Jump to content

Helloween


  

74 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Kiskeove songwriting sposobnosti nisam pominjao...mada je on na Keeperima pisao neke of zescih stvari... Ali glas ima najbolji u metalu...

 

Šta mu vredi glasina kad je čovek pukao s mozgom. Iskreno, ja ne bih ni voleo da se vraća u Helloween jer je on van te priče decenijama, pretvorili bi se u čist nostalgia act a dokaz da i dalje žele da rade nešto novo je ovaj novi album.

Tako da - Kiske era jeste bila savršena ali to je gotovo i nikad više neće biti.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čudno mi je da postoje ljudi koji bi hteli da se Kiske vrati u bend. Jeste li ikada poslušali Time of the oath, Master of the rings, ili Gambling with the devil? Deris je postao Helloween. Ako se nekome ne sviđa, his loss, mada poštujem, čovek zaista ima specifičnu boju glasa i ne može se očekivati da se svakome dopadne.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta mu vredi glasina kad je čovek pukao s mozgom. Iskreno, ja ne bih ni voleo da se vraća u Helloween jer je on van te priče decenijama, pretvorili bi se u čist nostalgia act a dokaz da i dalje žele da rade nešto novo je ovaj novi album.

Tako da - Kiske era jeste bila savršena ali to je gotovo i nikad više neće biti.

 

Zasto svi moraju da rade nesto novo? To je glavna greska u razmisljanju i glavni uzrok propadanja mnogih bendova. Radi ono sto ti lezi i u cemu si najbolji. To to je isto kao kada bi Kobi Brajant sada resio da mora da radi nesto novo i sa kosarke predje na sumo rvanje. Bio bi pljuga zesca. Ovo je malo blazi prelaz i samim tim i prihvatljivije, ali ipak ne znam da li bi neki pravi fan Helloween-a mogao da ne pozeli stvari kao stare na svim albumima od sada pa do smaka sveta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo to sve zvuči u teoriji, ali u praksi su oni sa Kiske-om snimili i "Pink Bubbles..." i "Chameleon"-a, a ne verujem da bi svaki Hello fan voleo da danas rade tako nešto, ko zna gde bi oni završili da je Kiske ostao i kako bi se (i da li bi se uopšte) on i Weikath slagali. Što neko reče, Deris je izvukao bend sa najniže tačke u dotadašnjoj karijeri i na neki način postao Helloween - bend postoji već 27 godina a od toga on je u bendu već 16 - 5 albuma su snimili bez njega a 8 sa njim (ne računam "Metal Jukebox" i tako to), malo li je? Deal with it.

 

Inače, nikako da poslušam ovo novo već jednom, shame on me.

Edited by Talvi
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

наравно да није мало, али 99 посто фанова Хеловина ће рећи да више воле Киске еру. наравно, и ја је више волим, па чак и више од ере на којој је Каи био за вокалима, иако ми је тај Хеловин ближи по музичком укусу. што се тиче албума са Дерисом, мени само један од прве до последње песме ваља, а то је The Dark Ride. Дерис јесте подигао бенд са најниже тачке, али ако ћу за нешто да му захвалим то је зато што је одржао Хеловин, и сада, захваљујући томе, фанови могу да слушају уживо песме које су снимили и Киске и Каи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Walls Of Jericho i Keeeper I & II su nesto sto nikada nece prevazici. Pink Bubbles i Chameleon su bili veliki pad posle sjajna tri albuma mada ja licno i njih volim. Isto kao sto volim i Masters, Time Of The Oath, Better Than Raw pa i Dark Ride, Rabbit, Keeper III i ostale. Jbg, sa Masters Of The Rings sam i poceo da ih slusam. Samo htedoh reci da je postava u kojoj su Michael Kiske, Kai Hansen, Michael Weikath, Marcus Grosskopf i Ingo Schwichtenberg "dream team" Heavy/Power-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi mene sada razapnite slobodno, ali Kiske Place Vendome era mi je bolja od svog novijeg Helloweena, i taj mu fazon lezi bolje nego sto mu je lezao Helloween nakon Keepersa. Previsoko je pevao. Ovo je sada bas kako valja.

 

Sa druge strane, Deris je idealan Helloween vokal, i meni Time of the Oath, Master of the Rings ni pocemu ne zaostaju za Keepersima, i jedno i drugo je odlicno na svoj nacin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da, stoji to, naravno, ukusi su različiti, ali samo hoću da kažem da se i Kiske era itekako deli na dva dela, nije ni to bilo tako savršeno.

 

U stvari, na tri dela - Keeper I koji je odličan, Keeper II koji je solidan, ali na kome su počeli sa iritantnim lepršavim pesmicama i Pink Bubbles i Chameleon koji su manje-više očaj. Što se mene tiče, jedina dobra pesma koju je Kiske napisao je A Little Time.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te albume sa u Kiske eri koje bi nazivate padovima ja zovem vrhunskim albumima. Oni jesu drugacijeg stila, ali zato nista manje savrseni. Ja bi dao levi bubreg da naprave ponovo pesmu kao Giants(najjaci vokalni deo u njihovoj istoriji).

Na razumem pljuvanje po Chameleon i Pink Bubbles albumima. Oba su vrh. Sto se tice Derisa nikada nisam rekao da nije dobar cak naprotiv. Covek je legenda i meni se cak i sada svidja kako peva. Sve do Dark Ride-a su mi bili bez greske, a posle toga su pocele da se javljaju sve vise.

Edited by HEFEST
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi albumi sa Kiskeom su bili odlicni.. Keeperi su bili savrsentstvo, posebno dvojka, zatim Pink Bubbles i Chameleon 2 takodje odlicna albuma, pomenuta Giants, zatim Someone's Cryin', The Chance, Your Turn, Mankind, I Believe...sve fenomenalne pesme.

Naravno da bih voleo Kiske da se vrati, kad covek ima najbolji glas na svetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi mene sada razapnite slobodno, ali Kiske Place Vendome era mi je bolja od svog novijeg Helloweena, i taj mu fazon lezi bolje nego sto mu je lezao Helloween nakon Keepersa. Previsoko je pevao. Ovo je sada bas kako valja.

 

Sa druge strane, Deris je idealan Helloween vokal, i meni Time of the Oath, Master of the Rings ni pocemu ne zaostaju za Keepersima, i jedno i drugo je odlicno na svoj nacin.

 

Дерис је идеалан ХВН вокал, за овај ХВН какав је сада. Дерис да је певао у време Кипера или Џерика, то не би звучало ни на шта.

 

Da da, stoji to, naravno, ukusi su različiti, ali samo hoću da kažem da se i Kiske era itekako deli na dva dela, nije ni to bilo tako savršeno.

 

Слажем се, наравно. Али, током година сам чуо мали милион прича шта се све дешавало из снимања Камелеона и ПБГА, тако да више не знам ни шта да мислим о томе зашто су ти албуми испали такви какви јесу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi album nisam poslušao, jednostavno nemam želju pored npr. novog Star One-a (a i ovaj krljavi 192rip), ali mi se dopada ovaj mrak o kojem pričate. :D

The Dark Ride je Helloween album koji danas i najviše slušam. Ok, kiperi jesu nešto posebno, pre svega zato što su i jedni od prvih metal albuma koje sam ikad čuo, ali mi TDR danas jednostavno više prija. :)

dva albuma koja su došla nakon njega su mi skroz bljutava, dok je Gambling With the Devil bio određeni napredak... I upravo je na njemu Daris napisao i najbolje pesme.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Дерис је идеалан ХВН вокал, за овај ХВН какав је сада. Дерис да је певао у време Кипера или Џерика, то не би звучало ни на шта.

Pa šta sam drugo rekao, i jedno i drugo je odlično na svoj način. Isto bih rekao i za Kiskea da je pevao Master of the Rings, to je za Derisa 100%, kao što ni Ride the Sky ne može bolje otpevati niko od Hansena ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Управо. Али, мора се признати да је Хеловин музички мало смекшао од како је Дерис у бенду. и, видех да се водила нека дискусија о Кискеовим радовима након Хеловина, и морам се убацити са тим да су мени његови соло албуми најбољи од свега што је радио после Бундева. А посебно ми је занимљив последњи албум "Past in Different Ways" на коме су песме Хеловина које је он писао, само су у питању акустичне верзије.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smekšali, ne smekšali, najmanje je bitno, ako je dobro :da:

 

Nemam pojma, Time of the Oath i Master of the Rings, to mi valja od prve do poslednje sekunde. I Keeper III isto, Pleasure Drone definicija hita.

 

A Chameleon i Pink Bubbles... sasvim su to cool albumi, samo ova pesma vredi da se ne može ništa loše reći nikad.

 

http://www.youtube.com/watch?v=SgidoZ7jdpM

 

Past in Different Ways je super, takođe.

 

Ma, neam pojma, gledao sam ih tri puta live, i svaki put se proveo kao na malo kojem metal koncertu, generalno gledano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam odusevljen...nastavili fazon sa Gamblinga plus neki novi momenti...Meni Deris peva bolje nego ikad, studiski sto i uzivo, navezbao je glas i prakticno nema stila koji mu ne lezi...pomalo i growluje, i visoki tonovi, plus njegov klasican AOR glas...

Sto se albuma tice, kao i kod Gamblinga ne mogu da odvojim favorite, nekako kad slusam slusam ceo album...opet, Mr.Madman je instant klasik, nema sumnje...

Sumo sumarum, ja srecan XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon prvog preslusavanja dojam o albumu bese drz-ne daj, aj moglo je mozda i bolje... vec u toku drugog zapazih neke prelepe momente koji mi u prvi mah promakose, a u toku treceg sam pri pojedinim pesmama se i jezio, ostalo je istorija... Dakle, da, Helloween je iznova izdao jos jedan maestralan album, i bas kao sto rekoh drugaru, vec 16 godina nisu uspeli nijednom da failuju. Ceka se samo bolji rip pa da uzivanje bude upotpunjeno. Deris cale.

Numere koje bih za sada izdvojio kao favorite: Who is Mr. Madman?, World Of Fantasy, Long Live The King, The Smile Of The Sun, If A Mountain Could Talk.

 

loong liiiiv d kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiing. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album odlican,samo jos jedan da razlog da se podsetim koliko jebeno volim ovaj bend!Sa ovakvim novim pesmama nema sumnje sto se tice odlaska u Pestu.

Who is Mr. Madman?, World Of Fantasy, Long Live The King, The Smile Of The Sun, If A Mountain Could Talk.

Haha,apsolutno se slazem.Tih 5 su vrhunac albuma,a pogotovo The Smile Of The Sun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...