Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Medjutim, da ponovim ono shta sam napisao. savrshenstvo bez slobode nije savrshenstvo. sloboda ukljuchuje i izbor da se to savrshenstvo odbaci.

Pa ajd', može i 'vako... Dakle, ko je to tebi rekao da savršenstvo bez slobode nije savršenstvo? To je samo tvoje mišljenje, ili možda još nečije, ali to i dalje ne čini tu izjavu tačnom.

 

klica zla ne postoji. jer zlo nije entitet, nego nedostak entiteta. tama ne postoji, postoji odsustvo svetlosti. hladnocja ne postoji, postoji odsustvo toplote. isto tako i zlo.

Ili obratno?

Vidi ovako... da li u bogu ima odsustva dobra? Ako da, ok, onda nije savršen, ako ne, opet u redu, onda nas nije on stvorio. Ne možeš da stvoriš ono što ne poznaješ. Mislim, mogu ja na sedam različitih načina da ti kažem jednu te istu stvar, ali se sve i dalje svodi na ono što sam već rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je neko biće savršeno znači li to da je samodovoljno? da li onda može biti usamljeno, osećati da mu neko ili nešto nedostaje, pa mu Tata stvori "družbenicu"? ili, može li savršenom biću biti dosadno, pa da mu tata napravi družbenicu da prekrati večnost? ako je jedno biće savršeno, onda je dovršeno u svakom smislu i nema svest o promeni, o mogućem drugačijem iskustvu od postojećeg pa mu ni ne može biti dosadno.

 

Adam je dete s greškom, a sloboda mu je data kao prilika da zgreši, tj. ispolji svoju nesavršenost. zašto? bog voli da se poigrava sa sobom samim tako što se odriče svoje odgovornosti za čoveka, odriče se dela svog suvereniteta, ako se tako može reći. zašto to čini? pa, svemoć ga smara, dosadna je, statična.

 

dakle, ni bog nije savršen. jeste sveznajuć, jeste svemoćan, sveprisutan i večan, ali je sam sebi dosadan. potrebna mu je zabava, dinamika, drama, potrebni smo mu mi kao cirkuzanti ili farma mravića. sledi da je zabava dobra, bogougodna je, bukvalno.

 

iz svega ovoga sledi: Rogozube, rođače, ne idi u manastir nego daj da se veselimo, cirkamo Brunello di Montalcino (ja častim :pivopije: ), sviramo i slušamo muziku i džuskamo, udišemo žensku kožu i kosu, delimo užinu i džeparac... :D:lol::):da::da::da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako god hoćeš, ali onaj Brunello te čeka, a možda te Monika i ja posetimo ako napravim hit pa je upoznam na nekoj džet-set zabavi. zamisli taj trip, dođemo nas dvoje sa flajkom vinoze i kao 'de si jebote lesi, sednemo na klupu izvadimo plastične čaše da nazdravimo, i ti saspeš Moniki da je bludnica i grešnica (ccc, a Isus kako je pomogao bludnici, tu ti nije uzor, ccc) a Monika tebi - ma, opušteno... :opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i Monika se kaje, gorko se kaje... hmmm, upravo imam jak deja vu, ovo isto dopisivanje se dešavalo već nekoliko puta siguran sam. živimo u simulaciji, jasno kao dan :confused: ko zna koliko puta si se već zamonašivao... ko to tamo resetuje?

 

evo znaka, Rogozube... :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja mogu na sve shto ti da kazhem isto shto i ti- ili obrnuto...

Dobro, ali ti i dalje nisi odgovorio na ono što rekoh. Meni je svejedno, niti napadam tebe, niti tvoju religiju, razgovaramo. Ali ako nećeš, ne moraš, brate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko se ne chuva, Bog ga ne chuva.

Kao što imaš izvrnut pogled na pravoslavlje (ne piše se velikim slovom, koliki god da si snob!), uspeo si da izvrneš i narodnu poslovicu.

 

Staro Hopovo je ponovo aktivirano i čeka monahe. Putuj i daleko ti lepa kuća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz

hm, sad si upao u sopstvenu zamku, ako želiš da odeš - ugađaš samom sebi - što je greh,

druga varijanta je da ne želiš da ideš, ali ideš - što znači da ugađaš bogu, ali to ne želiš

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Pravoslavlje se pishe velikim slovom u zavisnosti od tvog odnosa prema istom...

 

2. to je poenta Hrishcjanstva- da radish stvari koje Bog trazhi, a one su takve da ih nasha priroda ne zheli.

1. Ne, ne piše se. U pravopisu ne postoji "odnos prema istom".

 

2. Poenta Hrišćanstva je da radiš stvari koje neko drugi traži od tebe sakrivajući se iza Boga, a to je opet ljudska priroda. Bibliju je napisao čovek.

 

Bolje je biti rob samom sebi nego nekom drugom, makar to bio i Bog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz
to je poenta Hrishcjanstva- da radish stvari koje Bog trazhi, a one su takve da ih nasha priroda ne zheli.

 

opet si u zamci - ne možeš da ne želiš da veruješ u boga, a da ipak veruješ u boga jer on to želi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz

ajd da citiram samog sebe:

 

Free to roam this world forever,

To create and give,

To be a part of the circle of fire,

For lifetime’s burning desire,

 

Stay here, right by my side,

And then we won’t be so blind,

Here comes the path so wide,

And a sad song is left far behind.

 

Right here – the passion alive,

Immortal man – but only for a while,

It seems to be just a blink of an eye,

Still, it is worthwhile.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. cmpt pravopisu

 

2. mozhesh da budesh rob djavola ili sluga Boga. trecjeg nema.

1. Zašto su religiozni fanatici po pravilu najneobrazovaniji ljudi.

 

2. U pravoslavlju se ne kaže "sluga Boga" već "rab Božiji", što će reći rob... Srbine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...