nije ni prihvatilo hriscanstvo vec je to samo bila maska za praktikovanje paganizma.

Православље није наметано Србима. Име само означава да смо ми настављачи и практиканти изворног Христовог учења, за разлику од других који себе воле да зову Хришћанима. Дај ми неке списе о тој старој паганској религији о којој причаш. То што се неки Украјинци некако региструју, не мора ништа да значи. Који свети извори, који храмови? Који стари богови су замењени свецима? Моткама је растеривана (немам доказ, претпоставка) она банда која је нешто чарала и барала око цркава. Па и данас којекакве будале доносе некакве црвене кончиће и комаде стакла па везују око цркава и у самим црквама. То и јесте за мотку. Него, да се манемо ми те приче. Које обреде ти практикујеш, ако си паган? Баш ме интересује.

 

Cela prica oko Varga je prenaduvana, bas isto koliko I pricao Sidu. Gejl, koja  je bila Sidova devojka pre nensi, mi je jako davno ispricala da je Sid bio obicna p****a koju je ona tukla, a posle i Nensi. Svaka budala moze uzeti noz i nekog izbosti na kvar, pravi frajeri se dokazuju u ringu. Varg je slican primer kao i Sid. Klinac koji ima problem sa ribama jer se oseca nesigurno koji zbog bivse devojke izbode na kvar coveka u pidzami? Posle ga stvare u zatvor koji je u odnosu na nase hotel B kategorije I on se tamo zali dam u svakih 14 dana ponavljaju isto jelo sto ga “psihicki uznemirava”? Pri tome nema puno kontakata sa ostalim zatvorenicima, koristi kompjuter, svira u zatvoru i nesto kao satro studira ili sta vec. Ovde nastaju pobune u zatvorima zato sto traze 3 obroka dnevno i da svako ima svoj krevet, a ne da ih ima po 10-15 u celiji.Mislim, tamo dobijaju I ciste peskier I malte ne room service, pa bi bas bilo zanimljivo da naprave neku razmenu zatvorenika, kao sto menjaju ucenike, pa da malo oseti kako je to kad ima razloga da se buni, a ne kad mu je najveci problem ponavljanje istog jela svakih 14 dana.?! Dalje, ovde je za EXIT bila jedna ekipa iz Norveske i neki moji prijatelji iz ZG, nekadasnji metalci, pitaju jednog od Norvezana, takodje nekadasnjeg metalca, da li zna Varga. Lik odgovori da ga je znao i da je Varg bio obicna nula pre nego sto je izbo onoga pa su od njega napravili ne znam ni ja sta…Dalje, secam se nekih Vargovih tekstova koji su bili na netu gde je prekrajao Evropu. Srba tu nije bilo, cak ni srpski nije smeo da se koristi, vec, ako se dobro secam, Srbija je bila na toj mapi “vargove arijevske Evrope” rasparcana izmedju Grcke i ne znam koga jos, Madjara cini mi se, ali nisam siguran. Dakle, ne vidim kakav tu interes Srbi mogu da imaju? Plus sto ni jedna paganska asocijacija koja ima legitimitet ne priznaje da je Varg paganin? Ni na Islandu ni u Norveskoj.  U Svedskoj pogotovu i to nije samo zato sto mrze Norvezane, ves zato sto to Vargovo sa paganizmom blage veze nema. Uostalom, zbog takvik kao sto je on je konjska glava ponovo podignuta na stapu …

Апсолутно се слажем са тобом. При том морам да додам да ниједном Србину не би пала на памет прича о словенским боговима да није било тих паљевина међу Германима. Ово за коњску главу ми није јасно, стога молим за објашњење.

 

Hitler nije bio paganin. Hitler je svoju inspiraciju nasdao u protestantizmu. Martin Luter je bio prvi koji je napisao “O Jevrejima i njihovim lazima”. Vladika Nikolaj je imao govor u tridesetim gde je svetosavski nacionalizam poredio sa Hitlerovim.Naravno, to nema veze sa Hristom. To sto se mnogi pozivaju na Hrista neznaci da je on los. Licno mislim da je kritika hriscanstva opravdana samo kad govorimo o kritici nekih stvari koje su uradili ljudi koji su se prestavljali kao hriscani. Dakle, mozemo samo kritikovati socilanu strainu religije. Islamski ekspanzionizam, ponizavanje zena i recimo zabranu kravata i alkohola za sve (ukljucujuci i ne-muslimane). Ne i teoloske postavke islama koje se ne odnose na neke drustvene okolnosti. Isto vazi i za hriscanstvo. Skroz je neukusno kritikovati hrista i veru njegovih vernika. Za one koji su to prihvatili ona ima veliku vrednost i lepotu. Oni koji nisu neka gledaju svoja posla, bar po pitanju teoloskih postavki. Cisto pitanje osnovne pristojnosti

Ово за Хитлера се слажем. Мислим да је он само искористио германску митологију као нешто што је заједничко за све Немце са циљем да их уједини у борби коју је имао на уму. То је иста прича као и са оним фалсификатом који се назива Велесова књига, а коју је цар Николај искористио не би ли ујединио Русе. Управо ту лежи и срж говора Светог Николаја Жичког. Уједињење Српства око Светог Саве, једног од највећих Срба који су икада живели. Што се свега осталог тиче, у праву си. Зато ми и сметају напади на Цркву. Просто ми је невероватно да сам доживео да чујем једно тако нормално мишљење о Православљу од некога ко није у тој причи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ретко ко је расиста на начин на који се то обично представља јер је у питању стереотип који изазива потреба одређених људи да на све гледају као црно или бело (pun intened).

За то је крив егзибиционизам људи који мисле да ће једино одласком у крајности бити примећени и "признати". Ипак, слажем се са тобом.

 

Да си којим случајем САМО рођен у католичком окружењу (или било којем другом) другачије би причао. Православље је занемарљиво мало наспрам католицизма а већина је увек управу. Ако за другу факцију хришћанске вере имаш такво мишљење (да је јерес) шта ли тек мислиш о Исламу, Хиндуизму, Будизму? Ретко ко се одрекне своје вере коју је добио рођењем зарад неке друге за коју би можда рекао "Хеј,оно ми се више свиђа и више одражава моје ставове."  То што ти називаш католичанство јересом, радиш само зато да би бранио СВОЈЕ православље.  Једна од паметнијих реченица коју ми је било који поп рекао је "Католичка и православна црква су ти као две сестре које се иначе воле али су се посвађале и не причају али све то није заиста битно гледајући целу слику." Уз то,није пљунуо на пентаграм који носим око врата већ је само рекао "пази само да се једног дана не окрене" и таквог човека МОГУ ДА ЦЕНИМ без обзира на све разлике које постоје међу нашим схватањима и мишљењима.

Да сам се родио у католичком окружењу и да знам оволико колико знам, сигуран сам да бих пожелео да пређем у Православље. Будизам и Хиндузам ме не интересују као религије, као учења су интересантна и може се извући пнека поука одатле (мада све животне поуке које су ми потребне могу наћи у Православљу). О Исламу не бих овом приликом. Немам ја шта да браним Православље, а католичанство је јерес и о томе сам већ негде писао. Потражи, стварно ме мрзи да пишем поново. У речима тог свештеника итекако има истине, а то што ти носиш око врата је само твој проблем и не интересује ме. Време ће показати да ли ти је то на корист или не.

 

Брате, љути се на ово што ћу сада рећи колико год хоћеш али и Србима је православље исто тако наметнуто. Спаљени су сви тадашњи пагански храмови а на њиховим местима су подигнуте цркве. Довољан доказ.

Што бих се љутио на тебе? Православље није наметнуто Србима. О којим храмовима причаш, добри човече? Ми смо пре Хришћанства били најобичнија примитивна руља. Дај ми литературу која говори о СРПСКИМ паганским храмовима. Где су се налазили? Један писани доказ, једно дело које је некии Србин написао пре прихватања Хришћанства?

 

Сагледај само случај СЛАВЕ, стварно је сулудо мислити да је то хришћански обичај и празник. Није чак ни православни. Славу имају само Срби и нико више! Лепо се каже "Тамо где је слава тамо су Срби". Славу немају православни народи попут Бугара, Руса,Грузина, Јермена...А нарочито је немају Грци од којих смо и добили правослаље.

СЛАВА код Срба је почела да се примењује оног дана када су стари Срби почели масовно да прелазе у јудео-хришћанство. То није истина! Једноставно ради се о старим славама када су се славили наши старословенски Богови или кућни духови заштитници; народ једноставно није хтео да се мане својих старих обичаја па је црква потегла свој стари трик: "Можете да славите и даље, али немојте да на тај дан славите многобожачког бога ПЕРУНА, већ ево славите например св. Илију". Народ као народ, увек жељан славља и разоноде, прихватио је нови начин али је задржао и свој стари начин. На то се мисли када се каже  да смо ми срби "пагани".

Један од главних разлога због којих се православци никада неће сложити са католицима је управо тај паганизам који је остао код свих православаца, а посебно код нас Срба. Разлог је тај јер је римско хришћанство много више јудезираније од источног хришћанства.

Слава је диван обичај, хвала Богу да постоји. Има ли тај аутор неке писане доказе да смо ми почели славити баш онда кад смо прихватили Хришћанство? Нема. Светац је заштитник породице, села, заната и то је то. Реци ми још једну подударност типа Перун - Св. Илија? Нама нико, апсолутно нико од Православаца не замера на слави, нити на Светосављу. Католици да, али при том заборављају култ Св. Патрика (Православног свеца) у Ирској. Кад се католици врате изворном Хришћанству, тад ћемо се и помирити. Не форсирамо ми причу о помирењу, јер нисмо ни криви, већ католици, јер знају шта су урадили.

 

Badnjak i citava ceremonija oko Slave su paganskog porekla. Treba razlikovati paganske obicaje od hriscanskih jer su ove prve vise u dodiru sa prirodom dok je hriscanstvo potpuno osnovano na mitoloski dogmatizam.

naravno badnjak, a tu su jos i prase za bozic [prinosenje zrtve] jagnje za djurdjevdan [takodje prinosenje zrtve] pa farbanje jaja za uskrs, ovde sam zaboravio o kojoj staroj boginji zivota ili plodnosti se radi, ali je obicaj prenesen, pa petao za gromovnika iliju... sve su to rituali koji su preziveli judeiziranje naseg naroda i posto nisu mogli biti iskorenjeni, promenjeno im je znacenje, ali je sustina ostala ista.

Бадњак је такође диван обичај и драго ми је што нисмо заборавили шта смо некада били. Прасе за Божић... Пости ти 42 дана пре Божића па да видимо шта би спремио за јело за тај диван празник. Мени ништа, апсолутно ништа није укусно као та прасетина за Божић. Одем на литургију, причестим се, дођем кући и кад видим ону плећку у тањиру, скоро се онесвестим од среће.

laugh.gif Сви нормални људи за празнике праве мало обилинију гозбу, сасвим је логично да то буде случај и са Божићем. Јагње за Ђурђевдан никад нисам клао, али имајући у виду колико људи слави тај празник и не чуди ме ако коље. Такође, Ђурђевдан често падне скоро непосредно после Васкрса (где пост траје 49 дана и много је напорнији од поста пред Божић), па ме и не чуди што људи хоће мало да се омасте. Петла за Илиндан никад нисам клао, нити ми је то познато. Јаја се фарбају јер је Марија Магдалена црвено јаје однела римском цару и поздравила га са "Христос Воскресе".

 

Подржавам Varg-ove ставовe 100%. Поготово оно што је рекао за Христа. Црква само експлоатише његов лик и дело и нема никакве друге везе са човеком. Наравно, католици су далеко гори по том питању али само зато што су бројнији. Ипак је то Рим све закувао од самог почетка. Ако је циљ Исуса био peace & love (и јесте био!) циљ религије је светска доминација.  Жалосно али истинито...да није тако сигуран сам да би живели у другачијем свету од овог и то НИКО не може да порекне.

Твоја воља са ким ћеш се слагати. Твоја очигледна мржња према Цркви као институцији нема основ. Шта је то теби или твојој породици Црква икада учинила нажао? Циљ Христа јесте био љубав и мир, а циљ Цркве је љубав и мир на светском нивоу. О циљевима других "религија" не желим да причам.

 

Мрзим став неких хришћана "Ја сам бољи од тебе јер све знам а све знам јер ништа не желим да сазнам".

Зајебана је та прича око знања. Замисли како би било дивно да нико никада није сазнао за хероин.

Share this post


Link to post
Share on other sites

А ко су његови верници? icon_uhoh.gif Једно је критиковати Христа (за шта немам разлога нити најмање) а друго оне који МИСЛЕ да су његови верници.

Без увреде, али ко си ти да критикујеш људе? Јеси ли бољи човек од тих које критикујеш?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to te cini nacionalnim sovinistom, iliti nacionalistom.

Не сматрам одредницу националиоста лошом, докле год не угрожаваш друге, већ се од других у случају напада браниш.

 

Уосталом, ко данас није расиста? Сви ми када видимо неког црнца прво што помислимо је "хех...црнац..." а када видимо блеца не мислимо "хех... белац..." Значи,правимо разлику у глави на расној основи.

Одлично. laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да си којим случајем САМО рођен у католичком окружењу (или било којем другом) другачије би причао. Православље је занемарљиво мало наспрам католицизма а већина је увек управу. Ако за другу факцију хришћанске вере имаш такво мишљење (да је јерес) шта ли тек мислиш о Исламу, Хиндуизму, Будизму? Ретко ко се одрекне своје вере коју је добио рођењем зарад неке друге за коју би можда рекао "Хеј,оно ми се више свиђа и више одражава моје ставове." То што ти називаш католичанство јересом, радиш само зато да би бранио СВОЈЕ православље. Једна од паметнијих реченица коју ми је било који поп рекао је "Католичка и православна црква су ти као две сестре које се иначе воле али су се посвађале и не причају али све то није заиста битно гледајући целу слику." Уз то,није пљунуо на пентаграм који носим око врата већ је само рекао "пази само да се једног дана не окрене" и таквог човека МОГУ ДА ЦЕНИМ без обзира на све разлике које постоје међу нашим схватањима и мишљењима.

E sad ti nisu upucen, izgleda da se slabo razumes u politiku, Ajde reci mi svega ti, zasto papa, pokusava onda da ujedini Katolike i Pravoslavce pod tezom " jednaki u razicitisti"

zasto nije trazio, da se ujedini sa protestantima itd...

Bato zato sto je Pravoslavna crkva BOGATA! Plus mocna

Jebes Engleze, ako mozes imati Ruse.

Ali hvala bogu, Rusi su papu vec oterali u kurac.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali hvala bogu, Rusi su papu vec oterali u kurac.

А и ми, хвала Богу.

Једино код нас и код Руса није био у посети, а неће ни доћи док се не извини за Јасеновац и остало. А ако се извини, то ће да буде прича. Знаш и сам колико папу прате у медијима.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mahabharata je napisana 3150. g. pre nove ere.Njen najvazniji deo,Bhagavad-gita sadrzi dijalog izmedju junaka Arjune i Boga.Jednog Boga,jednog jedinog koji je stvorio sve i sve sto postoji je u njemu.Dakle,vise od 3000 godina pre pojave hriscanstva postojala je vera u jednog Boga kome se treba moliti..dalje pise o kosmosu,visim planetama,visim oblicima zivota.Zar nije to genijalno za period kada je npr. grcka bila tek u razvoju.Kao jedan od avatara tog boga spominje se i Hrist.Bas cudno.

Cudno je i reci da su narodi pre primanja hriscanstva bili divlji i primitivni.Mozda nama to tako izgleda,sedeci u udobnim stolicama za kompjuterom..Pagani su verovali u cast,hrabrost,gostoljubivost,istinu.Ti principi su tada bili prisutni u zivotima,danas toga nema.Toliko o nasoj civilizovanosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

А и ми, хвала Богу.

Једино код нас и код Руса није био у посети, а неће ни доћи док се не извини за Јасеновац и остало. А ако се извини, то ће да буде прича. Знаш и сам колико папу прате у медијима.

Ma eno govnari Vatikanski sad i Gotovinu cuvaju, kao sto su cuvali Pavelica no.gifno.gifno.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mahabharata je napisana 3150. g. pre nove ere.Njen najvazniji deo,Bhagavad-gita sadrzi dijalog izmedju junaka Arjune i Boga.Jednog Boga,jednog jedinog koji je stvorio sve i sve sto postoji je u njemu.Dakle,vise od 3000 godina pre pojave hriscanstva postojala je vera u jednog Boga kome se treba moliti..dalje pise o kosmosu,visim planetama,visim oblicima zivota.Zar nije to genijalno za period kada je npr. grcka bila tek u razvoju.Kao jedan od avatara tog boga spominje se i Hrist.Bas cudno.

Cudno je i reci da su narodi pre primanja hriscanstva bili divlji i primitivni.Mozda nama to tako izgleda,sedeci u udobnim stolicama za kompjuterom..Pagani su verovali u cast,hrabrost,gostoljubivost,istinu.Ti principi su tada bili prisutni u zivotima,danas toga nema.Toliko o nasoj civilizovanosti.

Ја сам причао о Србима, а не о Индијцима.

Ја верујем у част, храброст, истину и гостољубивост, а поред мене и сви православци које познајем.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...