Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

ne postoji nishta izmedju Istine i lazhi. sveti Marko Efeshki...

 

Postoji više istina. Ja pogledam na moj sat i kažem 12:15. Istina. Ti pogledaš na svoj sat i kažeš 12:16. Opet istina. Ja pogledam u zid i kažem, belo. Istina. Ti pogledas i kažeš, crno. Istina. Jebiga care, možda ne postoji ništa između laži i istine, ali postoji dovoljno mnogo istina na ovom svijetu.

 

ali "nekom chudnom sluchajnoshcju" su tvoja dela bezbozhna i tvoj zhivot nemoralan.

 

A ti si taj koji presuđuje? Koji si ti BRE care faktor u bilo kom kosmičkom poretku pa da govoriš šta je moralno, a šta nije? Ne sprdaj se sa samim sobom.

 

i shta onda radish na temi Pravoslavlje?

 

A šta ti tražiš na temama budizam, islam, paganizam, thelema...?

A ja eto, kao što rekoh, ima zilion nmogućih strana, nema ništa loš u tome da želiš da upoznaš svaku, makar kroz teoriju.

 

A čini mi se da ćeš i ti u pakao, pošto si skidao i slušao muziku, i to ni manje ni više nego Therion... Jeb'o si ježa zbog toga.

 

 

Pa bog je stvorio đavola... Sve ono što sam pričao prije par strana o savršenstvu, čovjeku i pogreškama, samo se može prenjeti na Lucifera, odnosno najljepšeg božjeg anđela, doduše palog. U tom slučaju ne znam kako se to i anđeoska priroda iskvarila sama po sebi (što je Rogozub tvrdio za čovjeka), a da bog nije tu umetnuo neku malu klicu zla... Je l' to znači da su ljudi anđeoske prirode, ili anđeli ljudske. Do jaja, hoću da letim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ovo najbolje što možemo da proizvedemo? tričavih dve hiljade godina ovakvih i sličnih rasprava bez suštinskog pomaka, jer nemamo poverenja međusobnog i sujetni smo, mislimo da možemo sami za sebe da osvojimo nagradu, a istina je da je možemo osvojiti samo ako unapred prihvatimo da ćemo svi podeliti prvo mesto, svi proći kroz cilj istovremeno. poenta je u kolektivnom poduhvatu koji se završava kosmičkim orgazmom. jedini smisao i konačno ispunjenje je u tome da svi svršimo zajedno. ali svi, svi, svi. u tome i jeste problem - retko se dešava da i dvoje ljudi svrši zajedno a kamoli 6 i kusur milijardi... da, zamislite takav ekumenski "grupnjak", stotine miliona nagih ljudskih tela koja se uvijaju jedna oko drugih, dahću i znoje se, sve dok ne dostignu i jednom trenutku vrhunac. šta se dešava u momentu kada se oslobađa tolika abnormalna količina životne energije? E to bih ja voleo da vidim, to bi već bilo NEŠTO... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A KO JE STVORIO ĐAVOLA???

Bog je stvorio andjele. trecjina su svojim izborom postali djavoli.

 

Pravi naučno zasnovan dokaz.

ne postoji.

 

Dakle, ni đavo nije entitet. Onda ni anđeli (od kojih je i đavo bio jedan) nisu entiteti, iako su oličenje dobra. Skačeš sam sebi u usta.

ne skachem ja nikuda. djavo je ipostas, lichnost. za djavola se kazhe da je otac lazhi. jer je on prvi u kome je nastalo zlo- tj. u kome je nestalo dobro. on je otac lazhi, zato shto je radja, dakle nije otelotvoreno zlo. a Bog nije otac dobra, on je samo Dobro.

 

Dakle, apokrifija.

da. u Pravoslavnoj Crkvi se mnogo apokrifnih spisa prihvata kao ispravni. npr- spisi svetog Dionisija Areopagita, koji se pominje u Delima Apostolskim, on se preobratio i postao Episkop, i njegova dela su do danas sachuvana. dela Apostolskih uchenika i naslednika- tj. prvih i drugih Episkopa u Crkvi. npr sachuvan je Didahi- spis koji su napisala sedamdesetorica (manji Apostoli, od kojih su bili Apostoli Marko, Luka i Pavle, npr), koji je najstariji katihizis (predstavljanje Hrishcjanskog uchenja).

 

Ja sam lepo napisao da nije neumitna, nemoj da izvrćeš moje reči. Ili si bezobrazan ili ne znaš da čitaš kako treba.

pa nemozhesh da znash da li jeste ili nije neumitna, jer nemozhesh da spoznash sluchajnost.

 

Ako si kršten, onda si Hrišćanin, ali ne moraš biti vernik. Šta ti podrazumevaš pod Hrišćanstvom, samo taj tvoj fanatizam?

ja podrazumevam ono shto Sveti Oci kazhu da je Hrishcjanstvo. prvo treba da imash chistu veru, tj. da prihvatash sve shto Hrishcjanstvo uchi, tj. da ne izbirash, tj. da nebudesh jeretik. a drugo, treba da budesh na 3. stupnju blagodati da bi bio Hrishcjanin, pre toga si u procesu ucrkvenjavanja.

 

Odakle ti uopšte ideja da dođeš na ovaj forum? Verovatno ti je Bog rekao da na ovoj temi ima nevernika koje treba preobratiti?

idem gde se pricha o Pravoslavlju.

 

Pazi ti licemera, ovamo veliki pravoslavac i mrzi metalce jer su nevernici, a skida Therion s neta!

to je bilo vreme slabosti. imao sam devojku i ona mi je trazhila da joj skinem poslednji album teriona. na svu srecju, ta veza se zavrshila, ona je htela da spava samnom, ja sam rekao da mozhe, ali ako se ili venchamo, ili ako pravimo decu. i ona je raskinula. a ona kao treba da bude "zrelija", il shta vecj, poshto je 4 godine starija od mene... ccc...

 

Postoji više istina. Ja pogledam na moj sat i kažem 12:15. Istina. Ti pogledaš na svoj sat i kažeš 12:16. Opet istina. Ja pogledam u zid i kažem, belo. Istina. Ti pogledas i kažeš, crno. Istina. Jebiga care, možda ne postoji ništa između laži i istine, ali postoji dovoljno mnogo istina na ovom svijetu.

:) kako ti kenjash. ako ja pogledam na sat i kazhem 12 i 16 je, a i ti pogledash i kazhesh ma nije sada je 12 i 15, obojca prichamo istinu? shta, dva vremena je u isto vreme? :lol: kako si ti prso.. ja tebi kazhem- ti si idiot, a ti kazhesh- ma nisam, i obojca smo u pravu, a? :D

 

samo se može prenjeti na Lucifera, odnosno najljepšeg božjeg anđela, doduše palog.

prvo, on se nije zvao lucifer, to je izmishljeno kasnije, i nema veze sa Hrishcjanstvom. drugo, nije bi najlepshi uopshte, chakshtavishe, bio je samo arhandjel, tj. pripadao je 3. redu andjela, a postoji 9.

 

a da bog nije tu umetnuo neku malu klicu zla...

zlo nije entitet, da bi mu bila potrebna klica da se razvija. klica zla je takodje zlo, shto znachi da nema poetne nazivati je klicom. a Bog nije stvorio nikakvo zlo. zlo je nestajanje dobra.

 

vojadzher, poshto pretpostavljam da se trudish da imash poverenja i da ne budesh sujetan, evo sada te lepo molim da vishe ne pishesh na temi Pravoslavlje ako nemash shta o Pravoslavlju da kazhesh, ili neshto o istom da pitash. aj kad sam te lepo zamolio.

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz

Pazi ti licemera, ovamo veliki pravoslavac i mrzi metalce jer su nevernici, a skida Therion s neta!

to je bilo vreme slabosti. imao sam devojku i ona mi je trazhila da joj skinem poslednji album teriona. na svu srecju, ta veza se zavrshila, ona je htela da spava samnom, ja sam rekao da mozhe, ali ako se ili venchamo, ili ako pravimo decu. i ona je raskinula. a ona kao treba da bude "zrelija", il shta vecj, poshto je 4 godine starija od mene... ccc...

 

 

znači samo kažeš vreme slabosti i nikom ništa, a ovamo teraš sve metalce i sl. u pakao - zanimljivo, vrlo zanimljivo.

 

bog je stvorio anđele, znači i đavola

 

 

p.s. šta je 'dobro' iz božijeg ugla??? - kako je on dobro i za koga? ne uključujmo ljude trenutno u priču, da li bez čoveka postoji dobro i zlo?

Edited by Brainsaladsandar Guuuz

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije stvorio djavola. ti neznash da chitash, shta? on je stvorio andjele. a trecjina su onda postali djavoli.

 

znači samo kažeš vreme slabosti i nikom ništa, a ovamo teraš sve metalce i sl. u pakao - zanimljivo, vrlo zanimljivo.

ja se za svoje grehe kajem. vi neplanirate da promenite svoj nachin zhivota. u tomu je razlika.

 

naravno da postoji. dobro i zlo postoje od postanka palih andjela.

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz

šta 'mi' planiramo - ti ne možeš znati, ako moj sin jednog dana postane ubica, on je i dalje moj sin

 

pitao sam iz božije perspektive, ne đavolje

Edited by Brainsaladsandar Guuuz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz

kakve ima veze to što je đavo božiji sin???

 

da se vratimo na temu - dok je bio 'sam' bog nije 'znao' za dobro i zlo???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz

nisam mislio bukvalno sin

 

rekao si da pre pada anđela nije bilo dobra i zla, dobro i zlo se lako razlikuju i u svetu ljudi - znači da su ta dva ljudske (i anđeoske/đavolske) kategorije, odnosno za boga ne postoji ni dobro ni zlo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz

važi, ali opet kakvo dobro i za koga dobro /u odnosu na koga - na koji način se manifestuje njegovo dobro (ne uplići ljude).

 

ako je sveznajući, nije stvorio zlo, a đavola jeste - da li je to bila božija volja???da li je njegova volja nadmašila njegovu 'dobrotu'?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bog je apsolutno dobro. u Njemu nema zla, niti je stvorio zlo.

 

ако је тај бог апсолутно добро зашто онда дозвољава или чини лоше ствари безгрешним створењима?! Првенствено мислим на децу, ону која се роде мртва, ону која умру док су бебе, ону која су страдала, а да нису починили ни један грех у свом кратком животу?! Где је ту бог?! Погледај маску црвене смрти од Винсента Прајса има баш леп дијалог између принца Проспера и његове гошће у замку! Веома поучан и за вернике и за невернике!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz

'There are always and everywhere causes and reasons for things. God, in fact, is the cause and reason for the existence of nearly all.'

 

 

The suffering and death of Jesus Christ was a triumph, a decisive victory. It is also a triumph of Divine Love which calls us, and accepts us, without any coercion. Evil indeed continues its shadowy existence, but it is now an existence encompassed all around by the framework of God's Love for us.

 

 

nemam sad vremena da analiziram, ovo mi je upalo u oko - svemogući nije svemoguć

Edited by Brainsaladsandar Guuuz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ако је тај бог апсолутно добро зашто онда дозвољава или чини лоше ствари безгрешним створењима?!

ne chini loshe stvari, vecj ih dozvoljava. prochitaj tekst sa drugog linka u mojoj proshloj poruci.

 

Првенствено мислим на децу, ону која се роде мртва, ону која умру док су бебе, ону која су страдала, а да нису починили ни један грех у свом кратком животу?!

mrtvorodjena deca, i deca koja poginu/ umru, kao bezgreshna idu u Raj. ovde bi trebalo da se zhalish kako je Bog nepravedan prema tebi shto te je pustio da zhivish, a njih je direktno uveo u Raj, a ne da prichash kako je Bog zao zbog ovoga..

 

ovo mi je upalo u oko - svemogući nije svemoguć

zavisi shta ti podrazumevash pod svemogucj. da li Bog mozhe da chini zle stvari? ne. da li zbog toga nije Svemogucj? ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Pravi naučno zasnovan dokaz ne postoji.

 

2. za djavola se kazhe da je otac lazhi. jer je on prvi u kome je nastalo zlo- tj. u kome je nestalo dobro. on je otac lazhi, zato shto je radja, dakle nije otelotvoreno zlo. a Bog nije otac dobra, on je samo Dobro.

 

3. u Pravoslavnoj Crkvi se mnogo apokrifnih spisa prihvata kao ispravni.

 

4. pa nemozhesh da znash da li jeste ili nije neumitna, jer nemozhesh da spoznash sluchajnost.

 

5. ja podrazumevam ono shto Sveti Oci kazhu da je Hrishcjanstvo.

 

6. prvo treba da imash chistu veru, tj. da prihvatash sve shto Hrishcjanstvo uchi, tj. da nebudesh jeretik.

 

7. idem gde se pricha o Pravoslavlju.

 

8. to je bilo vreme slabosti. imao sam devojku i ona mi je trazhila da joj skinem poslednji album teriona. na svu srecju, ta veza se zavrshila, ona je htela da spava samnom, ja sam rekao da mozhe, ali ako se ili venchamo, ili ako pravimo decu. i ona je raskinula. a ona kao treba da bude "zrelija", il shta vecj, poshto je 4 godine starija od mene... ccc...

 

9. nema nikakvog odnosa. Bog je Dobro. kraj. :)

1. Rogonjo, verovatno nisi ni išao u školu pa ne znaš ni šta je to nauka. Ja sam te pitao da mi dokažeš postojanje Svetog Duha, a ti na to tvrdiš da naučni dokaz uopšte ne postoji. Pa ko te je to pitao?

 

2. Ti si toliko kontradiktoran da bi trebalo da se lečiš. Dakle, po tebi je sve crno-belo, ali opet postoji dobro a ne postoji zlo. Po tebi đavo uopšte nije entitet, ali je otac laži. Kako nešto što nije entitet može biti otac bilo čemu drguom, entitetskom ili ne? Dakle, jedini mogući odgovor je da ni Bog nije entitet, tj. da ne postoji ni dobro ni zlo, što su notorne gluposti.

 

3. Šta se sve u pravoslavnoj crkvi prihvata za ispravno, ne bi me čudilo da za par godina neko napiše svoj autentični apokrifni spis u kome će se tvrditi da su Hrišćani samo oni koji imaju zelene oči i da sve ostale treba kamenovati, a takvi fanatici poput tebe će biti prvi koji će baciti kamen. Apokrife moramo uzeti sa rezervom, posebno ako su tako psihotični kao taj koji ti citiraš. Niko se ne može uzdići do Božijeg sine, jer je Božiji sin jedan jedini.

 

4. Jesi li ti lud ili samo glup? Prvo tvrdiš kako je slučajnost neumitna, valjda samo da bi meni kontrirao, a sad tvrdiš kako se ne može znati da li je slučajnost neumitna ili ne. Čista logika: Nije, zato se i zove slučajnost!

 

5. U pravoslvlju postoji izuzetno mnogo Svetih Otaca koji su apokrifne i vrlo konfliktne ličnosti. Poslednji srpski svetac, Sveti Vladika Nikolaj Ohridski je za vreme II svetskog rata vrlo otvoreno podržavao Hitlera. I takvom čoveku (ne svecu, čoveku) treba verovati šta je u Hrišćanstvu ispravno.

 

6. To samom sebi pričaj. U tvojim "propovedima" je toliko jeresi da je to strašno. Ja ne bežim od toga da nisam Hrišćanin u smislu u kom to pravoslavna crkva tvrdi, ali da smo u srednjem veku, ti bi goreo na lomači odmah pored mene. Nemoj to da zaboraviš.

 

7. Pravi propovednik 21. veka, nema šta. Najbolje bi ti onda bilo da odeš u manastir. Tamo se samo u pravoslavlju i priča.

 

8. Dakle, izvor tvoje religije leži u tvom seksualnom nepouzdanju jer se verovatno plašiš da se nećeš pokazati dobro u krevetu, pa je najlakše sakriti se iza religije i braka. Kako patetično, kako jadno. A ta devojka se ponašala starije i zrelije od tebe samim tim što nije htela da se udaje ili da rađa samo zbog seksa. Jel znaš ti šta znače brak i deca? To su odgovornosti, čoveče. Ti sa tvojim stavovima ne bi ni bio u stanju da izdržavaš porodicu.

 

9. Jesi li ti ikad čitao Bibliju, Srbine? Bog je dobar, naročito u Starom Zavetu. Ne znam šta je bolje delo, sravnjivanje Sodome i Gomore ili pomor prvorođene dece u Egiptu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve te priče su pune rupa, ko švajcarski sir

kako got...

 

tvrdiš da naučni dokaz uopšte ne postoji. Pa ko te je to pitao?

"ja sam te pitao da mi dokažeš postojanje Svetog Duha"

 

Po tebi đavo uopšte nije entitet, ali je otac laži.

ti si rekao da nije entitet. on jeste entitet. on je lichnost.

 

Apokrife moramo uzeti sa rezervom, posebno ako su tako psihotični kao taj koji ti citiraš. Niko se ne može uzdići do Božijeg sine, jer je Božiji sin jedan jedini.

ja lepo pishem o usinovljavanju. Hristos je Bozhiji Sin po prirodi, a Hrishcjani to mogu da postanu po blagodati.

 

Jesi li ti lud ili samo glup? Prvo tvrdiš kako je slučajnost neumitna, valjda samo da bi meni kontrirao, a sad tvrdiš kako se ne može znati da li je slučajnost neumitna ili ne. Čista logika: Nije, zato se i zove slučajnost!

da, da bi ti kontrirao, tj. pokazao da je moja tvrdnja potpuno iste jachine kao i tvoja. zove se sluchajnost zato shto je neumitna? meni je logichno da je neumitna zato shto je sluchajnost. da se ne bi bavili logikom, jer to nema direktne veze sa temom, prochitaj ovo:

LINK

 

Poslednji srpski svetac, Sveti Vladika Nikolaj Ohridski je za vreme II svetskog rata vrlo otvoreno podržavao Hitlera.

lazh.

 

U tvojim "propovedima" je toliko jeresi da je to strašno.

iz pravoslavne perspektive, nema nijedne.

 

li da smo u srednjem veku, ti bi goreo na lomači odmah pored mene.

na zapadu, da.

 

Najbolje bi ti onda bilo da odeš u manastir.

ne josh..

 

Kako patetično, kako jadno.

kako got..

 

Jel znaš ti šta znače brak i deca? To su odgovornosti, čoveče.

i ona je zrelija zato shto bezhi od odgovornosti? logika, svaka ti chast...

 

Jesi li ti ikad čitao Bibliju

chitao? da. chitao shta to shto sam prochitao znachi? i to da.

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. ne chini loshe stvari, vecj ih dozvoljava. prochitaj tekst sa drugog linka u mojoj proshloj poruci.

 

2. mrtvorodjena deca, i deca koja poginu/ umru, kao bezgreshna idu u Raj.

 

3. zavisi shta ti podrazumevash pod svemogucj. da li Bog mozhe da chini zle stvari? ne. da li zbog toga nije Svemogucj? ne.

1. Čini loše stvari. Pročitaj Stari Zavet. Biblija je stariji spis od bilo kakvog apokrifa sa tvog linka.

 

2. Mrtvorođena deca ne idu kao bezgrešna u raj, jer se rađaju u grehu, a ne mogu biti krštena kako bi se taj greh sa njih oprao. Mrtvorođena deca idu u pakao, Srbine...

 

3. Prvo, Bog može da čini zlo (vidi pod 1). Drugo, ako po tvom ne može, onda nije svemoguć. Samog si sebe lišio smisla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini loše stvari. Pročitaj Stari Zavet. Biblija je stariji spis od bilo kakvog apokrifa sa tvog linka.

jedna je stvar prochitati stari zavet, a druga, prochitati ga pa izvlachiti sam zakljuchke.

 

Mrtvorođena deca idu u pakao

po Pravoslavnom uchenju ne. zashto bi onda postoja posebna opela za decu i odrasle mirjane? i lepo se kazhe u opelu za decu kako ona kao bezgreshna ne idu u pakao.

 

Prvo, Bog može da čini zlo (vidi pod 1)

ne, nemozhe.

 

Drugo, ako po tvom ne može, onda nije svemoguć

da, jeste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. jedna je stvar prochitati stari zavet, a druga, prochitati ga pa izvlachiti sam zakljuchke.

 

2. i lepo se kazhe u opelu za decu kako ona kao bezgreshna ne idu u pakao.

 

3. ne, nemozhe.

 

4. da, jeste.

1. A sasvim je treća stvar uopšte ne pročitati Stari Zavet, ali kenjati kao da si ga ti napisao, što je tvoj slučaj.

 

2. Ne kaže se. Na kom linku si to pročitao?

 

3. i 4. Rogozube, mnogo si ograničen, dok ne možeš da vidiš kontradikciju u svojim rečima. Kad Sudnji dan dođe, ti ćeš biti u kazanu do mog, pazi šta ti kažem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...