Jump to content

Helloween


  

74 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Heh, stvarno dobar intervju. Sto se tice live pesama, malo mi se ne svidja sto ce cak 5 pesama biti sa novog...pre svega jer smo sa "Gambling"a na prosloj turneji dobili samo tri pesme (cetiri ako racunamo outro), a ono je jedan od najboljih Helloween albuma... Mogu samo da pretpostavim da sada nece izvoditi nijednu duzu (Halloween, King..), pa ce imati vise prostora za krace..

 

A koje bi mogle biti "nove" live pesme... Pa, nisa iz Kai perioda, a sumnjam da ce biti nesto sa Bubbles ili Chameleona...dakle gledamo Deris period. Moja prva nada su pesme sa proslog, ima tu dosta nesviranog materijala koji vredi da se cuje uzivo. Realnije mi to nego neki "Secret Alibi" ili "A Million..."...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are You Metal - fina pesma, jedino me nervira onaj "ARE YOU? ARE YOU?" deo, ostatak je OK. Spot je bezveze, ne vidim poentu.

Raise The Noise - isprva mi nije bila nista specijalno, sad mi se bas svidja. Druga verzija refrena je super.

I'm Free - najbolja pesma na singlu i najbolji Helloween B-side uz Deliver Us From Temptation.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, doktor Stein se pojavljuje u publici u jednom trenutku :D Spot mi se bas i ne dopada, pesma takodje, mada jeste zarazna, moram priznati.

Jedan od komentara sa YT : That is not Dr. Stein, that is his clone. He killed the real Dr. Stein. Nisam ga dostojan :rockdevil::haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ko je pisao koju pesmu, za one koje zanima:

01. Where The Sinners Go - Deris - 03:35

02. Are You Metal - Deris - 03:37

03. Who Is Mr. Madman - Gerstner - 05:42

04. Raise The Noise - Weikath - 05:06

05. World Of Fantasy - Grosskopf - 05:14

06. Long Live The King - Deris - 04:12

07. The Smile Of The Sun - Deris - 04:36

08. You Stupid Mankind - Gerstner - 04:04

09. If A Mountain Could Talk - Grosskopf - 06:44

10. The Sage, The Fool, The Sinner - Weikath - 03:59

11. My Sacrifice - Gerstner - 04:59

12. Not Yet Today - Deris - 01:11

13. Far In The Future - Deris - 07:45

 

EDIT: Bice i japanski bonus Faster We Fall, a i I'm Free ce da bude bonus na nekom limited izdanju.

Edited by Night Prowler

Share this post


Link to post
Share on other sites

Weikath se svakako u skorijim godinama nije bas ubijao od komponovanja (a kad nesto i napise, najcesce to bude neko samo-njemu-komicno sranje), a Deris vec godinama konstantno ponajvise i doprinosi...

 

Meni su uz pojedine Derisove, Grosskopfove (koga konacno pustise da bude i albumski, a ne samo b-side autor) stvari nekako najbolje legle u proteklom periodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je uradio dva puta otprilike :haha:

Ne znam i sta se za Derisa iscudjavas...mrzi me da brojim, procentujem, logaritmujem...ali od kada je on u bendu, napisao je sigurno 51% materijala, i jednog 81% onog odlicnog dela materijala.

 

05. World Of Fantasy - Grosskopf - 05:14

 

Haha, a ja optuzio Sashu x]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auu kako mi je poznata ova tema iz "Worlds of fantasy" ali sad nema šanse da se setim odakle. Ne kažem da su je "zaboli", ali mi ekstremno liči na nešto što sam već čuo. Osim toga, sviđa mi se prilično sve ovo... sad još samo da se konačno dočepamo albuma! :rockdevil:

 

P.S.

Posle ovog preslušavanja dobih želju da ponovo obrnem Master of the rings jedared. :muzicar:

Edited by Zoll

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeb'o semplove, kada ce bre vise taj album!? Nacitah se juce nekih intervjua i recenzija...po 2 otprilike, haha, i uglavnom se ponavlja ista prica..."Rawer Than Better Than Raw"&"Andi Je Helloween Anno 2010".

Pa tako i zvuci...rawer than better than raw...sirovina, al melodicna...ma odusevices se skroz!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...