Jump to content

Helloween


  

74 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Meni lici, ali mi je bolja I Want Out.

 

Anyway, bas mi se ne svidjaju setliste sa ove turneje. Ako se pogleda prosecna setlista, 9 od 15 pesama (ne racunajuci soloe, a racunajuci medley kao 3 pesme) je sa prva 3 albuma, i jos 3 sa poslednjeg (ukljucujuci 2 najgore sa albuma) sto ostavlja samo 3 pesme sa preostalih 9 albuma. Ja ih nisam video uzivo, ali bih preziveo kad bi svirali samo npr. I Want Out, A Tale That Wasn't Right i KOTSK/Halloween u Medley-u sa prva 3 albuma. Pesme sa Walls Of Jericho bolje da izvodi Kai sa Gamma Rayem, a ove ostale su vec smorile zestoko. Da se razumemo, volim te albume, ali je svejedno glupo i monotono. A i ne bih zeleo da Derisu pukne film pa da ode, kao sto je Bruce Hall otisao iz Agent Steel-a jer su forsirali samo Cyriis-ove pesme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nek' me ispravi Starbreaker kada stigne, ali cini mi se da se Deris najvise pita oko liste, tako da moze jedino sam od sebe da popizdi...

 

A meni se ovoturnejska lista bas zbog toga ne svidja, previse, ali previse starih pesama, a inace kratka lista. U Juznoj Americi i sl. gde su cepali full-listu je i bilo OK balansirano, ali pocetak Evrope je bilo mnogo seckanja i bas je bilo mnogo starih...sto je najgore, ja obozavam sve te pesme, ali mi je nekako cudan ukus kada gledam ovaj bend kako ih izvodi toliko. 'Ajde da nisu nista pametno radili poslednjih 17 godina, nego su brdo odlicnih albuma izbacili, poslednja dva kidaju isto koliko su dobra... Hvala im do neba za "I'm Alive" i "Halloween", ali neka daju malo odmora ili Steinu ili Worldu ili nekoj presviranoj, ne znam...

 

I da, izbor sa novog albuma mi je ocajan, pored toliko dobrih pesama, oni cepaju dve najgore, AYM i Sinners...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da bi pravi potez benda sada bio da odu na one-off turneju sa Kaijem i Kiskeom u postavi, odsviraju sve hitove sa prvih 5 albuma, i zadovolje sve oldskul fanove, i da posle te turneje zavrse sa tom erom benda i da se posvete Master Of The Rings pa nadalje eri sa Derisom. Znam da nema sanse, ali eto mogu da sanjam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da bi pravi potez benda sada bio da odu na one-off turneju sa Kaijem i Kiskeom u postavi, odsviraju sve hitove sa prvih 5 albuma, i zadovolje sve oldskul fanove, i da posle te turneje zavrse sa tom erom benda i da se posvete Master Of The Rings pa nadalje eri sa Derisom. Znam da nema sanse, ali eto mogu da sanjam :D

Uh... to bi bilo fenomenalno :rockdevil: ali mislim da šanse nema, nažalost. Al, što kažeš, možemo da sanjamo i eventualno da se nadamo da će nekad Helloween i GammaRay opet biti zajedno na bini istovremeno, kao na Hellish Rock turneji, pa da bar tako dobijemo nešto približno ovoj želji. :)

Edited by Zoll

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel 'I Want Out' jos nekome lici na 'Out In The Fields' ili samo meni? Cak i onaj deo "There's a million ways to see the things in life.." lici na "There's no communication..."

 

 

Ja sam svojevremeno svirao neki medley I Want Out (In The Fields), refren se savršeno uklapao, a strofe smo rokali naizmenično

 

 

inače, sad kad je kai u unisonicu to je as close as you can get od reuniona

Edited by Sale B.C.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Da li je puk'o zvuk na samom koncertu ili streamu, uglavnom Are You Metal? sam cuo samo deo. Smorise sa drum soloom, pauzama na Future World i pred i tokom I Want Out, za to vreme su mogli jos 3 pesme da odsviraju :no: Da ne pominjem da imaju 14 albuma, a svirali pesme samo sa 3 :no:

 

Setlista:

01. Are You Metal?

02. Eagle Fly Free

03. March Of Time

04. Where The Sinners Go

Drum Solo

05. I'm Alive

06. Keeper Of The Seven Keys_The King For A 1000 Years_Halloween

07. Future World

08. Dr. Stein

09. I Want Out

 

Deris i Grosskopf standardno dobri, Weikath standardno smoren. Gerstner iskopirao Nikki Sixxa po outfitu (=seljak) a Dani se osisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio je Are You Metal? Kad? Mislim, mi ukljucili stream u tipa 19:02, bila tisina minutima, i onda samo odjedared EFF... Kako bilo, i sa tom pesmom, prejebeno prekratko. Bas glupa lista. U principu, sve ono sa turneje minus bilo sta iz Deris ere (sem novog). Stvarno nemam razumevanja za ovu foru vise...

 

Zvucali inace...pristojno, OK, Halloween mi nesto bio mrljav, Markusa tu ne bese nigde... Na IWO nastavljaju produzenu foru, a to je poslednja pesma na svetu gde treba ono da se radi...

 

Za bend kome su setliste bile doktorati godinama, stvarno su se srozali na neki tribute band nivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo juce gledah jos Kreatore i Bodome, oba benda jedva da su zagrebala stare stvari...Dobro, Bodomi 'ajde, nisu neki kult pa da kazes da imaju toliko starih hitova, ali Kreator sta je sve preskocio, a opet razvaljotka koncert...

 

Ma koliko mi Keeper albumi bili ikone, bas bih voleo otici na Ween koncert sa listom koja ce imati Mr Torture, Salvation, Liar, Kill It, Dreambound, Mr Madman, My Life For One More Day i tako dalje i tako blize...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Bas tako. Meni se ovaj novi album sve vise svidja. Zbog svoje neke smucenosti sam propustio da ga vise slusam od njegovog izlaska, ali zato debelo nadoknadjujem to zadnjih dana. Bukvalno non stop ga slusam. Mr. Madman ne da komsijama spavati.

 

Helloween ima toliko stvari koje moze da svira da to nije normalno. Pa meni se retko koja stvar ne bi svidela na koncertu. :mhihi: Ja bih dodao I.M.E. , Heaven tells no lies, Do you feel good i jos dosta drugih stvari. Bilo bi opasno przenje!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...