Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Za tvoju informaciju Srbi nikad nisu imali hramove vec su se molili ispod drveca iglavnom hrasta.

 

I ako je sve to unisteno i izbrisano kako ti onda znas da su ti hramovi postojali ili samo nagadjas tipa verovatno jesu.

 

Jel znas ti kako vredjas te tvoje "bogove" samo time sto koristis kompjuter.

Otkud znas da nisu imali?Procitao si u udzbeniku za 7. razred?

Do svake informacije se moze doci,ako se hoce.

Kao prvo, ja nemam "te moje bogove".Shvatite vise pravu ulogu Peruna,Svaroga,Tora ili Odina.Oni ne postoje da bi se mi njima klanjali ili molili.Oni predstavljaju plemenite principe pravilnog nacina zivota,sluze da ojacaju nas duh.Oni su zamisljeni na neki nacin kao zakoni po kojima se covek ponasa.

Ne idem ja u sumu da se klanjam Perunu,ako to mislis za mene,onda si me u potpunosti pogresno razumeo.

Ti svog boga zamisljas kao postojanu,beskonacnu silu kojoj se moras moliti i traziti oprostaj za svoje grehe kako bi te on primio u raj.kod mene se to podrazumeva,plemenitost se podrazumevala kao nezaobilazan kodeks."Paganski bogovi" su bili uzor ljudima,plemeniti idoli,a ne neka sila koja od tebe zahteva da se njoj povinujes.

Drugo je sto ti Peruna zamisljas samo kao glupo objasnjenje za grom.

Ne razumem ovu tvoju poslednju recenicu?!

Pre bih rekao da danasnji "moderni" ljudi sve vise vredjaju svog voljenog Hrista.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја не знам да су Срби имали паганске храмове, рецимо, а ако има некога ко се радовао кад је изгорео Хиландар (за шта постоји основана сумња да су га запалили шиптари, јер су Хиландрци неколико пута налазили написано УЧК на објектима) или кад су паљени манастири по Косову, треба да убити, и при том се уопште не зезам кад ово кажем...

Cekaj, kako ono glasi prva bozija zapovest?

 

 

 

Nikad ne bih slavio paljenje bilo cije svetinje. To sto se sve zloupotrebljava ne znaci da nema zdravu srz. Makar i da mi je svejedno, ne bih se mogao radovati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj, kako ono glasi prva bozija zapovest?

Знам на шта циљаш, али стварно сам мислио то што сам рекао, под пуном моралном и сваком другом одговорношћу пред Богом и људима. Мој мозак не може да појми да неко такав може да постоји међу народом Српским...

 

E moj brate, slavili su ovde paljenje Hilandara,clanovi i moderatori...........

Drzali slike kako gori ITD.

Сумњам у да је национална припадност тих људи српска. Мислим, јеби га, у овој земљи живе и други, а српски је званични језик (како год га они звали) у три државе које су настале из бивше СФРЈ...

 

A onda sam dosao ja!   

Није да правим поређење, али змију треба у главу...

user posted image

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Speak for yourself, има овде високих људи са плавим очима... icon_wink.gif

 

Иначе, било би лепо када би се макар оквирно држали теме и одговарали једну другима на питања...

Ја не знам да су Срби имали паганске храмове, рецимо, а ако има некога ко се радовао кад је изгорео Хиландар (за шта постоји основана сумња да су га запалили шиптари, јер су Хиландрци неколико пута налазили написано УЧК на објектима) или кад су паљени манастири по Косову, треба да убити, и при том се уопште не зезам кад ово кажем...

broje li se tu niski s plavim ocima?? icon_smile.gificon_mrgreen.gif

 

 

 

 

elem, na kraju imam isti zakljucak kao A.

 

 

 

ZMIJU TREBA U GLAVU! icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сумњам у да је национална припадност тих људи српска. Мислим, јеби га, у овој земљи живе и други, а српски је званични језик (како год га они звали) у три државе које су настале из бивше СФРЈ...

Srbi brate, tuzno zar ne, znam ih licno, mnogi su skrenuli sa uma.

Sredjeno je to, kad vreme dodje sredices i ti ostalo.

Postujemo sve, imaju svoje pravo, nismo mi oni da nas banuju.

 

HRISCANSTVO

RESIST OR SEREVE

 

Zao mi je brate da moram sebe deklarisati kao neko kao sto je KRSTAS, ne smem da okrenem drugi obraz.

 

Kao sto gospod rece,"DONEO SAM MAC"

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno bogami...svaka cast. icon_da.gif

 

Sta reci nego ti pozeleti snagu i mudrost.

Mora neko i dici mac za spas religije, spas SRBIJE SPAS PRAVOSLAVLJA

icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gif

 

Sta znam, iskreno govoreci, zemlja mi je svetinja, a vera BLAGOSLOV

user posted image

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest 10 dinara
Otkud znas da nisu imali?Procitao si u udzbeniku za 7. razred?

Do svake informacije se moze doci,ako se hoce.

Kao prvo, ja nemam "te moje bogove".Shvatite vise pravu ulogu Peruna,Svaroga,Tora ili Odina.Oni ne postoje da bi se mi njima klanjali ili molili.Oni predstavljaju plemenite principe pravilnog nacina zivota,sluze da ojacaju nas duh.Oni su zamisljeni na neki nacin kao zakoni po kojima se covek ponasa.

Ne idem ja u sumu da se klanjam Perunu,ako to mislis za mene,onda si me u potpunosti pogresno razumeo.

Ti svog boga zamisljas kao postojanu,beskonacnu silu kojoj se moras moliti i traziti oprostaj za svoje grehe kako bi te on primio u raj.kod mene se to podrazumeva,plemenitost se podrazumevala kao nezaobilazan kodeks."Paganski bogovi" su bili uzor ljudima,plemeniti idoli,a ne neka sila koja od tebe zahteva da se njoj povinujes.

Drugo je sto ti Peruna zamisljas samo kao glupo objasnjenje za grom.

Ne razumem ovu tvoju poslednju recenicu?!

Pre bih rekao da danasnji "moderni" ljudi sve vise vredjaju svog voljenog Hrista.

Bogu se za svaku sitnicu mole slabi i glupi ljudi.

 

primer. trebas nesto da naucis za skolu ti uzmes naucis pre skole i pomolis se bogu,odes u skolu i dobijes dobru ocenu a onda se zahvalis Bogu.

To je glupost.

Bog me je stvorio ovakvog kakav jesam,dao mi je slobodnu volju i moc da mogu sam da uradim MNOGO stvari on da je hteo da ga molim za svaku sitnicu ne bi nas ovakve stvorio.

 

Ni ti ne bi voleo da te tvoje dete moli za svaku sitnicu koju moze sam da uradi.

 

Ti razmisljas kao Neo-Pagan stari Sloveni i ostali paganski narodi su zamisljali da kad grmi Perun ili Thor ili Zevs voze kocije po nebu.

Mislim smesno je da verujes da su oni razmisljali kao sto si ti napisao.

 

Ti kazes da Isus nije nas a pominjes Odina,Thora i ostalu ekipu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ti bi mislio da su to kocije da si tada ziveo.Nemoj mi samo reci da ne bi.Mi sada imamo objasnjenja za sve vremenske pojave,zahvaljujuci tehnologiji,ali nije stvar u tome.

To sto su oni zamisljali Peruna kako grmi nebom je skroz nevazno,vazno je sta on predstavlja u duhovnom,moralnom principu.

I da znas,Odin i Tor su mnogo blizi nasim precima,pa tako i nama,od jevrejskog boga.Prakticno,izmedju Peruna i Tora nema razlike,osim u imenu.

Sloveni su dosli na Balkan iz severnih predela,cak iz predela gde je sada severna Poljska,tako da u nama ima cak i nordijske krvi.

Vizantijski car je opisivao Slovene kao izuzetno jak,visok narod,svetle i smedje kose,otporan na vremenske nepogode..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mene pitas, potpuno nebitno za ljudski zivot. Mnogo bitnije je koliko se pridrzavas izabranog puta, koliko se kontrolises i napredujes na njemu, a mitologija i imena bogova nisu nista vise od nuzne scenografije potrebne da se poruka prenese. Jako lepa, cesto ocaravajuca scenografija, ali ipak u samoj sustini - omotac sadrzaja.

OK, neko se vezuje za forme i ne zelim to da ometam, ali ja nisam takav i jednostavno iznosim svoje misljenje. Kao sto umem da se tu i tamo dobro nalijem pivom a ipak ne postanem alkoholicar, tako posezem i za religijsko-mitoloskim sadrzajima. Ne negiram, ali i ne robujem.

 

Mozes Isusa da zamislis kao crnca sa 6 nogu koji je ziveo na Aljasci, ako verujes u ono sto je on pricao, u poentu izrecenog, njegova forma i licna istorija te nece naterati da ga manje postujes ili da promenis misljenje. Niti ces biti manje hriscanin ako kazes da te uopste ne zanima kom je narodu on pripadao, gde je ziveo i slicno. Pazi, ako neko svojom prirodom i delima ispunjava "uslove", zasto bi on morao po svaku cenu biti neciji sledbenik da bi bio ispravan?

 

Neko je negde na forumu postovao onu pricu o profesoru koji puni teglu kamenjem, sljunkom i peskom...Ako izdvojim duhovnost ili pripadnost jednoj religiji i provucem je kroz taj primer (uzecu Hriscantvo za primer jer smo na toj temi) ja zakljucim sledece:

 

Bozije zapovesti i poenta Isuvovih ucenja predstavljaju najkrupnije kamenje, sam fundament cele price. Duhovna praksa bi bila sljunak, a ostvarenje rasne, narodne, plemenske ili bilokakve licne identifikacije sa Jesusom bi bilo jednako ulivanju onog finog peska uz koji sve ima jos tesniji dozivljaj pripadnosti.

 

Mnogi padaju u "pescani zanos" i zbog tih finalnih rasno-verskih razlika odustaju od fundamentalnih ideja. Jednostavno zaboravljaju na njih u tom zanosu. Ali sta da se radi, svako je kovac svoje srece.

 

Da li automobil ide na benzin? Ne, njega pokrece energija koja je zarobljena u formi benzina. Koliko se nas toga SVESNO seti kada vidi automobil?

A skoro svi SVESNO znamo na keca iz koje je fabrike dosao i koja ga je zemlja proizvela. To ne zaboravljamo tako lako. Poreklo i pripadnost na prvom mestu.

 

Dovoljno je asocijativno za kojekakve paralele.

Edited by Metalbeer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogu se za svaku sitnicu mole slabi i glupi ljudi.

 

primer.  trebas nesto da naucis za skolu ti uzmes naucis pre skole i pomolis se bogu,odes u skolu i dobijes dobru ocenu a onda se zahvalis Bogu.

To je glupost.

E Bogme nije, molim mu se pred svaki ispit i posle ispita, molim se pre spavanje itd......

Zasto sam glup i slab?

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Da ne treba mozda zrtvu da mu prinesem ( bebu lavovima kao pagani i satanisti)

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ili da odem u zoloski vrt i pogledam majmuna koji smrdi na kilometar i da kazem " Vidi eno nam ga rodjak, samo ovaj nije evoluirao ( ima vremena

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif )

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i kazem, molim se savaki put pred spavanje........

cesto idem u crkvu itd......

icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

 

Neki put imam obicaj da dugo sedim u Crkvi svetog Arhangela Mihaila. Osecam se mirno i opusteno, a molitva me opusta, ne zato sto sam slab, nego jer sam jak, molim se cak i za one koji me mrze i koji mi zele zlo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne treba mozda zrtvu da mu prinesem

Prinosis mu zrtvu. samog sebe. To je jos jedna od razlika izmedju hriscana i starih pagana. Hriscanstvo je neke stvari "unormalilo" ali i otvorilo vrata za jednu drugaciju vrstu sebicnosti.

 

 

bebu lavovima kao pagani i satanist

 

Mislim da je to preterivanje. Zar zaista mislis da prosecan ne-hriscanin danas radi takve stvari? Uglavnom su takve price prenaduvane, kao legende o baba rogi.

 

blondie:

btw, nije fora moliti se samo kad ti nesto treba. molitva ima neki dublji smisao koji neupuceni nevjernici ne kapiraju.

 

Naravno. Iskrena molitva je izuzetno vredna.

Bas tako kako si rekla i neupuceni hriscani ne osete vrednost ispravne meditacije ili magijskog obreda. U mnogim magijskim ritualima su ukljuceni ocenas i hriscanski simboli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, samo sto ja nisam jos cula da se nekome opasno narusilo zdravlje od ocenasa i molitve, kao sto sam cula za jako puno slucajeva ljudi koji su se zesce sjebali od meditiranja.

 

takodje, ako bi mogao da mi objasnis - kako je to hriscanstvo otvorilo vrata sebicnosti? nisam bas najbolje razumjela.

 

Totem: gdje se nalazi ta crkva? jel bijase u Vojvode Stepe na Vozdovcu?

btw, meni je lijepo i u crkvi Sv. Marka ali mrzim sto je prometno i sto Cigani stalno prose ispred. a Saborna crkva mi je isto lijepa, samo sto kad god dodjem, tamo neko vjencanje ili krstenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, samo sto ja nisam jos cula da se nekome opasno narusilo zdravlje od ocenasa i molitve, kao sto sam cula za jako puno slucajeva ljudi koji su se zesce sjebali od meditiranja.

 

Pa pogledaj recimo ovakve primere i reci da su to zdravi i slobodni ljudi.

user posted image

A ima ih i mnogo gorih, video sam svojim ocima. Video sam i odrasle obrazovane porodicne ljude koji su prijateljima na pruzenu ruku odgovarali urlanjem punim mrznje "ne dodiruj me djavole!" i za par dana trazili pomoc na klinici, sto se nije desavalo dok covek nije poceo da proucava Bibliju.

 

Hocu da kazem da se u svemu moze zalutati. Nema izuzetka.

Hriscanstvo u zapadnoj civilizaciji ima znacajnu prednost jer predstavlja priznatu, oficijalnu religiju i lako je naci podrsku i pomoc kada zagusti.

Problem kod ljudi koji su odabrali drugi put je cesto u tom nedostatku prave podrske, nije lako u pravoslavnoj drzavi pronaci kvalitetnu i mnogobrojnu grupu ljudi koja prati isti put. Ti ljudi su u najcesce u svoje studije usli ili potpuno sami ili se oslanjaju na nekoga ko jednostavno nije jak koliko bi trebalo, a ponekad je i poremecen.

Mudar i jak covek nece zalutati ni na jednom putu isao sam ili ne, ali nismo svi takvi. sve te price o uzasu nehriscanske prakse koje se lako cuju, dolaze mahom od labilnih praktikanata bez te potrebne podrske koju hriscani uzivaju na svakom koraku, javno i privatno.

Ne mogu se te stvari porediti.

takodje, ako bi mogao da mi objasnis - kako je to hriscanstvo otvorilo vrata sebicnosti? nisam bas najbolje razumjela.

samim tim sto se predstavlja za superiorniji nacin zivota nad svim drugim putevima. I dalje mnogima nedostaje istinsko postovanje drugih religija, najvise njih ima samo toleranciju koju nazivaju postovanjem.

Pazi, naravno da je sranje sveprisutno, pagani jesu brutalno ubijali stare hriscane koji su se jedva zivi izvukli (pa kasnije naplatili vise nego duplo) i slicno ali kada sve stavis na gomilu uocljivo je da je kod pagana vise bila izrazena neka horizontalnost. Mi smo ovaj kult, vi ste onaj kult i mi se lomimo jer smo drugaciji, dok hriscanstvo mnogo vise potencira stav mi smo iznad vas, vi ostali svi gresite i mi smo kvalitetniji i ispravniji.

Naravno da se sve moze naci i u jednom i u drugom, ali pretezno je ovako.

Manje vise sam mislio na to. Postoji i apstraktan pogled na materiju gde je hrist direktno vezan za ego coveka, ali nema potrebe da dubimo.

Edited by Metalbeer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totem: gdje se nalazi ta crkva? jel bijase u Vojvode Stepe na Vozdovcu?

btw, meni je lijepo i u crkvi Sv. Marka ali mrzim sto je prometno i sto Cigani stalno prose ispred. a Saborna crkva mi je isto lijepa, samo sto kad god dodjem, tamo neko vjencanje ili krstenje.

Kod patrijarsije tj. Preko puta nje je crkva Sv. Arhangela Mihaila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

metalbeer:

 

ne ulazi mi se u raspravu u vezi toga, jer smo vec pricali o tome.

nasao si primjer koji imam i ja sa www.srbovanje.com - sprdacina samo takva.

ja i dalje pricam o tome da iskrena i cista molitva i citanje ocenasa u crkvi nisu nikome zdravlje narusili kao sto jeste meditacija.

ako je neko mentol, seljak, zatucan, neobrazavan ili bilo sta - pisace i gore stvari od te, to je samo sitnica.

btw, koliko ja provaljujem - radi se o katoliku.

 

 

dalje, varga bih komentarisala, ali covjek ni poslije 500 postova nije naucio da pise, jebi ga.

takodje, Varg - mislila sam da za tvoje godine imas malo vise mozga. do sada smo te podjebavali nas nekoliko na Boomfights temi (pa ti nisi ukapirao nego nastavio da se provaljujes), ali evo iskreno - zao mi gledati kako te ljudi zezaju toliko.

probaj da shvatis da se ne radi o BROJU postova nego o KVALITETU istih. nebitno za tvoja ova i ona uvjerenja i sta ces da pises i da li ce se neko sloziti s tobom. bitno je da napises nesto kvalitetno, ili neku dobru zajebanciju a ne da svrljas po yumetalu ostavljajuci kojekakve gluposti samo zbog broja postova. brate, ovdje svi zezamo mladje clanove zbog toga.

yumetal je postao govno od foruma samo zbog klinaca koji pisu sranja utrkivajuci se za broj postova. napravili su tako smece od foruma.

ja sam tesko nekad spamovala sa ostalima, ali smo bar imali kvalitetnu zajebanciju pa se niko nije bunio. razmisli malo o ovome.

 

ostalima se izvinjavam na spamu.

 

 

a ove klinacke nafurane komentare o nekim tamo pedofilima i sl.....

moja vjera nema veze s tim pedofilima. u ckrvu se ne ide zbog popa nego zbog molitve, reda, osjecaja.

a pagani, sektasi, ateisti i svi ostali koji se upale na jednu ovaku recenicu, i uzgred pisu gluposti samo zbog broja postova - dovoljno su rekli o sebi.

 

 

 

poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne ulazi mi se u raspravu u vezi toga, jer smo vec pricali o tome.

opusteno icon_wink.gif

 

nasao si primjer koji imam i ja sa www.srbovanje.com - sprdacina samo takva.

 

Naravno da je sprdacina kada se tako predstavi. A zamisli da moras da zivis sa takvim likom. I dalje sprdacina? Ili, hoces da iznajmis stan od lika koji ti kao uslov postavi obavezno nedeljno ucestvovanje na ozbiljnim meditacijama sekte kojoj pripada. sta bi uradila? Pa prijavila bi ga policiji kao iz topa, a ovako je to samo jedan simpaticni prolupani cikica sa srbovanja, hihiha.

 

ja i dalje pricam o tome da iskrena i cista molitva i citanje ocenasa u crkvi nisu nikome zdravlje narusili kao sto jeste meditacija.

 

Da, ali neiskrena i otaljana jeste. I obrnuto.

Oli ukapirati ikada? ph34r.gif

 

Na kraju krajeva kako ti znas sta je mango, ako si jela samo jabuku? Videla na slici i neko ti je opisivao? Videla ljude koji jedu mango? Cula si da nije bas ukusan? Iskreno, da li si zaista svojim bicem spoznala sta je pravi smisao molitve dok nisi usla u nju biggrin.gif CaaaaaaanYooooouudiiiiiiiiigeeeett? icon_smile.gif

 

pozdra icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

znas kako.. imam svoj stav o lezbejkama, ali ne moram da se mazim sa zenom da bi imala svoj stav o tome, zar ne?

 

takodje, molitva bilo kakva - ne izaziva zdravstvene probleme.

meditacija - izaziva. provjereno. ne pada mi na pamet da se cackam tim ritualima, da bih bila sigurna.

 

 

sto se tice cikice, sprdacina - apsolutno.

takodje, nikada niko normalan ne bi zivio kod takvog lika, kao sto ne bi ni kod sektasa.

nailazila sam eto bas, kad pomenu - kod adventista da stanujem, ali nisam htjela. ne, nisam ih prijavila policiji.

ne vidim zasto bih.

policija tu ne moze nista, postoji pravo vjerskih sloboda i slicne stvari. zato i postoji toliko sekti, a ono sto policija moze da uradi jeste da reaguje jedino kad je neciji zivot u pitanju, kada se radi o uznemiravanju drugih, narusavanju javnog reda i mira, i tako te stvari.

meni je evo nekoliko puta dolazio jehovin svjedok - bila sam jako pristojna i rekla mu `hvala i prijatno`. kad mi je peti put onako agresivno zakucao na vrata i krenuo da tesko smara - probala sam da mu kazem da moj pradeda i deda nisu presli na Islam kad su morali, zbog zivota, da moj otac nije otisao u jehovine iako je imao dosta prilika. da smo tradicionalno pravoslavci i to njegujemo. i onda je sesti put dosao i skoro mi usao na silu u kucu, i tad sam popizdila i rekla mu da cu istog momenta zvati policiju i staviti restricted order - znaci, da ne smije u krugu pet milja da mi pridje.

sad ga vidim, kuca na sva vrata ali meni ne dolazi. biggrin.gif

 

 

o tome ti pricam.

a nemoj mi izvlaciti besmislene seljacke primjere sa srbovanja..

 

 

primjer isto kad sam sa sestrom trazila stan - neka je babuskara zahtjevala od nas da joj kazemo imena svih nasih prijatelja, pa da ona ocjeni mogu li oni dolaziti.

nevezano za vjeru, ti su ljudi ocito mentoli i s njima ne zelim ista da imam.

 

 

poz.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

znas kako.. imam svoj stav o lezbejkama, ali ne moram da se mazim sa zenom da bi imala svoj stav o tome, zar ne?

Ne moras, ali je cinjenica da dok ne probas neces znati kako je, a ti upravo pricas da znas sta meditacija radi ljudima, dok je tvoje iskustvo o onome o cemu pricas ravno nuli.

Imas pravo da imas stav o lezbejstvu, ali ce jedna lezbejka uvek moci bolje i vernije da objasni sta je zaista lezbejstvo. Tvoja ce prica o tome uvek biti samo analiticnost bez pravog iskustva, miroslav lazanski kind of icon_wink.gif

 

takodje, molitva bilo kakva - ne izaziva zdravstvene probleme.

Ma ajde. Ja prvi razumem vrednost molitve za ljudsko bice koje veruje u nju, ali i bahato i neobuceno rukovanje kuhinjskim nozem koji je pravljan za secenje hleba moze da ubije. Druge ili onog koji ga vozi.

 

Kad skinhead u ime boga i srbije izbije ciganu pola zuba iz vilice, pa napravio mu je zdravstveni problem, zar ne? Kasnije ide kuci na molitvu pred spavanje i sve je ok, sutra je novi dan. Ne naklapam, to se desava.

 

meditacija - izaziva. provjereno.

Ajd jos dodaj i obavezno. Opet si dosla do onoga "BU!!!! MEDITACIJA! Brrrrrrrr...."

 

Ok, ti znas bolje icon_smile.gif I Ja mnogo bolje poznajem tvoju sobu od tebe, tvoje roditelje i tvoj grad. Naravno, nikad nisam ni video te ljude, ali ja jednostavno znam sve o njima i to bolje od tebe.

 

Nece te pojesti meditirajuci ljudi ne boj se icon_smile.gif

 

Ne vredi. Meni je zabavno da pricamo o tome, ti iz tvog ugla, ja iz mog ali ne vodi nigde. Osnova je da ja tvrdim da sve moze biti i crno i belo, dok si ti te polaritete fiksirala u odredjenim stvarima. Mozemo da se krbamo kao kamiondzije ili mozemo da se sprdamo dalje, a u oba slucaja ce nas totem oterati sa teme. laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ok, ako je moje iskustvo u lezbo odnosima ravno nuli - jel to znaci da ja nemam pojma o tome?

ne moram da pisem kao Ivo Andric da bi dala kritkiku na neko djelo, zar ne?

Lazanski mozda nije vojnik - ali je extra analiticar. mozes li zaista podcijeniti njegov rad? ja mislim da ne. (ne ulazim u sitnice i neke lijeve price o njemu). s druge strane, obican vojnik pa i neki oficir ne bi ti znao analizirati situaciju na frontu iako je prisutan i iako je iskusan!

 

 

takodje, primjere koje mi navodis u vezi molitve nemaju veze s temom. ako je neko idiot, onda je idiot.

navodis mi skinheadse. neke nepismene seljake iz pizde materine koji se mole Gospi. sta je sljedece? Hitler? pa i on se molio Bogu, zar ne?

opet ponavljam, ako je neko idiot, idiot je i to nema veze s molitvom.

ja samo kazem da ako ocitas ocenas pred spavanje, u crkvi ili bilo sta - nece ti se mozak od toga pomutiti niti ces zaglaviti bolnice zbog toga.

skinheadsi i svi ostali koji se pozivaju na Hrista i cine neke lose stvari - nisu Hriscani. pozivaju se na hriscanstvo da bi se oprali pred javnosti ili kako god. kao sto neki popovi kradu a ne bi smjeli i tako te price. los covjek je los covjek, bio on paganin, hriscanin, budista, musliman.. sta god.

molitva ih sigurno ne tjera na kradju, niti im muti um u tom pogledu. oni vjerovatno pokusavaju da se `operu` molitvom ali necemo u te stvari jer nemaju veze s mozgom.

to nisu hriscani ni normalni ljudi.

 

ono sto ti ja govorim jeste da sam na televiziji gledala, u mnogim knjigama citala - NEGATIVNE STRANE MEDITACIJE!

jako puno ljudi je pricalo o tome IZ ISKUSTVA, na koje se ti stalno pozivas.

 

i ja se slazem da ne rukuje kuhinjskim nozem onaj ko ne zna! niti da meditaciju upraznjava onaj ko ne zna to da radi. nismo mi budisticki svestenici, nemamo taj mentalitet, niti takvo okruzenje, niti takav zivot niti smo svi isti ljudi pa da citav dan sjedimo i gledamo u jednu tacku, i primjenjujemo neke stvari, koje ne znamo da primjenimo.

koliko ljudi je pricalo o tome, da su poslije silnih kurseva meditacije i primjene iste imali terapije od po par godina da vrate UM u normalu. ja NE ZNAM tacno sta se tu desi, ne znaju skroz ni doktori, ali pricao je jednom prilikom o tome na BK par doktora sa VMA, konkretno (zaboravih ime emisije, vodi je ona malo punija plavusa!). psihijatri uz najbolju volju neke slucajeve ne mogu da poprave.

O TOME TI PRICAM.

i o tome koliko tih kurseva ima po zemlji i koliko ljudi zaglavi.

moja je bivsa cimerka isla na takozvani KURS BRZOG CITANJA da bi je vec treci cas ucili osnovne postavke JOGE. i kad mi je u kucu donijela par knjiga nekih sektasa od Srija Picke Materine - meni je bilo jasno koliko je tu sati.

o takvim je ljudima pravljena emisija, sa nekoliko studenata na koje je meditacija jako lose uticala, i par neuropsihijatara.

 

 

necemo mijesati babe i zabe. ja ocitam Ocenas i normalno pricam. ne zaveze mi se jezik od toga. ne vrtim ocima u krug, i nemam tikove (tipa treptanje, cesanje i sl. sto su vec navodili ti ljudi) i nesvjesticu. takodje, i OVDJE evo, gledah nekoliko emisija o tim stvarima. pa nije valjda da svi LAZU?

 

 

na kraju, nece me pojesti ljudi koji meditiraju - nek radi svako sta mu je volja. meni je samo zao ljudi koji dozivotno imaju probleme zbog tih stvari.

 

moja baba svake nedjelje ide u crkvu, svako jutro ocita molitvu, redovno pali svijece - ali evo i u 86 godini nije ni sekudne senilna ili luda od tamjana, molitve i sl.

 

ima ljudi koji znaju mozda da meditiraju i koji misle da to sto rade utice pozitivno na njih. i koji nemaju zdravstvenih problema. ali niko ne garantuje da sutra nece imati, ili da neko koga uvuku u to nece imati dozivotne posljedice.

 

 

lijepo te molim, znas ti vrlo dobro o cemu ja pricam - i nemoj mi mijesati babe i zabe u prici o molitvi i meditaciji.

meni se ne ukazuju zmajevi nakon Ocenasa (kao sto rece onaj

jadnicko na BK), a nikad nisu ni mojoj babi za tolike godine.

 

 

eto toliko. a ti slobodno nastavi da meditiras ako oces cijeli zivot. zelim ti svu srecu u tome.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ocitam Ocenas i normalno pricam. ne zaveze mi se jezik od toga. ne vrtim ocima u krug, i nemam tikove (tipa treptanje, cesanje i sl. sto su vec navodili ti ljudi) i nesvjesticu. takodje, i OVDJE evo, gledah nekoliko emisija o tim stvarima. pa nije valjda da svi LAZU?

Nista od toga se ni meni ne desava. Apsolutno tickless, opusten i jasan...prilicno iskontrolisan i prijatan u drustvu. (hahaha, ovo zvuci kao aplikacija na onim sajtovima gde ljudima pronalaze parove laugh.giflaugh.gif )

sve je potpuno u redu samnom, a imam iskustva i u hriscanstvu i u pravcima koji tebe uzasavaju, borilackim vestinama vezanim za meditacije...i tako.

 

I sta sad? Da je bas sve kako ti kazes, ja bi trebao da budem ili lud ili pod zamljom odavno.

 

eto toliko. a ti slobodno nastavi da meditiras ako oces cijeli zivot. zelim ti svu srecu u tome.

 

Hvala, a ja mozda sutra odlucim da se pomolim bogu, nista strasno, vec veoma obogacujuce. That`s the point.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dalje, varga bih komentarisala, ali covjek ni poslije 500 postova nije naucio da pise, jebi ga.

takodje, Varg - mislila sam da za tvoje godine imas malo vise mozga. do sada smo te podjebavali nas nekoliko na Boomfights temi (pa ti nisi ukapirao nego nastavio da se provaljujes), ali evo iskreno - zao mi gledati kako te ljudi zezaju toliko.

probaj da shvatis da se ne radi o BROJU postova nego o KVALITETU istih. nebitno za tvoja ova i ona uvjerenja i sta ces da pises i da li ce se neko sloziti s tobom. bitno je da napises nesto kvalitetno, ili neku dobru zajebanciju a ne da svrljas po yumetalu ostavljajuci kojekakve gluposti samo zbog broja postova. brate, ovdje svi zezamo mladje clanove zbog toga.

yumetal je postao govno od foruma samo zbog klinaca koji pisu sranja utrkivajuci se za broj postova. napravili su tako smece od foruma.

 

 

 

 

Kao sto vi zreliji mislite da nisam provalio vase zajebavanje,tako i vi niste shvatili moje zajebavanje..toliko o tome.

icon_wink.gif

Stvarno mislis da je ovaj forum smece zbog mojih postova?

Procitaj prethodne stranice i proveri kako sam raspravljao sa Black_Totemom i Axeanosilasom,bez imalo svadja i prozivanja.

Ne,ti si odlucila napadati samo Varga jer ima taj zlokobni nick..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaš Varg, nečije postove, pogotovo osoba koje patološki misle da sve znaju i da su bolje od svih ostalih, jednostavno valja ignorisati i svima će biti dobro.

 

Vratite se na temu ljudi! Dakle, Isus. Šta mislite o čovekovom životu i radu?

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...